Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Ja w październiku kupiłem MSI GTX 970 za 1480 zł. Teraz rzeczywiście ceny poszły w górę i to nie tylko w przypadku kart graficznych.
 
Last edited:
Ceny wszystkiego strasznie poszły do góry. Przy składaniu kompa od zera, za samą budę(bez monitora, klawy, myszy) różnica cenowa kiedyś, a teraz wychodzi spokojnie ok. 500 zł, jak nie więcej... :/
 
Jesteś zadowolony z MSI? Ja osobiście jestem nastawiony na Asusa

Tak, jestem zadowolny. Karta cicho pracuje i nie grzeje się tak bardzo. Grałem w DA:I na najwyższych i karta dawała radę. Nie podkręcałem jej jeszcze. Mam nadzieje, że starczy mi do bardzo wysokich ustawień (może nawet ultra) Wiedźmina 3 i będzie trzymać te 35-40 fps. Zobaczymy.
 
Mam takie zapytanie w kwestii technicznej. Chciałem spytać, czy według Was te 16Gb ramu na których grał Gamestar może mieć jakiś wpływ na wydajność ? Zestaw PC różnił się tylko i wyłącznie tym podzespółem w stosunku do tego styczniowego...
Czytałem kiedyś, że dobry wybór taktowania pamięci w stosunku do jej opóźnienia jest w stanie zaowocować nawet 10 fpsami w grze.
W przypadku Wiedźmina, skok wydajnościowy w stosunku do buildu ze stycznia to jakieś 30 fpsów...
Czy w związku z tak ogromnym, otwartym światem RAM może mieć tak spory wpływ na wydajność ?
Byłoby bardzo miło, gdyby dodatkowo wypowiedział się też ten temat jakiś RED. Wiemy już, że wymagania nie zostaną zmienione do premiery, ale może ktoś z CDP napisałby przynajmniej, czy na wszelki wypadek lepiej wyposażyć się w te 16Gb...
 
To nie zasluga większej ilości pamięci a raczej kilku tysięcy godzin roboczych poświęconych przez pracowników CDP RED na optymalizację gry i usuwanie błędów (oraz być może rożnicy w ustawieniach :p ). Do premiery jest trochę czasu więc tragedii być nie powinno. Czy gra wykorzysta więcej niż 8 GB pamięci RAM? Odpowiedź poznamy 19.V ;) choć szczerze w to wątpię.
 
Last edited:
Muszę przyznać że ostatnio komputerami to się interesowałem przy poprzednim upgradzie... 8 lat temu. Dziwię się że jeszcze cokolwiek na nim chodzi.

Do czego zmierzam. Ostatnio jak patrzę na komputery, czy to gotowe, czy propozycje z PurePC, to widzę że w każdym znajduje się dysk SSD. Ok, wiem że szybszy i że podobno trudniej go zabić. Jednak czy jego cena, jakby nie patrzeć niemała, jest adekwatna do korzyści, jakie za sobą niesie zamontowanie go w komputerze? Czy służy on tylko do instalacji systemu (albo inaczej - czy głównie w tym celu instaluje się go w komputerze)? Zrezygnowanie z niego zmniejsza co prawda cenę komputera o kilkaset złotych, ale jeżeli jednocześnie jego wydajność może od tego znacząco spaść... Dajcie znać, huh? Pozdo!
 
@MrCloudancer to właśnie SSD da Ci wrażenie, że nadeszła nowa generacja. Uruchamianie system w 7-8 sekund, błyskawiczne kopiowanie plików, ogromna płynność i cisza to tylko niektóre zalety.
Jeśli chodzi o samą grę to różnicy zbytniej nie uświadczysz, maksymalnie kilka klatek(jeśli w ogóle).
Obecne SSD są już moim zdaniem warte swej ceny.
 
Zdecydowanie warto, nawet ostatnio zamontowałem dysk ssd w czteroletnim laptopie siostry i komfort użytkowania znacząco wzrósł. Możesz też spokojnie odłożyć zakup na późniejszy termin jeżeli ma się to odbyć kosztem na przykład znacznie mniej wydajnej karty graficznej. Jeżeli jednak fundusze na nie stanowią problemu to jak najbardziej warto.
Obecnie ceny podzespołów komputerowych to jakiś koszmar w porównaniu do tego co było jeszcze pół roku temu.
Jeżeli nie jesteś zapalonym graczem i planujesz tylko zakup PC pod Wiedźmina to możesz równie dobrze pokusić się o PS4 jeżeli jeszcze nie posiadasz ( choć paradoksalnie zakładając taki scenariusz konsola będzie sie kurzyła :s ). W dluższej perspektywie pewnie koszta porównywalne z uwagi na kosmiczne ceny gier, jednak te można odsprzedawać i wymieniać.
Ubiegając kolejną bezsensowną wojnę platform zaznaczam, że moim jedynym celem jest zaproponowanie możliwości cieszenia się z rozgrywki w W3 za rozsądne pieniądze. Dodam też że wydajny PC zapewni znacznie lepszy poziom oprawy audio-wizualnej w porównianiu do konsol ósmej generacji.

Skąd ta teoria że każdy kolejny dysk hdd wydłuża czas ładowania systemu i o ile? Z czym się to wiąże? Pierwszy raz o czymś takim słyszę :O
 
Last edited:
Ja przy składaniu kompa za niedługo myślę zamontować tylko i wyłącznie SSD. Nie potrzebuje mocarnej pojemności. Mam lapka z 1T HDD i to na nim ewentualnie będę przechowywał większość danych na studia czy do pracy. Poza tym dyski przenośne to już powszechna sprawa. PC będzie to sprzęt praktycznie wyłącznie do gier. Myślę że na 256GB zmieści się ze trzy gry i system i o to głównie mi chodzi.
 
Last edited:
Mam i PS3, i PC. PS4 mam w dalszej perspektywie, komp mi się sypie i muszę go wymienić, a skoro to robię to chcę to zrobić tak, żeby przez kolejne dwa lata przy nim nie dłubać. Nie jestem niedzielnym graczem, komputer kupuję pod Wiedźmina ale nie DLA Wiedźmina. Po prostu jestem świadom że Redzi dowalili takie wymagania sprzętowe, że kupno kompa pod Wieśka średnie/wysokie w Wieśku zagwarantuje mi maxy w innych grach. Mam nadzieję zmieścić się w kwocie 3500-4000 razem z obudową i OS'em. Mam nadzieję że się to uda.
 
Czy ktoś z Was wie może coś na temat wykorzystywania HT w Wiedźminie 3? Nie jestem pewien czy oprócz GPU wymieniać też swoje i5 2500k na jakąś i7. A z tego co czytałem parę stron wcześniej nie ja jeden mam podobną zagwozdkę. Jakiekolwiek informacje byłyby przydatne.

Pozwalam sobie ponowić pytanie. Ktoś coś wie?
 
Top Bottom