Błędy w druku

+
Błędy w druku

Znalazłem jak na razie dwa, w karcie zadania Porozumienie na Belleteyn w zadaniach pobocznych pisze, że trzeba zużyć 3 fioletowe tropy, jednak na dole przy ikonkach liczba zmienia się na cztery. Drugi błąd, to Troll podpisany jako Fleder. Poza tym na razie nic więcej nie znalazłem.
 
Ja widziałem jeszcze jeden. Na potworze - Szubrawiec, wartość tarczy jest "-" a niżej jest opisane co się dzieje w przypadku nieudanego rzutu na tarcze.

View attachment 8026
 

Attachments

  • IMG_2508.jpg
    IMG_2508.jpg
    396.9 KB · Views: 214
Last edited:
Na srebrnym potworze - Banda Zbójców ( czy jakoś tak, nie mam przy sobie teraz gry) jest z kolei wartość tarczy za to poniżej nie ma do niej żadnego odniesienia.
 
może nie tak rażący błąd jak w przypadku szubrawca, ale gracze W1 pewnie już spostrzegli, że północnica podpisana jest jako upiór
 
Co można niby zaakceptować, bo Południca to taki upiór :p Ale Trolla jako Fledera już nie. Każdy to ma, czy tylko ja?
 
Niestety Każdy. Nosz kurcze, żeby nie potrafić sprawdzić trzech potworów. Bo to pewnie Banda zabójców i Szubrawiec powinni mieć to zmienione, oraz ten Trol nieszczęsny. Ciekawe jak jest w ang. wydaniu czy tylko u nas są takie kwiatki.
 
chodzi o Bandę złodziei - nie zabójców
@P ATROL - niby tak, ale upiór w W1 to był całkiem inny potworek ;) po kiego biorą wizerunek konkretnego potwora i podpisują inaczej. Jak chcieli mieć żeńskiego upiora, trzeba było wziąć z W2

totalnie bez sensu jest tabela wsparcia na planszy, wg instrukcji:
"Gdy gracz wybiera nowe zadanie, musi przesunąć znacznik uniwersalny w rządku odpowiadającym swojej postaci do kolumny, która pokazuje rodzaj jego aktualnego zadania wsparcia."
obecnie mamy tylko rzędy, nie ma kolumn - i dlaczego te rzędy są takie długie - w sumie przydałyby się tam jakieś wartości - ile tych żetonów wparcia komu brakuje - np, (1) (2) (3) (4) i myślę, że tak to miało właśnie być - tyle że obecnie wsparcie to zawsze 3 żetony :)
 
W Podręczniku już nie ma mowy o żetonie uniwersalnym tylko o żetonie z wizerunkiem postaci, więc widać koncepcja się zmieniła a zapis w instrukcji już nie ;)
 
przeglądałem karty dobrego losu i dwie rzuciły mi się w oczy, nie są może to błędy w druku, ale dlaczego?

karta: Madam Karoll
postać z Wiedźmina 2, burdelmama, która miała swój przybytek przed obozem Henselta (W2, akt 2)
dla przypomnienia, wygląda tak:


na karcie natomiast jest wizerunek plotkary z Wiedźmina 1 - akt 2



karta: Przyjaciel driad
półelfka, którą uratował Geralt i która później w dzielnicy nieludzi Wyzimy Klasztornej tak pięknie dawała mu lekcje mowy ;)
ZOSTAŁA DRIADĄ?
obrazek na karcie:



edit: zwróćcie uwagę, jak zgrabnie zasłonili w planszówce pierś półelfce, tfu! driadzie ;)

cenzura? ;)
 
Last edited:
Na srebrnym potworze - Banda Zbójców ( czy jakoś tak, nie mam przy sobie teraz gry) jest z kolei wartość tarczy za to poniżej nie ma do niej żadnego odniesienia.
TA banda złodziei zamiast miecza powinna mieć tarcze "Nieudany (tarcza): odnosisz 1 (serduszko).
 
Jak dla mnie czepianie się takich szczegółów jak podpis upiora a danie obrazka południcy albo czemu pół elfka z gry komputerowej w planszowej jest driadą jest mało istotne. Nie wpływa na rozgrywkę i trudno to nazwać błędem w druku Tak ktoś zaprojektował grę i można się zastanawiać czy miał dobry pomysł.

Za to chciał bym się dowiedzieć jak poprawnie rozpatrywać żetony potworów Szubrawiec, Banda Złodziei i misje poboczną z karty Porozumienie na Belleteyn. To są bugi wpływające na przebieg gry bo zamiast grać się będziemy zastanawiać jak rozpatrzyć daną kartę.
 
na początku posta napisałem, że nie są to błędy w druku - tylko zastanawia mnie dlaczego takie błędy w lore i brak spójności, mnie osobiście to razi w oczy.
jeśliby przymykać oko na takie kwiatki to np. nie przeszkadzałoby Ci gdyby była karta Letho z wizerunkiem Eskela? Ale faktycznie, to jest mniej ważne niż sama mechanika gry - dlatego CDPR - czekamy niecierpliwie na erratę
 
No jeśli o to chodzi to w pełni się zgadzam, że trochę bolą oczy i serce fana krwawi na widok takich zaniedbań.
Napisałem tak tylko dlatego, że w tym momencie chciał bym jak najszybciej dowiedzieć się jak grać. Wcześniej napisałem maila na pomoc CDP ale opis problemu nie wystarczył zostałem poproszony o zdjęcie. Zdjęcie wysłałem to dostałem informację, że sprawa została przekazana do osób właściwych i czekam. A Twórcy gry chyba wiedzą powinni wiedzieć jak się w nią powinno grać i co tam powinno być.
 
Rozbieżności jakie znalazłem porównując wersje papierową i pc.
- Szubrawiec: "Nieudana (miecz) : odnosisz 1 (znak złego losu)." zamiast: "Nieudana (tarcza) : odnosisz 1 (znak złego losu)."
- Banda złodziei: "Nieudana (tarcza) : odnosisz 1 (serce)." zamiast: "Nieudany (miecz) : odnosisz 1 (serce)."
- Trol (Fleder): "Udany (miecz) : otrzymujesz 2 PZ. / Nieudana (tarcza) : odnosisz 2 (serce)." zamiast tego co jest. Nie chce mi się przepisywać. tu zgadza się tylko obrazek i statystyki potwora. Liczę, że coś z tym zrobią bo w grze walka jest dosyć istotna a tu taki bubel.

---------- Zaktualizowano 18:39 ----------

Nudziło mi się więc postanowiłem zrobić erratę dla Trola, Szubrawca i Bandy złodziei. Wystarczy wydrukować na papierze samoprzylepnym i wyciąć.
http://przeklej.org/file/JLV8Yq/Wiedzmin.errata.rar jakby coś nie działało to dajcie znać.
 
Last edited:
Dzięki za sprawdzenie z wersją cyfrową.
U nas też to nie grało i nie byliśmy przekonani, w którą stronę korygować;)
Mały falstart planszówkowy, bo wynika z kilku wpisów, że raczej cały nakład tak wydrukowali...
 
Pytanie tylko co z tym zrobi CDPR. Mam nadzieje, że nie zostawi tak tego. Albo w jakimś dodatku będą poprawione żetony, albo za drobną dopłatą (5-10zł) będzie można kupić, albo (najmniej prawdopodobne według mnie) będziemy pisać na maila z numerem zamówienia i będzie dosyłany list polecony z naprawionymi elementami.
 
W takim przypadku dokupowanie raczej byłoby nie fair, to nie my coś zgubiliśmy, tylko wydawca czegoś nie dopatrzył.
 
To nie CDPR jest wydawcą gry tylko CDP i patrząc po ich polityce nieprzyjaznej konsumentom to raczej nic z tym nie zrobią.
 
Ale jeżeli byśmy się w większej ilości osób zebrali i każdy by do nich napisał maila to może by coś ruszyło. To nie są jakieś głupie przejęzyczenia czy angielski tekst na kartach (tak było w robinsonie od portalu) tylko statystyki potworów oraz wartość zadania pobocznego w głównej karcie a to wpływa na rozgrywkę. Jeżeli CDP nic z tym nie zrobi czyli oleje fanów może być nieciekawie. Według mnie jeśli nic z tym w niedługim czasie nie zrobią to trzeba będzie wejść w komitywę i męczyć ich o to, aż do skutku.
 
To nie CDPR jest wydawcą gry tylko CDP i patrząc po ich polityce nieprzyjaznej konsumentom to raczej nic z tym nie zrobią.
Myślę, że kto jak kto, ale CDPR może przemówić im do rozumu. A jeśli nie, to trza pisać do CDP.pl aż do skutku - tak długo aż zaakceptują powszechną praktykę w tej branży, czyli uzupełnianie brakujących/zepsutych elementów na życzenie klienta.
 
Top Bottom