Wiedźmin 3 - muzyka

+

Wiedźmin 3 - muzyka


  • Total voters
    570
Racja. Jednak szkoda że utwory są takie krótkie.. No i dość podobne do siebie. Ale mimo wszystko ten skelligijski kawałek ma taki nocny kllimacik i fajnie się go słucha. Bardzo udany uwór. Za to na Valen w większej części mapki, nocą gra jeszcze mniej zmodyfikowany utwór "dzienny", co jest dość słabe, zwłaszcza kiedy przypomnimy sobie genialny nocny utwór z jedynki, albo chociażby te z dwójki.
 
Racja. Jednak szkoda że utwory są takie krótkie.. No i dość podobne do siebie. Ale mimo wszystko ten skelligijski kawałek ma taki nocny kllimacik i fajnie się go słucha. Bardzo udany uwór. Za to na Valen w większej części mapki, nocą gra jeszcze mniej zmodyfikowany utwór "dzienny", co jest dość słabe, zwłaszcza kiedy przypomnimy sobie genialny nocny utwór z jedynki, albo chociażby te z dwójki.

Wydaje mi się, że nie ma potrzeby narzekania na jeden i ten sam element w KAŻDYM poście, który dotyczy tematu.
Daj odpocząć, chłopie.
 
Wydaje mi się, że nie ma potrzeby narzekania na jeden i ten sam element w KAŻDYM poście, który dotyczy tematu.
Daj odpocząć, chłopie.

Przyznam, że za często to pisze, ale dlatego że mnie to denerwuje i to jest jeden z czynników, przez które nie mogę wystawić grze maxymalnej noty. Ale ok, postaram się już o tym nie wspominać :p
 
Nie wiem, czy ten wątek był już tutaj poruszany, jeśli tak, to przepraszam, ale dzisiaj zdębiałem. Ktoś polecił mi soundtrack z Dying Light, słuchałem sobie na Spotify, aż tu nagle usłyszałem coś niepokojąco znajomego.


Chodzi o skrzypce w 3:55, trudno to nawet nazwać podobieństwem - to jest kopia 1:1 z jednego z utworów (z Białego Sadu lub Velen).
 
Mnie po prostu ciekawi jak do tego doszło - czy to jest sample z jakiejś komercyjnej biblioteki (mało prawdopodobne), czy np. przypadkiem Paweł Błaszczak (DL) i @Marcin Przybyłowicz (W3) skorzystali z usług jednego skrzypka, któremu w studio w czasie nagrania tak przypadkiem wyszło że dwa razy "zaimprowizował" tę melodię, która mu chodziła po głowie?
 
W wywiadzie dla gry-online @Marcin Przybyłowicz wspominał że nawet w zwiastunie filmu Batman v Superman, była bardzo podobna muzyka do muzyki z dodatku Serc z Kamienia, jak sam Marcin powiedział:
"W systemie temperowanym mamy 12 dźwięków w skali, a co za tym idzie, jest skończona liczba operacji, które możesz tymi dźwiękami wykonać. Dwa kawałki mogą się okazać podobne do siebie czystym zrządzeniem losu"
 
Last edited:
W którymś nocnym kawałku z eksploracji okolic Novigradu przebrzmiewa bardzo znajoma nuta z Assassyna Drugiego. Przyznam, iż na początku mocno mnie to zdziwiło, ale nigdy nawet przez myśl nie przyszło mi, iż jest to kopia. Brzmi podobnie, ale nie identycznie. Po przeczytaniu tego wywiadu można uświadomić sobie, że możliwości twórców jednak nie zawsze są nieograniczone ;)

Pograłam ostatnio malutko i znalazłam swojego faworyta z dodatku. Zdecydowanie, zdecydownie
Mystery Man

Ciężko jest zdefiniować mi, dlaczego - za całokształt. Utwór jest dynamiczny, bardzo skutecznie buduje napięcie, jest dość mroczny, a wykorzystanie w nim motywu powiązanego z podstawką doskonale uświadamia graczowi, iż Serca z Kamienia to część znacznie większej całości.
Słucham na loopie i nie mogę się uwolnić. Od dawna przyznaję, iż jestem totalną fanbojką, jeśli o OST do Wiedźmina 3 idzie. Z powoli napływających zapowiedzi odnośnie Krwi i Wina jestem bardzo zadowolona. Znacznie więcej muzyki niż w HoS? Tak, poproszę.
Ech - czy jakaś dobra niebieska dusza zedytuje ankietę i doda Wiedźmina 3? Czas najwyższy :p
 
Last edited:
Miałoby to sens tylko w przypadku wyzerowania ankiety, a to dość drastyczny krok (patrzaj, ile osób głosowało).
Racja. Nie mogłam wiedzieć, luźna propozycja.
Czyli ... wypada założyć nowy temat "Najlepszy OST z Wiedźmina". W opcjach do wyboru tylko "Wiedźmin 3: Dziki Gon".;)
 
Marcin gdzieś wypowiadał się na temat inspiracji twórczością Jespera Kyda i to chyba taki ukłon w jego stronę miał być, z tego co pamiętam.
 
Odnośnie soundtracku do Dying Light, tutaj przez chwile słychać utwór podobny do tego z Velen. ( od 1:09)
Wiadomo że Dying Light wyszedł wcześniej, twórcą soundtracku jest Paweł Błaszczak, pewnie @Marcin Przybyłowicz wziął tego samego skrzypka :D
[video=youtube;1u1MXo-sFIA]https://www.youtube.com/watch?v=1u1MXo-sFIA#t=01m9s[/video]

Ogólnie w całym soundtracku Dying Light słychać jakieś przebłyski soundtracku Wiedźmina 3 :D
 
Jejku panowie, spieracie się jakby to było coś wielkiego, a to podobieństwo jest zauważalne tylko przez kilka sekund tak naprawdę, ważne ze obie gry mają dobry soundtrack, i każdy o odmiennym klimacie, w DL bardzo mi się podoba obrany kierunek kompozytorów, ale imo muzyka jest do siebie bardzo podobna, i nie tak różnorodna jak w w3. Dodatku do DL jeszcze nie zakupiłem, ale liczę na to że znowu muzyka będzie potęgować klimacik, i że w nadchodzącym dodatku do Gareta, muzyka będzie się znacznie różnić od tej z podstawki, bo ta muzyka z knajp, i Novigradu już mnie morduje, życzę sobie, i wszystkim tu obecnym dobrego soundtracku w Krwi i Wino, bo jeśli utrzymają poziom z rozszerzenia, to na mojej liście wskoczy kolejny dodatek, spychając przy tym mojego obecnego faworyta, czyi SZK, i mega genialne kawałki jak "You're Immmortal" "Mystery Man" i Main Theme, które wywołują u mnie niesamowite pobudzenie do działania, jak i szacunek do Marcina Przybyłowicza za nadzwyczajnie wykonaną robotę.
 
Top Bottom