Wiedźmin 3: system walki

+
Tia, i tak nie pobijesz Gothica w którym można było ciągle blokowac strzały i bełty, wystarczyło naparzac w LPM + S(Nawet sztyletem w G2 ;/ ), ale przynajmniej strzały odbijały się w ziemie a nie we wroga, ale to i tak było mniej realniejsze niż to w Wiedźminie.

A może Geralt chciał pograc w Baseballa?
@tommiyacht

Hmm, gdy koleś nie atakował to ta ikonka po prostu ,,stała w miejscu". Gdy zaczął atakowac zaczęła migac, może to jest takie ostrzeżenie przed atakiem, coś w tym stylu.

A to nie taki ulepszony znacznik jak był w W2, który informuje kiedy można wykonać kontrę?
 
Nie jestem do końca przekonany. Dlaczego inni tego nie maja ?

BTW. Wydaje mi sie ze niektóre krzyki tych bandytów (jak są podpalani) są 1:1 wzięte z wersji angielskiej.
 
Nie oglądałem całości (tylko cześć Novigradu + Janek do odzyskania głosu + sceny walk) - chcę w miarę możliwości uniknąć spoilerów.

1. Lip sync. kuleje - zwłaszcza u postaci innych niż Geralt. Nie wiem czy jest słabo i efekt pogłębiła beznadziejna youtube'owa kompresja oraz nierówny framerate, czy jest bardzo słabo. Zdecydowanie do poprawy.
2. Ktoś mówił, że wilkołak za słaby... Po transformacji trochę przypakował ;).
3. To co momentami wyprawia Geralt w walce, zwłaszcza z wilkołakiem i endriagami jest aż nieprawdopodobne. WOW.
 
Szacun @adventus za pracę, a walka wygląda tak, że chyba będę farmił utopce, mimo braku expa za potwory, dla samej szansy zobaczenia takiej pięknej walki. Bardzo się cieszę, że to nie kolejny klon batmanowej, albo japońskiej walki; co jednak bardzo smuci zagranicznych graczy, niezdolnych do docenienia piękna walki w W1, W2 i Gothicach 1-2.
 
Szacun @adventus za pracę, a walka wygląda tak, że chyba będę farmił utopce, mimo braku expa za potwory, dla samej szansy zobaczenia takiej pięknej walki. Bardzo się cieszę, że to nie kolejny klon batmanowej, albo japońskiej walki; co jednak bardzo smuci zagranicznych graczy, niezdolnych do docenienia piękna walki w W1, W2 i Gothicach 1-2.

Z Gothiciem bym troche polemizował. Jak już gdzieś pisałem... Wystarczy nawet sztyletem w G2 naparzać ciągle LPM + S i możesz nawet bełty z kusz strażników odbijać(We właściwym momencie musisz oczywiście :p ). Ale i tak system był nawet dobry, poza właśnie tym że w G1 trzeba było naciskać LPM i W,S,A,D , etc
 

Guest 2686910

Guest
Walka i animacje to jedne z tych rzeczy, które naprawdę mnie zaskoczyły w tym gameplayu. Poprzednio było nieźle, teraz wyglądało to fenomenalnie. Widać, że w zdolnych łapach da się z tego sporo wycisnąć (tak, panie Tomaszkiewicz, diss na pana. Za te kiepskie 5 minut na scenie MS.)

E: A, oczywiście megapropsy dla @adventus. You're doing the God's work.
 
Z Gothiciem bym troche polemizował. Jak już gdzieś pisałem... Wystarczy nawet sztyletem w G2 naparzać ciągle LPM + S i możesz nawet bełty z kusz strażników odbijać(We właściwym momencie musisz oczywiście :p ). Ale i tak system był nawet dobry, poza właśnie tym że w G1 trzeba było naciskać LPM i W,S,A,D , etc
Jakbyś tak robił to co drugą strzałą byś dostawał, przeciwnik strzela szybciej niż ty blokujesz (zależy od poziomu umiejętności). Wiem bo się znam i nie każ mi teraz porównywać tych animacji w blenderze bo nie piszę z mojego piecka.
 
Jakbyś tak robił to co drugą strzałą byś dostawał, przeciwnik strzela szybciej niż ty blokujesz (zależy od poziomu umiejętności). Wiem bo się znam i nie każ mi teraz porównywać tych animacji w blenderze bo nie piszę z mojego piecka.

Zależy od poziomu strzelania NPC'ta i od broni jakiej używa. Raz robiłem podobny eksperyment, wziąłem na osobność Strażnika Miejskiego z Khorinis w G2(Tego z małą kuszą z Koszar), wystarczy w odpowiednim momencie blokować i można zablokować prawie każdy bełt(No chyba że zablokuje za wcześnie albo za późno). A Strażnicy Miejscy jako tako nie są aż tak doświadczeni no i troche im zajmuje to przeładowanie bełtu i strzał. Ale już np. Taki Najemnik z łukiem to już ciężko. Z Magami w ogóle nie próbowałem, nie wiem czy da się zablokować kule ognia, lodu czy inne ich magie, zawsze je omijałem :p.

A Wracając do tematu, najbardziej z tych walk w gifach i gameplayu podobało mi się to z Wilkołakiem a na drugim miejscu Endriagi. Ten obrót i to cięcie, miodzio.
 
Fajnie że odeszli z "animacje do każdego dystansu jaki dzieli nas od przeciwnika" na rzecz "animacje do ataku w każdą stronę. Zarówno fajnie ze względów wizualnych i na gameplay'owych (nie wystarczy już klikać LPM za każdym razem jak celownik pokazuje przeciwnika, czasem Geraltowi "zabraknie zasięgu" :p).
 
Na kamerę w walce jeszcze nikt nie narzekał, mówią póki co, że fajny feeling. Ale jest jedna interesująca rzecz, system skilli. Będzie chyba przypominał trochę ten z Diablo 3, będzie można sobie chyba dobierać różne umiejętności w zależności od zapotrzebowania w danej sytuacji, po czym znów wybrać inną konfigurację skilli. Ciekawe jak się to spisuje.
 
20 minut na bossa to imo przegięcie w drugą stronę.
Czas i sukces zależy głownie od ciebie i przygotowań jakie poczyniłeś, bądź nie poczyniłeś. Do tej akurat walki trzeba się naprawdę dobrze przygotować. Cholernie dobrze.
System walki From Software (nie jestem jakimś fanem tej firmy), a system walki CDProjekt, to pod względem jakości dwie różne bajki.
Walka z pierwszych dwóch Wiedźmniów wypada dość blado, w porównaniu z tym co mamy w serii Souls. W trójce oczywiście zapowiada się na dużo lepiej. O ile lepiej, dowiemy się po premierze.
Na taki poziom jak w Souls czy Bloodborne się nie nastawiam. Nie ta liga. Najzwyczajniej.
 
Nie ta koncepcja. Nie da się wrzucić powolnej, defensywnej walki z Soulsów do szybkiego fechtunku, cięcia po narządach obecnego w Wiedźminie.
Jakie to cięcia po narządach występują w Wiedźminach i jednocześnie nie występują w innych grach ze zręcznościową walką mieczem? A walczyć każdy będzie tak jak mu wygodnie, przecież była już mowa o zbrojach ciężkich, średnich i lekkich i jakie są ich plusy i minusy. Geralt w W3 będzie walczył inaczej w zależności od tego jak gracz sobie złoży skille i zbroje.
 
Jakie to cięcia po narządach występują w Wiedźminach i jednocześnie nie występują w innych grach ze zręcznościową walką mieczem?
Zobacz sobie walkę z Dark Souls i tę z Wiedźminów. Zauważysz znaczną różnicę tempa. Bardzo znaczną.
A walczyć każdy będzie tak jak mu wygodnie, przecież była już mowa o zbrojach ciężkich, średnich i lekkich i jakie są ich plusy i minusy. Geralt w W3 będzie walczył inaczej w zależności od tego jak gracz sobie złoży skille i zbroje.
Hm, sugerujesz, że w W3 będzie można przez całą grę chodzić zasłonięty tarczą jak w Soulsach?
 
Zobacz sobie walkę z Dark Souls i tę z Wiedźminów. Zauważysz znaczną różnicę tempa. Bardzo znaczną.

Hm, sugerujesz, że w W3 będzie można przez całą grę chodzić zasłonięty tarczą jak w Soulsach?
Sugeruję, że niektórzy będą opierali walkę na unikach i szybkich ciosach a inni na mocnym pancerzu i silnych ciosach(oczywiście tak ogólnie bo samych szczegółów walki nie znam bo nie grałem).
Pisząc tempo masz na myśli co dokładnie? Długość? Ruchliwość? Bo sama walka może mieć różne tempo w zależności od tego jak do niej podejdziemy. W W2 wiadomo, wszystko się opierało na rollowaniu, w W1 na odpowiednim momencie kliknięcia, ale w W3 walka jest trochę wolniejsza i mamy nad nią więcej kontroli.
 
Last edited:
Sugeruje, że niektórzy będą opierali walkę na unikach i szybkich ciosach a inni na mocnym pancerzu i silnych ciosach(oczywiście tak ogólnie bo samych szczegółów walki nie znam bo nie grałem).
Ale pomimo zbroi ataki będą takie same, to nie będzie młócenie cepem jak w Soulsach w ciężkich płytówkach albo zbroi Havela.
Pisząc tempo masz na myśli co dokładnie?
Naprawdę nie widzisz różnicy w prędkości zadawania ciosów, płynnego przełączania się między atakami, szybkiego rzucania Znaków? Dark Souls jest wolnym i spokojnym fechtunkiem, żeby rzucić cud trzeba wyjąć różdżkę i klęknąć. Nijak się to ma do szybkości wiedźminów.
 
Ale pomimo zbroi ataki będą takie same, to nie będzie młócenie cepem jak w Soulsach w ciężkich płytówkach albo zbroi Havela.
W zależności od wybranych skilli Geralt ma walczyć inaczej. A zbroje mają tworzyć synergie z tymi stylami walki.

Naprawdę nie widzisz różnicy w prędkości zadawania ciosów, płynnego przełączania się między atakami, szybkiego rzucania Znaków?

Animacje są szybsze, ale czy szybsze machanie mieczem zmienia tempo walki? Przecież zaklikiwaniem przeciwnika walki się nie wygra, zwłaszcza gdy przeciwników jest kilka albo gdy można się nadziać na groźny cios.
 
Top Bottom