Wiedźmin 3 - grafika

+
Kod gry jest chyba ciągle optymalizowany więc nie rozumiem skąd te domysły i plotki, jest wiele bajerów graficznych, które niepotrzebnie obciążają kartę graficzną a wizualnie nic nie dają, więc założę się że po wyłączeniu tych bajerów karty z wyższej półki pozwolą na płynną rozgrywkę.

Redzi za jakiś czas podadzą pewnie oficjalne wymagania sprzętowe i wtedy będzie wiadomo czego się spodziewać, o optymalizację na pewno zadbają, zwłaszcza że to ich silnik.
 
Nudziło mi się zrobiłem dwa gify, tak patrze na nie i na 1 widze WOW na drugim OK.


Edit: Tutaj wygląda jakby brakowało efektów.

Edit2; @adventus czemu bezsensu? widać że to już ten bliższy stopień produkcji i widać jak szybko sprawy zostają "Zomptymalizone" gorsze efekty igni to tylko taki przykład nie chce mi sie szukać ale 1 gif oddaje te "TRUE NEXT GEN GRAPHICS" a rzeczywisty gameplay już nie bardzo.
@P ATROL Odróżniasz efekty od kolorów? Widać trzeba tu naprawdę dawać gify wraz z esejem żeby niektórzy zobaczyli w czym jest sęk, chodzi o to że ziemia nie ma na sobie śladów igni i to widać bardzo wyraźnie na tym gifie. Jaka inna pora dnia na dwóch tych gifach jest noc. Downgrade się zaczyna. Zobaczycie jeszcze kilka gameplayów i nasza grafika z rodem z cgi zniknie w gąszczu optymalizacji.
 
Last edited:
Różnica między tymi gifami polega przede wszystkim na jakości detali, utraconej bardziej w drugim przez konwersję na wideo.
 

Guest 3669645

Guest
@auros123 Akurat drugie porównanie bez sensu, bo oba fragmenty pochodzą z tego samego okresu :p Ale na pierwszym porównaniu doskonale widać co się najbardziej zmieniło.

BTW. Taka odległość kamery od Geralta jaka jest w pierwszym GIFie byłaby idealna. Ech.
 
Last edited by a moderator:
Drugie ujęcie Igni, są tam bardziej stonowane kolory. Niedawno było, że są zbyt nasycone ,a teraz jak jest bledziej, to brak efektów. To jest tylko i wyłącznie kwestia pory dnia, wszystko wygląda bardzo podobnie.

Co do pierwszego, no cóż, szkoda mi że trawa tak bardzo oberwała, jest jej mniej i wygląda sztuczniej, kępki wystające z płaskiego terenu. Ale trudno, gra i tak wygląda dobrze.
 
A może to różne poziomy rozwoju Igni? Może być też tak, iż ten pierwszy gif został zrobiony z gameplayu na supermocarnym pececie a ten drugi to jakość konsolowa. Jako, iż większość graczy na zachodzie gra na konsolach to Redzi taką też wersję gry prezentują by później nie było "WTF?!".
 
A może to różne poziomy rozwoju Igni? Może być też tak, iż ten pierwszy gif został zrobiony z gameplayu na supermocarnym pececie a ten drugi to jakość konsolowa. Jako, iż większość graczy na zachodzie gra na konsolach to Redzi taką też wersję gry prezentują by później nie było "WTF?!".
wszystko prócz jednego materiału na e3 było z pc chociaż po akcjach MS daje 99,99% że to z gryfem to była wersja pc tylko ustawili gorszą wersje fura, co ma poziom igni do efektów na ziemi? jak będę miał 3 lvl to zacznie się dopiero fizycznie ziemia jarzyć? Można już wiele powiedzieć nawet można już snuć a nawet nie snuć bo w wycieku od redów jest między wersami napisane czemu premiera jest przesunięta :) nie chciałem o tym wcześniej pisać ale powoli zaczyna się wszystko układać. MS daje $ i ma na ixie wyglądać jak na reszcie, nie macie czasu? To MS radzi go znaleźć. Pozdrawiam MS.
 
Last edited:
Boję się że wersja PC zostanie przytemperowana, tak jak to było z Watch Dogs, dla naszego dobra oczywiście. To samo tyczy się PS4.
MS znany jest z nieczystych zagrywek nie od dziś i każa firma która się z nimi zadaje, zasze kończy stojąc okoniem do graczy.
 
Ale Ubisoft nie zadawał się z Microsoftem przy Watch Dogs. Uwielbiam dopisywanie mrocznych historii, gdy ich nie ma. :p
 

Guest 2686910

Guest

Attachments

  • pobrane.jpg
    pobrane.jpg
    10.9 KB · Views: 48
Iście, teoria spiskowa dziejów.
View attachment 5382
jaka teoria znowu, luźnie spostrzeganie tego co się dzieje gdyby nie ten downgrade który już powoli widać wielkimi krokami, piekne włosy wiedzmina falujące na płotce nie maskują tego co już się pozmieniało, mów sobie co chcesz teorie spiskowe czy nie teorie to tak też mogło by być chyba nie zaprzeczysz?:sad:
 
To pierwsze porównanie powaliło na kolana. Przecież to dwie różne gry. Wystarczy popatrzeć na trawę. Ta trawa to pojedyncze klony osadzone na płaskiej teksturze ziemi. Za to to z trailera - wszystko jest lepsze, różnorodne, żywsze kolory. Szkoda gadać pomału.
 
jaka teoria znowu, luźnie spostrzeganie tego co się dzieje gdyby nie ten downgrade który już powoli widać wielkimi krokami, piekne włosy wiedzmina falujące na płotce nie maskują tego co już się pozmieniało, mów sobie co chcesz teorie spiskowe czy nie teorie to tak też mogło by być chyba nie zaprzeczysz?
W Twoich postach jest za mało kropek. Na przykład w powyższym nie znalazłem nawet jednej.
A to jest teoria spiskowa, bo wypatrywanie zdrady MS i wrzucania PC zamiast konsol absolutnie wszędzie niczym więcej być nie może.
 

Guest 2686910

Guest
jaka teoria znowu, luźnie spostrzeganie tego co się dzieje gdyby nie ten downgrade który już powoli widać wielkimi krokami, piekne włosy wiedzmina falujące na płotce nie maskują tego co już się pozmieniało, mów sobie co chcesz teorie spiskowe czy nie teorie to tak też mogło by być chyba nie zaprzeczysz?:sad:
Zaprzeczę. Jak widać po moim poprzednim poście nie biorę tych ,,spostrzeżeń" nawet w połowie na poważnie. Downgrade czy nie - tu nie będę się kłócił. Ale to co napisałeś wcześniej... nie ma w tym grama sensu. To jest paranoja i strach. Niezbyt uzasadnione, dodam.
 
Jeśli chodzi o Igni, to wygląda on tak jak na wycieku z Leszym, dużo lepiej wygląda to na zwiastunie Miecz Przeznaczenia (nie chodzi o kolorystykę, ale efekty jak płonąca ziemia, czy cały przeciwnik), iskry podpalają ziemię w dużo mniejszym stopniu niż wcześniej. Podobnie jest z trawą, ale tu wszystko może zależeć od miejsca w którym się znajdujemy, porównajcie sobie scenę gdy Geralt wchodzi pod górę do tej wioski, a gdy z niej schodzi, podczas schodzenia trawy jest dużo więcej i przes to wygląda dużo lepiej niż pojedyncze kępy.

Kolejna sprawa to oświetlenie które jest strasznie kapryśne, na jednych scenach zachowuje się świetnie, na innych wygląda dziwie. Kolory w niektórych miejscach również są zbyt intensywne.
Natomiast wygląd Geralta, czy innych postaci wygląda moim zdaniem lepiej niż wcześniej, bagna również wyglądają jak wyjęte z innego gameplaya.

Ciężko tu powiedzieć czy spowodowane jest to downgradem, podrasowywaniem gameplayów, miejscem w jakim toczy się fragment gry, czy zmniejszonymi detalami by gra (która jest jeszcze niezoptymalizowana) działała w miarę płynnie na pokazach. Poczekał bym z tymi osądami jeszcze trochę, bo jednak gra jest jeszcze nieskończona...
 
Nudziło mi się zrobiłem dwa gify, tak patrze na nie i na 1 widze WOW na drugim OK.


Edit: Tutaj wygląda jakby brakowało efektów.

Pamiętam jak narzekałem na barwy i światło za czasów tego pierwszego gifa... Niestety w tym aspekcie zamiast lepiej, to jest coraz gorzej. Teraz to bym chciał powrotu do tego światła, barw i szczegółów z pierwszego gifa :) Ten gif w porównaniu do tych obecnych wygląda bardziej - przepraszam za wyrażenie - nextgenowo :) Cóż, pisałem już kiedyś, że optymalizacja, to przede wszystkim pogarszanie grafiki. Niektórzy chyba oddzielają optymalizację od downgrade'u, tak jakby optymalizacja była jakimiś magicznymi sztuczkami. Żądają optymalizacji i płaczą nad downgradem. Tak naprawdę downgrade to zdecydowana część optymalizacji.

Twórcy (nie tylko REDzi) robią najpierw wymaksowaną grę, a później ujmują z tego po kawałeczku tak długo, aż wreszcie gra zacznie hulać na normalnym sprzęcie. Tak zapewne łatwiej osiągnąć maksymalne możliwości, niż w odwrotnym procesie, przez późniejsze dokładanie.

Podobnie było przy W2 kiedy nagle się okazało, że pod stołami są kręgi światła od świeczek stojących na nich, chociaż we wcześniejszych pokazach światłocienie były jak należy.
 
Zaprzeczę. Jak widać po moim poprzednim poście nie biorę tych ,,spostrzeżeń" nawet w połowie na poważnie. Downgrade czy nie - tu nie będę się kłócił. Ale to co napisałeś wcześniej... nie ma w tym grama sensu. To jest paranoja i strach. Niezbyt uzasadnione, dodam.
Jak zdejmiesz kiedyś klapki z gałek ocznych to zrozumiesz. Takie cytaty że, gra jest przesunięta bo muszą ją dopracować to takie piękne gadanie jak przesunięcie premiery watch dogs a chyba każdy wie jak wyszło. Zawsze jak gra jest przesunięta to dostaje po dupie bo było pięknie ale nie będzie. Ja wiem co pisało w wycieku i wychodzi jak jest, kończę już ten temat.
@nocny Żeby nie było zaraz że , uważam optymalizacje za magiczne słowo klucz, doskonale zdaje sobie sprawę że to wycianane grafiki , teraz wyobaźcie sobie że ,1 gif to ultra na pc a filmik z gryfem to wersja na konsole. Wiecie co by był za shitstorm wtedy:)? No właśnie a tak będzie że Pc troche lepsze textury,cienie, HBAO+ i mogą dostosować AA czyli norma. Konsolowcy sie nie popłaczą i gitara gra, bo oni to głowny rynek ,PC to mały odłam.

Edit; @nocny polega ,ogólnie chodzi mi o to że ta optymalizacja jest pod konsole nie pod pc.
 
Last edited:
Optymalizacja zawsze polega w dużej części na degradacji bez względu na to czy premierę przesunięto, czy nie.
 
Top Bottom