Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Nie ma co liczyć na to że GTX 980 będzie szybszy od 780 Ti, będzie między 780 a 780 Ti. Sami się o tym niebawem przekonacie Dopiero GTX 980 TI będzie szybszy a na niego niestety trochę jeszcze będzie trzeba poczekać, ile, dokładnie nie wiem.
A szkoda bo sam miałem nadzieję na to że będzie skok wydajności, nie mogę zdradzać źródła z którego dostałem kilka dni temu taką informację natomiast jest pewna Wtedy też dowiedziałem się o zmianie nazwy z GTX 880 na 980 i całego przemianowania serii i się to potwierdziło.
Jako, że Twoje tajne informacje się sprawdzają, to może wiesz coś o dacie 980Ti? :)
 
Testami z Laba radzę się nie sugerować, są równie wiarygodne, co rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
GTX 970 nie jest szybszy aniżeli 780, (są wydajnościowo podobne), a już na pewno nie dorównuje 780Ti.
Co nie zmienia faktu, że w tej cenie to naprawdę świetne gpu.
 
Testami z Laba radzę się nie sugerować, są równie wiarygodne, co rosyjskie ministerstwo spraw zagranicznych.
GTX 970 nie jest szybszy aniżeli 780, (karty te są mniej więcej na równym poziomie), a już na pewno nie dorównuje 780Ti.
Co nie zmienia faktu, że w tej cenie to naprawdę świetne gpu.

A skąd wiesz, że nie jest szybszy?

Pogrzebałem na zagranicznych testach i wszędzie jest szybszy od 780 i porównywalny do 780ti to jak to tak...
 
Last edited:
Ano, we wszystkich jakie widziałem miał lepsze wyniki. PCLab jest oczywiście przesadzony, ale inne serwisy zgodnie twierdzą, że 970 jest lepsze niż 780.
 
Tam gdzie porównują 970 z referentami 780 to pewno, że tak. Skoro referenty miały mocno przykręcone zegary, podczas gdy w przypadku 970/980 są one wyżyłowane do granic to ciężko żeby było inaczej, ale też testu takiego nazwać miarodajnym nie można, bo porównujemy dwie różne rzeczy.
Jeśli chcemy rzetelnych wyników należy zestawić niereferenta z niereferentem, a wówczas okaże się, że nawet wyżej taktowany GTX970 nie jest szybszy od 780.
A jedyny, jak dotąd, test niereferentów widziałem na purpc.

http://www.purepc.pl/karty_graficzn...tx_780_test_wersji_niereferencyjnych?page=0,6

I tak 970 pozamiatał 780, ale nie dlatego, że jest odeń mocniejszy, a dlatego, że oferuje tę samą wydajność po wyraźnie niższej cenie i zużywa przy tym mniej energii.
Faktyczna wydajność 970=980780, za to zegar w zegar 780 byłaby bankowo szybsza, choć grzałaby się jak nienormalna.
 
Last edited:
Czyli jest lepsza. W każdym znaczeniu, bo łatwiej i korzystniej podkręcić, zużywa mniej prądu.

OC to inna sprawa. Miałem na myśli modele od poszczególnych producentów i czystą moc, a co z tym użytkownik zrobi to już jego rzecz.
A i z tym OC może być różnie skoro to, co rzuciła Nvidia na rynek, to w zasadzie modele podkręcone. Przy dalszym podbijaniu taktów, przy tak wyżyłowanych zegarach karta może rzucać artefaktami.

No chyba nie.

Ładnie to się tak czepiać? ;)

Oczywiście zakup 780/780Ti od teraz mija się z celem, ale to już problem Nvidii.
A takie biedne 770/280X to już w ogóle mają przekichane, za tę cenę, przy niewiele większej mocy aniżeli HD7970/GTX680 są skazane na zapomnienie.
Do tego już niebawem dojdzie GTX960 i miejmy nadzieję, że czeka nas ostre cięcie cen.
 
Last edited:
Czekam do grudnia - zobaczymy jak wtedy rozwinie się sytuacja oraz jak po drodze odpowie AMD ze swoją serią R9+

Jaką kartę polecacie graczowi, który chcę odpalić gry w wysokich detalach ale bez zbędnych bajerów i tesalacji?
 
Last edited:
Przepraszam jeśli już było, ale ostatnio miałem długą przerwę od forum - HairWorks, o którego wymagania wiele osób się boi, pojawi się najpierw w Far Cry 4, które wychodzi pod koniec listopada. Będziemy więc się mogli przekonać czy jest do niego potrzebne rzeczywiście SLI z GTX 780 :)
 
Przepraszam jeśli już było, ale ostatnio miałem długą przerwę od forum - HairWorks, o którego wymagania wiele osób się boi, pojawi się najpierw w Far Cry 4, które wychodzi pod koniec listopada. Będziemy więc się mogli przekonać czy jest do niego potrzebne rzeczywiście SLI z GTX 780 :)
Hair Works pierwsze będzie w AC Unity :)
 
Top Bottom