Wiedźmin 3 - grafika

+
@Pawzaw88

W takiego Skyrima nigdy bym nie zagrał. Wszystko się świeci kolorowo, a zieleń to aż po oczach bije. I wystarczy porównać sobie pierwszą lepszą skałę i widać nierówność. Słowem - napchać roślinności, żeby ukryć beznadziejną grafikę. Dodajmy, że z takimi modami ludzie na high-end PC mają ledwo 2-3 FPS. Takie coś stosuje się tylko do robienia zdjęć i chwalenia się (które zresztą nie polega tylko na zainstalowaniu kilku modów z Nexusa - tutaj już wchodzi grzebanie plików gry i podkręcanie wszystkiego, co się da w silniku).
 
@Pawzaw88

W takiego Skyrima nigdy bym nie zagrał. Wszystko się świeci kolorowo, a zieleń to aż po oczach bije. I wystarczy porównać sobie pierwszą lepszą skałę i widać nierówność. Słowem - napchać roślinności, żeby ukryć beznadziejną grafikę. Dodajmy, że z takimi modami ludzie na high-end PC mają ledwo 2-3 FPS. Takie coś stosuje się tylko do robienia zdjęć i chwalenia się (które zresztą nie polega tylko na zainstalowaniu kilku modów z Nexusa - tutaj już wchodzi grzebanie plików gry i podkręcanie wszystkiego, co się da w silniku).

Jakie 2-3 fps? :D
https://www.youtube.com/watch?v=CQC2WI55n60

Ja tu widzę świetną płynność na dość przeciętnych dwóch GTX 970...

Po za tym :

"Abdul Hamze 2 miesiące temu
Will my PC be able to run this? If yes what would the average FPS be? I may not get all these mods though.

i5 4590
8gb ram 1866mhz
gtx 970 (gigabyte)
Odpowiedz · 7
Ukryj odpowiedzi

Candyland 2 miesiące temu
Yes it will, i think it will about 40 to 50 fps. Cheers, Steve"
 
@Falandar Zgoda, aż tak napchane być nie musi, ale Panie, jakość tej trawy, jakość tych drzew :p
Poza tym wystarczy suwak roślinność 0% - 300% i sobie ustawisz, i tak ze wszystkim, tak aby wszyscy byli zadowoleni, nawet opcjonalne ble-ostre shadery. Ale wiesz czemu tak nie będzie? Bo był downgrade i to wycieli dumnie nazywając optymalizacją. :p

A może się mylę i Gosu pokaże mi patent jak to w plikach odblokować żebym się mógł cieszyć widokami 2kl/s. Także czekam z zapartym tchem! :)
 
Czy ktoś mi wyjaśni jaki ma sens ta dyskusja? gra się zmieniała na przestrzeni czasu i te zmiany mieliśmy okazje cały czas obserwować. Jeśli ktoś się czuje oszukany to po co mu wmawiać, że się tak nie czuje i na odwrót. Nikt nikogo nie zmusza do gry, deweloperzy grę tworzą tak jak chcą bo to jest ich produkt a ty możesz wydać na nią swoje pieniądze albo nie bo to Twoje pieniądze. Po co się nad tym rozwodzić na tysiące sposobów? Po co dyskutować z faktami, gra tak wygląda i taka wyjdzie, podczas tworzenia podjęli takie decyzje a nie inne a każdy z nas ma do nich stosunek taki a nie inny. Więc pytam po raz kolejny niech ktoś mi do jasnej ciasnej wytłumaczy o co chodzi w tej dyskusji?!
 
Czy ktoś mi wyjaśni jaki ma sens ta dyskusja?
Gdyż jest to temat o grafice? Ale mogę się mylić! :D
Zwykle wałkowane jest tu jedno i to samo (albo kilka takich) jednak co jakiś czas pojawiają się co ciekawsze nowinki, jak nowe wywiady, linki do streamów itp. Dla mnie to spory sens.
 
Chodzi o to, że już się wszyscy doczekać nie mogą i próbują jakoś czas do premiery skrócić.
Udzielanie się w takim temacie tak pochłania, że nie wiadomo kiedy godziny uciekają :)
 
@GosuPL

Takiego Skyrima to ja mam na swoim GTX 660. Ja tutaj mówię o takich czarach:













 
@GosuPL

Z informacji wiem, że autorzy zdjęć użyli ponad stu modów. W dodatku większość z nich była własnej roboty (własnoręcznie grzebią w plikach gry i poprawiają co się da). Poszukaj sobie na forach ENB: http://enbseries.enbdev.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=17 (wątek ma 2000 stron).

Czyli nie ma grywalnej wersji tego, dostępnej...
Ewentualnie później poszukam, teraz na to nie mam czasu. W wolniejszej chwili chcę skończyć "GTA V" bo jak wyjdzie "W3" to tylko w niego gram :)

"Skyrima" bym tak zmodował z ciekawości.
Chociaż jestem przekonany że nawet jeden Titan X, by sobie poradził nieźle ;-)
 
Czy koś wie, czy przed premierą pojawią się jeszcze jakieś dobrej jakości materiał wideo z wersji PC?
 
Bardziej się rozchodzi o to, że uporem było podkreślane, że gra wygląda tak samo dobrze jak na zwiastunach, a nawet i lepiej!

Kto tak mówił, tak z ciekawości?
Po pierwsze, zwiastuny to były idealnie dobrane ujęcia z gry w powijakach. Następnie "podopieszczane", podoklejane, itp.
Po drugie i zresztą całkiem ważne - na ych trailerach była naprawdę masa ujęć, które są co najmniej przeciętne. Konkrety? SOD: 0:24 , 1:10 , Generalnie sekwencje z Triss. Oprócz płonącej wioski, wspaniałego widoczku (polecam widok z Kaer Morhen w obecnym bulidzie) i może przebieżki z 1:15 (jedyna różnica to koloryt i roślinność) to generalnie SOD ma masę ujęć na poziomie co najwyżej obecnego builda na Ultra. Polecam spojrzeć trochę krytycznie na to wszystko, a nie jarać się trzema ujęciami.
Nie zrozumcie mnie źle - wioska z VGX, Panorama itp. też mnie rozwaliły i najpewniej takiej jakości prędko nie ujrzę.

Mi się wydawało, że rzeczowa dyskusja odbywa się tutaj o porównanie gameplayu 35 min z teraźniejszym bulidem. A tutaj naprawdę nie ma różnicy, a już na pewno nie na minus (oprócz ściany w Novigradzie... xD.
 
Chętnie wrzuciłbym porównania z wersją PC, jak takie znajdziesz, to daj znać.

Kto tak mówił, tak z ciekawości?
Badowski:

GOL: Nie boisz się, że po premierze powtórzy się casus Watch_Dogs, kiedy to był porównywany pierwszy zwiastun z aktualną wersją gry?
Badowski: Jeżeli ktoś będzie ten trailer oglądał, zobaczy, że modele postaci w grze wyglądają lepiej, nawet Geralt, on jest doskonalszy – ma na przykład lepsze shadery. Dorobiliśmy masę szczegółów, znacznie poprawiliśmy mimikę i synchronizację ruchów ust z wypowiadanymi kwestiami.
Źródło: http://www.gry-online.pl/S018.asp?ID=1132&STR=4
 
Badowski:

Powiedział, ze modele postaci się poprawiły. Co jest faktem, nawet na konsolach. Nie widzę w tej wypowiedzi niczego, mówiącego, że całość oprawy jest lepsza. W zasadzie zasłonił się jednym aspektem, który uległ poprawie.
 
Top Bottom