Wiedźmin 3 - grafika

+
Internety to zło. Ludzie pod nowym gameplayem Uncharted-a wypisują jaka to grafa jest zła, słabe textury, brak aa.(Wstaw tu jakieś wyzwisko na konsoloców i jaki to PC jest fajny) Przecież ta gra jeszcze ma jeszcze tyle do premiery a już wygląda świetnie. Tak samo z gta V na nowych konsolach, troszkę tnie, widać te pop-iny, ale jak się wciągniesz w ten świat, genialny według mnie wątek główny oraz zobaczysz jak wiele innych rzeczy jest tam dopracowanych, jak się dobrze w to gra to takie szczegóły jak grafa naprawdę nie mają znaczenia, fajnie jakby to było poprawione, no ale to są w końcu gry a nie benchmarki. Tak samo Last of us, które kupiłem na promocji, dla przeciętnego trolla PC-master-rejsowca gra wygląda średnio, no ale sam gameplay i historia do tego momentu na którym jestem jest 9.5/10. Myślę, że wszystko jest okey dopóki REDzi nie zrobią watch-dogsa, bo jakbym miał kasę na mocnego PC-ta i mógłbym sobie pozwolić na ultra to sam bym się zdenerwował no ale nie mam, a najśmieszniejsze jest to, że najgłośniej krzyczą Ci, którzy nie mają sprzętu na taką grafikę :D
 
@Ecstasy mieli robić znów nowy silnik? Który i tak niewiele by poprawił, bo W2 wygląda do tej pory ślicznie. Nie pogniewałbym się, gdyby W3 też tak wyglądał, a wygląda przecież nawet lepiej.
 
I na tym polega cały paradoks tego bezsensownego marudzenia na grafikę, która i tak jest rewelacyjna. Nieskompresowana wersja pokazuje jak szczegółowa to gra ten Wiedźmin 3 :) A narzekają ci co nawet sprzętu odpowiednio mocnego nie mają. Ja wiem, że mam sprzęt średni i grę najprawdopodobniej odpalę na detalach zbliżonych do konsolowych bez bajerów Nvidii. Będę się świetnie bawić :)
 
@Ecstasy Czegoś tu nie rozumiem. Najpierw uważasz, że Wiedźmin 2 jest prześliczny, a potem mówisz, że W3 (które jest sporo ładniejsze) prezentuje się tylko OK? Gdzie tu logika?
 
@Ecstasy Czegoś tu nie rozumiem. Najpierw uważasz, że Wiedźmin 2 jest prześliczny, a potem mówisz, że W3 (które jest sporo ładniejsze) prezentuje się tylko OK? Gdzie tu logika?

Logika drogi forumowiczu jest następująca, W1, skok graficzny do nieba, W2 przeskakuje wszystkie inne RPG (np.Skyrim, DA2, a także sporo innych gier z pozostałych rodzajów, itp. itd.), byłem zachwycony (pomimo tego okropnego bloomu :p ), teraz W3 jest po prostu ok. Nie porywa mnie to, jak poprzednio. Zmęczenie materiału czy podretuszowana dwójka? Pewnie jedno i drugie, starzeje się ;)

P.S. I to, że coś jest prześliczne nie powinno dać spocząć na laurach, przecież może być boskie. :)
 
Last edited:
@dooot, tak też mi przykro, że na konsolach nie możecie miec obu rzeczy na raz.
Znając ND i ich pokazy poprzednich Uncharted, to czwarta cześc nie będzie wyglądac tak dobrze jak na tym "in engine gameplayu".
 
W2 przeskakuje wszystkie inne RPG (np.Skyrim, DA2, a także sporo innych gier z pozostałych rodzajów, itp. itd.)
W3 tez przeskakuje wszystkie RPG-i. I wygląda naprawdę bardzo, bardzo dobrze.
Swoją drogą, czego oczekiwałeś po grafice W3? Ja tam nie widzę podretuszowanej dwójki.
 
@dooot, tak też mi przykro, że na konsolach nie możecie miec obu rzeczy na raz.
Znając ND i ich pokazy poprzednich Uncharted, to czwarta cześc nie będzie wyglądac tak dobrze jak na tym "in engine gameplayu".

Mówisz o tym trailerze na E3 czy tym nowym gameplayu :D?
 
W3 tez przeskakuje wszystkie RPG-i. I wygląda naprawdę bardzo, bardzo dobrze.
Swoją drogą, czego oczekiwałeś po grafice W3? Ja tam nie widzę podretuszowanej dwójki.

Czego oczekiwałem? Nie wiem, może liczyłem na coś więcej. A ja widzę podretuszowaną dwójkę :)
Czas pokaże, czy przeskoczy wszystko :)
 
@Ecstasy - To porównaj sobie screeny z W2 i W3, postęp jest większy niż mogłoby się to wydawać na początku. Ponadto w przeciwieństwie do dwóch pierwszych części dostajemy otwarty świat, a to niejako wymusiło mniejszy postęp graficzny niż to było pomiędzy W1 a W2.
Wiedźmin 2:






Wiedźmin 3:




 
Last edited:
@Ecstasy - To porównaj sobie screeny z W2 i W3, postęp jest większy niż mogłoby się to wydawać na początku. Ponadto w przeciwieństwie do dwóch pierwszych części dostajemy otwarty świat, a to niejako wymusiło mniejszy postęp graficzny niż to było pomiędzy W1 a W2.
Wiedźmin 2:






Wiedźmin 3:





w tych z 2 az bije kompresją po oczach nie moge ocenić które są lepsze
 
Wiedźmin 3 najbardziej traci w zimowych sceneriach z rozproszonym światłem. Chociaż te krytykowane zimowe skriny mi się akurat podobają, bo mają taki subtelny urok i atmosferę, to jednak w tym nowym trailerze rzeczywiście czasem czegoś brakuje. Może zimowe sceny potrzebują dodatkowych zabiegów, albo innego podejścia aby wyglądały dobrze.

Druga rzecz, to zbroje Gonu. Rzeczywiście nie ciekawe. Trochę kompresji i wyglądają okropnie. Zresztą w mniejszej kompresji tez wyglądają nieciekawie. Są nijakie, dziwnie płaskie pomimo bogatej struktury i mają nieładną barwę w tych zimowych i ciemnych sceneriach. W niektórych scenach rzeczywiście wyglądają jak ze starej gry. Duża ilość wielokątów postaci jest w grach już od dawna. Szczegółowe tekstury także są od dawna. I chyba to co jeszcze robi różnicę, to shadery...

Może inne studia sprawdzają na bieżąco jak grafika gry prezentuje się na skompresowanym filmie? Nie wiem dlaczego tak jest, ale nie zawsze szczegółowość decyduje o wrażeniu, że grafika jest na wysokim poziomie.
 
Czy ja wiem czy traci, mnie się tam podoba ten zimowy klimat pokazany na Skellige, przede wszystkim płatki śniegu według mnie ślicznie wyglądają.


Niektórzy muszą również zrozumieć że ta gra będzie miała mase różnych lokacji które będą się prezentować inaczej, to nie jest W2 z paroma lokacjami na krzyż. Żeby tego było mało na każdą z tych lokacji przypadają pory dnia które również będą miały wpływ na odbiór graficzny a na dodatek jeszcze system pogodowy które również spore piętno będzie odciskał na wizualnej stronie gry. Każdy z tych elementów sprawi że gra będzie się zmieniała bardzo często podczas gry, i każdy będzie miał swoją ulubioną lokacje czy pogode w której grafika według niego będzie najładniejsza.


Dodałbym jeszcze raz że temu trailerowi brakuje scenek z ładnymi "vistami" jak na SOD trailerze. powinni dorzucić 8-10 sekund scenek z trzech różnych i ładnych miejsc ze Skellige z dużym polem widzenia. Tak jak pisałem wcześniej, czasem Redzi sami sobie pod górke robią, ale tłumaczyć może ich to że mieli bardzo mało czasu i rushowali materiał. W każdym razie otoczenie czyli to co jest najważniejsze i na czym będziemy skupiać swoją uwagę podczas eksploracji wygłąda na poziomie sod, albo i nawet lepiej.Materiał skopany przez dużą ilość niepotrzebnych zbliżeń.


Redzi powinni w przyszłości unikać takich materiałów, niestety tak to nasze gejmingowe community wygląda obecnie, przynajmniej jego większość (Mówie tu o wszystkich graczach, a nie tylko o forum). Nie zdziwie się jeżeli przy Cyberpunku mając doświadczenie z kampanii marketingowej Wiedźmina zmienią kompletnie swój styl działania, i już tylu materiałów nam pokazywać nie będą, jest to bardzo możliwe. Tylko wtedy mam nadzieje że ludzie będą mieć pretensje nie do nich a do kolegów i koleżanek z forum. :p
 
Top Bottom