Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
A myślałem że procek spokojnie starczy :p na tym pc grałem w W 2 na najwyższych bez ubersamplingu ;)
Mam w zasadzie podobny sprzęt, tylko Phenoma II 955 3.2GHz. Musiałem kupić kartę w styczniu i na forum komputerowym (tweaks albo pclab) moderator powiedział mi, że R9 270 to max do tego sprzętu, a i tak przydałoby się podkręcić procesor żeby jej nie ograniczać. Płaciłem wtedy jakoś 680 złotych. GosuPl dobrze Ci radzi.;)
 
Mam w zasadzie podobny sprzęt, tylko Phenoma II 955 3.2GHz. Musiałem kupić kartę w styczniu i na forum komputerowym (tweaks albo pclab) moderator powiedział mi, że R9 270 to max do tego sprzętu, a i tak przydałoby się podkręcić procesor żeby jej nie ograniczać. Płaciłem wtedy jakoś 680 złotych. GosuPl dobrze Ci radzi.;)

No tak właśnie jest, niestety ale przy tym procku to i GTX 780 TI by nie wiele dał ;-)
 
Doradźcie gdzie kupić i jaką kartę w cenie nieprzekraczającej 400 zł do Wiedźmina 3 pod tego staruszka :
Procesor Intel Core 2 Quad Q8400 4x2,7 ( jak będzie trzeba to podkręcę do 4x3,5 bo już to robiłem )
Pamięć RAM Kingston 8GB DDR3
Zasilacz Be Quiet Pure Power L8 500 W
Płyta główna Asus P5Q Pro Turbo
 
Bedziesz sobie mógł pograć w intro, a youtubie', żadnej karty nie znajdziesz, która uciągnie w3, chyba, że na minimalnych w 20 fpsach
 
Bedziesz sobie mógł pograć w intro, a youtubie', żadnej karty nie znajdziesz, która uciągnie w3, chyba, że na minimalnych w 20 fpsach
@beforeiforget87
Nic dodać nic ująć, antyczny sprzęt do tego Q8xxx to kastraty.
Na jakichś minimalnych pograsz, z tym że nie ma sensu wywalać w błoto 400 zł na kartę, lepiej zbieraj na nowy sprzęt i jakoś w Lutym zakupuj :)
Jaką masz tam obecnie kartę?

Dodam że jeszcze w Grudniu 2013 sam miałem Quada Q9550@3.9 ghz + 8 GB DDR II + GTX 670 kręcony tak że przebijał wydajnością GTX 770 i zmieniłem kartę na obecną. Co się okazało? Praktycznie najwyższy model Quada i to kręconego solidnie ograniczał kartę i to bardzo. Za równo 670 jak i 780 Ti.
 
Last edited:
Minimalne

Bankowo jakiś 4-o rdzeniowiec z tych starszych
Ram 4-6 giga
Karta
Radeon 6850 albo GTX 550 TI
 
Pewnie...
Pracek 64 rdzeniowy
64 gb ram
grafa 999 gtx ddr7
i na max nie pójdzie

Ludzie, pleciecie głupoty jakich mało, ja jakoś ma:
Intel i5 3,4Ghz
4GB Ram
Gforce 560TI Twin Frozer
Na tym sprzęcie grałem we wszystkie dotychczasowe gry na max detalach, problemy były tylko z początku z AS IV Black Flag ze względu na słabą optymalizajcę
Więc opamiętajcie się i poczekajcie na info od CDP i potem piszcie...
 
Zastanawiam się, czy REDzi zaimplementują nowe rozwiązania OpenGL i DirectX w związku z Mantle - które mocno pomaga graczom ze słabszym CPU. Taka technologia nie tylko wpłynie na wzrost wydajności W3, ale i pomoże graczom, którzy nie mają zbyt równomiernego sprzętu. ;)
 
Ja tam czekam na premiere Geforce 8xx wczesniej według mnie nie opłaca się składać czegokolwiek. Powinny sporo namieszać cenowo ponoć premiera gdzieś pod koniec roku więc w sam raz.
 
Tak jak mówi Rustine, Nvidia może nie wydać nowej serii w tym roku, wg mnie czekają aż 1 krok zrobi AMD ze swoją nową serią opartą na nowych układach Tonga.
 
Tak jak mówi Rustine, Nvidia może nie wydać nowej serii w tym roku, wg mnie czekają aż 1 krok zrobi AMD ze swoją nową serią opartą na nowych układach Tonga.

Co oznaczałoby również że są pewni tego iż na ich 770/780/780 Ti "Wiedźmin 3" będzie chodził na ultra i to bardzo ładnie ;-)
 
To było pewne :p Boże... co z tymi ludźmi jest w kwestii W3 :( Ja czekam na potwierdzenie wsparcia technologii OpenGL API
 
To było pewne :p Boże... co z tymi ludźmi jest w kwestii W3 :( Ja czekam na potwierdzenie wsparcia technologii OpenGL API

Pewności mieć nie można. Te karty już ponad rok na rynku a do "Wiedźmina 3" czasu zostało jeszcze sporo, biorąc pod uwagę jego kwestie graficzne to można mieć wątpliwości. Gdzie ultra to ultra czyli maks maksów :)
 
GTX 580 w dniu premiery Wiedźmina 2 ciągnął go chyba na 40 klatek na ultra. Niedługo potem wyszły 6xx i radziły sobie już lepiej. Może teraz być podobnie z 8xx, jeżeli potwierdzą się plotki o opóźnieniu ich wydania. Chociaż dla mnie to 40 FPS to superwystarczająco.
 
GTX 580 w dniu premiery Wiedźmina 2 ciągnął go chyba na 40 klatek na ultra. Niedługo potem wyszły 6xx i radziły sobie już lepiej. Może teraz być podobnie z 8xx, jeżeli potwierdzą się plotki o opóźnieniu ich wydania. Chociaż dla mnie to 40 FPS to superwystarczająco.

GTX 590 nie był w stanie zapewnić wydajności bez spadków poniżej 20 fps wraz z ubersamplingiem.
Chociaż ubersampling to mało wydajna opcja AA więc już ma swój urok. SSAA i w Metro LL mega sieka karty, na sli z 780 Ti maks ustawiałem SSAAx3 bo przy SSAAx4 spadki do około 40 fps były. Ja tam wolę mieć te stałe 60-50 ;-)
 
@gosuPI pisałem o 580 :p 590 była dwuprocesorowa jak dobrze pamiętam, i właśnie były z nią problemy.

Ja wiem że pisałeś o 580, ja dla przykładu podałem 590 :)
580 miał jeszcze większe spadki fps. Ubersampling nawet na 780 TI BARDZO duże spadki robi. nawet poniżej 30 fps.
 
A to przepraszam :) I za przekręcenie nicku @GosuPl, ale nie było tak, że na początku gtx 590 zachowywał się jakby działało pół tej karty, a dopiero jakiś patch poprawił obsługę?
 
Top Bottom