Aktualizacja 1.08 już dostępna!

+
Fajnie by było, gdyby dali na GOGu do ściągnięcia mniejsze objętościowo patche (np. 1.07->1.08 ) zamiast ładować to wszystko w jedną wielką łatkę 1.02+->1.08.
Z nowych błędów, potwierdzam spostrzeżenie @gatar14 - w ekwipunku handlarza brakuje czerwonego przekreślenia przy przedmiotach, które mają wymagany wyższy poziom.
 
U mnie znowu jest problem z zadaniem "Czarna Perła". Jestem w momencie spotkania go na Skellige ale nie ma go w umówionym miejscu. jest tylko znacznik. "Statuetka żołnierza" dalej nie działa w późniejszej fazie gry.

Edit: W "Czarnej perle" jeśli nie ma Nidasa na moście "magicznie" pojawia się na brzegu tam gdzie idziemy szukać pereł.

Jeśli komuś nie zalicza zadania z kolekcją kart wystarczy wygrać dowolną partię gwinta i quest się zakończy.

Co do reszty zmian to jest super. Dobra robota CDPRed :)
 
Last edited:
A mi po patchu poznikały wszystkie eliksiry z ekwipunku. W oknie alchemii nie ma ikonek od eliksirów i nie da się ich tworzyć. Przy graniu w gwinta nie da się ustalać wysokości stawki o którą się gra, wybór jest pomiędzy 0 - 1 i to jeszcze odwrócony. Wie ktoś może jak sobie poradzić z tymi problemami? Bo chciałem uniknąć reinstala + ściągania patchów.
 
Nareszcie brak stutteringu przy ustawieniach ultra dla trawy. @rootsrat, też miałeś ten problem, jak u Ciebie?

Jeszcze nie wiem, robiłem niedawno total wipeout compa łącznie z formatowaniem wszystkich dysków etc... Jestem po reinstalacji systemu (Win10) i przywracam wszystko do stanu używalności.
 
Mnie irytuje to że gre mam zaktualizowaną do 1.08 (ściągnięty patch z GOG), a durny Galaxy tego nie widzi i chce ściągać cały 1.08 od nowa, dobrze że można po prostu wyłaczyć automatyczne aktualizacje w galaxy.
 

Ukash

Forum veteran
U mnie w ogóle zniknęła opcja "Update" w Galaxy :D. Ukończyłem grę na 1.06 i w sumie nie mam zamiaru na razie aktualizować, chcę bezproblemowo zobaczyć wszystkie trzy zakończenia ;). Problem z update wygląda tak że po pojawieniu się 1.07 była opcja update, ale przy kolejnych odpaleniach Galaxy już jej nie ma, tak samo sprawa wygląda z 1.08, po pojawieniu się patcha była opcja teraz jej nie ma - jest tylko wzmianka że Update jest Available ;)


---------- Zaktualizowano 17:24 ----------

Zmiana języka na En (potem również na PL) uaktywnia Update Now :D
 
Błąd odnośnie zadania z DLC "Najgroźniejszy potwór na Skellige" nadal występuje po patchu 1.07.
 
Chciałbym zgłosić bóg w zadaniu statuetka (czy tam figurka) żołnierza, kiedy pochodzenie z nią do Triss przenosimy się do budynku w którym powinna ona zostać odczarowana ale tam po skończeniu rozmowy nic się nie dzieje.
 
Błąd odnośnie zadania z DLC "Najgroźniejszy potwór na Skellige" nadal występuje po patchu 1.07.
Przecież to zaostało naprawione już przed 1.08, wystarczyło zweryfikować pliki i odpalic quest, ja wykonałem zero problemów, więc jak naprawiony fixem przed 1.08, to powinno byc wszystko ok.
 
Przecież to zaostało naprawione już przed 1.08, wystarczyło zweryfikować pliki i odpalic quest, ja wykonałem zero problemów, więc jak naprawiony fixem przed 1.08, to powinno byc wszystko ok.

Nie wiem na jakiej platformie grałeś, ale może źle sprecyzowałem. Tyczy się Xbox One.
 
Witam, właśnie przeszedłem grę i znalazłem kilka błędów (gram na PC)
- po walce z Eredinem przy rozmowie z Yennefer dzieje się coś dziwnego z Geraltem, leje się z niego woda jak z wodospadu, albo jakby wskakiwał do wody, kilka screenów:
View attachment 21412
View attachment 21413
View attachment 21416
View attachment 21416
- zadanie "Na cienkim lodzie" przed rozmową z Avallac'hem. Pływam łódką niedaleko statku i znikąd otwierają się portale nad wodą i wyskakują z nich ogary dzikiego gonu (nad wodą!) widać również duchy żołnierzy dzikiego gonu.
- w trakcie cut scenek oraz dialogów doczytuje się broda bez hairworks
- płotka dalej nie została naprawiona, zacina się na mostach oraz gdy jadę po nierównym terenie wpada pod tekstury. Chodząc/jeżdżąc po nierównym terenie odnoszę wrażenie jakby postać "wbijała się w tekstury" - trzęsący się ekran
- mimo wykonanego zadania "Racja stanu" kiedy zaczyna się zadanie "Na cienkim lodzie" zadanie zostaje przeniesione do zakładki nieukończone.
View attachment 21417
- podczas walki dzieje się coś dziwnego z wytrzymałością - od razu spada do 0 i nie mogę wykonać młynka, czy rozplatania. Nie mam co do tego pewności, dobrze byłoby jakby ktoś jeszcze sprawdził.
- dalej mam zadanie pełna kolekcja kart, mimo że zdobyłem wszystkie karty, osiągnięcia też nie dostałem. NIE MA TEGO PROBLEMU
- bodajże podczas wykonywania zadania "Ostatnie życzenie" (i nie tylko) płynąc łódką jak wchodzę w ekwipunek nie widać Geralta, ucięty jest.
- schemat pomniejszy glif nasycenia nie daje żadnych bonusów. View attachment 21497
 

Attachments

  • witcher3 2015-08-08 20-26-08-95.jpg
    witcher3 2015-08-08 20-26-08-95.jpg
    216.7 KB · Views: 36
  • witcher3 2015-08-08 20-26-09-55.jpg
    witcher3 2015-08-08 20-26-09-55.jpg
    209.4 KB · Views: 27
  • witcher3 2015-08-08 20-26-12-13.jpg
    witcher3 2015-08-08 20-26-12-13.jpg
    124.3 KB · Views: 26
  • witcher3 2015-08-08 20-38-08-52.jpg
    witcher3 2015-08-08 20-38-08-52.jpg
    78.4 KB · Views: 45
  • witcher3 2015-08-09 21-21-33-38.jpg
    witcher3 2015-08-09 21-21-33-38.jpg
    84.3 KB · Views: 51
Last edited:
7,5 GB, naprawdę?...

Ale nie narzekam, przy moim łączu. Zobaczymy co zmienili :) ...

@cannibalisticCorps

Też miałem ten błąd z "mokrym Geraltem". Kilka razy też zeskakując z Płotki zdarzało się, że wiedźmin wskakiwał do wody... mimo iż był na lądzie. Jednak były to błędy z wersji (bodajże 1.06/1.05).
 
Dokładnie, jak się zeskakiwało z konia to ten błąd również występował, rzadko, ale jednak.
 
I wciąż to samo co było na 1.07 czyli dławienie się gry. Mam rozumieć że już nie pogram płynnie tak jak na 1.06? Pozmniejszałem o dość sporo w opcjach i ciągle to samo... Jest ktoś jeszcze komu nowy patch nie pomógł w tym?
Według frapsa mam niby 40/50 fpsów w Novigradzie, a czuje się jakbym miał maximum 20. Myślałem że może jak wyłącze frapsa to się uspokoi ale dupa. Fakt faktem chociaż mi soundtrack już normalnie chodzi...
 
Last edited:
A ja mam taki problem, że w 1.08 straciłem kompletnie głosy w konwersacjach oraz w scenach przypominających co się wydarzyło (podczas ładowania gry). To ostatnie nawet fajnie wygląda, kiedy po raz 100000-ty nie słyszy się tego samego, tylko sama animacha leci, no ale bez dialogów nie da się przecież grać... Zresetowałem ustawienia do domyślnych, ale to nie pomogło. To jest chyba jakiś żart...

Gra instalowana z DVD, aktualizacja z GOG, instalacja w niestandardowym katalogu.
 
I wciąż to samo co było na 1.07 czyli dławienie się gry. Mam rozumieć że już nie pogram płynnie tak jak na 1.06? Pozmniejszałem o dość sporo w opcjach i ciągle to samo... Jest ktoś jeszcze komu nowy patch nie pomógł w tym?
Według frapsa mam niby 40/50 fpsów w Novigradzie, a czuje się jakbym miał maximum 20. Myślałem że może jak wyłącze frapsa to się uspokoi ale dupa. Fakt faktem chociaż mi soundtrack już normalnie chodzi...
U mnie pomogła wymiana procesora na lepszy, dwa dodatkowe rdzenie i więcej GHz i problem zniknął. Dla wiedźmina warto czasem portfel otworzyć. Właściwie to muszę przyznać , że moje aktualizacje sprzętu do tej pory były ściśle zgrane w czasie z kolejnym Wiedźminem :)
 
Top Bottom