Aktualizcja 1.08 - Lista zmian

+
Dlaczego jak się odkryje znacznik jakiegoś kowala lub kupca po odejściu od niego na jakąś odległość znacznik ten znika z mapy ? Nie wszystkie ale niektóre znikają i trzeba szukać tych miejsc znowu. Jest to bardzo niewygodne. Nie sposób zapamiętać w której wiosce był kowal a w której nie.

Też na to zwróciłem uwagę. Niby detal, a jednak dość irytujący. Przyłączam się do apelu o naprawę.
 
1. Niestety nadal panuje bałagan w ekwipunku. Szczególnie doskwiera mix petard, olejów , eliksirów i
jedzenia. Ta zakładka chyba powinna posiadać jakieś "podzakładki", żeby każdy z tych elementów był klarowny.

2. Dwie kieszenie na eliksiry i jedzenie. To stosunkowo zbyt mało. A szukanie odpowiedniej mikstury podczas walki w tym
bałaganie skutecznie obniża radośc gry i dynamikę walki. Moim zdaniem powinno być od 3 do 4 kieszeni na eliksiry.
Ustawienie w jednej na stałe jedzenia, a w pozostałych trzech eliksirów spowodowałoby rzadsze pauzowanie gry podczas walki.

3. W rzemiośle zdecydowanie brakuje filtru, który by segregował przedmioty od wymaganego poziomu. W tej chwili jest tam
bałagan i potrzeba przejrzeć wszystkie schematy, aby znaleźć ten "najlepszy" .

- Przydało by się także sortowanie zadań i schematów rzemiosła według poziomów

Dlaczego jak się odkryje znacznik jakiegoś kowala lub kupca po odejściu od niego na jakąś
odległość znacznik ten znika z mapy ? Nie wszystkie ale niektóre znikają i trzeba szukać tych miejsc znowu. Jest to bardzo
niewygodne. Nie sposób zapamiętać w której wiosce był kowal a w której nie.

Tylko zacytuję już wymienione problemy. Z głównym wątkiem u mnie niebyło problemów ale z pobocznymi zadaniami owszem.
Mam nadzieję, że będzie lepiej.
 
Wsiadanie do łodzi w niektórych przypadkach jest trudniejsze niż walka z potworami:
[video=youtube;Y2Vmx-brEUY]https://www.youtube.com/watch?v=Y2Vmx-brEUY[/video]
 
Wsiadanie do łodzi w niektórych przypadkach jest trudniejsze niż walka z potworami:
[video=youtube;Y2Vmx-brEUY]https://www.youtube.com/watch?v=Y2Vmx-brEUY[/video]
Często mam to samo.
Dodatkowo po naciśnięciu kilka razy przycisku PrtScr zawiesza się gra i u mnie bez restartu kompa nic się nie da zrobić.
Odpalam teraz grę przez Steam mimo że mam ją na GOG Galaxy ale nie wiem czy w ten sposób nie blokuje sobie osiągnięć.
 
Last edited:
Często mam to samo.
Dodatkowo po naciśnięciu kilka razy przycisku PrtScr zawiesza się gra i u mnie bez restartu kompa nic się nie da zrobić.
Odpalam teraz grę przez Steam mimo że mam ją na GOG Galaxy ale nie wiem czy w ten sposób nie blokuje sobie osiągnięć.
można robić screeny MSI afterburner :)
 
Też na to zwróciłem uwagę. Niby detal, a jednak dość irytujący. Przyłączam się do apelu o naprawę.

Podpisuje się. To jest konieczne do zmiany i to nie tylko kowale ale kupcy, fryzjerzy, zielarze i alchemicy. Ile razy jak Geraltowi broda urosła zastanawiałem się gdzie był ten fryzjer hmmm... a później jak schematy mistrzowskie robiłem to szukałem po całym mieście Hatoriego.

Mnie osobiście denerwuje niepraktyczny dziennik zadań i glosariusz. Uważam, że w w glosariuszu opisy postaci, które są uaktualniane powinny mieć wyszczególniany tekst, o który zostały uaktualnione.
Dziennik zadań denerwuje tym ,że zawsze jest rozwinięty stan zadań głównych, a nie to co obecnie wykonujemy i gdzie go zamknęliśmy.
Przydałoby się lepsze oznaczanie wpisów uaktualnionych w dzienniku/glosariuszu/bestaiariuszu.
Zadania ukończone - tam też panuje wielki chaos, bo nie ma wyszczególnionych zadań, które dopiero co skończyliśmy.
Tak więc trzeba wertować i szukać konkretnego.

P.S.
Apeluję to Twórców gry o poprawkę polepszającą przejrzystość wyżej opisanych kwestii - zróbcie coś z tym Panowie i Panie ;-)

Zawsze może być trochę lepiej i faktycznie można coś zmienić ale według mnie akurat dziennik to zdecydowanie mocny element i mało gier ma tak dobry dziennik zadań, a wiele produkcji nawet tych świetnych ma dużo słabszy np Mass Effect 3 - dziennik taki, że równie dobrze mogło by go nie być.



Ja osobiście chętnie bym zobaczył na mapie rozróżnienie między zbrojmistrzem a mistrzem przekuwania broni. Oraz u osób z którymi można zagrać w gwinta jakiś znacznik tego na mapie bo by zdobyć wszystkie karty mocno się nabiegałem ;/ a ile razy odwiedzałem tych samych graczy to nie chce mi się liczyć.

Inną kwestią, która jest uciążliwa to jak chcemy u jakiegoś kowala coś zrobić. Jeśli kowal nie ma umiejętności na stworzenie przedmiotu to na jakiego diabła mamy to na liście? Powinno się to zwijać jakoś by nie przeszkadzało plus jakiś filtr a nie wszystko na jednej długiej liście niby zgrupowanej ale jednak przewijać trzeba.
 
od poczatku po latce 1.07 mam zle naliczane doswiadczenie po misjach. dostaje od 4 do 67 expa za misje. wiem ze juz taki blad byl wczesniej.
 
Znowu ja z kolejną literówką.
Zadanie: Kabaret
Gdy wybieramy styl wnętrza za Jaskra, opcja dialogowa: Kabaret to forma teartu, niech będą teatralne dekoracje.
 
Last edited:
jeżeli masz poziom geralta o sześć lvl wyższy od lvl questa to tak jest i to nie bug

Niestety ale błędy z naliczaniem doświadczenia nadal się zdarzają a nawet nader często ni na patchu 1.07 robiąc zadanie Wieża znikąd 30 lvl. postacią na poziomie 26 dostałem za nie w sumie 43 punkty XP podobnie są problemy z naliczaniem doświadczenia za niektóre zlecenia bo przeważnie dają one około 300 XP ale za niektóre dostaje się poniżej 100 XP.
Co do kolejnych błędów to strasznie irytujące jest że przy wysiadaniu z łódki (ostatnio pływałem za kontrabandą) czasem Geralta wystrzela wysoko w górę, następnym problemem który uprzykrza grę jest błędne naliczanie obrażeń (chyba że system w grze przewiduje pudła.
Do tego dochodzi mi jeden wkurzający błąd z zadaniem
W sercu lasu Wykonałem zadanie odprawiając rytuał zgodnie z namową starszego wioski, w efekcie czego zaatakował mnie Sven który chciał bym zabił Leszego więc i on musiał zginąć. Zadanie zostało zaliczone i wszystko byłoby super gdyby nie to że teraz co chwila w wiosce respawnuje się Sven i mnie atakuje, gdy go pokonam wystarczy że wyjdę poza chatki wioski by Sven znów się pojawił i tak w nieskończoność
 
Wydaje mi się, że warto zastanowić się nad możliwością jeszcze większego oddalenia widoku mapy. Byłoby to szczególnie pomocne w Skellige, gdzie jest o wiele trudniej ogarnąć wzrokiem cały archipelag.
 
Ja bym może dodał jeszcze może jakieś nazwy tych wysp, bo kilka razy już mi się zdarzyło, że szukałem tej żółtej kropki na marne,
 
Również zgadzam się z Janiszem. Też mi na początku to przeszkadzało, lecz z czasem się już przyzwyczaiłem do tego ograniczenia.

Nie wiem czy było wspominane, ale zwiększyłbym zasięg szczegółowego renderowania w cutscenkach. Np. podczas rozmowy z Dudu w Kameleonie, Zoltan często nie ma nałożonej tekstury, a w custscenkach, które pokazują bohaterów z większej odległości brakuje elementów wyposażenia (hełmy) łącznie z włosami (są łysi), jak np. u żołnierzy.
 
Walka jest spieprzona cały czas i w ogóle nie naprawiana. Więcej niż jeden przeciwnik to już tragedia jest z walką. Jeżeli zaatakujemy przeciwnika to automatycznie po kliknięciu myszki inni przeciwnicy nas atakują. Wygląda to na spieprzone zaprogramowanie AI, bo AI może nie atakować i czeka abyśmy my kliknęli i atakuje, wtedy nie da rady odeprzeć ataku podczas tego. Powinni też dodać jakieś kontry dla ludzkich przeciwników a nie tylko ich odpychanie...
 
często nie ma nałożonej tekstury, a w custscenkach, które pokazują bohaterów z większej odległości brakuje elementów wyposażenia (hełmy) łącznie z włosami (są łysi), jak np. u żołnierzy.
Nic mnie bardziej nie irytuje niz ten popup w scenkach przerywnikowych. po jaka cholere doczytywac osobno brody i ewkipunek postaci i to z takim opoznieniem. Do jakiego sprzetu ustawienia LOD są równane w dół jesli wszystko mam na ultra? Te nowe patche tylko psują grafikę.
Czy developerzy nie mogliby dodac nowego ustawienia detali 'super-duper-ultra' zeby nic mi sie przed samym nosem nagle nie pojawialo, tak jak w patchu 1.02?? Wtedy wszystko wygladalo i dzialalo idealnie. Po co psuć coś co dzialało?

Ewentualnie. moze ktos z czytających orientuje się, ktore atrybuty w configu odpowiadaja za popup? Wymaksowałbym...
 
Last edited:
@picld

Niestety, ale odległość rysowania jest bardzo uboga. Widać to w Novigradzie. Do tego wszechogarniający popup. Inna kwestia, że nic nie poprawion w tej kwestii, a na dodatek gra straciła na stabilności i wydajności w wielu momentach.
 
Top Bottom