Wiedźmin 3: Dziki Gon - list otwarty

+
Gra cały czas wygląda świetnie i gra się w nią równie znakomicie - podtrzymuję moją opinię. Tak, jak jest napisane w oświadczeniu, dodatkowy czas zostanie użyty na dopracowanie poszczególnych elementów gry. Chcemy dostarczyć tytuł jak najwyższej jakości:)
Nie chcę straszyć, ale rzesza piszących tutaj ludzi raczej nie kupi tego sloganu :) Więcej korzyści przyjdzie z konkretnej odpowiedzi, a nie podtrzymywania swojego stanowiska.
 
Także ten tego, nie spodziewajcie się raczej prędko jakichś materiałów promocyjnych. Teraz pewnie skupią się na grze, i nie będą tracić czasu na tworzenie dem czy dzienników deweloperskich. Sam się zastanawiam czy nie zrobić sobie jakiegoś detoksa od tego forum i ogólnie od Wiedźmina 3, i wrócić w marcu kiedy coś się ruszy może.

Ciężko tak być na Internecie i nie wejść na forum, nawet nie pisząc, tylko czytając mądre komentarze ;)
 
@Marcin Momot
Gra cały czas wygląda świetnie i gra się w nią równie znakomicie - podtrzymuję moją opinię. Tak, jak jest napisane w oświadczeniu, dodatkowy czas zostanie użyty na dopracowanie poszczególnych elementów gry. Chcemy dostarczyć tytuł jak najwyższej jakości

Problem w tym, że nikt nie wie jakie poszczególne elementy dopracowujecie. Nie chcecie nawet powiedzieć nic nt alchemii i o wielu innych sprawach. Czy coś w waszych pierwotnych założeniach uległo zmianie, jeśli tak to dlaczego, wiele pytań wciąż pozostaje bez odpowiedzi. Nawet nie chcecie się pokwapić, by podzielić się wizją czy założeniem jak to ma wyglądać. Brakuje tu dialogu jak wcześniej wspomniałem. Informacje z wywiadów i innych źródeł są przedawnione lub nieprawdziwe by nabijać hajp. Konkrety chciałbym znać, z resztą nie tylko ja.
Nic równie nie studzi wyobrażeń co do gry jak rzetelne informacje. Tak dłużej na prawdę nie można, bo straciliście kredyt zaufania. Gracze nie dadzą się już więcej nabrać. Należało by to wszystko poprzeć jakimiś dowodami bo jak wszyscy wiem trailery nic nie ukazuja, a my nadal mamy mydlane pojęcie co ta gra rzeczywiście w sobie zawierać. (mechanika, cykl dobowy w czasie rzeczywistym, alchemia) mnóstwo pytań od comunnity i 0 odzewu z waszej strony, Konkrety. rzetelność.
Od dziś zapamiętajcie te słowa i wbijcie sobie je do słownika. serio.
 
Last edited:

Attachments

  • pustynia_d.jpg
    pustynia_d.jpg
    165.2 KB · Views: 36
Mieli w lutym wydać coś, co by nie ruszyło płynnie na 4X980? Ewentualnie, jakby NPC/potwory ściany przenikały, błędy by nie pozwalały na wykonywanie zadań to byście byli zadowoleni?

Zaraz, zaraz, jakie 4X980, jakie mega bugi? Kto niby gwarantował, że jest super, a sama gra działa nieźle i to jeszcze przed właściwą optymalizacją na GTX'ie 660?
W styczniu z kolei dostaliśmy informację, że całość da się bez problemu skończyć, teraz już tylko szlifowanie. Zaraz minie rok tego szlifowania, a gry jak nie było tak nie ma i jeszcze długo nie będzie.
Albo więc szlifowanie polega na generowaniu błędów i sabotowaniu produkcji, a optymalizacja na zwiększaniu wymagań w nieskończoność, albo ktoś się tu mijał "delikatnie" z prawdą.
Dla takiej postawy usprawiedliwienia i akceptacji nie znajduję.
Przykro mi, ale nie. Lubię jasne sytuacje.
Tu nie chodzi o przesunięcie premiery, ale fakt kiedy i w jakich okolicznościach ma ona miejsce.

Cała ta sytuacja sprawia, że nie wiemy co jest prawdą.

Dokładnie.

Okres posuchy uważam za otwarty

Żeby go otworzyć trzeba by najpierw zamknąć.
 
Last edited:
Ja jedynie pragnę zwrócić uwagę, że Blizzard po kilku latach prac skasował Diablo 3 i zaczął od nowa. A jak wydali, to wkopali się z auctionhousem, problem, który potem rozwiązali. Starcraft do pewnego patcha był kompletnie niezbalansowany na multi, a potem stał się sportem narodowym w Korei. Projekt Titan został skasowany, bo efekty nie zadowalały. Warcraft miał pierwotnie mieć miejsce w różnych epokach historycznych, ale graficy chcieli robić smoki i orków. Potem zarobili na tej marce miliony. Dziwne przypadki i wypadki zdarzają się nawet najlepszym i ważne są ostateczne efekty, a nie potknięcia po drodze.
 
Zazdroszczę Ci takiej niewzruszonej pewności. Ja bym się jednak powstrzymała od oskarżania ludzi o kłamstwa i oszukiwanie bez twardych dowodów.

Ekhem... http://forums.cdprojektred.com/thre...oczekiwaną-grą-roku-2015!-Zobacz-nowy-trailer!


“Nagroda TGA 2014 dla Najbardziej Oczekiwanej Gry daje naszemu zespołowi niesamowity zastrzyk energii, w tym jakże ważnym, ostatnim etapie prac. Dziki Gon już za trochę ponad dwa miesiące trafi na wasze komputery i konsole - nie możemy doczekać się chwili, w której zabierzemy Wam cały wolny czas! Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za całe okazane nam wsparcie i liczymy że zostaniecie z nami nie tylko do premiery, ale także długo po niej…” - powiedział John Mamais, producent wykonawczy gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Z całym szacunkiem
Producent wykonawczy nie wiedział przedwczoraj, że jego gra jest w fazie dalekiej od ukończenia. Nie okłamał, po prostu nie wiedział.
A tak serio - wytłumaczenia są trzy:
1. Celowe kłamstwo
2. Redzi mieli wszystkie stworzone w ciegu ostatnich lat materiały na jednym pendrivie i im się ten pendrive zgubił, więc zaczynają od początku (lub inne nieszczęście)
3. Niekompetencja producenta wykonawczego, który nie wie na jakim etapie są prace nad grą

Która opcja według Ciebie jest najbardziej prawdopodobna? To nie atak, ale zaproszenie do dyskusji :)
 

n0rv

Forum veteran
@Fartuess Blizzard Blizzardem, ale CDPR jest za małym studiem, żeby skasowanie gry uszło i płazem. No dobra, raz uszło, ale ledwo się pozbierali.

@socchi Mój post otwiera stronę 50, wypraszam sobie :p
 
Last edited:
Nudzą mnie już te wszystkie "afery", wycieki i inne "nowości". Przez to wszystko nie idzie normalnie forum przeglądać. Pojawia się pierdyliard postów o tym samym w każdym temacie, a niebiescy nic z tym nie robią tylko wlepiają bany i ostrzeżenia za trolowanie ich kolegów.
 
(...)
Która opcja według Ciebie jest najbardziej prawdopodobna? To nie atak, ale zaproszenie do dyskusji :)

Masaj?
Nie jestem Johnem Mamaisem i zwyczajnie tego nie wiem. Może decyzja zapadła niespodziewanie, z powodów, o których nie wiemy, może wiedziała o niej tylko wierchuszka, sto tysięcy innych może.

@whitewarrior
Z przykrością muszę Cię rozczarować, zero banów, zero ostrzeżeń. Ale pracujemy nad tym, jacyś chętni?
:p
 
Last edited:
@n0rv
Ale póki co nie kasują, tylko przenoszą premierę o 3 miesiące, a ludzie panikują jakby skasowali.

@zi3lona
Decyzja z dnia na dzień bez wiedzy dyrektora kreatywnego? Śmierdzi to strasznie.
 
Nudzą mnie już te wszystkie "afery", wycieki i inne "nowości". Przez to wszystko nie idzie normalnie forum przeglądać. Pojawia się pierdyliard postów o tym samym w każdym temacie, a niebiescy nic z tym nie robią tylko wlepiają bany i ostrzeżenia za trolowanie ich kolegów.

właśnie! panie pośle hofman, proszę oddać nam wiedźmina! panie ministrze sienkiewicz! idziemy po pana!
 
To i ja dorzucę coś od siebie. Jestem na tym forum od jego powstania, różnie bywało przez ten czas, ale takiego hejtu jeszcze tu nie widziałem, Do niektórych--opanujcie się to jest gra komputerowa, a nie całe życie.Informacja o przesunięciu premiery nie daje prawa obrażania ludzi pracujących w studiu wprost, jest to szczeniackie i nie ma żadnych podstaw, wstyd.
Jestem bardzo zawiedziony przesunięciem premiery, choć podejrzewałem, że tak będzie. Nie chcę spekulować co z grą nie tak ,bo tego się nigdy nie dowiemy, bardziej po prostu, po ludzku martwię się, bo "jestem" z tą firmą od początku i zawsze jej kibicowałem i jako gracz i jako ktoś kto jest dumny, że w Polsce jest taka firma. Najbardziej żal mi byłoby jej sprzedaży/upadku. Wierzę, że dadzą radę wygrać z przeciwnościami i zagramy znowu w polską świetną grę.
Na pocieszenie pamiętajcie że oba Wiedźminy miały podczas produkcji lepsze i gorsze elementy a jak wyszło?, były świetne.

Na koniec pozdrawiam wszystkich prawdziwych fanów Wiedźmina/studia RED, i samych pracowników, którzy zarywają nocki abyśmy mogli zagrać w tą grę. Dzięki wielkie!
 
Według mnie jeśli gra była by niegrywalna to nawet im by rok nie pomógł żeby wszystko działało i toteż dali by sobie więcej czasu niż maj, dlatego też nie doszukiwał bym się takich tez że gra jest dopiero w powijakach...
 
Ja bym chciał, aby ta decyzja korzystnie wpłynęła także na samych REDów. Jeśli plotki o "wiecznym" crunchu są prawdziwe to takie przesunięcie premiery może pozytywnie wpłynąć na ekipę. Może przerwa świąteczna pozwoli zregenerować siły. O ile się nie mylę to grę do certyfikacji oddaje się na ok 2 miesiące przed wydaniem czyli 2 połowa grudnia, ewentualnie początek stycznia. Dochodzi jeszcze tłoczenie. Mam nadzieję, że po wydaniu W3 wyjdą z giełdy, gdzie muszą się użerać z jeszcze bardziej rozchwianymi emocjonalnie ludźmi.
 
Top Bottom