Data premiery gry Wiedźmin 3: Dziki Gon wyznaczona na 24 lutego, rusza przedsprzedaż.

+
no to 5 czerwca tym lepsza data. Wyobraź sobie, że nie każdy siedzi codziennie w internecie, ba, czasami nie ma nawet możliwości dostać się do sieci.

Mail nie trafił do spamu. Spam też przeglądam.

Na listę rezerwową jestem zapisany, ale tak realnie to jedyna opcja - allegro.

huciss, jeśli "trochę" to dla Cb dodatkowe ~300-400zł, to spokojnie coś znajdziesz ;)

a tak wgl to można już zakupić za jedyne 250zł... konto na cdp.pl, na którym są złożone zamówienia na dwie sztuki ek w3. Oczywiście trzeba jeszcze za każdą z nich zapłacić. Załamka...
 
Last edited:
no to 5 czerwca tym lepsza data. Wyobraź sobie, że nie każdy siedzi codziennie w internecie, ba, czasami nie ma nawet możliwości dostać się do sieci.
Jak widać najlepszy dzień byłby wtedy, gdyby Tobie akurat pasował. Niestety tak się nie da. Rozumiem, że masz żal, ale to naprawdę nie jest nasza wina.
 
nie. Najlepiej by było, gdyby system subskrypcji informacji o preorderze działał sprawnie. Wtedy nie byłoby znaczenia, komu kiedy i co pasuje.
 
Fakt faktem że równo to nie ruszyło, tak się zdarza. Ja też nie zdążyłem i żałuję. Na podwójne czy potrójne ceny na Allegro mnie nie stać. Liczę na listę rezerwową. Zastanawiam się tylko kiedy spodziewać, oczywiście jak się załapię, maila że mógłbym kupić moją kolekcjonerkę. Czy wiecie do kogo można uderzyć z takim pytaniem? Czy możemy się umówić, że zapisani na listę rezerwową dadzą znać jak będą dostawali takie maile? Co o tym sądzicie?
 
Zdajecie sobie sprawę z tego, że niektórzy kupują kilkanaście, ba, kilkadziesiąt sztuk kolekcjonerek w celach zarobkowych ? Później sprzedają na allegro za nieco grubszy hajs. Life is brutal, często gęsto, kto pierwszy ten lepszy. Sam ,,przespałem'' pre order, ale pocieszam się tym, że standardowa też fajna :)
 
Zdajecie sobie sprawę z tego, że niektórzy kupują kilkanaście, ba, kilkadziesiąt sztuk kolekcjonerek w celach zarobkowych ? Później sprzedają na allegro za nieco grubszy hajs. Life is brutal, często gęsto, kto pierwszy ten lepszy. Sam ,,przespałem'' pre order, ale pocieszam się tym, że standardowa też fajna :)

Cedep już przecież się wypowiadał, że będzie walczył z "hurtowniami".
 
,, Swoją drogą niektórzy nieźle na tym potrafią zarabiać. Mam znajomego który "łapie okazje". Diablo III edycje kolekcjonerskie sprzedaje teraz za ponad 1 000 zł, handluje także klockami LEGO TECHNIC które od paru lat nie są w obiegu a kolekcjonerzy nadal to kupują. Nie żebym mu zazdrościł ale potrafi z tego nieźle żyć. Warunkiem jest trochę posiadanie kapitału no i bycia chodź trochę przedsiębiorczym. Ciekaw jestem za ile sprzeda Wiedźmina którego zamówił ponad 20 szt z edycji kolekcjonerskiej. ''
http://www.benchmark.pl/aktualnosci...ekcjonerska-naklad-wyprzedany-24-godziny.html
 
Z maila od cdp.pl przytoczonego przez jednego z forumowiczów wynika, że nie będzie możliwe zamówienie tylu kolekcjonerek. Hurtownicy mają być wyłapywani, a przydziałowo są dwa egzemplarze na głowę.
 
A kto zabroni obiecać 20 osobom po, dajmy na to stówie za zamówienie, a potem sprzedać je po o wiele większej cenie?
 
Nie mówię, że niemożliwe, tylko wymaga jednak zgrania dwudziestu osób, którym można zaufać i zainwestowania kasy, oraz logistycznego ogarnięcia. Imo, za bardzo trzeba się gimnastykować. Takie osoby zazwyczaj liczą na szybką i łatwą kasę, tutaj trzeba by się namęczyć, więc raczej tego nie widzę.
 
Przez szacunek dla płci pięknej nie będę się sprzeczał, ale odpowiedz sobie: Czy mam 20 znajomych, którym mogę zaufać? ;)

Bo ja mam. ;)
Jak to mówicie w internetach: EOT. :)
 
A jednak. Zresztą, wystarczy zerknąć na allegro, przykład przytoczyłem wyżej - 250zł za konto z zamówionymi dwiema ek. Czyli za dwie ek wychodzi prawie tysiąc złotych, ładnie, ładnie ;) "zapowiadać", a "walczyć" to dwie różne sprawy. Na razie jakoś to nie idzie, ale życzę ekipie powodzenia ;)

poza tym nie trzeba 20 osób. Na kupno 20 ek wystarczy mieć 10 adresów e-mail. Nawet zakładając, że trzeba w nich podać różne dane - wystarczy zaangażować rodzinkę.
 
Pewnie już było, ale gwoli ciekawostki: na VG Chartz pojawiło się info o ilości zamówionych w USA preorderów W3 na PS4
 
Ale tak sobie myślę, ze dałoby się tego uniknąć. Choćby przez licencjonowanie produktu - na konkretne imię i nazwisko bez możliwości zmiany przez dłuższy okres czasu, co automatycznie spowodowałoby niemożliwość sprzedaży przez przykładowo 1-2 lata, co niektórych mogłoby odstraszyć (bo zamrażają pieniądze). Tak jest często z programami - kupić łatwo, ale odsprzedać licencję już trudniej. Może i restrykcyjne podejście, ale dzięki temu wyeliminowałoby większość domorosłych hurtowników, chcących łatwo zarobić (i nie do końca etycznie). A zwykłym graczom by to nie przeszkadzało, bo każdy zamawiałby licencję na siebie ew. kupując na prezent - ze wskazaniem licencji na konkretną osobę już przy zamówieniu.
 
Ale tak sobie myślę, ze dałoby się tego uniknąć. Choćby przez licencjonowanie produktu - na konkretne imię i nazwisko bez możliwości zmiany przez dłuższy okres czasu, co automatycznie spowodowałoby niemożliwość sprzedaży przez przykładowo 1-2 lata, co niektórych mogłoby odstraszyć (bo zamrażają pieniądze). Tak jest często z programami - kupić łatwo, ale odsprzedać licencję już trudniej. Może i restrykcyjne podejście, ale dzięki temu wyeliminowałoby większość domorosłych hurtowników, chcących łatwo zarobić (i nie do końca etycznie). A zwykłym graczom by to nie przeszkadzało, bo każdy zamawiałby licencję na siebie ew. kupując na prezent - ze wskazaniem licencji na konkretną osobę już przy zamówieniu.
Super pomysł, jestem za obiera rękami problem w tym, że już jest po ptokach. Co prawda CDP mogło by wysłać maila do ludzi którzy już zamówili ale chyba będzie to logistycznie niewykonalne.
 
Ale tak sobie myślę, ze dałoby się tego uniknąć. Choćby przez licencjonowanie produktu - na konkretne imię i nazwisko bez możliwości zmiany przez dłuższy okres czasu, co automatycznie spowodowałoby niemożliwość sprzedaży przez przykładowo 1-2 lata,[...].

W ŻYCIU. Utrudniłoby to życie zwykłym graczom, a dodatkowy zrobiłoby straszny PR RED'om. Podobny pomysł miał M$ przed premierą XOne i dopiero po silnym nacisku i sprzeciwie graczy odeszli do tego.
Nie, nie idźmy tą drogą.
 
z jednej strony utrudniło by z drugiej strony ukruciło by takie praktyki jakie są stosowane na allegro. Wiadomo, ze nie znajdziemy dobrego rozwiązania dla wszystkich, ale to co się teraz dzieje też nie jest dobre.
 
Top Bottom