Wiedźmin 3 - grafika

+
Był dokładnie ten sam, cienie wyskakiwały kilka metrów od bohatera.
Chodziło mi dość widoczne doczytywanie tekstur (chociażby w Białym Sadzie). Poza tym, w pierwszej scenie na horyzoncie znikąd pojawiło się kilkanaście drzew jednocześnie. W 35min. gameplay'u tego nie było. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem.
 
Ludzie zjedliby ich żywcem. Wiedźmin zaczynał na PC, nie wyobrażam sobie jak mogliby nie zapowiedzieć wersji PC.

Mogliby po prostu powiedzieć że w przyszłości się pojawi, tłumacząc się przy tym że mają zbyt małą ilość programistów by jednocześnie wydać na wszystkie platformy. By tak wielki projekt się zwrócił finansowo, niestety musi odnieść sukces na rynku konsolowym, Fundusze by do nich na bierząco docierały dzięki konsolowej sprzedaży, i dzięki tym pieniądzom mogliby w spokoju kontynuować swoją pracę nad wersją PC.
Myślę że wiele Pctowców by to zrozumiało.
Ale nie... Trzeba robić PR i generować HYPE, przez co wiele osób będzie zawiedzionych wersją na PC.
Mam tylko nadzieję, że te wszystkie tekstury i inne bajery będą w końcu dodane w patchach, a moderzy zrobią resztę jak miało być od samego początku.
Wszystko zależy czy kod gry pozwoli na ich dodanie bez drastycznie pogorszonych fpsów.
Bo jeśli kod gry na PC będzie źle napisany, to niestety ale modderzy prawdopodobnie z W3 już nic nie zrobią.
 
Taki rozmiar jest nieosiągalny, wielokąty w modelach i oświetlenia nie zajmują miejsca. Tekstury są w wysokiej rozdzielczości, nic się tu nie zmieniło.
Jak najbardziej osiągalny, o ile oświetlenie miejsca nie zajmuje, to wielokąty już tak, a jeśli chodzi o tekstury, to nawet jak nie mają większej rozdzielczości, to może być ich dużo więcej.
 
ak jak słusznie zauważył Eustachy_J23 i Rock build gry na konsole i PC jest ten sam, a nie powinnien taki stan rzeczy mieć miejsca, jako że PR Redów opierał się na PC master race, do pewnego czasu oczywiście. Nagle po prezentacji gry na konferencji Xbox One to stanowisko diametralnie uległo zmianie.
No toż mówię cały czas, przełożyc premierę PC, o co najmniej kilka miesięcy.
 
Jak najbardziej osiągalny, o ile oświetlenie miejsca nie zajmuje, to wielokąty już tak, a jeśli chodzi o tekstury, to nawet jak nie mają większej rozdzielczości, to może być ich dużo więcej.
To poproszę grę o takim rozmiarze. Odrzucasz wszystkie racjonalne argumenty i upierasz się w swoim zdaniu.
Dobra, zwracam honor :p. Może nie jest to takie agresywne, ale występuje. Jednak przez ponad pół roku powinni to poprawić.
Nie da się naprawić zepsutego kodu, trzeba by go pisać od nowa. Streaming jest tragiczny i taki już zostanie. Możemy się pożegnać z wersją z 2013 roku.
 
@post80 dotarło do mnie teraz, że faktycznie ktoś napracował się cholernie nad roślinnością, i naprawdę to było widać w pierwszych materiałach, a teraz wygląda jak wygląda. :(
View attachment 10066
Te błyszczące listki............
 

Attachments

  • hhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg
    hhhhhhhhhhhhhhhhh.jpg
    165.8 KB · Views: 37
To poproszę grę o takim rozmiarze. Odrzucasz wszystkie racjonalne argumenty i upierasz się w swoim zdaniu.
Które z argumentów niby były racjonalne, a gier tak dużych (póki co) nie ma, bo w tym momencie byłby to strzał w stopę, na PC trzeba by było ponad 20 płytek DVD (BD jakoś się nie spopularyzowały, a wiele osób nawet nie ma czytnika DVD), na konsole zjadłoby pół dysku na jedną grę, więc jeśli developerzy osiągnęli by taki rozmiar, to grę czekałyby ostre cięcia, co odbiłoby się na jakości.
 
To jeszcze dodam od siebie, że spodziewałem się widocznej poprawy od czasu 35 min. gameplaya. Dla mnie ostatni materiał z rozgrywki nie wygląda lepiej pod względem grafiki. Może modele postaci, twarze są lepsze. Ale roślinność, zwłaszcza te kępki trawy wyglądają IMO gorzej. Od czasów SoD, dużo na forum pisało się o tym nowym, mitycznym buildzie. Jednak w grafice mało zmieniło się na lepsze.
 
Dla mnie grafika w W3 wyglada jak w W2 na very high/ultra ALE tez z owiele lepszym facelifting-iem.

Ale jakie specs ma W2 (high/ultra setting):

Recommended:

  • OS: Windows XP/Vista/7
  • Processor: Intel or AMD Quad-Core
  • Memory: 3 GB (Win XP), 4GB (Win Vista/Win 7)
  • Graphics: GeForce 260 (1 GB ) or Radeon HD 4850 (1 GB ) Resolution: 1440x900.
  • DirectX®: DirectX 9.29 has to be installed.


Witcher 2 Hardware requirements are overkill!!!!
http://steamcommunity.com/discussions/forum/1/810938082216591838/?l=polish

A co teraz ten anglik bedzie pisal na tle W3 i wymagania techniczne PC? Chyba wyskoczy z okna???
 
Last edited:
Zatem nie masz żadnych podstaw, żeby myśleć, że to przez wielkość gra została pocięta.
Podstawy mam takie:
- gra kilkunastokrotnie większa od poprzedniej części zajmuje ledwie nieco ponad 2 razy więcej miejsca,
- wspomniane na forum cięcia w różnorodności, zarówno roślinności (mogli wywalić sporo modeli z ich teksturami), budynków, czy też potworów,
- już w przeszłości cięto gry ze względu na rozmiary dostosowując je do pojemności dysków w aktualnie używanym sprzęcie, teraz jeszcze dochodzi dostosowanie do prędkości łącz sieciowych z powodu dystrybucji elektronicznej.

Nie twierdzę zresztą, że gra jakiś tam konkretny rozmiar kiedykolwiek osiągnęła, ale na początku mogła mieć wyższą jakość, ale w miarę jak rosła, to stwierdzili, że jest już za duża i zrobili cięcie a dalsze etapy szły od początku w niższej jakości. Tak czy siak, gry 100GB+ w ciągu kilku lat powinny się pojawić.
 
Wątpię, ja sam nastawiałem się na blisko 100GB, zaskoczeniem dla mnie było info o 40GB. Nikt by nie miał tego REDom za złe.
 
odpal sobie gameplay pl 35min i patrz cały czas na prawą stronę. Na samym początku kilka drzew pojawia się na horyzoncie.

Faktycznie, występuje coś takiego, ale nikt na to nie zwróci uwagi podczas gry, bo jak jedziesz na koniu to patrzysz na drogę i przed siebie, żeby w coś nie wjechać, a nie na drugi koniec mapy (z prawej strony). Zresztą zupełnie tak samo jest w Skyrim'ie i jakoś nikt nie narzeka; w plikach gry (mowa o Skyrim'ie) można ustawić dużo (DUŻO) większy zasięg widzenia, który rysuje obiekty tak daleko że są one prawie nie widoczne dla gracza, według mnie jest to bezsensowne, ale niektórzy dążą do tego żeby móc tylko to odpalić i grać, "aby tylko nie doczytywały się, drzewa w tle"... brzmi znajomo? Warto wspomnieć że zżera to bardzo dużo mocy i gdyby taki zasięg rysowania był dostępny w W3 to wymagania wzrosłyby dwukrotnie, a w efekcie posypałaby się fala hejtów, że optymalizacja zjebana...
IMO sami każecie Redom zwiększać zasięg rysowania, bo przeszkadzają Wam doczytujące się drzewa, oni to próbują ogarnąć kosztem trawy, a Wy jeszcze narzekacie :D
"Ehh, nigdy się nie nauczą".
 
Jeśli miałyby się pojawić osobne kody na konsolach i PC to nie widzę żadnych przeszkód jeśli chodzi o pojemność gry w GB.
Na konsolach byłaby to liczba 40 GB a na PC 100 GB niczym zmodowany na maxa Skyrim + wszystkie inne bajery od Nvidii których Skyrim nie zawierał.
Oby patche dodały wszystko to, co było dostępne w pre-alphe to będzie dobrze, wtedy możliwe że faktycznie rozważę złożenie mocarnego PC za te 2 lata. W przeciwnym wypadku, mając na uwadze niezbyt duże różnice w programowaniu pomiędzy PC a konsolami, nie czuję takiej potrzeby.

Gdyby na PCty developerzy programowali tak, jak na to zasługuje ta platforma, to nie kupiłbym PS4, ale że jest jak jest...
 
Last edited:
A tak swoją drogą, co do tych bajerów to konsole nie miały mieć żadnego z nich czy tylko futer i włosów?
 
Dla mnie grafika w W3 wyglada jak w W2 na very high/ultra ALE tez z owiele lepszym facelifting-iem.

Śmiechłem mocno. Już wiele razy czytałem, że trójka wygląda jak podkręcony W2, aż z ciekawości zainstalowałem drugą część, włączyłem wszystko co się dało na 'ultra' (prócz uberpróbkowania, ale to dużej różnicy nie robi). I wiecie co? Do niektórych szczegółów graficznych z najnowszego gameplaya można się przyczepić. Ale to, że wygląda jak W2 na ultra to zwyczajna obraza. Widocznie wielu już zapomniało, jak naprawdę wyglądała dwójka. Radzę sobie odświeżyć tę część. Bo jeśli przyjmiemy, że W2 ma 10/10 za grafikę, to Dziki Gon powinien mieć z 22/10. Inna klasa, zupełnie inna.
 
Tak w ogóle to dobrze by chyba było zapytać KTÓRE z tych zaprezentowanych wcześniej technologii od NVIDII (film z E3 2013; bloom shaft, semi-volumetric clouds, aerial perspective fog itd.) będą w ogóle dostępne w wersji PC. Bo tak naprawdę spekulujemy o tym od paru dobrych stron, niektórzy z góry narzekają na ich brak, a nie znamy żadnych konkretów (no, może poza potwierdzoną obecnością "włosów" :) ) :) @Marcin Momot, można rzucić na to trochę światła? :)
 
Last edited:
Top Bottom