Wiedźmin 3 - grafika

+
Tak. O to chodziło. Wierzę, że Redzi jeszcze podrasują jakość grafiki po premierze. Może mają już ,,coś'' przygotowane nawet.

Przygotowaną to będą mieli łatkę pod DX 12 (gdy wyjdzie Win 10), ale czy wówczas coś się polepszy graficznie (może poza dodaniem ubersamling) to wątpię. Pewnie raczej zyskamy minimalny skok wydajności na kartach wykorzystujących nową bibliotekę.

Boże święty, z tymi kolorami gra wygląda jak najnowszy Dragon Age.

A może doprecyzujesz co Ci nie odpowiada w tych kolorach? Robią wrażenie całkiem realistycznych, ani zbyt przegiętych ani po prostu brzydkich. Nie grałem w DA, więc może dlatego nie czuję porównania, ale jeżeli DA ma takie kolory, to według mnie dobrze to o tej produkcji świadczy :)

A może doprecyzujesz co Ci nie odpowiada w tych kolorach? Robią wrażenie całkiem realistycznych, ani zbyt przegiętych ani po prostu brzydkich. Nie grałem w DA, więc może dlatego nie czuję porównania, ale jeżeli DA ma takie kolory, to według mnie dobrze to o tej produkcji świadczy :)
Co mi nie odpowiada? Ta wszechobecna pastelowość, wszystko jakby na jakimś płótnie robione.
Tutaj niby sceneria podobna, a odczucia mam zupełnie inne.

Nie śledzę tego tematu od dawna, i nie chce mi się przekopywać wszystkiego, jestem zbyt leniwy. Czas wylać żale. A nie mówiłem, odgrzewany kotlet, wiedźmin 2,5, bo obecnie DAI wygląda lepiej...
http://imgur.com/a/K3uFC

Grałem w Inkwizycję, co prawda jeszcze na starej karcie, ale nie uważam, aby Wiedźmin wyglądał gorzej. W DA:I nie ma cyklu dobowego, świat jest totalnie pusty, poza wątkiem głównym nie ma w nim nic. Npc stoją jak kloce, tylko grupy przeciwników chodzą od punktu do punktu. Brak zmiennych warunków atmosferycznych. Okropne widoki, do tego stopnie, że bez problemu można było poznać, gdzie mapa się kończy. Zasięg rysowania też chyba znacznie niższy niż w Wiedźminie.

Kolory W Dragon Age i Wiedźminie są jakie są, ale gry wyglądają całkiem inaczej. W Inkwizycji projektanci świata nie wiedzieli chyba jaki klimat chcą uzyskać i wyszło, że nie uzyskali żadnego. W Wiedźminie po kilku sekundach wiemy, w co celowali twórcy, wiemy, gdzie jesteśmy, a świat przedstawiony i jego wizja są spójne i piękne.
Samo porównanie barw jest śmieszne. Wiedźmin ma takie barwy, jakie mieć powinien. Widziałem do tej pory w Wiedźminie wszystko, od przepięknych widoków sadów i gór w pełnym słońcu, po totalny mrok i przygnębiające jesienne klimat.

Mam wrażenie że może nie będzie tak najgorzej z downgrade'em jak to niektórzy wieszczą mógłbym dać porównanie na dowód z tym shootem

Ale niestety materiał jest zakazany przez REDów ponieważ pochodzi Kaer Morhen, ale powiem wam robi to wrażenie, nawet na PS4
Więc chyba najlepiej poczekać do premiery i samemu osądzać.

Last edited:
Ja śmiem twierdzić, że ''zakazany materiał'' wygląda lepiej niż screen wyżej ;)
Nie wszystko wygląda może lepiej, ale robi wrażenie to trzeba przyznać. I może downgrade nie taki straszny jak go malują (czytaj nie taki duży, bo pewne rzeczy owszem wyparowały)

Co Wy macie z tą nocą w jedynce?... Przecież tam nie było tak ciemno. Radzę odświeżyć sobie tę część. Ją ją aktualnie przechodzę, noce nie są wcale ciemniejsze od tych w Dzikim Gonie.

Napisałem że nie noce ciemne jak w jedynce tylko napisałem o krypcie !
Pamiętasz jak to wyglądało zaraz po premierze ?
Był tam zupełnie ciemno ;)

Nie śledzę tego tematu od dawna, i nie chce mi się przekopywać wszystkiego, jestem zbyt leniwy. Czas wylać żale. A nie mówiłem, odgrzewany kotlet, wiedźmin 2,5, bo obecnie DAI wygląda lepiej...
http://imgur.com/a/K3uFC
Taa....

Edit:
Wczoraj wszystkie subreddity powiązane z gamingiem na Reddicie pisały o downgradzie Wiedźmina, dzisiaj jest temat na Neogafie, który w ciągu 1 doby zobaczyło ponad 100 tyś. ludzi... na wykopie jest temat o downgradzie, na IGN/Gamespot w artykułach o Wiedźminie większość komentarzy to dyskusja o downgradzie.

Większość osób jest zawiedziona i to bardzo. Nic tak nie porusza tłumów jak downgrade, a to mocno uderza w samą grę. Setki osób rezygnuje z zakupu gry... bo niestety trzeba zrozumieć, że w obecnych czasach, szczególnie na zachodzie to grafika sprzedaję gry.

Jestem ciekaw, czy CDPR w jakikolwiek sposób odniesie się do tej sytuacji.
Jeśli gra będzie bardzo dobra to downgrade pójdzie w zapomnienie - patrz Dark Souls. Jeśli będzie słaba to będą wytykać to CDP przez długi czas - patrz Watch Dogs.
Dużo bardziej prawdopodobna jest opcja pierwsza.

Last edited:
Ja śmiem twierdzić, że ''zakazany materiał'' wygląda lepiej niż screen wyżej ;)

Dokładnie. Może i takiego pierwszego planu (krzaczki i bliska roślinność) nie dostaniemy, ale za to dalszy plan robi jeszcze lepsze wrażenie. Ten zakazany materiał bardzo pozytywnie wpłynął na moje podejście do zmian graficznych, szkoda, że nie wszyscy go pewnie zobaczyli, szczególnie, ze spoiler był raczej niegroźny.
Swoją drogą rozumiem dlaczego moderatorzy uznali go za zakazany (sam dopiero po godzinie zdałem sobie sprawę skąd on musi pochodzić), tak tylko odnoszę się do tego porównania :)

Last edited:
Mam wrażenie że może nie będzie tak najgorzej z downgrade'em jak to niektórzy wieszczą mógłbym dać porównanie na dowód z tym shootem

Ale niestety materiał jest zakazany przez REDów ponieważ pochodzi Kaer Morhen, ale powiem wam robi to wrażenie, nawet na PS4
Więc chyba najlepiej poczekać do premiery i samemu osądzać.

Też ten fragment skojarzył mi się z tym ujęciem. Rewelacja.

Top Bottom