Wiedźmin 3 - grafika

+
Chyba już najwyższa pora wrócić do rozmowy o grafice, a o tym kto jest czyim synem można pogawędzić np. w karczmie.
 
szału nie robi

No, Triss przy tej nowej faktycznie nie robi (tak, wiem, że nie o to ci szło). Jak to jest, że u Red'ów czarodziejki to akurat te mniej urodziwe? Znaczy Triss jak Triss, w trójce zapowiada się spoko, przeszła lifting, ale Yen nigdzie poza SoD nawet w części nie jest tak miła dla oka, co ta pani z nowiuśkiego screena. Jeśli wierzyć CDA model w grze niemal straszy. Ciekawe kiedy jakiś materiał wideo z czarniawą? W ogóle screenów z Yen, Triss i Ciri mamy tyle co nic, więc takie też by się przydały. Bylo nie było do premiery zostało raptem 2,5 miesiąca.
 
Prosiłem o coś, naprawdę chcecie testować ile można sobie pozwolić? Następne posty nie na temat będą kasowane.
 
Przypomnę niektórym osobom, że publikowanie materiałów z wycieku jest zakazane. Co mnie dziwi, osoba wrzucająca te materiały, nie jest na forum od dziś i powinna o tym wiedzieć. Proszę więc sobie odświeżyć pamięć http://forums.cdprojektred.com/threads/30568-WAŻNE-Słowo-od-twórców-gry

Posty oczywiście usuwam. Jednocześnie przypominam, że uporczywe wklejanie w/w materiałów (tudzież inne poważne wykroczenie w tym zakresie) karane będzie banem trwającym do dnia premiery Wiedźmina 3.
 
Sorry, mój błąd bo wydawało mi się że zakaz dotyczył tylko tych materiałów które był wykradzione z jednego z komputerów CDP RED. Jeszcze raz sorry, więcej się to nie powtórzy ;)

A wracając do tematu to na tym nowym screenie świetnie zostały zrobione te rysy na metalowych częściach pancerza Geralta i oczywiście kolejny raz widać te świetne modele postacie, niesamowicie szczegółowe. To będzie mocna strona trójki ;)
 
Last edited:
Moment, skąd wiesz przed premierą, że gra jest niedopieszczona, niezoptymalizowana i mała? I dlaczego niby nie jest ładna?
Pewnie dlatego, że ich dwa poprzednie tytuły spełniały 2 z trzech rzeczy, które wymieniłeś... Przy drugiej części mógłbym nawet powiedzieć, że 3/3, ale byłoby to bardzo złośliwe.

Prawda jest taka, że Wiedźmin 3 będzie wyglądać przeciętnie na tle nadchodzących tytułów (przeciętnie nie znaczy źle, po prostu nie będzie się wyróżniał). Modele w cutscenkach to nawet w Advanced Warfare prezentują się znakomicie, a tak właśnie traktuje dialogi w W3, jako cutscenki. Wychwalanie ich i ocenianie przez ich pryzmat grafiki mija się absolutnie z celem.
 
Pewnie dlatego, że ich dwa poprzednie tytuły spełniały 2 z trzech rzeczy, które wymieniłeś... Przy drugiej części mógłbym nawet powiedzieć, że 3/3, ale byłoby to bardzo złośliwe.
Nie nazwę ani jedynki, ani dwójki małą i niezoptymalizowaną grą. Po prostu.
Prawda jest taka, że Wiedźmin 3 będzie wyglądać przeciętnie na tle nadchodzących tytułów (przeciętnie nie znaczy źle, po prostu nie będzie się wyróżniał). Modele w cutscenkach to nawet w Advanced Warfare prezentują się znakomicie, a tak właśnie traktuje dialogi w W3, jako cutscenki. Wychwalanie ich i ocenianie przez ich pryzmat grafiki mija się absolutnie z celem.
Będzie się wyróżniał. Bo grafika to nie tylko technikalia, choć mnóstwo ludzi tak sądzi. Kierunek artystyczny jest na wspaniałym poziomie, o wiele przewyższającym nadchodzące hity.
I nie rozumiem pojmowania dialogów jako cutscenek. Znajdują się w nich modele, które można zobaczyć w grze w takiej samej formie. Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś nie wrzucał cutscenek i dialogów do oceny jakości grafiki.
 
Będzie się wyróżniał. Bo grafika to nie tylko technikalia, choć mnóstwo ludzi tak sądzi. Kierunek artystyczny jest na wspaniałym poziomie, o wiele przewyższającym nadchodzące hity.
Dokładnie. Zresztą, technologicznie Wiedźmin 3 również nie jest (oceniam po nowy gameplayu ofc) zły czy nawet przeciętny. Jasne, roślinność wygląda średnio i jest pop-in, ale cała reszta stoi na wysokim albo bardzo wysokim poziomie. Wyższym nawet od niektórych nadchodzących hitów (MGS czy Bloodborne). Na tę chwilę jedynym RPGiem, który jeśli o technikalia chodzi, przewyższa Wiedźmina jest KC, ale nie ma się co dziwić. W końcu Czesi korzystają z CryEngine i fotogrametrii (przytaczany ostatnio las został wykonany tą metodą, mówił o tym Dan Vavra w jednym z Update'ów)
 
Nie nazwę ani jedynki, ani dwójki małą i niezoptymalizowaną grą. Po prostu.
No to źle wybrałeś, bo mówiłem o niedopieszczeniu i niezoptymalizowaniu. Nie wmówisz mi, że te dwie gry nie posiadały tych cech. Jedynka była tak niegrywalna w moim przypadku, że wróciłem do niej dopiero przy okazji Edycji Rozszerzonej. Z dwójką było trochę lepiej, ale tylko trochę. Dalej był to "piękny burdel".
Będzie się wyróżniał. Bo grafika to nie tylko technikalia, choć mnóstwo ludzi tak sądzi. Kierunek artystyczny jest na wspaniałym poziomie, o wiele przewyższającym nadchodzące hity.
I nie rozumiem pojmowania dialogów jako cutscenek. Znajdują się w nich modele, które można zobaczyć w grze w takiej samej formie. Pierwszy raz słyszę, żeby ktoś nie wrzucał cutscenek i dialogów do oceny jakości grafiki.
Panie, grafika to grafika, a design to design. Rozróżnijmy te dwa pojęcia, bo krew mnie zalewa gdy ktoś czysto graficzną stronę Wiedźmina 3 broni "tym wspaniałym designem świata".
Wątpię, żeby podczas normalnego przechadzania był to ten sam poziom szczegółowości. Ani to sensu nie ma, ani dobre dla optymalizacji. Możesz oceniać co tam chcesz, ale będzie tak jak z Advanced Warfare, gdzie gra prezentuje dwa różne poziomy podczas cutscenek i normalnego gameplayu.
 
Panie, grafika to grafika, a design to design. Rozróżnijmy te dwa pojęcia, bo krew mnie zalewa gdy ktoś czysto graficzną stronę Wiedźmina 3 broni "tym wspaniałym designem świata".
Widziałeś w jakiejkolwiek recenzji rozbicie oceny "Grafika" na "Warstwa techniczna" i "Design"?
Wątpię, żeby podczas normalnego przechadzania był to ten sam poziom szczegółowości. Ani to sensu nie ma, ani dobre dla optymalizacji. Możesz oceniać co tam chcesz, ale będzie tak jak z Advanced Warfare, gdzie gra prezentuje dwa różne poziomy podczas cutscenek i normalnego gameplayu.
No patrz, sensu nie ma, a w większości gier cutscenki są na silniku gry, a nie prerenderowanymi filmami.
 
Widziałeś w jakiejkolwiek recenzji rozbicie oceny "Grafika" na "Warstwa techniczna" i "Design"?.
Nie wiem, czytam bardzo mało recenzji, bo rzadko kiedy mają jakiekolwiek odzwierciedlenie w rzeczywistości. Ale tak, bez problemu można to rozbić. Taki Dishonored np graficznie niczym nie zachwycał, ale miał świetny design. Rozbicie oceny, wątpię, ale już ukazanie plusów i minusów owszem.
No patrz, sensu nie ma, a w większości gier cutscenki są na silniku gry, a nie prerenderowanymi filmami.
I?
 
Last edited:
Na tę chwilę jedynym RPGiem, który jeśli o technikalia chodzi, przewyższa Wiedźmina jest KC, ale nie ma się co dziwić. W końcu Czesi korzystają z CryEngine i fotogrametrii (przytaczany ostatnio las został wykonany tą metodą, mówił o tym Dan Vavra w jednym z Update'ów)

Ja bym był ostrożny z takimi ocenami. Póki co, chociażby postacie wyglądają w KC jak kołki. Lokacje wyglądają tam na bardzo mało zróżnicowane, więc deweloper może sobie pozwolić na skrupulatne dopieszczenie niewielkiej ilości elementów. Uczciwe pole do oceny będzie w momencie wypuszczenia obu ukończonych gier.

Widziałeś w jakiejkolwiek recenzji rozbicie oceny "Grafika" na "Warstwa techniczna" i "Design"?

Czasami bywa, że gra ma świetny design, a technicznie leży.
 
Last edited:
@Inccub Dlatego napisałem "na tę chwilę". Zgadzam się co do lokacji, ale nie jestem pewien czy podchodzą one pod warstwę techniczną, a to o nią mi chodziło.
 
Last edited:
Top Bottom