Wiedźmin 3: świat

+
Moim zdaniem za dużo wody, ale pewnie to tylko fragment całej mapy (oby)...

Może ich zalało?

Nie wiemy jaka to skala, jak duży konkretnie wycinek świata widzimy.
Mapa z W2 nie jest specjalnie pomocna, właściwie w ogóle.
Jako że nie mamy żadnego punktu odniesienia, nie bardzo jest co analizować

Tak czy siak bezpieczniej będzie przyjąć, że to cały region, a przynajmniej znaczna jego część.
 

Attachments

  • TheWitcher3City.jpg
    TheWitcher3City.jpg
    101.2 KB · Views: 55
  • yvr1WmC.jpg
    yvr1WmC.jpg
    91 KB · Views: 40
Wydaje mi się że jest to wycinek samego Novigradu, który obejmuje tereny przyległe nazwane tutaj roboczo jako Ziemia Niczyja. Nie możliwe że jest to Novigrad plus cała ZN. To co tutaj widzimy to może jest Grabowa Buchta?

View attachment 3500
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    96.3 KB · Views: 35
Last edited:
Jeżeli to jest cała mapa tego sławetnego Novigradu i Ziem Niczyjich to wygląda to strasznie bidnie. I jeszcze ta woda...woda wszędzie co to będzie, co to będzie.
 
Last edited:
Mimo wszystko nie sądzę, by to była cała mapa, chyba, że się gdzieś lodowiec roztopił i zalało ich troszke:huh:
 
Ithlina się myliła. Nie ochłodzenie, a ocieplenie. Lodowce się topią.

Właściwie, to nawet byłoby dość dobre wyjaśnienie, gdyby Novigrad okazał się za mały. Redzi mogą powiedzieć, że pozostałe 90% miasta zostało zalane. I będzie drugie Ys.
 
choć z drugiej strony w jednym z wywiadów mówili, że nie będą kobinować i jak miasto wyjdzie małe to nie będą go sztucznie powiększać czy ograniczać dostępu do pewnej częsci miasta.
 
Już się gubię :p Gra miałabyś kilkanaście razy większa od Skyrima jeszcze miesiąc czy dwa temu, a teraz znów coś innego się dowiadujemy :p
 
No jak liczyć nie tylko twardą glebę a również wodę, która raczej przechadzkom ani eksplorowaniu nie służy, to świat rzeczywiście będzie ogromny.
 
Według mnie taka mapka nie jest wystarczającym powodem do wysnuwania teorii o tym, że świat jest za mały. Przecież na VGX trailer widzimy gigantyczne, rozległe przestrzenie lądu, z może odrobiną wody. Novigrad może być zarówno wielkości tej największej czerwonej plamy jak i najmniejszej. Brakuje nam skali, bez niej nie ma co dywagować. Poza tym jak dla mnie mapka wygląda bardzo interesująco, ciekawe rozplanowanie terenu, duża ilość wody pozwala na wykreowanie bogatszej i ciekawszej wizualnie mapy. Poza tym nawet jeśli wody rzeczywiście będzie dużo, to REDzi mówili, że na niej również będą się dziać ciekawe rzeczy. Nikt, a szczególnie CDPR nie dodaje do gier sztucznych wypełniaczy, więc gdyby naprawdę nie trzeba było tyle wody, po prostu by jej nie było. A w teorię, że woda stanowi dodatkowe wypełnienie świata, żeby można się było pochwalić jego rozmiarami, nie wierzę.

PS: Według mnie to jest Novigrad. Widać 2 mosty i sztuczną zatoczkę:
 

Attachments

  • mapa lepsza.jpg
    mapa lepsza.jpg
    88.3 KB · Views: 47
Last edited:
Kidyś był render terenu z prezentacji dla programistów macie go ? Można by to porównać

a to czerwone to pewnie level designer sobie zaznaczył pisakiem nad jakimi terenami pracuje
 
Top Bottom