Wiedźmin 3 - grafika

+
A ja downgrade Wiedźmina 3 podsumuje następująco pukt widzenia zależy od punktu siedzenia w tym przypadku grafikę można podzielić na dwie płaszczyzny
W skali makro - i tutaj widać różnicę i cięcia, ale nie na taką skalę jak niektórzy wieszczą.
W skali mikro - tutaj jeżeli był cięcia to naprawdę raczej delikatne lub na tyle subtelne że ciężkie do dostrzeżenia.

Ogień w skali mikro wygląda bardzo dobrze (palące się świeczki, pochodnie) natomiast ten sam ogień w skali makro (palące się domy, wioski) to już całkiem co innego co nie zmienia faktu że wszystko w tym temacie zostało powiedziane, i gra zapewne będzie wychwalana za grafikę, lada moment recenzje to potwierdzą.

Te recki to mają być na sieci od 12go, tak? Czy kiedy NDA na nie mija?
 
Jak można pisać o tym, że REDzi oszukali ludzi jak ludzie widzieli jak się zmienia gra i widzieli jak wygląda przed premierą?!
 
Jak można pisać o tym, że REDzi oszukali ludzi jak ludzie widzieli jak się zmienia gra i widzieli jak wygląda przed premierą?!

Bo Redzi mówili że nie pogorszyli grafiki, a jednak grafika od pewnego momentu jest zauważalnie gorsza. (głównie chodzi mi o gameplay z E3 2013).
 
Bo Redzi mówili że nie pogorszyli grafiki, a jednak grafika od pewnego momentu jest zauważalnie gorsza. (głównie chodzi mi o gameplay z E3 2013).
Grafika jest taka sama, a modele postaci nawet ładniejsze, z tym że w niektórych miejscach jak np brama Novigradu w imię płynności gry usunęli kilka ładnych kamieni. To jest robione tylko i wyłącznie po to by gracze mieli płynną grę. Ostatnio był gif z wycieku przedstawiający widok na góry w kaer morhen. To był najładniejszy materiał z W3 jaki widziałem a to przecież nie było pc ultra a ps4.
 
Bo Redzi mówili że nie pogorszyli grafiki, a jednak grafika od pewnego momentu jest zauważalnie gorsza. (głównie chodzi mi o gameplay z E3 2013).
No, a w kontraście do ich słów dostałeś godziny materiałów obrazujących stan faktyczny. Jaki on jest - każdy osądza samodzielnie, ale jeżeli przez jego pryzmat determinujesz jakość gry, i ta jakość ci nie odpowiada, to nikt ci W3 nie każe kupować. Nikt cię nie oszukał i nikt ci niczego nie obiecał, bo mogłeś obserwować zmiany, jakie w produkcji zachodzą na długo przed premierą gry.

"Bo REDzi powiedzieli..." W tym temacie już nawet nie jest śmieszne. A co mieli powiedzieć, skoro wszystkie wywiady i zajawki to element marketingu?
 
A co mieli powiedzieć, skoro wszystkie wywiady i zajawki to element marketingu?

To widać trochę głupią strategię marketingową przyjęli. Bo zapewne ich rozumowanie szło jakoś tak:
- Ej, macie jakąś ideę jak najlepiej sprzedać światu nowego Wiedźmina?
- Mam! Genialny pomysł wypromujemy go za pomocą cudownej grafiki, takiej której jeszcze w grach ludzie nie widzieli!
- Ale co ze sprzętem, który to uciągnie? No i wiecie, że planujemy naszą produkcję również na konsole, a one mocą obliczeniową jeszcze bardziej odstają od PC-tów.
- To nieistotne. Rozreklamujemy produkt jako graficzny ósmy cud świata! Do pre-renderowanych materiałów promocyjnych gry dodamy napisy In-Game Footage, to zawsze robi większe wrażenie...
- A potem?
- Jak to co potem?
- W sensie gdy już będziemy zbliżać się do premiery tytułu. Dalej będziemy karmić ich tymi materiałami oraz przerobionymi w Photoshopie rzutami ekranu? Przecież oni w końcu kiedyś tą grę zobaczą.
- Nieistotne. Wówczas tytuł będzie już wypromowany.
 
To widać trochę głupią strategię marketingową przyjęli. Bo zapewne ich rozumowanie szło jakoś tak:
- Ej, macie jakąś ideę jak najlepiej sprzedać światu nowego Wiedźmina?
- Mam! Genialny pomysł wypromujemy go za pomocą cudownej grafiki, takiej której jeszcze w grach ludzie nie widzieli!
- Ale co ze sprzętem, który to uciągnie? No i wiecie, że planujemy naszą produkcję również na konsole, a one mocą obliczeniową jeszcze bardziej odstają od PC-tów.
- To nieistotne. Rozreklamujemy produkt jako graficzny ósmy cud świata! Do pre-renderowanych materiałów promocyjnych gry dodamy napisy In-Game Footage, to zawsze robi większe wrażenie...
- A potem?
- Jak to co potem?
- W sensie gdy już będziemy zbliżać się do premiery tytułu. Dalej będziemy karmić ich tymi materiałami oraz przerobionymi w Photoshopie rzutami ekranu? Przecież oni w końcu kiedyś tą grę zobaczą.
- Nieistotne. Wówczas tytuł będzie już wypromowany.

Witamy w prawdziwym świecie. Takimi właśnie zasadami rządzi się reklama.
Poza tym, powtórzę się, do premiery jeszcze trochę czasu, a ty już mogłeś zobaczyć grę w pełnej krasie, a nie na bullshotach.
 
Jesteście bandą fanbojów i tyle. Sam liczę, że gra będzie naprawdę dobra, ale udawanie, że obniżenie grafiki to nic takiego, to zwykła głupota. Im bliżej było do premiery watch dogs tym głośniej ludzie płakali, że to nie wygląda tak jak na poprzednich filmikach, ogłaszali ubisoft najgorszą firmą itd. Ale jak nasza rodzima firma to robi, to mamy udawać, że nic się nie stało, no bo przecież grafika nie jest najważniejsza? Wiadomo że nie jest, ale to jest zwykłe robienie ludzi w konia, zwłaszcza, że parę miesięcy temu redzi zarzekali się, że grafika wcale nie została pogorszona, jak już to tylko poprawiona jeszcze. I wiadomo co z tego wyszło.
 
Wiesz, jeszcze niejako rozumiałbym tą sytuację gdyby gra "nie miała się czym bronić"...

To po co panikować i drzeć szaty, jak uważasz, że gra jest ładna i że poza grafiką ma się czym bronić? To troszkę sianie fermentu już ;) . Nie można mówić, że REDzi oszukują, bo od dawna wypuszczają naprawdę obszerne gameplaye i jak już to ktoś mówił KAŻDY miał czas i sposobność wyrobić sobie własne zdanie.
 
Wiesz, jeszcze niejako rozumiałbym tą sytuację gdyby gra "nie miała się czym bronić"...
Co masz na myśli?
Tu nie ma co rozumieć Iwan, nikt cię nie oszukał, bo wiesz jak gra wygląda. PRZED premierą.

Jesteś zawiedziony oprawą? Miałeś inne oczekiwania? Oh well, ostrzeżenie w formie materiałów masz. Rozległych, mierzonych w godzinach, gdzie niegdzie nawet bez kompresji. Patrz i decyduj. Downgrade, nie downgrade, wgląd masz - więc nie mów, że cię ktoś oszukał.
 
Jesteście bandą fanbojów i tyle. Sam liczę, że gra będzie naprawdę dobra, ale udawanie, że obniżenie grafiki to nic takiego, to zwykła głupota. Im bliżej było do premiery watch dogs tym głośniej ludzie płakali, że to nie wygląda tak jak na poprzednich filmikach, ogłaszali ubisoft najgorszą firmą itd. Ale jak nasza rodzima firma to robi, to mamy udawać, że nic się nie stało, no bo przecież grafika nie jest najważniejsza? Wiadomo że nie jest, ale to jest zwykłe robienie ludzi w konia, zwłaszcza, że parę miesięcy temu redzi zarzekali się, że grafika wcale nie została pogorszona, jak już to tylko poprawiona jeszcze. I wiadomo co z tego wyszło.

W Watch Dogs nie grałem bo nie przepadam za tego typu grami, więc wisi mi to co z grą się stało. Ale wiem, że W3 się obroni bogatością świata, fabułą, postaciami i na dodatek ma bardzo ładną grafikę(a chwilami naprawdę zapierającą dech w piersiach jak na tym gifie którego nie było).
 
W Watch Dogs nie grałem bo nie przepadam za tego typu grami, więc wisi mi to co z grą się stało. Ale wiem, że W3 się obroni bogatością świata, fabułą, postaciami i na dodatek ma bardzo ładną grafikę(a chwilami naprawdę zapierającą dech w piersiach jak na tym gifie którego nie było).

To ja Ci powiem swoje wrażenia. Już to gdzieś napisałem. Watch Dogs nie miało nic poza obietnicą dobrej grafiki i otwartym acz pustym światem, a ten kolega powołujący się na nie po prostu kipi negatywnymi emocjami i nie ogarnia, że:
1. To zupełnie inne gry
2. Zupełnie inne traktowanie klienta. Porównywać Ubisoft i CDP tylko pod wzgledem tego, że grafika nie jest taka jak w jakichś demach z początku produkcji, a przy tym olewając całą politykę DLC, DRM i innych trzyliterowych skrótów to czysta ignorancja :)
3. Człowieku, nikt Cię w konia nie robi. Jak powiedział Swooneb od kilku miesięcy masz gameplaye, jeśli złożyłeś preorder i czujesz się oszukany to go WYCOFAJ i gry nie kupuj, wolny wybór. Widzisz jak wygląda gra i za co zapłacisz, jeśli kupisz grę. Nikt nikogo nie oszukuje.
 
Wie ktoś czy w Wiedźminie 3 będzie opcja grania w rozdzielczości 1280x1024 czyli 5:4 bez żadnych czarnych pasów na dole i górze ekranu jak w Far Cry 4 czy AC Unity?
 
@darczez Jeśli się nie myle to to zależy od twojego monitora a nie od gry czy masz pasy czy nie. Lecz mogę się mylić.

@Rustine W takim razie dzięki za wyprowadzenie z błędu.
 
Last edited:
Właśnie w większości gier jak i w Wiedźminie 2 nie miałem żadnych czarnych pasów na górze i dole, w prawie każdej grze mam ustawioną rozdzielczość taką jak monitor- 1280x1024 i gra jest w skali 1:1, ale zdarzało się w takich grach jak ten Far Cry 4, czy nawet fifa 15, że przy ustawieniu natywnej rozdziałki na mój monitor gra nie jest w tej rozdzielczośći, tylko dół i góra jest obcięta pasami i mam pseudo panoramę, przez co ekran jest jeszcze mniejszy(monitor 17 cali).
Czy na tym forum mogę liczyć na odpowiedź kogoś od RED'ów? Bo nie mogłem znaleźć ich jako takiego supportu, telefonu etc. a bez tej prostej informacji nie kupię gry.
 
Top Bottom