Wiedźmin 3 - grafika

+
Wiem, że będę znowu marudził ale niech ktoś mi powie, że oświetlenie czy cokolwiek z nowego "buildu" jest lepsze niż to ze starego, pierwszego nam pokazanego "buildu" gry.



A ludziom brakuje (tym którzy piszą, że W3 jest za kolorowy, pastelowy, że jakby ulatywał klimat) tego, bo już nam to "obiecali", pokazali, tak uważam.

 
Pisząc "build" masz na myśli te wyostrzane "fake-screeny" przedstawiające coś, co udało się jako-tako sklecić w edytorze, bądź fotoszopowane ilustracje przedstawiającą wymarzoną docelową grafikę?
 
Proszę, bez żartów. Gra tak wyglądała, wystarczy rzucić okiem na gameplay ze Skellige, którego nie było.

No. I wyglądała jak W2 - pod względem oświetlenia przynajmniej. Oczywiście biorę na tapetę wczesne screeny.

Czyli kiepsko, imo.
 
Proszę, bez żartów. Gra tak wyglądała, wystarczy rzucić okiem na gameplay ze Skellige, którego nie było.
Obawiam się, że nie "gra", tylko starannie zmontowany i dopieszczony w edytorze jej wycinek). W dodatku nie wiemy (przynajmniej ja takich informacji nie posiadam) czy gra była ogrywana "live", czy raczej (co bardziej prawdopodobne) był to po prostu "gameplay" puszczony w odtwarzaczu - taki malutki pokazik, w którym nie było zmiennych wpływających na "dziejącą" się w czasie rzeczywistym fizykę, nie był załadowany do pamięci wielki open world, a było tylko wyreżyserowane "tu i teraz".
 
Na podstawie pierwszego filmiku z prac nad W2 (tego z obozu Henselta) można byłoby wysnuć wniosek, że początkowo W2 działał na silniku W1 i również prezentował się dobrze - a był to tylko pokaz mający na celu zobrazować interakcję z otoczeniem (zrzucanie przeciwników ardem w przepaść, rozbijanie ardem beczek) i reakcję postaci drugoplanowych na zachowanie Geralta (na rozbijanie ardem beczek właśnie).
Chyba nie powiesz, że wtedy REDzi mieli już całą grę na tym silniku zrobioną?
 
Czemu się tak rękami i nogami zapierasz przed tym, że ta gra tak wyglądała?

No to jeśli tak wyglądała to w prosty sposób rozwiej wszelkie wątpliwości i to pokaż... bo zakładam że posiadasz jakieś materiały na poparcie tej tezy, a nie tylko rzucasz pustymi hasłami bo tobie się akurat tak wydaje.
 
Chyba nie powiesz, że wtedy REDzi mieli już całą grę na tym silniku zrobioną?
Z tego, co czytałem, to przepisywali grę na nowy silnik, były olbrzymie cięcia i problemy, a studio prawie zbankrutowało.
I mówimy o W3, nie ma potrzeby na idące w dziwną stronę porównania.
No to jeśli tak wyglądała to w prosty sposób rozwiej wszelkie wątpliwości i to pokaż... bo zakładam że posiadasz jakieś materiały na poparcie tej tezy, a nie tylko rzucasz pustymi hasłami bo tobie się akurat tak wydaje.
Ale zdajesz sobie sprawę, że prezentujesz taką samą postawę? Tobie się wydaje, że tak nie wyglądała. Ja mam ten gameplay i trailery.
Nie mówię, że działała, bo było kilka donosów o tym, że praktycznie nie, dlatego teraz jest jak jest.
 
Z tego, co czytałem, to przepisywali grę na nowy silnik, były olbrzymie cięcia i problemy, a studio prawie zbankrutowało.
I mówimy o W3, nie ma potrzeby na idące w dziwną stronę porównania.

Ale zdajesz sobie sprawę, że prezentujesz taką samą postawę? Tobie się wydaje, że tak nie wyglądała. Ja mam ten gameplay i trailery.
Nie mówię, że działała, bo było kilka donosów o tym, że praktycznie nie, dlatego teraz jest jak jest.

Dokładnie. I mamy downgrade, bo gra się "zadławiła" (tak sądzę) więc trzeba było zrównać wszystkie wersje silnika i na jednym bazowym który jest w miarę stabilny (mimo, że brzydszy) robić wersje na konsole i PC.
 
Z tego, co czytałem, to przepisywali grę na nowy silnik, były olbrzymie cięcia i problemy, a studio prawie zbankrutowało.
I mówimy o W3, nie ma potrzeby na idące w dziwną stronę porównania.
Dlaczego "w dziwną stronę"? Tak samo jak w czasach początku prac nad W2, tak i przy W3 studio chciało coś zasygnalizować. Dać zajawkę, że pracują nad czymś, na co warto czekać. Programistów pracujących nad grą nie zajmowały problemy księgowe, oni robili swoje i normalnym jest, że chcieli pochwalić się postępem prac, a przy okazji sprawdzić, jaki będzie feedbak.
 
Tak samo jak w czasach początku prac nad W2, tak i przy W3 studio chciało coś zasygnalizować.
Nie, nic nie chciało. To była gra, którą niedługo potem, bo na koniec 2013 roku dało się przejść. Chyba mi nie powiesz, że to też było łapanie opinii?
 
Wymiękam, bo nie mam zamiaru znowu głową kuć betonu. Żyjemy w różnych światach. Jeśli chcesz wierzyć, że REDzi z premedytacją wręcz skasowali ukończony build PeCetowy, by zdecydować się na portowanie konsolowego, to żyj dalej w tej świadomości. Możesz na tego posta nie odpowiadać, bo ja definitywnie kończę tą bezsensowną wymianę poglądów.
 
Ale zdajesz sobie sprawę, że prezentujesz taką samą postawę? Tobie się wydaje, że tak nie wyglądała. Ja mam ten gameplay i trailery.
Nie mówię, że działała, bo było kilka donosów o tym, że praktycznie nie, dlatego teraz jest jak jest.

W żadnym wypadku nie prezentujemy tej samej postawy, Ty oceniasz grę w oparciu o materiał który nigdy nie został zaprezentowany odbiorcy końcowemu, nigdy nie został opisany czym tak naprawdę jest, że już nie wspomnę o jakości tego materiału który jest tak tragiczny że jedyne co na nim widać to jak beznadziejny telefon miał koleś co to nagrywał, ja jeśli już to grę oceniam tylko w kontekście zaprezentowanych gameplayów i niczego innego, jak na tym polu będzie downgrade to sam się wypowiem w podobnym do twojego tonie, ale ani dnia wcześniej-ale jak na razie nie widzę takiej możliwości.
 
Wymiękam, bo nie mam zamiaru znowu głową kuć betonu. Żyjemy w różnych światach. Jeśli chcesz wierzyć, że REDzi z premedytacją wręcz skasowali ukończony build PeCetowy, by zdecydować się na portowanie konsolowego, to żyj dalej w tej świadomości. Możesz na tego posta nie odpowiadać, bo ja definitywnie kończę tą bezsensowną wymianę poglądów.

Skasowali tę wersję, bo go nie ma :D. Po prostu, a dlaczego? Bo najpewniej był niewydolny na tyle aby go wypuścić na rynek.
 
Wymiękam, bo nie mam zamiaru znowu głową kuć betonu. Żyjemy w różnych światach. Jeśli chcesz wierzyć, że REDzi z premedytacją wręcz skasowali ukończony build PeCetowy, by zdecydować się na portowanie konsolowego, to żyj dalej w tej świadomości. Możesz na tego posta nie odpowiadać, bo ja definitywnie kończę tą bezsensowną wymianę poglądów.
Jesteś od kilku dni tak arogancki, że nie mam pojęcia, dlaczego ludzie jeszcze z Tobą piszą.
Ty oceniasz grę w oparciu o materiał który nigdy nie został zaprezentowany odbiorcy końcowemu
*ekh*Debut Trailer, VGX trailer*ekh*
 
@Wroobelek pierwszy filmik z W2, który był w obozie Henselta był na jakiejś początkowej wersji REDengine, niemożliwym jest, żeby aż tak przerobili silnik jakim jest Aurora, by wyglądało to tak ładnie jak tam, była zaimplementowana porządna fizyka oraz cykl dobowy. Poza tym na takim samym lub bardzo podobnym buildzie był jeszcze gameplay z Flotsam, nie zapodam linka, ale ktoś go na forum kiedyś wstawiał, gdzie Geralt biegał jeszcze ze skrzyżowanymi na plecach mieczami. Co zauważyłem, pierwszy trailer W2 - szaroniebieska tonacja, wersja finalna dużo bardziej kolorowa, z W3 jest identycznie, Debut Trailer był w identycznej tonacji co pierwszy materiał z W2, a teraz zrezygnowali z tego na rzecz bardziej nasyconych kolorów. Widać taki mają styl :p
 
Top Bottom