Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Działają tylko te umiejętności, które są w slotach, to nie jest specjalnie skomplikowane. REDzi sami chwalili się tym systemem, że wybierając, które umiejętności aktualnie mają być "dzialajace" u Geralta przygotowujemy się do walki z ciężkimi potworami. W wypadku gdy się nie uda możemy sprawdzić inny zestaw umiejętności, które w danej chwili będą działać. To naprawdę proste.
 
Jeśli się okaże, że redzi nie wstawili maksymalnego levelu postaci to rozwiązanie z ograniczonymi aktywnymi umiejętnościami jest jak strzał w dziesiątkę. W wielu grach trzeba 2-3 razy ukończyć grę żeby przetestować wszystkie konfiguracje postaci, w wiedźminie wraz z rozwojem postaci będziemy mieli możliwość zmiany ustawień i wyboru najlepszych na dana chwile. Da nam to też możliwość poeksperymentować z umiejętnościami co pozwoli wybrać najbardziej dogodne dla nas bez plucia sb w twarz, ze wybrałem taką zdolność a nie inna i nie ma odwrotu. Ograniczenie aktywnych umiejętności przy nieograniczonym levelu postaci pozwoli nam w pełni korzystać z umiejętności a zarazem nie stworzymy hardcorowej postaci.
 
Owszem, ale więcej niż chyba około 60 poziomu wbić się po prostu nie da - nie ma tyle doświadczenia, przynajmniej dopóki nie wyjdą dodatki.

Zależy jak wygląda system zdobywania doświadczenia. W W1 teoretycznie można było zdobywać punkty bez ograniczeń (co prawda, poza maniakami, mało kto tak grał, bo sztuczne nabijanie punktów jest dość upierdliwe). W W2 zrobić się tego raczej nie dało, bo punkty otrzymywało się w zasadzie tylko za wykonanie zadań (za ubicie potwora system przyznawał zawrotną kwotę 1 pkt, co dla mnie skutecznie psuło klimat gry).

Ktoś wie, jak będzie w W3?
 
W W3 z tego co wiem za zabijanie przeciwników doświadczenia nie ma wcale.
Nowe gameplaye od youtuberów to potwierdzają.
 
W W3 z tego co wiem za zabijanie przeciwników doświadczenia nie ma wcale.
Nowe gameplaye od youtuberów to potwierdzają.

Szkoda.
Raz, że to nielogiczne- bo w końcu jak ma zdobywać doświadczenie wiedźmin, jak nie w walce?
Dwa, że trochę psuje to klimat gry- bo po trudnej walce z paskudnym stworem lub grupą zbójców chciałoby się otrzymać jakąś nagrodę
Trzy, że "usztywnia" to rozwój bohatera- wiadomo że na pewnym etapie gry będziesz na określonym poziomie rozwoju (oczywiście autorom bardzo uprasza to pracę- łatwo dobrać poziom trudności przeciwników).
Cztery- że popełniony błąd w rozwoju postaci (np brak wybranego talentu, który ułatwia walkę) dużo trudniej nadrobić. Przy otrzymywaniu talentów za zabijanie przeciwników wystarczyło pójść do lasu zapolować. Teraz- należy zostawić zdanie odłogiem i rozwiązać kilka innych.
Pięć- jest to zakamuflowany sposób na ograniczenie rozwoju postaci do danego poziomu.

W części RPG było rozwiązanie fajniejsze- grając normalnie zatrzymywałeś się na, powiedzmy, 40 poziomie. Ale mogłeś rozwijać postać w nieskończoność, siejąc śmierć i zniszczenie w świecie gry, ale taka gra była nudna i upierdliwa, więc mało kto z graczy się w to bawił.
Możliwość wykorzystywali nieliczni, a maniacy mieli możliwość zabawy :)
 
A nie ma przypadkiem w W3 systemu podobnego do DA:I, że EXP dostaje się zależnie od różnicy poziomu gracza i przeciwnika, z którym się walczy?
 
Na materiałach jeszcze z PAX East i wcześniejszych był exp za zabijanie przeciwników. Może z tego zrezygnowali, nie zwróciłem uwagi na to teraz. Możliwe że to doświadczenie dalej się dostaje ale nie wyskakuje znad głowy trupa. Chyba przydałaby sie oficjalna informacja w tej kwestii.
 

Yngh

Forum veteran
System z W1 był bardzo dobry. Początkowo za utopce dostawaliśmy kilkadziesiąt punktów EXPa, ale na wysokim poziomie - tylko 1 EXP. W ten sposób de facto nie dało się wiecznie nabijać doświadczenia na utopcach, wykluczając może maniakalny power-gaming. Tak to powinno właśnie wyglądać w W3.
 
Ech... Mówili, że nie będzie ekspa za potworki. Okazało się, że chyba jest. Forum się oburzyło za niekonsekwencję PRową a nie za to, że to koniecznie zły pomysł. Redzi zauważyli reakcję i wywalili ten eksp. To tak jakby tak wygląda. Pewnie to nieprawda i ekspa za potworki wywalili ale prezentowali starszą wersję, gdzie jeszcze był. Dunno.
 
Nie rozumiem dlaczego exp za potworki miałby być zlikwidowany. Jestem za tym, żeby questy stanowiły główne źródło expa, ale dlaczego mamy eliminować możliwość pozyskiwania doświadczenia z potyczek z wymagającymi przeciwnikami?
 
Wystarczy obejrzeć jakiś niepocięty materiał, spojrzeć na expa (jest na ekranie ekwipunku), i później ponownie sprawdzić po pokonaniu jakiegoś potworka. ezpz

A co do "brak maksymalnego poziomu i możliwości kombinowania" to jest to totalny debilizm. Mając wystarczająco punkcików coby kupić wszystkie drzewa nie mamy po prostu więcej opcji, ale mamy również więcej opcji z kolejnych tierów - np. mając poziom 80 możemy wsadzić sobie 3 talenty z końca drzewka walki, 3 talenty z końća drzewka magii i 3 talenty z drzewka alchemii - różnica jest znaczna.

Jeśli chcesz pobawić się kilkoma buildami za jednym przejściem to nie exp do 80 poziomu czy któregotam żeby kupić wszystko tylko po prostu skorzystaj z eliksiru resetującego talenty który jest potwierdzony - będziesz mógł faktycznie pobawić się innymi drzewkami bez bycia totalnie OP i bawieniem się nimi po rozjechaniu wszystkich bossów w grze.
 
Z ciekawostek - talent znaku Quen, na pierwszym poziomie odpycha wrogów przy przełamaniu znaku. Na drugim, odpycha i zadaje im obrażenia. Na trzecim odpycha, zadaje obrażenia i ma szansę na powalenia.

Zatem następne tiery skilla niekoniecznie są po prostu bonusami +x%.
 
mnie się wydaje że system umiejętności będzie stawiał nas przed nie lada dylematami co wybrać :D Tyle fajnych skili :)
 
Brak expa za potworki moim zdaniem w dużej mierze psuje zabawę z walki, bo niewiele się z tego ma. Wg mnie expa w W1 i W2 i tak dostawaliśmy za mało.
 
Top Bottom