Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
szincza said:
Jeśli quest pokieruje mnie nagle z Novigradu do Skellige (podczas kiedy będę miał do zrobienia multum questów w tym pierwszym) to nie będę wiedział czy rzucić się na kontent w archipelagu, czy skończyć questa i wrócić. Już pominąwszy fakt, że wraz z postępem będą się pojawiać nowe zadania.
O to bym się nie martwił. Co prawda nagłe przeniesienie na drugi kraniec mapy może być wkurzające, ale zwykle główną fabułę robi się po zwiedzeniu pewnej części świata i powinno się być świadomym, że poruszenie głównego wątku może mieć odzwierciedlenie w zmianach na świecie, albo w lokacji w której się znajdujesz, więc wystarczy się pchać w główny wątek wtedy kiedy czujesz, że jest właściwy moment.

adventus said:
Chyba zaraz komuś się skończy cierpliwość Novigrad z przyległościami i Ziemia Niczyja to jedna mapa bez żadnych blokad.
Jeszcze niedawno ktoś pisał, że może być blokada w postaci np wojsk Nilfgardu. Albo jakakolwiek inna... No i się zgadzam, bo może być, ale nie chciałbym jej, chyba, że na krótki okres czasu.
 
Last edited:
I pomyśleć, że tylko hałasu powstało z jednego artykułu tłumaczonego na niemiecki z języka angielskiego, po czym przetłumaczonego znowu na angielski, a potem jeszcze na język polski. Niby gra ma być podzielona na huby powoli odblokowywane wraz z postępem fabuły, przy czym jako przykład takiego hubu przytacza się Ziemię Niczyją razem z Novigradem. Jakieś 2/3 gry. To ile będzie tych hubów? 2 główne? Bardziej wygląda to tak, że na początku będzie mały hub np. Kaer Morhen jako tutorial, po czym dostajemy całą Ziemie Niczyją z Novigradem. A co do Skellige nie wiadomo czy będzie dostępne od razu. Być może w miarę postępu fabuły możemy odkryć kilka mniejszych hubów ściśle związanych z głównym wątkiem czyli skoczymy na chwile w jakiejś miejsce poza podstawowym terenem.
 
Jeszcze niedawno ktoś pisał, że może być blokada w postaci np wojsk Nilfgardu. Albo jakakolwiek inna... No i się zgadzam, bo może być, ale nie chciałbym jej, chyba, że na krótki okres czasu.

Blokada/zapora w postaci wojsk i patroli - uzasadniona fabularnie. Toczy się wojna. Poza tym są sposoby by te blokady obejść, zakładam że nawet więcej niż podano w wywiadzie.
To nie jest sposób CDP RED na postawienie niewidzialnej ściany.
 
Obiecali co innego, po prostu. Jeśli teraz dają nam blokady i zabierają akty, a zamian dają "coś" lepiej było może po prostu zostawić akty. Ale wtedy nie mogliby powiedzieć, że robią "rewolucyjną grę łącząc fabułę z otwartym światem". Nie przeszkadza mi, że świat będzie podzielony między wyspy, a kontynent i inne mniejsze lokacje - fajnie. Ale nas okłamali ;(.

Ja tak nie odbierałem ich zapowiedzi, ale może dlatego, że znam mało gier. Właściwie to jedyne porównanie jakie mam to Gothiki. Kiedy zagrałem pierwszy raz w G1 byłem zafascynowany tym, że mogę WSZĘDZIE dojść. Nie ważne, że nie od razu, a nawet lepiej że nie od razu. To było nawet fajne, że trzeba było się postarać o dostanie w inny rejon, ale to wszystko było dostępne! W W1 i W2 nie miało to znaczenia, bo rejony były niedostępne bezwzględnie, chociaż były tuż za płotem, albo za kilkoma krzaczkami i to mnie najbardziej irytowało.

Byłem jednym z tych, którzy najbardziej byli zawiedzeni tym, że W2 będzie jednak miał ograniczenia wewnątrz map. Cały czas tego najbardziej się domagałem. Wszystko było fajnie, tylko ten otwarty świat... Rzecz w tym, że dla mnie zawsze wzorem otwartego świata był Gothic.

To jest otwarty świat. W pełni otwarty świat. Zresztą w Gothikach jeszcze stwory blokowały przejścia, a w Wiedźminie 3 tego ma nie być.
 
Last edited:
Quasi hubowość, to dla mnie najlepsze info od czasu ujawnienia, że gra będzie open world. Jest spora szansa na ogarnięcie fabuły. Z drugiej strony pojedynczy "hub", większy od całego Skyrima? Mają rozmach...

Chyba wiem co chciałeś "napisać" ;)
uwaga w środku brzydkie wyrazy, nie zaglądać
ostrzegałem
really?? chcesz to masz
 
Shani jako rektor Oxenfurtu może się pojawić, Marti Sodergren natomiast również nie żyje.
Shani była dziekanką (wydziału medycyny), nie rektorką. Przede wszystkim jednak sporo na to za wcześnie - wiadomo, że sprawowała ten urząd przed śmiercią, a zmarła w wieku ok. 90 lat.

Ekran ładowania zobaczysz podczas "szybkiej podroży,"(zobaczysz go wtedy i tylko wtedy).
No i przy wczytywaniu stanu zapisu.
 
Shani była dziekanką (wydziału medycyny), nie rektorką. Przede wszystkim jednak sporo na to za wcześnie - wiadomo, że sprawowała ten urząd przed śmiercią, a zmarła w wieku ok. 90 lat.


No i przy wczytywaniu stanu zapisu.
;) ale cwaniak
Shani umarła w siedemdziesiąt dwa lata po bitwie. Jako słynna i otoczona szacunkiem emerytowana dziekanka katedry medycyny uniwersytetu oxenfurckiego. Pokolenia przyszłych chirurgów powtarzały jej słynny żart: "Zszyj czerwone z czerwonym, żółte z żółtym, białe z białym. Na pewno będzie dobrze."
Nie pamiętam teraz ile miała lat gdy poznała Geralta, ale wydaje mi się, że mogła mieć coś koło 18-21
 
Czyli co, kolejna zapowiedź jest pod znakiem zapytania - tym razem 100% otwarty świat? Mi to jakoś bardzo nie wadzi, bo uważam że całość gry powinna być podporządkowana fabule, jednak trochę słabo to wygląda jak się okazuje że wcześniejsze zapowiedzi mogą nie do końca się sprawdzić. Po raz kolejny...
 
Czyli co, kolejna zapowiedź jest pod znakiem zapytania - tym razem 100% otwarty świat? Mi to jakoś bardzo nie wadzi, bo uważam że całość gry powinna być podporządkowana fabule, jednak trochę słabo to wygląda jak się okazuje że wcześniejsze zapowiedzi mogą nie do końca się sprawdzić. Po raz kolejny...
Zastanawiam się, jak wychodzą ludziom takie dziwne interpretacje. Przecież jasnym jest, że świat jest otwarty, przeszkodą będzie zrobienie jednej misji lub podszkolenie się, żeby pokonać potwora. Zupełnie jak w Gothicu albo Skyrimie (prolog). Pomijam to, że na Skellige trzeba przecież jakoś dopłynąć i musi być oddzielone.
 
Ja chce otwarty świat choć bym miał płynąc tydzień na wyspy Skelig, dobijają mnie takie komentarze. Naprawdę trzeba było nie mieć zielonego pojęcia o świecie Wiedźmina by myśleć że wskoczę sobie na łódkę koło Novigardu powiosłuje ze dwa razy i wyląduje na wyspach.
 
Nie pamiętam teraz ile miała lat gdy poznała Geralta, ale wydaje mi się, że mogła mieć coś koło 18-21
Gdy poznała (w 1267 roku), miała 17. Zatem w W1 (1273) ma 23 lata, a w W3 będzie miała jakieś 25-26. Umrze ok. 1340 roku.
 
Last edited:
@maritimus Trochę się pomyliłeś. Fabuła wiedźmina 3 toczy się pół roku po dwójce i półtora roku (mniej więcej) po wiedźminie 1.

MAJ 1270
W dniu Belleteyn uznany za martwego Geralt z Rivii pojawia się pod Kaer Morhen. Jest ścigany przez Dziki Gon, lecz z opresji ratuje go czarodziejka Triss Merigold.

WRZESIEŃ 1270
W Wyzimie Geralt odbiera zapłatę od króla Foltesta i ratuje władcę przed zamachem. Foltest prosi, by wiedźmin chronił go, dopóki nie wyjaśni się kto stał za próbą morderstwa.

KWIECIEŃ 1271
Wiedźmin towarzyszy Foltestowi w oblężeniu twierdzy La Valette. Tam dochodzi do nowego zamachu na króla. Tym razem wiedźminowi nie udaje się powstrzymać zabójcy i Foltest ginie.

SIERPIEŃ 1271
Cesarstwo Nilfgaardu wypowiada wojnę Królestwom Północy.

MAJ 1272
Wojna z Nilfgaardem pogrzebała stary porządek. Północ pogrążona jest w chaosie, a maszerujące armie zostawiają za sobą plagę potworów. Geralt z Rivii powraca na wiedźmiński szlak.

Według Redów w wiedźminie 3 powinna mieć około 24/25 lat
 
Last edited:
W grach pochrzanili trochę daty więc przy wszelkich wyliczeniach trzeba uściślić czy odwołujemy się tylko do gier czy może do książek.
 
Na Gamescomie ponoć był pokazywany nowy 45 minutowy fragment, ale dla mediów. Pamiętam, bo jakiś portal opublikował zaproszenie. Dziwne, wrażeń z tego pokazu nie można nigdzie znaleźć. Może jest jakieś NDA, bo demo zawierało elementy lub lokacje jeszcze nie ujawnione. Ktoś się orientuje? @Marcin Momot pokazywaliście nowy fragment dla mediów oprócz tego z SDCC?
 
Na Gamescomie ponoć był pokazywany nowy 45 minutowy fragment, ale dla mediów. Pamiętam, bo jakiś portal opublikował zaproszenie. Dziwne, wrażeń z tego pokazu nie można nigdzie znaleźć. Może jest jakieś NDA, bo demo zawierało elementy lub lokacje jeszcze nie ujawnione. Ktoś się orientuje? @Marcin Momot pokazywaliście nowy fragment dla mediów oprócz tego z SDCC?
Demo najprawdopodobniej było takie samo.Zapomniałeś, że przed każdą prezentacją gry powinno być jakieś wprowadzenie do świata, aby dziennikarze w ogóle połapali co się dzieje (chyba, że z uniwersum danej gry mieli już styczność).Przed demem E3 2013 było na przykład mówione kim jest Geralt, Dziki Gon itd.
 
W Wiedźminie pierwszym mówią, że Geralt zniknął na 5 lat. W grze podany jest rok 1270 - czyli że mamy błąd. Geralt "umarł" w 1268 roku - nawer Roch tak mówi, czytając dokumenty w lochach.
 
Daty... hmmm.. Zobaczymy ile lat będzie miała Cri - wówczas albo trzeb by poprawić i napisać, że Geralt wrócił nie po 5 ale po dwóch latach albo te daty przesunąć do przodu o 3 lata.
Zapewne duga opcja jest sensowniejsza... tylko skąd u Redów taka pomyłka?
 
Top Bottom