Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Przecież właśnie o tym mowa. Tylko ostrzega.

soro wprodzili taki system to znaczy ze byl potrzebny
czemu potrzebny?
bo potwory maja zwalone skalowanie i utopca z poziomu 1 nie da sie odrozinc od tego z 50.
dlatego tez ciagle nad glowami przeciwnikow sa numerki z levelami

na 100% maja system gdzie wilk o odpowiednio wiekszym levelu jest silniejszy od kuroliszka, i w tym problem.
 
na 100% maja system gdzie wilk o odpowiednio wiekszym levelu jest silniejszy od kuroliszka, i w tym problem.
Musieliby wprowadzać nowe gatunki potworów. Myślę, że jest ich wystarczająco wiele, żeby nie było to aż tak odczuwalne, zobaczymy.
 
Wprowadzili taki system po to, żeby tzw. gracz każualowy nie wybiegł sobie w świat i nie zbierał zleceń na oszluzgi mając 4 poziom.

:wat:

To raczej nie było zamysłem tego systemu. Nikt nie broni przed zbieraniem zleceń, problemem może być jego wykonanie i ta informacja służy temu żeby to odłożyć w czasie i ewentualnie wrócić do zadania nieco bardziej podpakowanym bohaterem.

na 100% maja system gdzie wilk o odpowiednio wiekszym levelu jest silniejszy od kuroliszka, i w tym problem.

Może właśnie kuroliszek czeka na końcu questa a nie wilk. Przy około 80 różnych bestiach do pokonania nie ma większego sensu je poziomować. Pewnie jakieś śnieżne wilki będą groźniejsze od tych "zwykłych" ale powątpiewam żebyśmy spotykali utopce od poziomu 5 do 50 dla przykładu.
 
Last edited:
To raczej nie było zamysłem tego systemu. Nikt nie broni przed zbieraniem zleceń, problemem może być jego wykonanie i ta informacja służy temu żeby to odłożyć w czasie i ewentualnie wrócić do zadania nieco bardziej podpakowanym bohaterem.
O to mi właśnie chodzi. Gracz zbiera zlecenie mając poziom 4 i widzi, że zalecany lvl to 35. Jasne, może się go podjąć, ale pewnie nie da rady go wykonać. I po to to jest - ma ostrzegać.
 
Tak ostrzegajka jest trochę bez sensu, wolę sam się przekonać o tym że nie dam rady. To tak jak w nowoczesnych samochodach gdzie komputer podaje sugerowany bieg, na którym powinienem teraz jechać. Mam nadzieję że będzie to można wyłączyć podobnie jak inne podpowiedzi w stylu wykrzykników nad głowami postaci oferujących zadania.
 
Tak ostrzegajka jest trochę bez sensu, wolę sam się przekonać o tym że nie dam rady. To tak jak w nowoczesnych samochodach gdzie komputer podaje sugerowany bieg, na którym powinienem teraz jechać. Mam nadzieję że będzie to można wyłączyć podobnie jak inne podpowiedzi w stylu wykrzykników nad głowami postaci oferujących zadania.

Skoro levele nad przeciwnikami/potworami da się wyłączyć, to nad questami pewnie również będzie się dało.
 
Skoro levele nad przeciwnikami/potworami da się wyłączyć, to nad questami pewnie również będzie się dało.
Może i masz rację. Poza tym, Adam Badowski wspominał, że po zabawie z opcjami w W3 można grać jak w old-schoolowego RPGa (pomijam mechaniki typu odnawiające się eliksiry i skalowanie ekwipunku).
Z drugiej jednak strony - mowa była o możliwości dostosowywania HUDu, nic o GUI.

---------- Zaktualizowano 17:10 ----------

Jeszcze coś o skalowaniu broni (możliwe, że gdzieś się już to na forum pojawiło - posty są sprzed kilku dni):
We also have unique powerful swords and gear that will always be at a set level and set stats. I forgot to mention that - and that's why I came here to reply to your point which is totally valid - in fact as soon as I remembered that I failed to mention it (when the recording was over) I thought to myself "I must go on Reddit and clarify this no doubt somebody picked up on it!". Only some gear is there to 'fit' you but you don't notice it. Fear not it works really well :)
We have tried many different things until we found this one which works well. It only affects few weapons don't worry and works in conjunction with a hard set level like our monsters so we have these epic weapons that stay where they are. You'll just have to trust us on this one until you can try it out yourself :)
http://www.reddit.com/user/D404
 
A ja pierwsze, co chciałbym zrobić po uruchomieniu gry, to wyłączyć wszystkie paski z życiem i poziomem nad głowami przeciwników i potworów. Do niczego to mi niepotrzebne, a strasznie psuje wczuwkę. Ten ostatni gameplay z "cennym ładunkiem" został właśnie zepsuty przez ten element - gdy Geralt szedł przez bagna z pochodnią w łapie, klimat był rewelacyjny: te powiewające gałęzie wyłaniające się z mroku powodowały ciary na plecach. Aż tu nagle z daleka widzimy pasek życia, i to do tego podpisany "Drowner" - i od razu wiemy, z czym będziemy mieć do czynienia, żadnego zaskoczenia nie uświadczymy :p Wolałbym samemu domyślać się po dźwiękach z oddali, co nas zaraz zaatakuje, nie potrzebuję do tego oczo*ebnego napisu informacyjnego. A zresztą, dla nic nieznaczących przeciwników taki pasek życia jest mi do niczego nie potrzebny, i tak zginą po paru hitach. Pasek życia sensowny jest tylko dla bardziej wymagających potworów typu gryf, wtedy nie przeszkadza mi w ogóle.
 
Tryb "hardcore" na pewno wypróbuję, ale pewnie za drugim podejściem. Chociaż faktycznie te znaczniki nad głowami potworów wybijają trochę z wczuwki. Bardzo chciałbym przy jutrzejszych materiałach od Youtuberów zobaczyć menu opcji w grze. Co da się włączyć/wyłączyć w opcjach graficznych i w HUD-zie.
 
Top Bottom