Wiedźmin 3: potwory

+
Co do niejednoznacznych potworów - ile razy wspominałem o wodnikach z Trylogii husyckiej? :p
Pomyślmy... Geralt będzie przeprowadzał jakieś śledztwo, a na właściwy trop naprowadzi go zdobyte jakimś sposobem (zabijamy go, zastraszamy, używamy Aksji bądź wykonujemy dla niego zadanie poboczne) od wodnika hevai?

A ten dialog jest obowiązkowy :D
Utopiec - żelaznooki widział już, że nazwa "wodnik" jest dla stwora właściwsza - kilka razy spróbował przeskoczyć magiczny okrąg, bezskutecznie, rzecz jasna. Zrezygnowany energicznie potrząsnął głową, przy czym mnóstwo wody wylało mu się z uszu.
- Brekk-rek - zaskrzeczał. - Bhrekk-rekekeks.
- Wypluj muł i powtórz, proszę.
- Bhrekekgreg-greg-greg.
- Idiotę robisz z siebie? Czy ze mnie?
- Kuaks-kwaaaks.
- Szkoda talentu, panie wodniku. Nie nabierzesz mnie. Doskonale wiem, że rozumiecie i umiecie mówić po ludzku.
Wodnik zamrugał podwójnymi powiekami i otworzył usta, szerokie jak u ropuchy.
- Po ludzku... - zabulgotał, plując wodą. - Po ludzku owszem, tak. Ale dlaczego mam gadać po niemiecku?
- Punkt dla ciebie. Czeski może być?
- No chyba.
- Jak się nazywasz?
- Jak ci powiem, to mnie wypuścisz?
- Nie.
- To odpierdol się.
Oczywiście w miejscu niemieckiego nilfgaardzki, a czeskiego Wspólny bądź krasnoludzki :D
 
Mnie zarówno rzeźnik - marksista, jak i dialog Bartosza Szkuty z matką o konieczności wprowadzenia rządów proletariatu bardzo rozbawiły, ale ta dyskusja bardziej nadaje się do działu o easter eggach, zresztą nasi modzi pewnie ją tam przeniosą.
 
Znalazłem na facebooku rewelacyjny fanpage poświęcony w pełni słowiańskiej demonologii oraz wierzeniom i obyczajom naszych przodków. Każdy wpis czyta się naprawdę świetnie i muszę przyznać że z tej strony dowiedziałem się więcej niż z Bestiariusza Słowiańskiego autorstwa P. Zycha i W. Vargasa. Naprawdę polecam odwiedzać od czasu do czasu, jako że wpisy ukazują się bardzo często. Wśród ostatnich wpisów znajdziecie Dziki Gon i wzmiankę o Sapkowskim oraz grze Wiedźmin :)
https://www.facebook.com/slowianskibestiariusz?fref=ts
 
Jeśli chciałby ktoś naprawdę mocno wtajemniczyć się w słowiańską demonologię to polecam "W kręgu upiorów i wilkołaków" Baranowskiego.
 

Attachments

  • vlcsnap-2014-08-12-16h34m03s150.jpg
    vlcsnap-2014-08-12-16h34m03s150.jpg
    19.3 KB · Views: 43
Jest nieziemski. Szkoda jednak, że zdaje się przesadzony (mówię tutaj o jego działaniu w grze - ciałach pozwiązywanych korzeniami itp)
Ale to tylko moja opinia, która nie zepsuje mi odbioru gry od strony potworów, więc błagam, nie czepiajta sie.
 
Najlepszy jest jego wpływ na pogodę. A dodatkowe umiejętności wg mnie są mile widziane, bo od czasu do czasu przydałby się jakiś naprawdę potężny potwór. Nie chcę cały czas zabijać byle utopców. Wolę trudniejszą, taktyczną walkę z silnym potworem.

Btw. Co do sceny z leszkiem - wiatr w W3 jest po prostu świetny. Póki co jest to jedna z najbardziej efektownych rzeczy, które widziałem z W3.
 
Moim skromnym zdaniem każda z tych wiedźm wygląda obłędnie. Są takie, jakie przeciwnicy (tak to na razie wygląda) powinni być - straszne, zakręcone, wywołują grozę. Pytanie tylko brzmi, czy są one potworami - mogą być zdeformowanymi ludźmi, lub jakąś inteligentną rasą, o jakiej do tej pory nie było mowy - a wtedy, cóż, nie za bardzo będą pasować do tego tematu.
 

Guest 3669645

Guest
Szkoda tylko, że już nie będą robić takiego wrażenia w grze. Podczas walki i eksploracji będziemy oglądać tylko jakieś figurki tam na dole, bo kamera jest oddalona od Geralta o kilometr :p
 
Szkoda tylko, że już nie będą robić takiego wrażenia w grze. Podczas walki i eksploracji będziemy oglądać tylko jakieś figurki tam na dole, bo kamera jest oddalona od Geralta o kilometr :p
Z tego co mi wiadomo w końcu potwierdzono możliwość zmiany ustawień kamery, więc mam nadzieję, że nie będzie tragedii w tym względzie, ale też obawa jest ;p
Zawsze lepiej widać potwora, no i większe emocje podczas walki, gdy jest się blisko. Jak kamera jest zbyt oddalona to już się nie czuje tej dynamiki.
 
Jeśli myślisz, że słowo baba w "Baba Jadze" jest polskie, to się mylisz.
Mogą to być oczywiście jakieś splugawione kobiety, ale sugerowanie, że nie pasują do tematu z potworami z takim wyglądem nie jest logiczne.
 
E tam, jest logiczne, przynajmniej z punktu widzenia Geralta, który za potwory (rozumiane tak, jak rozumiane są w tym temacie) nie uznawał stworzeń inteligentnych i rozumnych, a te Wiedźmy niewątpliwie takie są.
Chociaż mogę się mylić. Wydaje mi się, że było w którymś opowiadaniu, że Wiedźmini nie polują na inteligentne stworzenia, ale nie pamiętam dokładnie.
 

Guest 3669645

Guest
Z tego co mi wiadomo w końcu potwierdzono możliwość zmiany ustawień kamery, więc mam nadzieję, że nie będzie tragedii w tym względzie, ale też obawa jest
No, oby.

Oddalona kamera podczas walki nawet może być, ale podczas zwykłej eksploracji jest zdecydowanie za daleko, co wg mnie psuje trochę immersję i wrażenia. Oglądając gejmpleje miałem wrażenie, że to jakaś platformówka ;)
 
Teraz, dla odmiany, pokazali coś nowego. Zgadujemy:
-Co to może być Grave Hag?
-Co to może być Water Hag (mam nadzieję, że to to; Niestety, z powodu usterki Youtube nie mogę sprawdzić poprawności)
 
Top Bottom