Wiedźmin 3 - grafika

+
To jest MMO z kilkukrotnie (tak mi się wydaje) większym światem niż ten z Wiedźmina 3... choć wymagania ma niemałe.

Tak bo grałeś w Wiedźmina 3 i wiesz dokładnie co do cm jaki tam jest świat to super. Podziel się wrażeniami w takim razie :p Bo my tu póki co premiery wyczekujemy z zapartym tchem żeby móc się zapoznać z grą :p
 
Tak bo grałeś w Wiedźmina 3 i wiesz dokładnie co do cm jaki tam jest świat to super. Podziel się wrażeniami w takim razie :p Bo my tu póki co premiery wyczekujemy z zapartym tchem żeby móc się zapoznać z grą :p

Wiem jaki jest świat, bo sami REDzi multum razy o tym mówili, ba zakładając że świat jest nawet 3 razy większy niż Skyrim, to to MMO będzie miało większą mapę, o ile wszystko co o nim czytałem, jest prawdą. ;)
 
Och, Black Desert. MMO z fizyką ud i pośladków.

:facepalm:

Przejrzałem jeszcze raz ostatnie gameplaye z W3 i w miejscach gdzie roślinność jest nieco bardziej zagęszczona wcale źle się to nie prezentuje, powiedzmy że gubi się w tłumie fakt że to skrzyżowane "kartony". Prawdopodobnie już samo zagęszczenie tej roślinności dałoby lepszy efekt wizualny, podobnie jak w filmiku z tej gry gdzie to również modele 2D.
Pewnie jak się ktoś uprze to premierze wyjdzie kilka modów poprawiających pewne elementy o ile nie "zarżną" przy okazji sprzętu.
 
Last edited:
Troszkę mnie denerwuję, że REDZi ciągle odpowiadają na wszystkie kwestie/wątpliwości w innych wątkach tego forum. HUD - Marcin Momot napisał, że nie ulegnie on już zmianom, za wyjątkiem jakiejś skromnej kosmetyki. Przed chwilą ktoś z CDP napisał, że powierzchnia skrzydeł wiwerny zostanie zmieniona. Było też milion innych pytań na które została udzielona odpowiedź, za wyjątkiem tych związanych z grafiką i alchemią...
Szkoda, że nikt nie odpowiada na wielokrotnie poruszony w tym temacie wątek np. trawy. Przyznam, że odpowiedź "spróbujemy polepszyć jakość roślin/ lub też nie spróbujemy" znacznie uspokoiła by sytuacje.
 
Last edited:
Up W tym przypadku są w patowej sytuacji, bo jeśli nie mają zamiaru nic z tym zrobić, wybuchłby kolejny shitstorm, natomiast jeśli chcą coś zrobić, ale nie są pewni że im wyjdzie, to po premierze, wybuchłby jeszcze większy shitstorm, że obiecali...
 
Moim zdaniem trawa jak i roślinność jest dobra. Nie widziałem gry w której byłaby jakoś szczególnie lepsza. Inna sprawa, że wersja gry z 2013 (chodzi o wygląd, bardziej bure kolory, mniejszy kontrast i nasycenie kolorów, bliższa kamera) bardziej mi się podobała.
 
Kolory nawet nie przeszkadzają mi tak bardzo jak w W2, ale zgadza się, że blokada kamery, zamiast implementacja jej w rolce myszki była fatalnym pomysłem.
 
Może jest szansa na zmianę, Damien pisał o jakichś opcjach kamery, niestety już nie chce przybliżyć tematu bardziej.
 
Fajna grafika tylko że autor filmiku wrzucił go żeby pokazać dropy FPS bo mu spadają ponieżej 30 w okolice 20 na Ultra z taką konfiguracją:
CPU: i7 3770k OC'ed to 4.2GHZ (Air Cooled)
GPU: GTX Titan
RAM: 16GB DDR3 1600MHz
HD1: 500GB SSD
HD2: 1TB HD 10,000 RPM (For Fraps)

Wydajność nieadekwatna do trawy :D

Co do BDO to gram w nią już długo na specyfikacji z mojej sygnaturki i nie ma żadnych problemów gram na very high autor gra na "ultra beta" to taki experymentalny poziom grafiki który zmienią technologie wygładzania krawędzi + dodaje soft shadows co skutkuje że z 60 fps mam 30. Jak widać nawet tytan nie daje rade jak w3 na ultra z uber da rade tak jak BDO na ultra to będzie chyba cud optymalizacji :) W BDO jest bardzo dużo "ficzerów" jak w W3 . Cykl dobowy , cykl pogodowy i wiele wiele innych żeby zaraz ktoś nie zarzucił że, to proste mmo a W3 skomplikowany OW. Sama gra nie ma tak dobrych modelów postaci jak wiedzmin , ale cała resztą zjada wiedzmina jak chce.
 
Tylko dla większości gier dostępnych na rynku bazą jest DX 9/10 a Ficzery DX11 są jako dodatek nie podstawa.

Czyli robi jako nakładka, podczas gdy podstawę stanowi DX9. W grach gdzie bazą jest DX11 można nie tylko skorzystać z graficznych dodatków tych biliotek, ale co bardzo ważne uzyskać większą wydajność w przypadku wykorzystania więcej niż dwóch rdzeni, czy odciążyć gpu w takich miejscach, gdzie pod DX9 zrobić się tego nie dało. Jako taki DX11 jest oczywiście bardziej wymagający, bo oferuje szereg usprawnień graficznych, ale też zawarto tam rozwiązania mające poprawić wydajność i ułatwić pracę deweloperom, z których raczej nie sposób skorzystać, gdy podstawą jest stareńka 9 (znaczy to takie przypuszczenie, sensowne, ale jeśli się mylę proszę mnie poprawić). Dlatego też oparcie W3 w całości o nowsze biblioteki to dobry pomysł.

To całe MMO daje radę i na średnich (choć roślinność kapkę straciła), a przy tym działa znacznie lepiej.


Za to low już straszy, jest biednie i brzydko.

 
Panowie i Panie jeszcze jeden przykład dlaczego W3 powinien być MOD friendly spójrzcie na Gothica 2 z modami pod DX11

[video=youtube;SdqXup3-CQQ]https://www.youtube.com/watch?v=SdqXup3-CQQ[/video]

i ta trawa....
 
Panowie i Panie jeszcze jeden przykład dlaczego W3 powinien być MOD friendly spójrzcie na Gothica 2 z modami pod DX11

[video=youtube;SdqXup3-CQQ]https://www.youtube.com/watch?v=SdqXup3-CQQ[/video]

i ta trawa....

jakie sa tam jeszcze mody? Miasto było mocno rozbudowane, tak samo dom onara
 
@Naxemar

Kompresja wideo paskudna, ale takiej jakości trawy (oraz wszelakiego zielska spoczywającego na ziemi) to nawet Wiedźmin 3 by się nie powstydził :).

Ech... smuci to, że niemal 13 letnia gra na modach wygląda (w niektórych miejscach) lepiej niż produkcja z tego roku :(...
 
No ale jest też wiele mankamentów 0 kolizji, fizyki, to też pochłania zasoby. Tutaj gre tak zmodowano że nie poznałbym jej gdyby nie to że ma charakterystyczne tekstury postaci i sterowanie. Całkowicie inna gra tak na prawdę. Podejrzewam, że gdyby ją porównać z Arkanią to nie traciła by dużo. W3 będie miodny - grafika to nie wszysstko jest tam masa fajnych systemów i Ficzerów :D
 
@Naxemar
Ech... smuci to, że niemal 13 letnia gra na modach wygląda (w niektórych miejscach) lepiej niż produkcja z tego roku :(...

Mocno na wyrost to sformułowanie, wszystko jest kanciaste, trawa to też kartony do tego oświetlenie leży. Chyba nie ma co nawet porównywać do W3, ale fakt wygląda znacznie lepiej od podstawowej wersji.
To marudzenie na downgrade i porównywanie gry do produkcji sprzed 10 lat jest trochę męczące. Poczekajcie aż zagracie wtedy będziecie mieli prawo do narzekania.
 
Last edited:
Ja chcę ładną trawę/zieleń - czy naprawdę zbyt wiele wymagam od gry z 2015 roku?

Dodatkowo korzystającej z technologii SpeedTree, która niekiedy lepiej już potrafi wyglądać w Unity :)shock:) niż Wiedźminie 3:

[video=youtube;A8u4CP0-vmk]https://www.youtube.com/watch?v=A8u4CP0-vmk[/video]
 
Top Bottom