Wiedźmin 3: świat

+
Gothic 3 pierwotnie wyglądał zupełnie inaczej, nie było tylu miast, a reszta była osobnymi lokacjami (o wiele większymi). 1 lokacja = miasto + okolice i był taki kontynent na wyrywki.
No niestety Gothic 3 jest książkowym przykładem tego jak wydawca nie powinien podchodzić do swojego produktu. Gdyby nie paru panów w garniturach i ich śpieszenie się z wydaniem gry, to mielibyśmy teraz jedno z lepszych RPG na rynku do tej pory. Sam cenie G3 wyżej niż Skyrim (po patchach oczywiście), ale mając świadomość tego jak ta gra mogła wyglądać, to serce mi się kraja.
 
Załoze sie ze to miasto na prawo od novigradu to bialy most a oxenfurt bedzie oddzielnym hubem na ktory mozna sie dostac np przez fast travel w porcie.
 
Załoze sie ze to miasto na prawo od novigradu to bialy most a oxenfurt bedzie oddzielnym hubem na ktory mozna sie dostac np przez fast travel w porcie.

Wybacz, ale to co piszesz nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli Redzi - przynajmniej w sprawach geograficznych "trzymać" się chociaż częściowo Lore - to to co piszesz jest nie możliwe. Chociażby dlatego, że Novigrad i Oxenfurt są oddalone od siebie bardzo niewiele... w Wiedźminlandzie to podróż może na kilka godzin (w skalowanym świecie gry to góra kilka minut). A Biały most powinien (nawet w tym skalowanym świecie) znajdować się poza mapą (bardziej na prawo).
 
Last edited:
Wybacz, ale to co piszesz nie ma najmniejszego sensu. Jeżeli Redzi - przynajmniej w sprawach geograficznych "trzymać" się chociaż częściowo Lore - to to co piszesz jest nie możliwe. Chociażby dlatego, że Novigrad i Oxenfurt są oddalone od siebie bardzo niewiele... w Wiedźminlandzie to podróż może na kilka godzin (w skalowanym świecie gry to góra kilka minut). A Biały most powinien (nawet w tym skalowanym świecie) znajdować się poza mapą (bardziej na prawo).

redzi nie musz sie scisle trzymac mapy.
gdy geralt wychodzi z novigradu widac przed nim na horyzoncie 2 przesla/wierze mostu. Akurat tam na mapie znajduja sie ta osada. popatrz sobie na artworka sa identyczne
 
Wg map dołączonych do poprzednich części gry, przy/w Oxenfurcie też jest most, Białego Mostu nie oznaczyli, ale jest jakiś (nieopisany) most bardziej na prawo w pobliżu zamku La Valettów (coś kojarzę, że na którejś mapie w tym wątku był właśnie tam zaznaczony Biały Most).
 
View attachment 5651
Mówcie co chcecie, ale jak dla mnie to na 100% miasto ze screena to Oxenfurt. Kształtem przypomina tę wyspę po prawej stronie mapy, nawet wielkość by sie zgadzała. :)
I na pewno nigdy nie był to Novigrad, gdyż tereny wokół miasta nie mogły się aż tak zmienić przez ten rok. Zresztą, na powyższym screenie widać lasy iglaste, podczas gdy wokół Novigradu widziałem jedynie liściaste, i to na pewno nie w takich ilościach. Redzi po prostu robili nas w konia przez rok :p
 

Attachments

  • panorama1.jpg
    panorama1.jpg
    99.6 KB · Views: 58
@Blady
O świecie - mapie - i białym Moście oraz Oxenfurcie rozmowy już były kilka-kilkanaście stron wcześniej. Większość biorących udział w dyskusji forumowiczów dosza do wniosku-zgodziła się, ze stwierdzeniem, że na wyspie jest Oxenfurt. Ja nie do końca jestem o tym przekonany, według mnie Oxenfurt jest "nad" wyspą. Co do Białego mostu, to powinien on znajdować się poza mapą. Ktoś podawał cytat dotyczący spływu rzeką. Były tam wymienione różnorakie nazwy miejscowości oraz mniejszych i większych przystani.
@albireo - dobrze napisał - Biały most powinien znajdować się w pobliżu zamku La Valettów.
Oczywiście Redzi mogli "na siłę" wrzucić nazwę "Biały Most"... tylko trochę szkoda (bo to nawet nie ma nic wspólnego ze skalowaniem) Zamiast zostawić "Biały Most" do ewentualnego zaimplementowania kiedyś w przyszłości.
Jeżeli już to na wyspie powinna być "Żurawia Kępa".

Poniżej kilka map - można sobie popatrzyć i przyrównać odległości (podobno Redzi chcieli się tego trzymać, przy jednoczesnym "naturalnym" skalowaniu)
 
Last edited:
O, czyżby pamiętna (przynajmniej przeze mnie) dyskusja o Novigradzie na wyspie docierała jednak do finału? Aż poczytałem sobie niektóre posty sprzed roku.
 
@solan7 O ile pamiętam zostało potwierdzone że miasto na wyspie to Novigrad.

Właśnie że wydaje mi się, iż twórcy odpowiedzieli na pytanie "Czy to ostateczny wygląd Novigradu?" słowami: "Novigrad został powiększony".
I mówili prawdę, ale nigdy nie wypowiedzieli się, że mówiąc o Novigradzie mają na myśli to miasto na wyspie. Wydaje mi się że bawili się z nami przez cały czas :p
 

Guest 3669645

Guest
@solan7 Rzeczywiście, teraz najbardziej to miasto mi pasuje do Oxenfurtu. Widoczek kompletnie się nie zgadza z Novigradem z gameplay'u... A miasto wielkością pasuje do wyspy na mapie.

Kit z tym, że mówiono sto razy, że to Novigrad. REDzi zrobili już nas tyle razy w bambuko z różnymi rzeczami (wielkość świata, obecność Oxenfurtu, brak ekskluzywności i inne -Podczas premiery pewnie się okaże, ze jednak są gnomy -Ojej, co one tu robią! -Zawołali REDzi z zaskoczeniem) że w nic już do końca nie uwierzę :p

Mówili, ze to Novigrad, bo nie chcieli ujawniać Oxenfurtu. Ot, rozwiązanie zagadki.
 
Last edited by a moderator:
A ja mam taką sugestię ...

a co jeśli faktycznie świat będzie tak ogromny że ukończenie gry będzie trwało z tydzień albo dwa/??

bedzie wam się chcialo przerabiać to wszystko od nowa zeby poznac 36 roznych zakończeń ? :DDD
 
A ja mam taką sugestię ...

a co jeśli faktycznie świat będzie tak ogromny że ukończenie gry będzie trwało z tydzień albo dwa/??

bedzie wam się chcialo przerabiać to wszystko od nowa zeby poznac 36 roznych zakończeń ? :DDD

Zakończeń będzie trzy - z różnymi wariancjami stanów świata.

Edit: Ninja'd by @Rhobar999
 
Tydzień albo dwa? Skoro gra powinna zabrać 100h to grając 5h dziennie to będzie 20 dni = niespełna 3 tygodnie? No chyba, że sama fabuła, więc półtora tygodnia? Coś się tak zdziwił?
 
Top Bottom