Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Ktoś mówił, że Geralt miał okrągłe źrenice tylko na słońcu zwężały mu się w szparki. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. No bo jak to, że na słońcu ma pionowe szparki, to w miejscu ciemniejszym mu one okrągleją? Robią się krótsze i szersze? Według mnie zachowanie źrenic jest takie samo jak naszych domowych kotów, w słońcu wąskie szparki i stopniowe rozszerzanie się ich pod wpływem ciemności aż do pełnej okrągłości w miejscu bez żadnego światła.
 
[...]że premiera planowana jest na jesień, prawdopodobnie wrzesień.[...] - (Eurogamer.pl, link u Michaxa powyżej)

Dziennikarz growy mający styczność z REDami na prezentacjach chyba wie co pisze. Chociaż jesień to żadna niespodzianka.
 
Planowana, więc może być obsuwa, każdy w CDPR podchodzi z dystansem do daty wydania, bo pewnie sami nie wiedzą czy na pewno się wyrobią z każdym szlifem na ten dokładny wrześniowy dzień :)
 
Dziennikarz growy mający styczność z REDami na prezentacjach chyba wie co pisze.

No chyba nie bardzo, REDzi nigdzie nie podawali oficjalnej daty premiery (nawet przybliżonej) więc nie ma żadnych podstaw żeby wierzyć jakiemukolwiek dziennikarzowi. Dobrze mu z oczu patrzyło więc mu powiedzieli na ucho kiedy planują premierę? Jasssneee... ciekawe czemu w innym artykule było coś o wiośnie, a sami REDzi na jednej z prelekcji przebąkiwali coś o końcówce roku?
 

Guest 3669645

Guest
Mają premierę zaplanowaną od dawna, ale nie ujawniają, bo nie wiedzą jeszcze w 100%, czy się na ustalony termin wyrobią. Nie wiem czy redaktor sugerował się plotkami (w jakimś sklepie było coś o wrześniu) czy coś jest na rzeczy, ale jeśli gra ma wyjść rzeczywiście w tym miesiącu, to miła niespodzianka.

PATROL said:
Ktoś mówił, że Geralt miał okrągłe źrenice tylko na słońcu zwężały mu się w szparki. Nie potrafię sobie tego wyobrazić. No bo jak to, że na słońcu ma pionowe szparki, to w miejscu ciemniejszym mu one okrągleją? Robią się krótsze i szersze? Według mnie zachowanie źrenic jest takie samo jak naszych domowych kotów, w słońcu wąskie szparki i stopniowe rozszerzanie się ich pod wpływem ciemności aż do pełnej okrągłości w miejscu bez żadnego światła.
Mój kot ma 100% okrągłe źrenice w normalnym świetle (standardowym za dnia, nie za jasno, nie za ciemno) więc nie wiem jak w ciemności miałyby mu się zrobić jeszcze "okrąglejsze" :D
 
HuntMocy said:
No chyba nie bardzo, REDzi nigdzie nie podawali oficjalnej daty premiery (nawet przybliżonej) więc nie ma żadnych podstaw żeby wierzyć jakiemukolwiek dziennikarzowi. Dobrze mu z oczu patrzyło więc mu powiedzieli na ucho kiedy planują premierę? Jasssneee... ciekawe czemu w innym artykule było coś o wiośnie, a sami REDzi na jednej z prelekcji przebąkiwali coś o końcówce roku?
Zabąkali o końcówce roku, żeby już ich nie dręczono cały czas pytaniami: "kiedy premiera", "no a kiedy premiera", "czy wyjdzie W3 w 1 kwartale?". Ja się spodziewam premiery we wrześniu lub październiku, bo to jest najlogiczniejsza data.
 
Adventus said:
Mój kot ma 100% okrągłe źrenice w normalnym świetle (standardowym za dnia, nie za jasno, nie za ciemno) więc nie wiem jak w ciemności miałyby mu się zrobić jeszcze "okrąglejsze" :D/>
Robią się po prostu większe, przynajmniej u mojego koteła.
 
@Adventus Twój kot to koci wiedźmin zmutowany przez kocich czarodziejów i mu się zrobiły ludzkie źrenice.

Mi chodzi o coś takiego:









 
Pomyślałem, że sobie powspominam. Poszukałem dema W2 z GamesComu 2010 i rzuciła mi się w oczy grafika. Bardzo przypomina mi styl z ostatniego trailera, a szczególnie te pola w oddali, woda, zamek oraz budynki. W finalnej wersji wyglądało to gorzej i to na ultra + uber. Nagranie nie jest najlepszej jakości.

Do 1:10

http://www.youtube.com/watch?v=qnjQOoT2PSA
 
Adventus said:
...ale jeśli gra ma wyjść rzeczywiście w tym miesiącu, to miła niespodzianka.

Niespodzianka? Jak dla kogo.
Na Pyrkonie była wprawdzie wspominka o końcu roku, ale obstawiam, że "Czerwony" rzucił coś pod wpływem chwili, szybciutko podając najbezpieczniejszy termin z możliwych. W każdym razie nie przywiązywałbym do tej wypowiedzi szczególnej wagi.
Choćby dlatego, że przedstawiciele studia w przeróżnych wywiadach pytani o datę mówią 2014 albo też nie mówią nic. Wyjątkiem wspomniana wcześniej wypowiedź Adama Kicińskiego. Najwidoczniej jest on jedną z niewielu osób upoważnionych, by na tym etapie się na ów temat, w jakikolwiek sposób wypowiadać. Jego wypowiedź jest cokolwiek niestandardowa.
Z kolei standardowa wygląda następująco;

Premiera Wiedźmina 3 jest przewidziana na 2014 rok. Wiemy, że fani z niecierpliwością czekają na ujawnienie konkretnej daty i dlatego szczegółowo analizują wszelkie pojawiające się na ten temat informacje. Obiecujemy, że w odpowiednim czasie poinformujemy wszystkich oficjalnie o tym, kiedy Geralt z Rivii ponownie zagości na ich komputerach i konsolach.

Info z października. I taka jest, na bieżącą chwilę oficjalna linia partii, znaczy studia. Choćby dlatego pyrkonowej rewelacji nie należy traktować serio.

Inna sprawa, Wiedźmin 2 na jedenaście miesięcy przed premierą znajdował się jeszcze w fazie pre-alpha, a na siedem przed debiutem wszedł w fazę beta. Oficjalną datę premiery podano zaś miesiąc później, na pół roku przed wydaniem.
Z jedynką sprawa wyglądała podobnie. Również podano datę z półrocznym wyprzedzeniem, co zresztą okazało się scenariuszem nazbyt optymistycznym i koniec końców gra trafiła na półki z miesięcznym poślizgiem.

Prace… zbliżają się wreszcie ku końcowi (oficjalna i ponoć pewna data to wrzesień tego roku)… Pojechała trójka… Po to by obejrzeć postępy pracy i przede wszystkim pograć w to, co jest już gotowe (a zmajstrowano około 80 procent gry)

CD-Action kwiecień 2007.

Wychodzi na to, że zanim gra nie wejdzie w późną alphę lub wczesną betę (pięć do siedmiu miesięcy przed sfinalizowaniem prac), najpewniej nawet pracownicy studia nie są w stanie podać konkretnego terminu. Kolejny powód dla którego na Pyrkonie żadna wiążąca data paść nie mogła. Czerwoni takowej, w tamtym czasie najzwyczajniej nie znali.
Prawdopodobnie w październiku W3 wszedł w fazę alphy, teraz wszystko zależy od tego w jakim tempie zmierzać będzie do etapu bety.
Niespodzianką byłaby premiera nie we wrześniu, ale w czerwcu, bo żeby taki termin był możliwym, ekipa z alphy do bety musiałaby przejść w czasie trzech miesięcy.
Wprawdzie z W2 udało się tej sztuki dokonać, ale po drodze wcięło gdzieś Dolinę Kwiatów i pewno coś więcej.
Teraz oczywiście budżet i ekipa są większe, silnik już mieli, nie trzeba było tworzyć nowego. Dodatkowo nad W2 blisko rok nikt nie pracował, trójka takich przestojów nie ma, ale nie wierzę by równie wysokie tempo nie zaowocowało cięciami, a tego chyba nikt by nie chciał.

Niemniej Q3 jest (póki co) terminem realnym, podobnie jak Q4, a nawet 2015. Wszystko zależy od tego w jakim tempie ekipa będzie produkt szlifować, bo że ten jest w głównej mierze gotowy już teraz nie mam wątpliwości.
 

Guest 3669645

Guest
eustachyJ23 said:
Na Pyrkonie była wprawdzie wspominka o końcu roku, ale obstawiam, że "Czerwony" rzucił coś pod wpływem chwili, szybciutko podając najbezpieczniejszy termin z możliwych.
Możliwe, ale ja sądzę że w koniec roku właśnie celują. Najbezpieczniejszy tzn. najrealniejszy, po co wypuszczać grę wcześniej jak można popracować i wydać później, nadal mieszcząc się w zapowiedzianym terminie, jakim jest ogólny 2014 rok. Gry RPG, a zwłaszcza z otwartym światem zwykły mieć tony bugów. REDzi są w kwestii otwartego świata debiutantami, jakby było tego mało. W1 i W2, które były o wiele mniejsze

Poza tym nie chodzi nawet o Pyrkon, spodziewam się okolic listopada bo zwyczajnie skala projektu jest przeogromna i jak najdłuższe szlifowanie jest bardziej niż logiczne ;) Fakt, gra jest już w produkcji długo, zespół jest 2x większy, ale to nadal dla mnie za mało, by oczekiwać prędkiej premiery. Gra może być pod wielu względami gotowa (już pewnie rok temu można było ją przejść), ale należy pamiętać, że jej wykańczanie i ostateczne szlifowanie trwa najdłużej ze wszystkich etapów produkcji. Dotychczasowa reklama gry też mówi sama za siebie. Wielu developerów np. taki długi gameplay wypuszcza rok, czasem nawet 2 lata przed premierą :p

eustachyJ23 said:
Z kolei standardowa wygląda następująco;
Info z października. I taka jest, na bieżącą chwilę oficjalna linia partii, znaczy studia. Choćby dlatego pyrkonowej rewelacji nie należy traktować serio.
Tak samo w większości wywiadów REDzi pytani o Yennefer, Ciri itp. itd. odpowiadają że nic nie chcą zdradzać, a wiemy, że te postacie pojawią się na pewno. Bo gdzieś wzmianka w filmiku, bo gdzieś jakiś RED powiedział o słowo za dużo.
 
@Nars, Patrol Niestety, ale mam tylko laptopa pod ręką, a Wieśka nie chce mi się instalować. Musi ten screen wystarczyć. Gołym okiem widać różnice.

 
W jednym z wywiadów Adam Kiciński na pytanie kiedy zostanie wydany W3 powiedział, że mają ustaloną dokładną datę, ale ujawnią ją dopiero jak przyjdzie odpowiednia pora.
Także REDzi wiedzą, ale nie powiedzą. Na razie.
 
Tak, ale jest noc. To miejsce ucieczki z lochów. Inną rzeczą jest ten sam screen w dużej rozdzielczości. Zrzednie Ci mina i zobaczysz czym jest downsampling dla screenshotów. ;)
 
PATROL said:
A jest w grze możliwość, by z tej dokładnie perspektywy spojrzeć na zamek?
Raczej nie. W pierwotnej wersji mogliśmy zwiedzać okolice zamku. W oryginalnej niestety nie.

Pierwsze miejsce naszego zestawienia chyba nikogo nie dziwi. Trzecia odsłona przygód Geralta z Rivii zawładnęła wyobraźnią graczy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Można śmiało rzec, że seria gier stworzonych przez CD Projekt RED rozsławiła prozę Andrzeja Sapkowskiego na wszystkich kontynentach. Tym większa szkoda, że nie udzielił on jej oficjalnego błogosławieństwa.
Wydaje się, że Dziki Gon okaże się jeszcze wierniejszy oryginałowi niż poprzednie części cyklu. Przede wszystkim skuteczna walka z potworami ma wymagać wcześniejszego poznania ich słabości i dostosowania stylu prowadzenia potyczki do każdego przeciwnika. Można więc zapomnieć o radosnej rąbaninie srebrnym mieczem – teraz każde tego typu starcie będzie wymagać nie tylko refleksu, ale i sporej dawki myślenia. Pojawią się również śledztwa, a Biały Wilk posiądzie coś na kształt trybu detektywa z ostatnich Batmanów. Najciekawsze jest jednak to, że gra umieszczona zostanie w końcu w otwartym świecie i nie będzie prowadzić nas za rączkę. Po dość mocno oskryptowanej „dwójce” to wspaniała wiadomość dla wszystkich miłośników eksploracji. A jest co zwiedzać, ponieważ uniwersum wykreowane przez Sapkowskiego bije na głowę większość komputerowych światów. Jest wielowymiarowe, głębokie, ujawniające piękną, ale i ponurą prawdę o człowieku. Jestem przekonany, że 2014 rok będzie rokiem Geralta z Rivii. Czapki z głów, nadchodzi nowy król elektronicznej rozrywki!

Geralt we wszystkich przyszłorocznych hitach. (gry-online)
 
Top Bottom