Sprawy Marketingowe

+

Guest 3669645

Guest
Napisali że decyzja ta została dokonana zaledwie po paru ostatnich dniach przemyśleń. Zwyczajnie mogli bez problemu wydać ją w tym roku, ale uznali, że parę dodatkowych miesięcy nie zaszkodzi. W skrócie: Dmuchają na zimne. I dobrze.

Może ta nowa produkcja którą mają ogłosić za tydzień to będzie specjalna aplikacja / program ściągający co tydzień nowe materiały z W3 na dysk :D
 
Last edited by a moderator:
Według słów Prezesa KIcińskiego, o tym nowym produkcie w przyszłym tygodniu powiedzą jak najmniej się da (najprawdopodobniej, adnotacja w aktualizacji strategii z kwartalnnym terminem premiery) Poza tym, Prezes stwierdził, że eksperymentują (odnosząć się do samego projektu) i że produkt jest współtworzony przez studio.

Jeśli miał bym zgadywać, to postawiłbym na grę mobilną w uniwersum wiedźmińskim,
 
Tego się nie spodziewałem. Myślałem, że W3 jednak w tym roku zostanie wydane. :(
:crybaby:Z drugiej strony może i lepiej. Więcej czasu na zbieranie kasy na nowego na kompa. :)
 
Jak sądzicie, czym jest ów projekt? Dolina Kwiatów? Inny dodatek do W2? Tajemniczy projekt od krakowskiego studia? Może papierowy erpeg? Film?

No, chyba że Redzi postanowili wydać na papierze powieść Solana ;)
 
Jak sądzicie, czym jest ów projekt? Dolina Kwiatów? Inny dodatek do W2? Tajemniczy projekt od krakowskiego studia? Może papierowy erpeg? Film?

No, chyba że Redzi postanowili wydać na papierze powieść Solana ;)

Na pewno piszą program antywirusowy na komórki Samsunga z systemem BADA. ;)
 
Moim zdaniem ostatnia afera z Watch Dogs mogła mieć pewien wpływ na decyzję REDów. Zobaczyli jaka jest reakcja graczy na ostatnie zmiany w grafice w tej grze. Wszystko przez to, iż nowe konsole po prostu nie wyrabiają i REDzi doszli do wniosku, że w tym roku nie zdołają do końca zoptymalizować gry i wyszłyby z tego strasznie cięcia, co odbiłoby się na grafice i na fizyce w grze.
Popieram decyzję REDów, niech doszlifują grę i być może wpadnie do niej coś nowego.
 
Wolałbym zapowiedź w tym roku, pre-order itd Nawiasem pre-order pewnie latem jakoś

Pisałem, że gdyby okazało się, że z gry w tym roku nici, to będziemy mieli do czynienia z sporym falstartem.
No i mamy. O minimum rok.
Się pospieszyli i to ostro.

Co do pre-ordera, do tej pory startował jakoś tak przy ogłoszeniu premiery.
Widać tym razem będzie inaczej. Pewno jak powiedziałeś, latem.
To w sumie sprawa drugorzędna.
Chyba, że ktoś poluje na kolekcjonerkę, a ich liczba okaże się mocno ograniczona.
Wówczas to co innego, kto pierwszy, ten lepszy.
Sam w sumie nie wiem jeszcze czy zapoluję, ale raczej nie.

Decyzja o przesunięciu mogła zostać podjęta na dniach, ale jestem w zasadzie pewien, że rozważali takie posunięcie od jakiegoś już czasu.
Martwa cisza w temacie mogła na dobra sprawę zwiastować dwie rzeczy, obsuwę lub bombę w postaci startu machiny marketingowej.
Wygrał wariant bardziej prawdopodobny, niestety.

Dobrze jednak, że ogłoszono to teraz.
Będzie sporo czasu, by oswoić się z myślą, że jeszcze przedwczoraj mieliśmy rok premiery W3, a teraz...
No cóż.
Bywa, ale choć się z tym liczyłem, ostatnio nawet bardzo, to i tak jakoś mi smutno.

Gracze zareagowali spokojnie, acz chłodno, giełda podobnie.
Od wczoraj akcje "cedepu" wyraźnie straciły. Tzn. spółka traci stale, od stycznia, kiedy to wartość akcji osiągnęła punkt kulminacyjny, ale z tak drastycznym spadkiem mamy do czynienia po raz pierwszy od dłuższego czasu. I pewnie na tym się nie skończy.
Z czysto biznesowego punktu widzenia obsuwa jest rzeczą kłopotliwą i niepożądaną.
Ale dla nas, graczy, sytuacja na giełdzie jest w zasadzie bez znaczenia.

Swoją drogą ujawnienie daty premiery samo w sobie nie jest zbyt fortunne dla studia.
Zazwyczaj takiemu wydarzeniu towarzyszy spora euforia w środowisku graczy, podniesienie hype'u, który deweloperzy sukcesywnie podsycają serwując różnorakie materiały.
W końcowej fazie wskaźnik hype'u jeszcze się podsyca z pomocą rozbuchanego marketingu i tak do premiery. W zasadzie.
Tym razem zamiast euforii jest raczej ponuro. Oczywiście nie tak to miało wyglądać. Po prostu tak wyszło.
 
Powiedzmy że liczę na miłego złe początki, ale myślę że ta decyzja nie była kilkudniowa ona dojrzewała w CDPR a "pałę goryczy" mogło przelać Ubi z WD, lub nowe niespodziewane problemy w developingu, nie wiadomo czysta spekulacja. Jeśli tylko te 4 miesiące dodatkowe wyjdą grze na dobre i na premierze nikt nie będzie kręcić głową wszyscy zapomną o tej obsuwie. Ale czy to nie przeszkodzi w działaniach promocyjnych Wiedźmina, czy nie przygasi u graczy "hype'u" na grę nie wiadomo, pewno część graczy po wczorajszym strzeliła focha, ale to tylko do pierwszego konkretnego materiału z rozgrywki, takie moje zdanie. Ciężkie zadanie będą mieli w CDPR aby The Witcher zarządził w USA na E3 jak rok temu.
 
Zastanawiam się, jaki wpływ na decyzję mogła mieć napięta sytuacja międzynarodowa. W końcu Rosja to największy rynek zbytu dla produktów powiązanych z marką wiedźmińską, a na Ukrainie również sprzedaż jest spora.
 
Ciężkie zadanie będą mieli w CDPR aby The Witcher zarządził w USA na E3 jak rok temu.

A moim zdaniem nie. Jeśli ta gra graficznie miażdży, zdaniem australijskich dziennikarzy, to powinna znowu wzbudzić niemałe zainteresowanie. Wgl jakie niby w tym roku będą fajne gry na E3? Batman? Dragon Age?
 

Guest 3669645

Guest
Ciekaw jestem co REDzi przyszykują na premierę gry. Tzn. nocną imprezę. Jaevent widzę tak: :D
-Krótki występ kluczowych twórców W3 / ważniejszych aktorów dubbingujących, którzy opowiadaliby o swoich wrażeniach przy tworzeniu tego dzieła
-Rozdawanie darmowych koszulek z motywem W3 ;)
-Albo ich sprzedaż, wgl. jakiś sklepik z gadżetami, pamiątkami
-Losowanie, może jakiś konkurs (cosplayowy?) do wygrania kolekcjonerki
-Koncert Percivala, muzyka z gry
-Hektolitry gorzały, degustacja ogórkowego samogona :D
-Picie fanów z twórcami gry, po krasnoludzku :D Możliwość męczącego przesłuchiwania ich w sprawie ewentualnego W4 i CP2077

REDzi, myślicie już co przygotować na premierę? ;)

Wgl jakie niby w tym roku będą fajne gry na E3? Batman? Dragon Age?
Pewnie nowy Uncharted, nowy projekt Quantic Dream (oby), Deep Down, Quantum Break i jakieś całkowite nowości. Ciekawe czy Ubi znów zaszaleje i pokaże jakąś bombę na długim gameplayu, która i tak wyjdzie za 3 lata :p
 
Last edited by a moderator:
A moim zdaniem nie. Jeśli ta gra graficznie miażdży, zdaniem australijskich dziennikarzy, to powinna znowu wzbudzić niemałe zainteresowanie. Wgl jakie niby w tym roku będą fajne gry na E3? Batman? Dragon Age?
Nowe materiały z Final Fantasy 15, może będą? Nieporównywalnie bardziej oczekiwana gra od Wiedźmina 3, także przeze mnie, ale jednocześnie nie stanowi konkurencji, moim zdaniem. Przynajmniej jeśli chodzi o odbiór przez dziennikarzy.
 
Last edited:
Dishonored 2, prawdopodobnie Halo 5 i zapewne masa innych fajnych tytułów. Te wymienione powyżej jak Arkham Knight czy Dragon Age 3 to też górna półka.
 
E3 2014 to będzie najprawdopodobniej pierwszy słynny publiczny gameplay z W3 :) Dla mnie REDzi ze swoim dziełem nie muszą zawojować amerykańskie media podczas targów w Los Angeles. Wystarczy tylko jeden publiczny pokaz i będzie radość na całego oraz przyjemne oczekiwanie na ciąg dalszy pod postacią Gamescomu ;)

Prawdopodobnie usłyszymy też o planach wobec W3 za tydzień we wtorek, na konferencji prasowej.
 
Dla mnie REDzi ze swoim dziełem nie muszą zawojować amerykańskie media podczas targów w Los Angeles.

A ty znowu z tą swoją nienawiścią do USA? :p Popularność jest ważna na każdym rynku, a ten amerykański jest największy (albo jeden z największych w każdym razie).
 
Top Bottom