Mody - czyli dlaczego Wiedźmin 3 potrzebuje ich od samego początku

+
@KoenStrass - ja sam siedzę na 970 i i7 4790k i zdecydowanie polecam modyfikacje. Korzystałem głównie z pierwszego posta tego (http://www.gry-online.pl/S043.asp?ID=13706243&N=1) tematu, podkręciłem kartę wyłączyłem HW (bo nie robi na mnie wrażenia) i zrobiłem lock na 30 FPS. Gra nawet w "najgorszych" momentach (czyli np. wielkie łąki na skellige) nie zjeżdżała poniżej 37 FPS, było pomiędzy 37 a 50. Różnica według mnie jest znaczna, i screeny nie do końca to oddają, bo można ustawić np. więcej efektów cząsteczkowych, mniejszy pop-in, zasięgi generowania roślinności i cieni, co daje świetny wrażenia eksploracji bez doczytywania się rzeczy na drugim planie.
Screeny porównawcze:
przed - http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/661/53J7mp.jpg
po - http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/540/Qp5Arz.jpg

Dodatkowo korzystam z SweetFX-ReShade, ale to już kwestia gustu, pamiętaj tylko nie przedobrzyć z ostrością, bo nie wygląda to wtedy fajnie :)


Oho, już wiem, co będę robił dzisiaj wieczorem ;)
 
Może i głupie pytanie, ale czy po modyfikacji pliku .ini część ustawień w grze powinna być ustawiona na niskie?
 
Może i głupie pytanie, ale czy po modyfikacji pliku .ini część ustawień w grze powinna być ustawiona na niskie?

U mnie też tak jest. Wydaje mi się, ale nie jestem pewien, że zmieniając wartość danego ustawienia ta taką, której gra nie rozpoznaje jako przypisaną do graficznej reprezentacji tego ustawienia w menu opcji, gra automatycznie ustawia je na "Niskie", bo nie wie co z tym zrobić.

Przykładowo (wartości zmyślone):

Odległość wyświetlania obiektów: Niskie = 20, Średnie = 40, Wysokie = 60, Uber = 80. Jeśli w pliku stawisz je na 100, to gra "nie wie", do którego ustawienia przyporządkować tę wartość i pokazuje Niskie.

Ale to tylko moje spekulacje. Oznacz plik ustawień jako "tylko do odczytu".
 
Oznaczyłem, problem też rozwiązany. Jest tak jak mówisz - gra nie widzi ustawień w zakresie domyślnych i automatycznie bije na alarm, ustawiając niskie.

Swoją drogą - na GTX 970 podkręciłem sobie praktycznie wszystko na poziom GTX 980 i chodzi płynnie, z włączonym HairWorskiem, po obnizeniu antyaliasingu HW do 2. Różnicy we włosach nie widać. Tyle, że mam monitor 1680x1050.
 
Wie ktoś czy powstał już jakiś mod zwiększający otrzymywane punkty doświadczenia za zabijanie potworów? Albo czy można się jakoś dostać do plików i to zmodyfikować? Przydałoby się coś takiego. W tak wielkim świecie przy nawet sporej ilości potworów przydałoby się mieć za eksplorację nagrodę nie tylko w postaci schematów ale i doświadczenia. Na pewno byłaby dużo większa motywacja, by nie omijać wrogów szerokim łukiem.

Edit. Znalazłem coś takiego: http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/17/?
Zrobiłem wszystko wg instrukcji, ale nic to nie dało. Może dlatego, że to działa tylko z version 1.03 ? A jak mam patcha 1.05 to juz nie? Instalował ktoś tego moda?
Edit2. Jednak działa, ale tylko dla mnożnika < 10
 
Last edited:
Opanowałem zmianę wyglądu zbroi niepochodzących z craftingu, można teraz zmienić wygląd domyślnej zbroi na np. rynsztunek szkoły Niedźwiedzia.

To dziel się informacjami.
Przydałoby się móc podmienić zbroję z Kaer Morhen z komendy "autogen" na pierwszy tier Niedźwiedzia.
 
Czyli tak... robię rozbudowany qest 1h i jest wypas. Kończę go i co???? Dostaje 5 expa... Szczerze to jest żałosne, jak tak można??? Gdzie radość z roboty z czasu jaki się poświęca dla danego qestu. Niech będzie doświadczenie mniejsze, ale to śmieszne 5??? Parodia jakaś!!!!
 
Czyli tak... robię rozbudowany qest 1h i jest wypas. Kończę go i co???? Dostaje 5 expa... Szczerze to jest żałosne, jak tak można??? Gdzie radość z roboty z czasu jaki się poświęca dla danego qestu. Niech będzie doświadczenie mniejsze, ale to śmieszne 5??? Parodia jakaś!!!!

Jeśli tak grasz w grę jak używasz forum to się nie dziw :).
 
@zak81 - a co Ci przeszkadza to? Sam fakt, że cyferka jest względnie mała? Ja się właśnie cieszyłem dostając mało expa, bo w pewnym momencie poziom zaczął mi za szybko rosnąć. To wszystko jest tak dobrane, żebyś w odpowiednich momentach fabularnych nie przekraczał ich w jakiś komiczny sposób poziomem.
A nigdy bym nie pomyślał, by robić jakieś zadanie w wiedźminie dla expa... Liczy się historia, którą to zadanie opowiada :)
 
To dziel się informacjami.
Przydałoby się móc podmienić zbroję z Kaer Morhen z komendy "autogen" na pierwszy tier Niedźwiedzia.
Niestety zmiana plików to parodia i chaos.
Nie będę się zagłębiał, bo to nie ma sensu, faktem jest, że zawartość xml nie może się różnić nawet ilością znaków, a więc również wagą. Pomyśl, jak bardzo to ogranicza jakiekolwiek manewrowanie.
Drugą rzeczą jest kompletnie losowe zachowanie plików, po wielu próbach udało mi się zamienić tę zbroję, ale już rękawic, butów i spodni z tego samego kompletu gra nie wydaje się czytać. To kombinowanie z ilością znaków też wydaje się działać jak chce.
Autogen Armor to coś niezapisanego w dostępnych mi plikach, zbroja się automatycznie skaluje, zatem nie ma jej w spisie. Tak, nie mogę jej zmienić.
Tutaj pliki potrzebne do zamiany startowej zbroi na Niedźwiadka: http://sendfile.pl/pokaz/388409---fi1V.html
Wypakowujemy do "x:\Wiedźmin 3\content\content0\bundles\xml". Uprzedzam, żeby zrobić sobie kopię pliku xml.bundle, ponieważ nie posiadam oryginalnego i nie mogłem go wrzucić do archiwum.
 
@Rustine

No to lipa straszna.
Jest jakiś powód, dla którego dostęp do plików i zabawa nimi są tak utrudnione?

Dzięki za instrukcje, niestety startową zbroje wymienia się w grze najpóźniej tuż po Białym Sadzie - więc nie poszaleje.
Pozostaje mi podmienić Gryfa na Niedźwiedzia według twoich wcześniejszych instrukcji. Jeszcze zerknę na Nexusa, bo tam też ktoś się tym bawił.
Jeżeli RedKit nie wyjdzie w tym roku na koncie REDów będzie kolejny fail.
 
Jest jakiś powód, dla którego dostęp do plików i zabawa nimi są tak utrudnione?
Szczerze? Sądzę, że dlc, bo gdybyśmy mogli edytować tekstury i modele, to sami byśmy sobie robili takie zbroje i rynsztunki. Nie mam pojęcia, jak można przez dwa lata gadać o wsparciu modów i jak jest dla nich ważne, po czym po prostu wystawić społeczność i zablokować edycję plików, pakując je w archiwa i dzieląc. Zwłaszcza wiedząc, że prawie nikt na tym forum nie chciał biegać w płytówkach.
 
Szczerze? Sądzę, że dlc, bo gdybyśmy mogli edytować tekstury i modele, to sami byśmy sobie robili takie zbroje i rynsztunki. Nie mam pojęcia, jak można przez dwa lata gadać o wsparciu modów i jak jest dla nich ważne, po czym po prostu wystawić społeczność i zablokować edycję plików, pakując je w archiwa i dzieląc. Zwłaszcza wiedząc, że prawie nikt na tym forum nie chciał biegać w płytówkach.
Właśnie też mnie to zastanawia.

Przecież REDania zawsze zarzekała się, że wspiera społeczność moderską, swego czasu na oficjalnej stronie drugiej i pierwszej części wisiał link do Nexusa - nie wiem czy teraz też - a tu takie jaja.
Nic się nie da zrobić - a prosta podmiana tekstur, czy zmiana ich koloru naprawiła by jedną z głównych bolączek tej gry, podejrzewam że nie tylko dla mnie ale i wielu innych.
 
Ech, żadne pliki nie są zablokowane, są tylko zapisane w niestandardowym formacie, a użycie niestandardowego formatu, nie ma raczej na celu utrudnienie pracy moderom, a ułatwienie programistom silnika, po prostu dane są zapisany tak, aby silnikowi było jak najłatwiej je czytać.
 
Ech, żadne pliki nie są zablokowane, są tylko zapisane w niestandardowym formacie, a użycie niestandardowego formatu, nie ma raczej na celu utrudnienie pracy moderom, a ułatwienie programistom silnika, po prostu dane są zapisany tak, aby silnikowi było jak najłatwiej je czytać.
Pliki po wypakowaniu są w dokładnie takim samym formacie jak dwójkowe, silnik to nadal RedEngine. Mogli wypuścić narzędzia do wypakowania - nie zrobili tego, a zatem z punktu widzenia moderów są zablokowane. W dodatku nie zrobili niczego, żeby jakkolwiek ułatwić modowanie, nic typu folder override, który byłby czytany jako ostatni i nadpisywał dane gry.
 
Pliki po wypakowaniu są w dokładnie takim samym formacie jak dwójkowe, silnik to nadal RedEngine. Mogli wypuścić narzędzia do wypakowania - nie zrobili tego, a zatem z punktu widzenia moderów są zablokowane. W dodatku nie zrobili niczego, żeby jakkolwiek ułatwić modowanie, nic typu folder override, który byłby czytany jako ostatni i nadpisywał dane gry.
Skoro moderzy poradzili z wypakowaniem (poza plikami .cache, ale one najprawdopodobniej są w wewnętrznym formacie silnika), to co za problem, że nie wypuścili żadnego narzędzia (do W2 o ile mnie pamięć nie myli, też nie wypuścili niczego przed REDKITem). A skąd wiesz, że nie ma czegoś w stylu foldera override (niekoniecznie się tak nazywającego)? REDzi się na ten temat w ogóle nie wypowiadali, zresztą w najgorszym wypadku powinno się dać podszyć pod DLC.
 
Skoro moderzy poradzili z wypakowaniem (poza plikami .cache, ale one najprawdopodobniej są w wewnętrznym formacie silnika), to co za problem, że nie wypuścili żadnego narzędzia (do W2 o ile mnie pamięć nie myli, też nie wypuścili niczego przed REDKITem). A skąd wiesz, że nie ma czegoś w stylu foldera override (niekoniecznie się tak nazywającego)? REDzi się na ten temat w ogóle nie wypowiadali, zresztą w najgorszym wypadku powinno się dać podszyć pod DLC.
Chyba się nie zająłeś tymi plikami na porządnie.
Może od początku. Nie ma folderu nadpisującego pliki i muszą być one wprowadzane z powrotem do archiwów, w dodatku z taką samą wagą jak oryginalne. Redzi nie wypuszczali narzędzi, bo nie było takiej potrzeby, pliki były normalnie dostępne. Teraz zostały umieszczone w archiwach, a ich pliki z danymi potrzebnymi do otworzenia są wrzucone do plików cache. Zresztą już kontaktowałem się z jednym z Redów i narzędzia do edycji tekstur oraz eksportu/importu modeli wyjdą znacznie wcześniej od Redkita. Który mam nadzieję nie zostanie specjalnie przez dodatki wypchnięty na połowę 2016...
 
Nie zajmowałem się, bo póki co, w ramach wolnego czasu, wolę sobie pograć, jak skończę grę, to bliżej się temu przyjrzę*(o wcześniej REDzi nie dadzą narzędzia lub kotś inny tego nie wybada). Tak czy siak, to co teraz jest możliwe w modach, jest ograniczone tylko z powodu braku informacji.
 
Top Bottom