Wiedźmin 3 - grafika

+
Fajnie by było jakby znów nastały takie czasy, gdzie gry kusiłyby nie grafiką a gameplayem i historią.
To tylko gry w 2d albo izometryczne bo grafika 3d bardzo szybko się starzeje. Fabuła w W3 będzie świetna, co do tego nie mam wątpliwości.
 
Następna gra będzie tak samo dostosowana do możliwości prehistorycznych już wówczas konsol i robiona z chęci zarobku. Bo chyba nie spodziewasz się, że po napełnieniu konta bankowego nagle zrobią Cyberpunka w dwóch wersjach? To by zaniżyło zyski.
Komputery będą trzy albo więcej generacji do przodu, a grafika taka sama jak dziś.

Ta... bo silnik Wiedźmina jest idealny i lepszego już się pod konsole zrobić absolutnie w przyszłości nie da.
 
Przynajmniej widziałeś postęp. Teraz zauważasz go tylko jak zaczyna się sprzedaż nowych konsol zwanych szumnie nextgenami. Poza tym i tak musisz kupować nowe podzespoły, bo pomimo braku postępu w grafice i ogólnych technikaliach, to wymagania gier w tajemniczy sposób nieustannie rosną.

Nic dodać, nic ująć. Sprzedaż kart graficznych musi się zgadzać, więc wymagania sprzętowe na PC są sztucznie zawyżane.
Mało jest deweloperów, którzy decydują się na coś więcej niż tylko port gry na PC, chociaż ostatnimi czasy sytuacja ulega poprawie.
 
Nawet z aktualna grafiką w opcji ultra w Wieśku powinny znaleźć się takie rzeczy jak:
-znacznie zwiększony zasięg widzenia oraz szczegółów w oddali
-ABSOLUTNY brak pop-inu
-tekstury w rozdzielczości 4k
-znacznie zwiększona roślinność i efekty cząsteczkowe(rozpryski,iskierki,itp.)
-wszystkie możliwe obecnie efekty nvidi na rynku

Wtedy nie było by tak katastrofalnie jak jest teraz.
 
Nawet z aktualna grafiką w opcji ultra w Wieśku powinny znaleźć się takie rzeczy jak:
-znacznie zwiększony zasięg widzenia oraz szczegółów w oddali
-ABSOLUTNY brak pop-inu
-tekstury w rozdzielczości 4k
-znacznie zwiększona roślinność i efekty cząsteczkowe(rozpryski,iskierki,itp.)
-wszystkie możliwe obecnie efekty nvidi na rynku

Wtedy nie było by tak katastrofalnie jak jest teraz.
Nie da rady
 
Nie wiesz o czym mówisz. Żadna karta by tego nie wytrzymała. Chciałbyś wyleźć na górę i widzieć na dole szczegółowe modele i cienie wszystkiego co tam jest?

Nie,chciałbym aby nigdy nic nie doczytało się na moich oczach.Żadna karta by nie wytrzymała?Na jakiej podstawie tak piszesz?Testowałeś?Widziałeś że się nie da?Masz jakieś twarde,niepodważalne dowody które mnie utwierdzą że masz rację?
 
ego nie wytrzymała. Chciałbyś wyleźć na górę i widzieć na dole szczegółowe modele i cienie wszystkiego co tam jest?

Do mafi 1 jest mod na nieograniczony zasięg widzenia, ładuje sie wszystko co znajduje sie w polu widzenia, imo wyglada obłednie
 
Dokładnie

Następna gra będzie tak samo dostosowana do możliwości prehistorycznych już wówczas konsol i robiona z chęci zarobku. Bo chyba nie spodziewasz się, że po napełnieniu konta bankowego nagle zrobią Cyberpunka w dwóch wersjach? To by zaniżyło zyski.
Komputery będą trzy albo więcej generacji do przodu, a grafika taka sama jak dziś.

Mi to pasuje. Obecna grafika jest świetna. Mnóstwo gier nie miało najwyższych lotów grafy w dniu premiery, a były świetne. Generacja konsol potrwa jeszcze 3-3,5 roku, a później znów będzie przeskok do nowego wspólnego mianownika.
 
Żadna karta nie byłaby w stanie renderować modeli w ich największej szczegółowości oraz w nieograniczonym zasięgu wyświetlać cienie przy jakiejkolwiek kilkuletniej grze o dosyć wysokim poziomie grafiki i świecie o sporym rozmiarze. @yoszek to jest logiczne, granica MUSI być, zawsze coś gdzieś musi się pojawić. I jak wyjdziesz na wzniesienie to zawsze będziesz widział, że gdzieś w oddali czemuś czegoś brakuje.

@B l a d y Mafia 1 to stara gra, w której budynki to prostopadłościany puste w środku i bez tekstury dachu. Wątpię, by ten mod działał dobrze, gdyby od jej premiery minęło 5 lat a nie 13.
 
-ABSOLUTNY brak pop-inu
nie ma szans chyba że na karcie graficznej miałbyś z 50 GB vramu i moc przerobową z 5 titanX to może wtedy jakby cały świat gry i wszystko było wrzucone do pamięci to by się dało w 5 fpsach pograć bo karty to jescze muszą przemielić
 
Pecetom należy się grafa jaka była w czerwcowym trailerze Sword of Destiny.Takiej grafy się spodziewałem i na taką nastawiłem.Zdecydowanie jest ona w zasięgu i tak powinna wyglądać gra na ultra.Pół roku później po pokazaniu tego trailera gra wygląda jak teraz-znośnie i nic poza tym.To mnie najbardziej zawiodło,i to przeokrutnie.

Nawet jeśli przeginam ze swoim pragnieniem o braku pop-inu to z tym się chyba Patrol zgodzisz.
 
Mi to pasuje. Obecna grafika jest świetna. Mnóstwo gier nie miało najwyższych lotów grafy w dniu premiery, a były świetne. Generacja konsol potrwa jeszcze 3-3,5 roku, a później znów będzie przeskok do nowego wspólnego mianownika.
I sądzisz, że przez te teoretyczne trzy lata (bardzo wątpliwe) sprzedaż sprzętu komputerowego spadnie do zera, bo przecież to, co jest obecnie, powinno spokojnie działać? Nie, w tym czasie będą wychodziły kolejne generacje procesorów i kart graficznych, a ich moc pewnie dwukrotnie przekroczy obecne możliwości, co zostawi konsole tak daleko z tyłu, że potrzeba będzie lornetek by je zobaczyć. I trzeba będzie je kupić (te karty, nie lornetki), jeśli ktoś zechce grać w najnowsze gry w tym niby ultra. Tylko że wszystko to pójdzie w gwizdek, bo grafika się nie zmieni, albo zmieni w nikłym stopniu.
 
Last edited:
Top Bottom