Wiedźmin 3 - grafika

+
No to czekamy na porównanie z wersja pc,jak będzie podobnie(a pewnie tak będzie) to jestem ciekaw wtedy jakie argumenty będą lecieć od tych ludzi którzy nadal znajdują jakąś wymówkę na grafikę.
 
Poczekajmy z osądzaniem do premiery wersji PC. Trochę rozsądku i zdrowego podejścia nie zaszkodzi. Jeśli się okaże, że PC też dotknął downgrade, to będzie mi jako klientowi, który chce wspierać rynek rodzimych gier, po prostu smutno, że pokazywano piękną grę a otrzymujemy co innego(chociaż wciąż ładnie wyglądającą).
 
Czekam w takim razie na porównanie wersji PC na najwyższych ustawieniach graficznych do 35-minutowego gameplayu.

CDPR od dłuższego czasu otwarcie mówił o spójności graficznej na wszystkich platformach, więc takie porównanie oczywiście ma sens, ponieważ systemu oświetlenia, na wpół wolumetrycznego systemu chmur oraz roślinności z pewnością ustawienia ultra na PC nie przywrócą, ale z uwagi na to, że każda próba przedstawienia dowodów na downgrade kończy się forumową krucjatą, powstrzymam się z jakimikolwiek opiniami do czasu bardziej odpowiedniego porównania.
 
Takie GTA IV w wersji PC na dzień dobry zasługiwało na okrągłe 0/10, nie dlatego, że było złe, tylko z uwagi na fakt, że w zasadzie nie działało,
Tak samo jak Unity zasługiwało na tą ocenę, a mimo to GOL wystawił ocenę 9/10. Przy W3 za to czepiają się błędów, które na pewno nie są większe niż w Unity bo to zwyczajnie niewykonalne, ostatecznie wlepiając 8,5. Fajnie mieć zasady, że karzą za błędy, ale niech chociaż będą w tym konsekwentni.
 
CDPR od dłuższego czasu otwarcie mówił o spójności graficznej na wszystkich platformach, więc takie porównanie oczywiście ma sens, ponieważ systemu oświetlenia, na wpół wolumetrycznego systemu chmur oraz roślinności z pewnością ustawienia ultra na PC nie przywrócą, ale z uwagi na to, że każda próba przedstawienia dowodów na downgrade kończy się forumową krucjatą, powstrzymam się z jakimikolwiek opiniami do czasu bardziej odpowiedniego porównania.

Ta równość graficzna jest pewnie taka, jak w przypadku innych gier. U siebie na pc zagram, jutro pójdę do kumpla na ps4 i nie zauważę różnicy. Ekran w ekran będzie ona wyraźnie widoczna - ale np. moja żona nawet ekran w ekran różnicy nie dostrzeże - tak samo jak nie wie co to spalony, ciągle zapomina :D
Ten, kto wie, na co zerknąć, dostrzeże różnicę na bank.
 
Tak samo jak Unity zasługiwało na tą ocenę, a mimo to GOL wystawił ocenę 9/10. Przy W3 za to czepiają się błędów, które na pewno nie są większe niż w Unity bo to zwyczajnie niewykonalne, ostatecznie wlepiając 8,5. Fajnie mieć zasady, że karzą za błędy, ale niech chociaż będą w tym konsekwentni.

W Unity mamy tylko kilka dzielnic jednego miasta, w W3 mamy znacznie większy i bardziej zróżnicowany obszar, więc ilość błędów i bugów może być dwa, a nawet trzy razy więcej.

Poza tym, ponoć tekstury, itp. mają być takie same na wszystkich platformach, więc można robić takie porównania, jak w moim linku, gdzie gra na PS4 względem tego gameplayu chyba sprzed roku w Nowigradzie wygląda wręcz odpychająco.
 
Nie ma to jak porównywać PC do PS4 :facepalm:. Mniejszy zasięg widzenia oraz zmniejszona ilość mieszkańców w Novigradzie to pewnie główna rzecz, którą obniżono na konsolach. Roślinność też mocno przycięto w porównaniu do wersji PC. Wodę widzieliśmy na PC - wygląda lepiej niż na tym. A "jaśniejszy budynek" to bardziej kwestia innej pory dnia niż braku odbijania światła, widać to nawet po cieniu straganu po lewej. Poza tym jak dla mnie jedyną różnicą są filtry, na górze wszystko jest wyostrzone i bardziej nasycone.
 
Poza tym, ponoć tekstury, itp. mają być takie same na wszystkich platformach, więc można robić takie porównania,
to że gra wykorzystuje te same assety na każdej platformie nie oznacza, że będą one wszędzie występowały w tej samej jakości. To, że jakość tekstur na konsolach jest trochę gorsza mówiono juz po styczniowym pokazie. Robień porównań PS4 vs PC nie ma najmniejszego sensu. Jak ktoś na siłe musi udowadniać downgrade to się sili na takie bezsensowne porównania. Pewnie, że gra od 2013 dużo się zmieniła, w pewnych kwestiach na lepsze, w innych na gorsze. Tylko co da ciągłe rzucanie porównaniami? Sprawi magicznie, że nagle Redzi dadzą nam jakość jak w 2013 roku czy z waszego jakże ukochanego VGX? Nie - i wieczne narzekanie milion razy na to samo w tym momencie niczego nie zmieni. Albo się to akceptuje i cieszy z innych aspektów gry, albo się jej nie kupuje bo "dałngrejd" za duży, oszukali mnie. Sam sobie odpowiedz co jest sensowniejszym wyborem...
 
Poza tym jak dla mnie jedyną różnicą są filtry, na górze wszystko jest wyostrzone i bardziej nasycone.

I wygląda 100 razy lepiej, niż na fotkach z PS4. Poza tym, Redzi mówili, że tekstury, itp. będą takie same na wszystkich platformach, więc nie oczekuję cudów.
 
@lis22 Jedyną poza zmianami które wcześniej wymieniłem, spowodowanymi głównie tym, że screeny są z konsoli. Poczekamy tydzień i zobaczymy podobne porównanie z wersji PC, która zgaduje że będzie się różniła już tylko filtrem (no i może murem :troll:) Tekstury może i te same, ale zasięg rysowania, roślinność, woda, to wszystko na PC będzie lepsze.
 
Po wypowiedziach ludzi mówiących że porównanie pc/ps4 nie ma sensu aż czuć myśli-"nie,to nie może tak być,na pewno na pc będzie lepiej,musi!Przecież to nie może być prawda!"....I ta aż emanująca nadzieja w postach aby poczekać na porównanie z pc bo tak ciężko nadal zaakceptować fakt tej paskudnej grafy....A jeszcze nie dawno każdy gadał że gameplay z ps4 wygląda jak z pc,teraz widzę odwrotnie każdy myśli,łudząc się że pc jednak będzie prezentować jakość grafy jak na screenach na górze w porównaniu...ludzie....
 
Cóż, na pewno był w tym jakiś podstępny, chytry, ale genialny w swej istocie plan, by chwalić się wersją pc, a do recenzji oddać konsolową. Niestety ja nie jestem geniuszem marketingu i ciężko mi dostrzec zarysy tego planu. Dziwię się tylko, że nie była to wersja z xboxa, gdyż wówczas efekt rażenia byłby jeszcze większy. Gdy już kilka dni po premierze pojawią się opinie i podsumowania z pecetów, to może ktoś zwróci na nie uwagę. Może.
 
@selethen Mgłę może trochę przesuną. :D
@yoszek "Paskudną" to bym tej grafiki nie nazwał. Owszem, przyznam że gra wygląda gorzej od np. VGX jeśli chodzi o niektóre elementy, inne zaliczyły upgrade, ale uważam że różnic od 35 minutowego gameplayu za wielu nie ma, a na PC nie będzie ich prawie wcale.
 
Mowa o tej wersji PC która zdaniem Adama Badowskiego ma być prawie identyczna jak wersje konsolowe?
"Badowski: Nie da się wyprodukować gry na trzy platformy, która będzie korzystała z wszystkich wspaniałych nowinek i usprawnień unikalnych dla poszczególnych urządzeń. To jest fakt techniczny. Unifikacja platform istnieje – mamy jeden build, który jest dystrybuowany na każdą z nich, gra jest dokładnie taka sama, zasięgi rysowania traw są wszędzie identyczne.
GOL: A wszystkie modele i tekstury są takie same?
Badowski: Tak, jest tylko jedna wersja, bez tego nie bylibyśmy w stanie stworzyć gry na czas. Musielibyśmy ją rozebrać, budować i testować osobno na trzech platformach, co jest niewykonalne. Więc robimy to na jednej bazie, a potem dystrybuujemy ją na wszystkie urządzenia. (...) Reasumując, jest niewiele różnic pomiędzy PC, PlayStation 4 a Xboksem One, raczej rozwiązują pewne błędy niż zmieniają konfigurację."
Źródło: www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132
 
Top Bottom