Wiedźmin 3 - grafika

+
Ktoś wcześniej na forum wrzucił link do jakiegoś moda Skyrim, którego żaden komp nie może uciągnąć z jakże piękną zadbaną średniowieczną trawką. Nie to co Wiedźmin z ostatnich skrinów z tym śniegiem i wstrętnymi badylami! Na moim podwórku nie ma takich badyli! Jest ładny trawnik! Może gdzieś w polach jest inaczej, ale przecież rzeczywistość o którą dbamy za pomocą kosiarek mamy już za oknem, więc po co łazić po jakiś polach?

Na pewno nie można powiedzieć że nowy DA wygląda słabo, nie jest to poziom SoD, ale jednak jest ładnie. A to że jest kolorowo? Taki świat...

Jakbyś przeczytał o co chodziło mi gdy wrzucałem ten filmik to mogli byśmy podyskutować, w przeciwnym wypadku nie widzę sensu...
 
@adventus DA kupą nie jest (ja tego nie napisałem), ale wygląda gorzej od W3, nawet tego z ostatnich skrinów.

Technicznie trudno porównać, bo - przynajmniej według tego co widać na powyższym filmie z DA - gra nie pozwala sięgać daleko wzrokiem, wszystko kończy się praktycznie na jakiś gęstwinach i obiektach znajdujących się bardzo blisko. Pamiętajmy, że ludzie płaczą nad słabym Drał Distansem w W3, który przecież oddaje naprawdę duży zasięg widzenia. Jak to porównać? W2 też korzystał bardziej z tego, że lokacje były raczej ciasne.

Po prostu na to wychodzi, coby nawet sami o tym nie sądzili i mówili. Ludzie zazwyczaj nie wiedzą co sprawia, że coś im się podoba, a co nie. Najlepiej świadczą o tym te dyskusje.
 
Last edited:
No ten 7 minutowy gameplay który niby chodzi na najwyższych detalach to ładnie na pewno nie wygląda. Włączcie sobie filmik z Wiedźmina 2 z Flotsam i porównajcie do tego, przecież to jest śmiech na sali :) . Jeżeli weźmiemy pod uwagę że ponad 3 lata dzieli obie gry to już w ogóle ciężko skomentować cokolwiek.
 
No ten 7 minutowy gameplay który niby chodzi na najwyższych detalach to ładnie na pewno nie wygląda. Włączcie sobie filmik z Wiedźmina 2 z Flotsam i porównajcie do tego, przecież to jest śmiech na sali :) . Jeżeli weźmiemy pod uwagę że ponad 3 lata dzieli obie gry to już w ogóle ciężko skomentować cokolwiek.
A powietrza Ci zabraknie w płucach jak podadzą wymagania ;)
 
Wracając do trawy :p Bam, trawa z SoD wcale nie z bliska, wygląda ładnie oprócz małych szczegółów których się już nie mogę czepiać. Ufając REDom tak wygląda teraz W3, więc i zaczynam być spokojny. Że mi wcześniej nie przyszło do bani, żeby tego screena poszukać.

 
Chciałbym jeszcze nieco uściślić moje wcześniejsze wypowiedzi.

Soczysta i dość jednolita zieleń w naturze występuje jak najbardziej, nie tylko w przypadku koszonych trawników. Szczególnie na wiosnę. W W3 taka zielenina też jest. Chodzi jednak o to, że w W3 mamy jakąś taką różnorodność. Na tym ostatnim skrinie z panoramą, zielsko rosnące na stokach jest ładne, nawet jeśli technicznie nie wygląda idealnie. Mozaika różnych roślin, a nie jednorodny trawniczek. Zresztą pisałem już wcześniej o tym, że ten skrin wygląda jakby był na zbliżeniu, albo przynajmniej był wykadrowany z rzutu obejmującego większy obszar. Oczywiście to tylko moje przypuszczenia, za które nie dałbym nawet złotówki :)

Obiekty takie jak trawy, tak samo w W2 jak w nowym DA wyglądają na bardziej szczegółowe niż w W3. Skoro jednak coś było w W2, a nie jest w W3 to nie dla tego, że REDzi robią graczom na złość, tylko dlatego, że taka była potrzeba. Najwyraźniej trzeba było zrezygnować z tego, aby osiągnąć coś innego. Serio, ale niektóre wypowiedzi, brzmią właśnie tak jakby REDzi celowo oszpecali grę. Najśmieszniejszy ten koleś (mlyneck?) z kilkuletnim piecem. Nawet nie wiem jak skomentować takie wpisy...

@wladsenty - kto z piszących na tym forum potrafi ocenić to obiektywnie? Ty? Ja też nie. Dlatego, że jedna gra ujmuje w jednym elemencie, aby dodać w innym, podczas gdy druga potraktuje te elementy odwrotnie. Mało kto tutaj się zna na tyle, by umieć ocenić jaki to ma wpływ na wydajność. Na dodatek gusta odgrywają coraz większe znaczenie w ocenie grafiki gier.
 
Last edited:
Być może gdzieniegdzie daje ciała, nie chce mi się przekomarzać z grafaszystami, ale kładzenie DA:I na piedestał i stawianie wyżej niż Wiedźmina w kwestiach graficznych jest lekkim przegięciem.
 
DA:I ładniejszy od W3, tego jeszcze nie grali.
Wiadomo gusta są różne, ale jak na moje dziecku Bio bliżej raczej do W2 niż Dzikiego Gonu.
 
Mógłbym jeszcze zrozumieć, że komuś się DA bardziej podoba pod względem ogólnej formy estetycznej, chociaż i to byłoby dla mnie dziwne, ale w kwestiach czysto technicznych, czyli jakość modeli, skomplikowanie sceny, tekstury itd, to nawet nie ma startu do W3. To tak jakby porównywać równo wykreślony kwadrat ze schematem skomplikowanej maszyny. Sam jestem minimalistą i lubię czystość oraz precyzję, ale w DI brak mi tej dodatkowej wartości, która uwiarygodnia i urealnia obraz. Zbyt schematyczne i puste.
 
DA:I ostatnio bardzo się podniósł graficznie. Dla mnie osobiście Wiedźmin wyprzedzi go wizualnie pod względem artystycznym, ale czy technicznym? Dzisiaj bym pokusił się o znak równości (wobec nierównych materiałów prezentowanych przez CDP), ale zweryfikuje to luty. Na pewno Bioware potraktowało trzecią część tej serii bardziej poważnie, niż poprzednią.
 
DA:I ostatnio bardzo się podniósł graficznie. Dla mnie osobiście Wiedźmin wyprzedzi go wizualnie pod względem artystycznym, ale czy technicznym? Dzisiaj bym pokusił się o znak równości (wobec nierównych materiałów prezentowanych przez CDP), ale zweryfikuje to luty. Na pewno Bioware potraktowało trzecią część tej serii bardziej poważnie, niż poprzednią.

O ile wiem Wiedźmin 3 technicznie miażdży DA. Dragon Age jest zbiorem zamkniętych, korytarzowych (choć już mniej niż w DA II) map/instancji. W3 to jednak otwarta gra, duuuuuża gra. W DA nie ma animacji futra, włosów, śniegu co topnieje i znowu pada, CYC**W ;p, nie ma tam animacji (czy jak to nazwać) chmur. A czy artystycznie W3 jest lepszy? To kwestia osobista, dla mnie jest, bo Słowianie, kultury pogańskie i tak dalej (proza Sapka oczywiście) mnie jarają ale fajerwerki i światełka "bo to magia" - już mniej.
 
Nawet najbardziej krytykowany skrin z wilkiem wypada zdecydowanie lepiej. DA wygląda tak sztucznie i tak jak wszystkie gry. Jakbym to widział już tysiące razy.
 
Ja nie wiem w ogóle jak DAI można nazwać next genem. Przecież na pierwszym obrazku, lewy dolny róg, ten krzaczor obok napisu nawet nie wygląda jakby był w 3d...
:troll:
 
I czego niby te screeny mają dowieść?
Jeśli to ma mnie przekonać, że DA prezentuje wyższy poziom, to przykro mi, ale nie, tak nie jest.
Jak w ogóle traktować poważnie wypowiedzi odnośnie rzekomego downgrade'u, skoro argumenty mające za tą teorią przemawiać z dnia na dzień są bardziej śmiechowe?
A to, że gra wygląda jak Gothic 3, a to że DA: I ładniejsze, za chwilę się okaże, że i Minecraft. Ech...
 
Top Bottom