Community Q&A – Czas na odpowiedzi

+
Community Q&A – Czas na odpowiedzi



Tak jak obiecaliśmy w zeszłym tygodniu, dziś przygotowaliśmy dla Was garść informacji dotyczących projektu Cyberpunk. Bardzo się cieszymy, że macie aż tyle pytań na temat naszej nadchodzącej gry i mamy nadzieję, że odpowiadając na pięć z nich uda nam się zaspokoić głd wiedzy chociaż części z Was. Nie przeciągając dłużej, przejdźmy do sedna sprawy.
Poniżej możecie znaleźć wybrane pytania wraz z odpowiedziami Marcina Momota, Community Managera CD Projekt RED.

Kielek486: Jakie będą edycje wydań gry (czyli np. Edycja Kolekcjonerska lub Podstawowa)?
Marcin Momot: Myślę, że biorąc pod uwagę nasze zamiłowanie do specjalnych wydań dotychczasowych tytułw, a także fakt, że zawsze staramy się dać graczom jak najwięcej w zamian za okazywane wsparcie, można spodziewać się unikatowych gadżetw i materiałw dodatkowych, a co za tym idzie, więcej niż jednego wydania gry. Pamiętajmy jednak, że jest to jeszcze melodia przyszłości - dam wam znać jak będziemy nad tym pracować.

Cyber320: Czy bohater, ktrego będziemy kontrolować zostanie przez nas stworzony, chodzi mi o wygląd, czy to będzie bohater narzucony przez was?
MM: Tym razem planujemy dać graczowi dużo więcej swobody przy tworzeniu postaci, ktrą przyjdzie mu grać. Chcemy, aby można było parametryzować swoje statystki, zmieniać sprzęt, ulepszać cechy przez wszczepy, a także wiele więcej. To w końcu Cyberpunk - styl ponad wszystko!

Scani: Czy przygotowujecie oddzielny content fabularny dla każdej klasy, czy może fabuła jest taka sama dla wszystkich, a wybr klasy wpływa jedynie na skille i system walki?
MM: Naszym celem od zawsze było dostarczanie graczom dojrzałej i ambitnej rozrywki, jak zapewne możecie się domyślać, tym razem chcemy, aby było podobnie. Nie jest żadną tajemnicą, że bardzo zależy nam na dokładnym odwzorowaniu podziału na role z papierowego Cyberpunka. W przeciwieństwie do archetypw znanych z większości gier RPG osadzonych w świecie fantasy, chcemy podejść do tematu nieco inaczej. Role w naszej grze będą oferować zestawy wyjątkowych umiejętności, ktre w połączeniu z rżnego rodzaju ulepszeniami mogą skutkować bardzo ciekawymi rezultatami. Bardzo chcemy stworzyć grę, w ktrej posługując się rżnymi rolami otrzymamy historię rwnie wyrazistą i wciągającą jak w Wiedźminie.

Vojtasass Kereth: W jakim stopniu komputerowy Cyberpunk będzie nawiązywał do mechaniki gry pp? Jak bardzo Mike Pondsmith jest zaangażowany w tworzenie gry?
MM: Bardzo wiele osb w naszym studiu jest fanami papierowego Cyberpunka. Są to ludzie, ktrzy wychowali się na tej grze i teraz mają szansę wykreować jej komputerową adaptację. Pracując nad obiema częściami Wiedźmina nauczyliśmy się tworzyć dojrzałe historie dla wymagających odbiorcw. Nasz sposb narracji, dbałość o szczegły przy przedstawianiu lokacji, niekiedy bardzo brutalna rzeczywistość - to wszystko chcemy przenieść do świata Cyberpunka. Jeżeli chodzi o mechanizmy i rozwiązania, ktre chcielibyśmy zastosować w grze, to mamy całą masę pomysłw na rozgrywkę, ktrych nie mogliśmy wykorzystać w Wiedźminie, bo nie pasowały do tamtego świata - w Cyberpunku możemy pozwolić sobie na trochę więcej swobody. Mike Pondsmith jest ojcem całego systemu, stworzył go wsplnie ze swoimi przyjaciłmi i razem z nimi opracował komplet zasad, co za tym idzie, wspłpracujemy z nim bardzo blisko, tak aby jak najdokładniej odzwierciedlić jego wizję oraz mechanikę oryginału w naszej grze. Mike podczas swojej ostatniej wizyty spędził z zespołem bardzo dużo czasu omawiając poszczeglne rozwiązania i ustalając detale mechanizmw rozgrywki. Z kilku zdań, ktre udało mi się z nim zamienić osobiście, jasno wynikało, że bardzo podoba mu się nasza wizja oraz pomysły.
 
Bardzo chcemy stworzyć grę, w której posługując się różnymi rolami otrzymamy historię równie wyrazistą i wciągającą jak w Wiedźminie.

O to raczej nikt się nie boi. Jeśli miałabym jednym słowem określić, za co kocham REDanię, byłoby to słowo FABUŁA. :)
 
Wreszcie odpowiedzi

Wspaniałe wiadomości, które co nieco uspokoją nas co do nowej produkcji.
Miły jest ten gest, którym zwracacie się do swoich fanów odpowiadając na ich pytania dotyczące swojej pracy, oby tak dalej

A co do samego Cyberpunka, to zapowiada się znakomicie i już nie mogę się doczekać tej produkcji.
PS. Mam nadzieję, że pokażecie coś nowego na gamescom'ie
 
Kielek486: Jakie będą edycje wydań gry (czyli np. Edycja Kolekcjonerska lub Podstawowa)?

Marcin Momot: Myślę, że biorąc pod uwagę nasze zamiłowanie do specjalnych wydań dotychczasowych tytułów, a także fakt, że zawsze staramy się dać graczom jak najwięcej w zamian za okazywane wsparcie, można spodziewać się unikatowych gadżetów i materiałów dodatkowych, a co za tym idzie, więcej niż jednego wydania gry. Pamiętajmy jednak, że jest to jeszcze melodia przyszłości - dam wam znać jak będziemy nad tym pracować.

Dzięki za to że akurat moje pytanie zostało wybrane i dziękuję za odpowiedź :)
 
No cóż pytania zostały wybrane te najmniej mnie interesujące, ale nie ukrywam, że wiedziałem iż tak będzie. Pewnie jeszcze za wszcześnie na te bardziej szczegółowe.
P.S. Najbardziej wartościowym jest pytanie Scaniego. To daje nam jakieś informacje o gameplayu :)
 
Scani: Czy przygotowujecie oddzielny content fabularny dla każdej klasy, czy może fabuła jest taka sama dla wszystkich, a wybór klasy wpływa jedynie na skille i system walki?


MM: Naszym celem od zawsze było dostarczanie graczom dojrzałej i ambitnej rozrywki, jak zapewne możecie się domyślać, tym razem chcemy, aby było podobnie. Nie jest żadną tajemnicą, że bardzo zależy nam na dokładnym odwzorowaniu podziału na role z papierowego Cyberpunka. W przeciwieństwie do archetypów znanych z większości gier RPG osadzonych w świecie fantasy, chcemy podejść do tematu nieco inaczej. Role w naszej grze będą oferować zestawy wyjątkowych umiejętności, które w połączeniu z różnego rodzaju ulepszeniami mogą skutkować bardzo ciekawymi rezultatami. Bardzo chcemy stworzyć grę, w której posługując się różnymi rolami otrzymamy historię równie wyrazistą i wciągającą jak w Wiedźminie.
Strasznie wymijająca odpowiedź. Pytanie dotyczyło bezpośrednio unikalnego "contentu fabularnego" dla klas, nie umiejętności i ulepszeń czy wyrazistości historii... W zasadzie to nic nam tutaj nie powiedzieliście ;).
 

addar

Forum veteran
fajnie, było wiadomo że niczego konkretnego nie wyciągniemy, szkoda tylko że wybraliście pytanie o wydaniach gier, bo jak sami zauważyliście to melodia dalekiej przyszłości, i wiedzy żadnej o grze nam nie przynosi, trzeba było polać trochę wody i opowiedzieć na jakim stadium produkcji jest gra< między słowami można wywnioskować że bardzo wczesnym>
 
Nie chcę być odebrany jako typowy Polak-narzekacz ale mówiąc (pisząc) szczerze w tych odpowiedziach więcej jest marketingowej paplaniny niż konkretnych informacji.
No ale z drugiej strony jakby nie patrzeć do premiery jest trochę czasu więc chyba lepiej powiedzieć za mało niż za dużo.
Pozostaje czekać na więcej informacji.
PS. Może jakiś trailer bądź gameplay ukaże się w najbliższym czasie?
 
Fajnie że już coś wiadomo ale mnie najbardziej nurtuje teraz jedno:
MM: Cyberpunk’s story takes place all over the world, but we’re going to focus on it’s most characteristic venue - Night City. One thing is certain, we want to make a game with an open, living world that stays true to the source material.
Miasto nocą, spoko. Ale później jest mowa o otwartym, żyjącym świecie. I tu jest to, co mnie nurtuje. Czy będą to lokacje, które będą otwarte czy będzie to całe miasto, po którym będziemy się przemieszczać?
 
pawel41lu said:
Miasto nocą, spoko. Ale później jest mowa o otwartym, żyjącym świecie. I tu jest to, co mnie nurtuje. Czy będą to lokacje, które będą otwarte czy będzie to całe miasto, po którym będziemy się przemieszczać?
Może inaczej zrozumiałem wypowiedź, ale na moje chodzi i miasto które zwie się Night City a nie miasto nocą;). A skoro miasto to pewnie lokacji będzie całe multum, jak to w każdym wielkim mieście. Dzielnice nędzy, bogactwa, parki, rzeki, jeziora, porty itd, itd, etc. Przynajmniej ja tak to zrozumiałem:).
 
No cóż, nie dowiedziałem się jednak, ile mechaniki p&p chcecie przenieść do Waszej gry. Co do reszty - czy tylko ja mam wrażenie, że strasznie w nich dużo okrągłych słów, a mało konkretów? W dziale międzynarodowym padło ich więcej.
 
@pag-r Masz rację, Night City to raczej nazwa miasta. Jeżeli chodzi o całe wielkie miasto to jestem ciekawy jak to im wyjdzie.
@Vojtasass Konkretów rzeczywiście mało, nie tylko ty masz takie wrażenie.
 
Uwaga ludziska znające angielski! W "tej drugiej" wersji językowej pytania i odpowiedzi różnią się od "naszej"! :D

I nie zgadzam się z Addarem, że nie ma konkretów. W angielskiej wersji Q&A wyraźnie jest napisane, że ma być "ołpen, liwing łerd", co powinno się rozumieć jako "bedzie można łazić se po mieście gdzie sie kce". ;)

W polskiej oraz angielskiej wersji wyraźnie Marcin Momot daje nam do zrozumienia, że będzie customizacja wyglądu postaci ponad wygląd broni, wszczepów i dupereli, które trzyma się w łapach/ są na stałe przykręcone. Czyli będzie można ulepić sobie własną facjatkę, wybrać rasę, płeć itede. ;)

To o wpływie klasy postaci na fabułę zrozumiałem tak, że będzie z grubsza ta sama historia dla każdej z klas, ale będą się różnić szczegółami. Prawdopodobnie w stylu Deus Exa, w którym jeśli umiało się otwierać zamki, to miało się dostęp do ukrytych przejść. A jak umiało się hakować, to dało się rozbrajać czujniki i boty strażnicze. Innymi słowy: ta sama misja ale wiele ścieżek jej ukończenia. Fabularnie pewnie podobnie. Zależnie od klasy historia trochę inaczej się ułoży. Coś w stylu "poparłeś elfa, idziesz tam; poparłeś szpiega idziesz siam". ;)

Dowiedzieliśmy się, że będą różne wersje gierki, czyli każda platforma dystrybucji dostanie swoje własne "zachętki", żeby przyciągnąć klientów. Prawdopodobnie wersje konsolowe będą się różnić contentem dodatkowym od wersji pecetowych.

Dowiedzieliśmy się też, że redzi na obecnym poziomie prac niechętnie rzucą nam jakiś screen czy filmik i jeśli się już zdecydują to z wielkimi bólami. I trudno się dziwić. Jak już mają nam coś pokazać, to niech to będzie taka bomba, że wyskoczymy z butów, a nie zestaw pięciu obrazków albo jakiś render.
 
Yngh said:
Strasznie wymijająca odpowiedź. Pytanie dotyczyło bezpośrednio unikalnego "contentu fabularnego" dla klas, nie umiejętności i ulepszeń czy wyrazistości historii... W zasadzie to nic nam tutaj nie powiedzieliście ;).

Niestety wszystkie takie były, z tych odpowiedzi jak dla mnie nic nie wynika. Zwykłe słodzenie tak jak było w przypadku W2.
 
Top Bottom