Wiedźmin 3 - grafika

+
Coś mi tu nie gra...

E tam. Geralt nosi klapki by się nie pokaleczyć. BHP przede wszystkim ;)
 
Wczoraj sobie jeździłem po Velen po raz pierwszy od łatki 1.08 i o ile wcześniej pop-up postaci był problemem jedynie w Novigradzie (w sumie przebolałem w końcu wielkie miasto, wiele NPCów - ma prawo) to teraz już we wszystkich wioskach jest to samo. W Podgajach postaci materializowały mi się pod nosem. Wcześniej takiego problemu jakoś nie miałem. Druga sprawa to faktycznie czasami spadek klatek jest odczuwalny tam gdzie go wcześniej nie było. Moim zdaniem rozwiązaniem byłoby robienie patchy osobno na PC i na kosole bo to co się teraz dzieje z wydajnością to jak dla mnie rozczarowanie. Było znacznie lepiej. Mam GTX970, 16GB RAMu, i54460 - ponoć ludzie z tego typu sprzętem widza poprawę w wydajności. U mnie jest z tym różnie akurat, bo gra potrafi zgubić klatki w najmniej oczekiwanym momencie.
 


Wiedziałem, że LOD jest dosyć dziwny, ale żeby aż tak...:geraltsad:
 

Attachments

  • witcher3 2015-08-14 20-00-36.jpg
    witcher3 2015-08-14 20-00-36.jpg
    156.7 KB · Views: 31
  • witcher3 2015-08-14 20-00-30.jpg
    witcher3 2015-08-14 20-00-30.jpg
    159.1 KB · Views: 39
Hey, really great work with the lighting. Especially the screenshot in front of Novigrad reminds me of how the game looked like a year ago, so it's really close. :)
I hope you can get it running with the fog, it seems very atmospheric. I will try to show this to some people!

Ps: I don't necessarily want to use this thread to address this again, but here it goes: The lighting of the game at release was not made because of some evil other platforms and companies holding their pitchforks in the air (that does not happen. Really, it doesn't) ;).
The view distance is virtually the same, but adding a layer of fog was an artistic choice that was made in the course of last year. Now, you of course don't have to agree with it, but that's simply what it was - an artistic choice. And that mod kit was released especially so people can make the game look different.

>adding a layer of fog was an artistic choice
>płaczę
 
Gra miała być taka sama na wszystkich platformach i teraz macie. Trzeba samemu naprawiać grę, mimo, że twórcy spokojnie mogli po prostu dać więcej opcji graficznych na pc. Wszyscy przecież wiedzą, że konsole już są przestarzałe i to nie będzie żadne faworyzowanie.
 
Mogli chociaż wypuścić (na PC) paczkę z texturami w wysokiej rozdzielczości, bo nie wierzę, że takie nie zostały im z wcześniejszych build'ów gry (chociażby z SoD).

A tak mamy poniższe "kfiatki":



Aby nie było niedomówień - screen z ustawień UBER w Full HD.
 
Mogli chociaż wypuścić (na PC) paczkę z texturami w wysokiej rozdzielczości, bo nie wierzę, że takie nie zostały im z wcześniejszych build'ów gry (chociażby z SoD).

A tak mamy poniższe "kfiatki":



Aby nie było niedomówień - screen z ustawień UBER w Full HD.

Za niektóre skały modderzy się już wzięli, pewnie za jakiś czas dorobią i inne tekstury.
 
Za niektóre skały modderzy się już wzięli, pewnie za jakiś czas dorobią i inne tekstury.

Ale po cholerę mają to robić gracze, skoro - daje sobie uciąć głowę, albo inną niezwykle cenną część ciała - te tekstury są u RED'ów.
Skoro wcześniej tam były to nie wyparowały.*

P.S. Tylko proszę mi nie mówić głupot, że wypuszczenie lepszych textur nie miałoby sensu, bo żaden obecny sprzęt tego nie uciągnie. Guzik prawda. Wiedźmin 3 wykorzystuje (w porywach) jedynie 2GB VRAM (w Full HD na UBER), czyli połowę tego co posiada obecnie (czy raczej od pewnego czasu) high-end PC.

*nie chcę rozwijać teorii spiskowej
 
Spokojnie tekstury w rozdzielczości 4k to kwestia czasu, moderzy biorą się za grę. Myślisz, że tak łatwo nałożyć teksturę na siatkę UV? Tekstury widać są w niektórych miejscach nawet inne od tego co widzieliśmy w trailerach, została zmieniona ilość wielokątów na modelach, a co za tym idzie została zmieniona siatka UV. Redzi nie mogą nałoży tych wczesnych tekstur, bo wczesna ich konstrukcja opierała się na innej siatce UV. Mam nadzieję, że wiesz o czym mówię, choć wątpię.

Tutaj masz przykład na porównanie ilości wielokątów modelu muru, wczesnej wersji i aktualnej:
View attachment 23515

Taka jest moja teoria.
 

Attachments

  • Witcher-3-1.jpg
    Witcher-3-1.jpg
    437.5 KB · Views: 29
Last edited:
Top Bottom