Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
VorynDagoth said:
Dokładnie. Nawet średnią grę da się zmienić w coś interesującego i przede wszystkim - dopasowanego pod gust konkretnego gracza. Nie wiem jednak czy jest potrzebne to "szczególnie w przypadku RPG". W przypadku, dajmy na to, gier strategicznych, mody są dla mnie równie ważne; te gry, przy których spędziłem setki czy nawet tysiące godzin (Hearts of Iron 3, Europa Universalis III, Victoria 2, Civilization IV, Rome Total War 1) miały bardzo rozbudowane komjunity modderskie.

Tjak... obecnie wyobrażam sobie Cywilizacji IV bez gry Imperium Polskim... :cool:
 
Hej, Polska jest też w najnowszym ofjcalnym dodatku - Brave New World.

Zgodzę się, że strategie równie wiele zyskują na modach, co RPG.
 
Im bliżej premiery, tym bardziej myślę powinniśmy Redów dopytywać o kwestię związaną z modowaniem Wiedźmaka 3. Jak już chcą być przyrównywani ze Skyrimem, to chciałbym, żeby wsparcie dla modów tutaj też się załapało. Patrząc na ostatnie gameplaye świat ma ogromny potencjał, jednak bez modów o grze będzie głośno może z miesiąc(?), potem niestety zgodnie z koleją rzeczy zostanie zapomniana. Teraz spójrzmy na Skyrima, bo to czego ta gra dokonała jest niesamowitym osiągnięciem. Od premiery minęło prawie 3 lata (!), a gra tylko z trybem dla pojedynczego gracza wciąż znajduje się na Top10 Steama pod względem użytkowników. Naprawdę powinniśmy naciskać na Redów jeśli chodzi o tą kwestię, bo modyfikację dają drugie życie tej samej grze i to bez niepotrzebnych nakładów ze strony dewelopera. Już nie chodzi o zaawansowany edytor poziomów (chociaż na RedKita po premierze bym się nie obraził), ale o dobrą i otwartą strukturę plików, która pozwala na łatwe podmiany modeli, dodawanie nowych rzeczy itp..

tl;dr Mody dla Wiedźmina 3, albo ded gejm.
 
No wiedzmin nie wspierał nigdy modów i nie zdziwiłbym się jakby teraz było tak samo
Wyszedł Djini czy jak to się tam nazywało do W2 Redkit i raczej nic z tego nie wyszło ;)
Szkoda trochę :/
 
No wiedzmin nie wspierał nigdy modów i nie zdziwiłbym się jakby teraz było tak samo
Ale głupota. Istnieją Nexusy do obydwu części, stworzono dużo przygód do jedynki (w tym bardzo dobre Ifrytów), a teraz są w przygotowaniu świetnie zapowiadające się przygody tworzone w Redkicie.
 
Nic z tego nie wyszło bo był wydany zdecydowanie za późno, to pierwszy powód. Drugi powód jest taki że Wiedźmin 2 jest grą z zamkniętym światem, takie gry szybciej umierają i nie ma takiego potencjału moderskiego.

W każdym razie Wiedźmin 3 wydaję się rajem dla moderów, więc również licze że bardzo szybko po premierze zostanie wydany REDKit. Tymbardziej że gra została przesunięta o 4 miesiące więc potencjalnie jest na to duża szansa że szybko go wydadzą.

@Rustine w porównaniu ze Skyrimem to Wiedźmin jeden i dwa praktycznie nie istnieją w tej kwestii.
 
Tylko i wyłącznie z powodów, które wymieniłeś, nie można im odmówić wspierania modów.
 
@Rustine

Raptem pare przygód do jedynki i troche modów nic nie znaczących
Nawet chyba nie ma moda dobrego na tekstury do wiedzmina 1

Do W2 jest tak samo, mało modów nie mówiąc o dodatkowych przygodach
 

Guest 2000802

Guest
Raptem pare przygód do jedynki
Do jedynki powstało 25 przygód.
troche modów nic nie znaczących
Modów do jedynki powstało całkiem sporo. Najbardziej znaczącymi modami były chyba FCR i ScabbardMod
Nawet chyba nie ma moda dobrego na tekstury do wiedzmina 1[/QUOTE]
http://www.moddb.com/mods/the-witcher-texturen-mod/
http://www.moddb.com/mods/witchercharactermodels/downloads/the-witcher-hi-res-character-models
http://forums.cdprojektred.com/threads/20119-mod-Wiedźmin-1-Powrót-Białego-Wilka
 
No spoko ale w takim skyrimie i oblivionie masz tysiące modów albo i nawet dziesiatki tysięcy dlatego pisałem "raptem kilka"
Więc albo społeczność wiedzminska nie jest zainteresowana modowaniem wieska albo po prostu samo modownanie jest niezbyt przyjazne
 
Nie, ale patrząc na przykład Skyrima można zrobić tak, żeby modowanie nie było igłą w tyłku.

Ja rozumiem, że tutaj znaczenie ma baza graczy, która w porównaniu ze Skyrimem jest mała. Jednak teraz Redzi mają wspaniały moment, żeby sobie jeszcze bardziej pomóc. Wychodzi Wiedźmin 3, gracze widzą w nim potencjał, zlatują się grupy modderskie i mamy hit. Nic nie zrobi tak dobrej reklamy grze, jak filmik z Geraltem w BMW, który mieczem świetlnym zabija czarnych ; )

http://www.youtube.com/watch?v=Gu6fcLA26Yg
 
Last edited:

n0rv

Forum veteran
No spoko ale w takim skyrimie i oblivionie masz tysiące modów albo i nawet dziesiatki tysięcy dlatego pisałem "raptem kilka"
Więc albo społeczność wiedzminska nie jest zainteresowana modowaniem wieska albo po prostu samo modownanie jest niezbyt przyjazne
Tysiące modów z czego jakieś kilkadziesiąt wnosi coś interesującego do gry zamiast kolejnego zestawu półnagich lasek, przeteksturowanych modeli, czy kwiatków w ultra hd.

Wiedźmin może i ma mało modów, ale procentowo ich jakość wypada lepiej niż w Skyrimie.

O Jeżu, co ja oglądam xD
 
Szczerze powiedziawszy liczę na wsparcie dla moderów,ale być może to nastąpi podczas wydania edycji rozszerzonej wieśka jakieś 6-12 mscy po premierze . Gra zapewne zrobi furrorę w świecie gameingu. Dobrze by było, gdyby przed wydaniem ER został przeprowadzony przekład sagi i prozy Sapkowskiego na język angielski. Nowi Fani zapewne po jej przeczytaniu jeszcze bardziej będą zainteresowani kupnem DLC wraz ze wsparciem modów, które to własnie będzie wnosiło sporo świeżośc. Ważne żeby to wszystko było dobrze zgrane w czasie, to będzie sukces gwarantowany.

Jako hardkorowy gracz mam swoją wizję gry i boje się że niektóre elementy w wieśku mi się nie spodobają( doba casualizacji i wszelkich uproszczeń :p), a odpowiednie mody tworzone przez ludzi obeznanych w świecie wiedźmina, myśle że zmieniły by parę elementów gry na lepsze.

Napisałem temat o sposobie gry w jaki zamierzam prowadzić swoją rozgrywkę, ale zostałem skarcony przez moderatorów, i temat został zamknięty niedługo po jego napisaniu.
http://forums.cdprojektred.com/threads/30364-Apel-o-tryb-hardcorowy-dla-Wiedźmina-3
 
Last edited:

n0rv

Forum veteran
Szczerze powiedziawszy liczę na wsparcie dla moderów ale być może to nastąpi podczas wydania edycji rozszerzonej wieśka . Gra zapewne zrobi furrorę w świecie gameingu

Moim zdaniem, edytor powinien być dostępny od razu po premierze. Najlepiej od razu z grą.
 
Edytor rzecz fajna, ale nie spodziewajcie się cudów. Stworzenie dodatku do gry to co najmniej kilka miesięcy pracy profesjonalnego zespołu. Co może zrobić kilku amatorów tworzących po godzinach? W najlepszym razie wstawić dodatkowy ciekawy wątek. Już stworzenie nowej lokacji może przekraczać możliwości zespołu- zwłaszcza jeśli miałaby być tworzona z oryginalnych elementów (a nie z dostępnych wcześniej w grze).
Budowa W3 ma dla moderów wady i zalety- wada jest taka, że stworzenie nowej przygody jest bardzo trudne, jeśli ma ona w założeniu opowiadać nową historię (np. dziejącą się 5 lat przed Sagą). Dlaczego? Ano dlatego, że wymagać będzie albo sztucznego obcięcia części świata (co wcale nie jest proste- świat powinien mieć w miarę naturalne granice- rzeka, bagna, mur miasta), albo też świat będzie pusty. Świetnym materiałem dla takich modów było NWN2 - składające się z licznych lokacji.
Zaleta jest bardzo prosta- w zasadzie świat W3 można rozbudowywać do woli o kolejne questy i elementy wzbogacając podstawową grę.

PS. Oczywiście powstanie cała masa durnych/zabawnych modów z Triss biegającą topless, Geraltem jadącym na wielbłądzie, Jaskrem przerobionym na starą brzydką kobietę i nlfgaardzką kawalerią siedzącą na jaszczurkach i ubraną w stroje fanów metalu. Wiele to w rozgrywkę nie wniesie, ale ich instalacja nie będzie przecież obowiązkowa :)
 

Attachments

  • q7cq.jpg
    q7cq.jpg
    11.4 KB · Views: 50
Wiedźmin 3 Toolkit

Właśnie skończyłem oglądać po raz pięćdziesiąty game play'a na youtubie https://www.youtube.com/watch?v=tuPEam_Jt4I

Mam jedną prośbę:
Drogie CDRP, wypuście narzędzia moderske do trzeciego Wieśka nie później niż 3/4 tygodnie po premierze.
Ma to być gra z otwartym światem, nic bardziej nie przyciągnie ludzi niż Toolkit. Olać konsole, oni i tak zapłacą co im się powie za DLC (taka mentalność).
Weźcie przykład ze Skyrim. Gra o wiele gorsza fabularnie od Wiedźmina, a mimo wszystko, wszyscy bili pokłony. Dlaczego? Skyrim miał Toolkit'a szybko po premierze.
Szwendanie się i odkrywanie różnych zakamarków dodaje grze żywotności, a szukanie i próbowanie czyichś wynalazków dodaje grze smaku.
Nie przegapcie okazji, bardzo was proszę.
 
Top Bottom