Wiedźmin 3 - grafika

+
Napiszę to jeszcze raz, chyba już poraz trzeci :) też mi przeszkadza paleta barw, powinna być bardziej stonowana coś jak SweetFX ReShade od Kaputta plus filtr ostrości o różnych stopniach wyostrzenia (ze 4, 5). Jestem wstanie zrozumieć że musiał być downgrade, ale tego że zmieniono paletę barw nie mogę zrozumieć.

Ciekawe kiedy wprowadzą tych 600 poprawek wizualnych.
 
@Daniel Abatemarco

Kwestia preferencji, ja lubię to rozmycie i tyle :)

- MovieFramerate=30 - Dzięki, umknęło mej uwadze, tyle tych opcji.

Co do Kinnecta to na def jest "true", wyłączanie tego akurat wydajności nie poprawia ;-)

Zaraz kolejne screeny.


@wisielec

Napisz mi o jakichś miejscach z których byś chciał screeny zobaczyć , oraz co bardzo ważne, pory dnia.
Bez spojlerów, jestem dopiero na początku Velen :)
Nie kłopotaj się skrinami, o nie nie prosiłem, chciałem opinię. Bo jeśli taki bordowy tint jest o zachodzie i przy ognisku i w jakini z lampą/pochodnią to znaczy coś jest bardzo nie teges z oświetleniem.
A jak już chce Ci się robić - bezchmurne niebo o wschodzie i zachodzie plus jakaś jaskinia z jednym bądź kilkoma źródłami światła (ew wioska/miasto nocą ze źródłem światła/poświatą). Z góry dzięki.
 
@skellig, tu chodzi o samą świadomość tego że W3 jest zbyt kolorowy, co z tego że ktoś wrzuci sobie SweetFX Reshade, fajnie, ale chciałoby się żeby W3 wyglądał tak bez modyfikacji.
 
Z tego co widzę to ten sam kolor i ciepłota oświetlenia przy wschodzie/zachodzie i światła ognia. Nie wiem, czy dobrze, czy źle i czy w ogóle powinno mnie to w tej chwili obchodzić, lol. Pewnie dlatego wszędzie barwy, deseń generalnie jest podobny, jeśli nie ten sam.

W ogóle jestem ciekaw jak wygląda generowanie koloru oraz światła technologicznie rzecz biorąc. Znaczy - czy kolory są nadawane przez światło padające, czy "świecą" własnym kolorem. ktoś się orientuje?
 
@skellig, tu chodzi o samą świadomość tego że W3 jest zbyt kolorowy, co z tego że ktoś wrzuci sobie SweetFX Reshade, fajnie, ale chciałoby się żeby W3 wyglądał tak bez modyfikacji.

To trochę tak, jakby narzekać, że HBAO+ trzeba sobie w opcjach włączyć, a nie ma go w defaulcie :) Pewnie, że sweetfx to jest coś "spoza gry", ale roboty z tym jest dosłownie 3 minuty i kolorystyka jest ładna :)
 
To trochę tak, jakby narzekać, że HBAO+ trzeba sobie w opcjach włączyć, a nie ma go w defaulcie
Tyle że w W3 nie ma opcji zmiany sposobu renderowania barw - trzeba do tego ściągać nieoficjalne, post-procesujące filtry, które oczywiście dodatkowo obciążają grę (w mniejszym lub większym stopniu).
 
Ja bym już nie narzekał na tą grafikę. Mamy już parę tricków a to dopiero 2 dni po premierze. Już teraz można uzyskać ala VGX. Szczerze ? Ja zawsze marzyłem o takim rpg w której jest taka oprawa graficzna. Pamiętam jak grałem w serię gothica do 3 części i można było tylko pomarzyć o takim wyglądzie. Nawet Skyrim, pomimo modom ustępuje Wiedźmakowi. A tu przecież za tydzień wyjdzie kolejny patch, który powinien zmienić parę rzeczy. Ciekawy jestem jak ta gra będzie wyglądała za rok, po edycji rozszerzonej oraz dodatkowych modach( nowe tekstury roślin w 3D np).

Jedyne co mnie razi to niektóre papierowe rośliny oraz ich przebarwienie, dlatego też sięgam po SweetFX oraz coś się namiesza w ini odnośnie gęstości trawy. Może warto również sprawdzić jak wyglądają włosy Geralta po obniżeniu AA Hairworksa z 8 na 4 (FPSy). Mógłby ktoś tu zamieścić jakieś screeny czy warto ?:)
 
Najważniejsze rzeczy które moim zdaniem powinny być poprawione:

1. Bardziej stonowana kolorystyka, coś jak VGX. Nawet SOD miał już bardziej stonowane kolory.
2. Lepszy dym i ogień
3. ładniejsza roślinność
4. Filtr wyostrzający, z różnymi stopniami wyostrzenia.
5. Może zmiana systemu renderowania na ten z VGX, dynamiczne oświetlenie itp. (nie wiem czy w ogóle jest możliwość zmiany tego)
6. Wolumetryczne chmury.
7. Większy zasięg widzenia.

Prośba do CDPR. Weźcie pod uwagę te punkty. Świat Wiedźmina w książkach jak i na waszych filmikach CGI nie jest tak kolorowy jak teraz w grze. Myślę że wiele osób chciałoby tych zmian które wypunktowałem.
 
Wiedźmin 3 - Dziki Gon - Ustawienie Jasności

Witam,
Czy jest możliwość rozjaśnienie gry.? W innych grach jest tzw. suwak , który umożliwia max. rozjaśnienie.

Pozdrawiam.
 
@Maniakxm - jakie niby było oświetlenie w VGX? Czy ktoś powiedział oficjalnie, że było inne? Nie rozumiem tego jednego punktu. Z pozostałymi mogę się zgodzić.

1. Roślinność - według mnie jest to jedna z lepiej wyglądających roślinności w grach, kiedy patrzy się na cała szatę roślinną. Ujmę to tak:
- W niektórych grach roślinność wygląda może dokładniej, ale jest to tylko dokładny model, ale plastikowej atrapy. Po prostu listowie często wygląda okropnie nienaturalnie, robi się taka sztuczna mozaika.
- W W3 mamy mniej dokładne modele, ale jednak normalnej rośliny. Całość wygląda naturalnie. Najgorzej wypada nie trawa, ale krzaki. Zapewne dlatego, że najczęściej można dostrzec ich niedoskonałość. Trawa jest mała, drzewa są duże i dlatego rzadziej znajdują się w bezpośrednim widoku. Natomiast krzaki i małe drzewa najczęściej włażą w obraz.

2. Kolory. Słoneczny dzień w okolicach południa wygląda w tej grze najlepiej jeśli chodzi o kolory i atmosferę. Tego nie ma potrzeby zmieniać. Natomiast podczas burzy, w deszczu, w nocy kolory powinny szarzeć. Nasycone niebieskie niebo i nasycona zieleń roślin w nocy psuje nieco atmosferę. Poranki wyglądają dziwnie z tak ciemnym niebem. Kiedy jeszcze jest świt, to ok, ale kiedy słońce widoczne już jest na niebie, a niebo nadal jest bardzo ciemne, to robi się efekt reflektora. Niebo powinno rozjaśnić się bardziej, kiedy słońce wyjdzie już zza horyzontu.
Czyli:
- słoneczny, pełny dzień - ok
- burza, deszcz - więcej szarości i mniejsze nasycenie.
- noc - mniejsze nasycenie.
- poranek, kiedy słońce jest już widoczne - jaśniejsze niebo i nieco mniejsze nasycenie.
 
Last edited:
Last edited:
Top Bottom