Wiedźmin 3 - grafika

+
hmmm napisali że mnóstwo materiałów wideo bedzie - czyżby zaczęli wypuszczać 2 tygodnie przed premierą tyle materiałów co Ubisoft dla Unity? Był taki zalew że co drugi dzień nowy filmik trailer itd
 
hmmm napisali że mnóstwo materiałów wideo bedzie - czyżby zaczęli wypuszczać 2 tygodnie przed premierą tyle materiałów co Ubisoft dla Unity? Był taki zalew że co drugi dzień nowy filmik trailer itd
Nie tylko oni, z Human Revolution było tak samo długo długo nic, a dwa tygodnie przed premierą ostrzał rakietowy, co dwa dni nowy materiał, rzygać już mi się chciało, od tego natłoku, nie lubię takich kampanii.
 
Z doświadczenia jednak wiemy że Redzi maja wszystko ładnie poplanowane i pewnie Wiesiek nawet w Wyborczej sie pojawi :p
 

Guest 3669645

Guest
czyżby zaczęli wypuszczać 2 tygodnie przed premierą tyle materiałów co Ubisoft dla Unity? Był taki zalew że co drugi dzień nowy filmik trailer itd
Albo DA;I. Ja już w YouTubowych reklamach naliczyłem z 15 trailerów nowego Dragon Ejdża... Z czego każdy był na swój sposób inny i żaden zdawał się nie zdradzać fabuły. Da się? Da się. To teraz REDzi, gdzie nasze 15 trailerów? No dobra, 3 miechy do premiery, możecie wypuścić na razie 5 :p
 
Chciałbym doczekać czasów, gdy pod każdym redowym trailerem czy materiałem z gry na yt będzie link do wersji bardziej odpowiadającej rzeczywistości. Wtedy każdy nieco bardziej zainteresowany tematem będzie mógł bez problemu zorientować się, że jedyną zaletą yt jest masowość. I że ocenianie gry na podstawie czegoś takiego ma tyle samo sensu, co ocena regionalnej kuchni na podstawie kanapki z dworcowego baru. Co mi po piętnastu trailerach, skoro zdaję sobie sprawę, że to ani tak nie wygląda, ani tak nie brzmi. Ja oczekuję informacji, a nie rozmytego teledysku.
 
Last edited:
Chciałbym doczekać czasów, gdy pod każdym redowym trailerem czy materiałem z gry na yt będzie link do wersji bardziej odpowiadającej rzeczywistości. Wtedy każdy nieco bardziej zainteresowany tematem będzie mógł bez problemu zorientować się, że jedyną zaletą yt jest masowość. I że ocenianie gry na podstawie czegoś takiego ma tyle samo sensu, co ocena regionalnej kuchni na podstawie kanapki z dworcowego baru. Co mi po piętnastu trailerach, skoro zdaję sobie sprawę, że to ani tak nie wygląda, ani tak nie brzmi. Ja oczekuję informacji, a nie rozmytego teledysku.

ale w czym problem?
 

Guest 2686910

Guest
ale w czym problem?
Dla kogoś, kto nie wierzy w kompresję i jej wpływ na jakość materiału - w niczym.
Dla ludzi z jakimiś standardami - w tym, że jakość materiałów growych na youtube kojarzy się z fekaliami.
 
Ale przecież 35min gameplay w wersji nieskompresowanej jest, tyle że tam też jest o dziwo rozmyty :D
 
Ale na YT jak ktoś się postara to da się wrzucić ładnie wyglądający film. Kwestia chcenia. Tym bardziej twórcy powinni chcieć.
 
Dla kogoś, kto nie wierzy w kompresję i jej wpływ na jakość materiału - w niczym.
Dla ludzi z jakimiś standardami - w tym, że jakość materiałów growych na youtube kojarzy się z fekaliami.

kurde ale ten rokstar jest głupi i bez standardów

po co wrzucali na tube porówania old i next genowego gta przecież tego absolutnie nie można porównywać!!!
 
Jest podobno taka sprawa z yt, że im dłuższy film, tym jego większa kompresja. Filmiki do 10 minut mają relatywnie najlepszą jakość.

Tak jak napisał Zawiszay - trzeba pokombinować przy renderowaniu takiego filmu, żeby jego jakość była dobra mając na uwadze jego małą wagę.
 
Last edited:
Widzieliście kiedykolwiek, by firmy samochodowe reklamowały swoje nowe modele wystawiając na pokaz samochód uwalany błotem, kurzem, rozchlapanymi owadami i jeszcze przy okazji z tapicerką pokrytą psią sierścią? A w branży gier to normalna praktyka. Czasami sobie myślę, że to jest celowe działanie. Przyzwyczaić ludzi do tak niskich standardów, że cokolwiek lepszego wyda im się cudem świata.

@P ATROL
To nie jest nieskompresowane, ma tylko sześdziesiąt klatek, czyli ponad dwa razy więcej niż normalne materiały.

@B l a d y
Materiały z yt możesz porównywać z innym materiałami z yt, nikt ci nie broni. Ale da ci to właśnie tyle, że będziesz wiedział, jak na yt wygląda nowa i stara wersja, a nie jak wygląda gra.
 

Guest 2686910

Guest
kurde ale ten rokstar jest głupi i bez standardów

po co wrzucali na tube porówania old i next genowego gta przecież tego absolutnie nie można porównywać!!!
Czyli wszystko, co robi Rockstar jest niedotykalne, święte i prawdziwe?
Sorry, nie wiedziałem.

A tak już bardziej serio: tak jak napisał @raison d'etre - niech sobie wrzucają na tubę, byle równolegle albo na torrenty jakąś wersję bez kompresji, albo gamersyde. I link w opisie/ na forum. Wtedy wilk syty i owca cała, można delektować się artefaktami jutuba, można pobrać sobie normalną wersję.
 
Nie, nie spisek. Zwykła chęć zarobienia przy jak najmniejszym wysiłku. Odwieczne "gorszy pieniądz wypiera lepszy". I trudno jednak zaprzeczyć, że mniej świadomy klient, czyli taki, co nie widzi różnicy i filmowe doznania to dla niego optimum, to lepszy klient. Jak sobie wychowasz, tak się będzie zachowywał.
Nie zmienię świata, ale nie muszę w tym uczestniczyć. A jeśli przy okazji kogoś przekonam, to już na plus.
 
Meh, nie chce trailerów z racji tego że już dość ich dostaliśmy, jak dla mnie gdybyśmy dostali 2 trailery do premiery było by dosyć. Jeden o technikaliach Wiedźmina, a drugi launch trailer. Liczę za to na conajmniej 5 soczystych dzienników developerskich, każdy conajmniej 5 minutowy dogłębnie opisujący wybrane elementy gry. Gameplayem ze Skellige również bym nie pogardził :p .
 
Top Bottom