Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
W W2 na padzie grało się całkiem przyjemnie, nie wiem nawet czy nie lepiej niż K+M ;) Fakt trzeba mieć trochę pada ogarniętego, ale jak już się ma ten etap za sobą to jest tylko przyjemność. Do trzech rzeczy było mi się tylko ciężko przestawić po grze K+M a mianowicie: wchodzenie do ekwipunku poprzez menu, poruszanie się po ekwipunku oraz brak możliwości wybierania lootu, który chciało się podnieść. Automatycznie wpadało wszystko do ekwipunku, przez co dość często było się przeciążonym :p
 
To widzę że nie tylko ja jestem leworęczny :p Początkowo zawsze grałem z myszką w lewej ręce ale od pewnego czasu narzuciłem sobie że muszę się przestawić na prawą rękę, był to ciężki proces ale się udało. Fakt nie mam jeszcze tej precyzji co w lewej, szczególnie widać to w grach fps (całe szczęście w te grywam baaaardzo rzadko) ale do rpg precyzji mi wystarcza :D
 
Uwierzcie mi, idzie się dać na padzie

Zgoda, ale w Wiedzmina ? :/ Owszem, mowie to jako osoba która nie grała na padzie w sage, ale , na czuja mówiąc, nie pasuje mi to za bardzo (mechanika poruszania - mysz obrot - awsd ruch, szybki wybór znaków). Ale to pewnie kwestia ośw.. tfu.. przyzwyczajenia
 
A ja tam praktycznie nie gram na padzie, jedynie w FIFĘ czy jakieś nawalanki w stylu DMC (w które i tak rzadko gram :) ). Mając pad w ręku czuję, że nie mam pełnej kontroli nad wszystkim, pewnie to kwestia przyzwyczajenia, ale najpewniej czuję się trzymając lewą rękę na WSADzie a prawą na myszce. Mam nadzieję, że klawiatura i mysz nie będą w W3 zaniedbane.
 
Zgoda, ale w Wiedzmina ? :/ Owszem, mowie to jako osoba która nie grała na padzie w sage, ale , na czuja mówiąc, nie pasuje mi to za bardzo (mechanika poruszania - mysz obrot - awsd ruch, szybki wybór znaków). Ale to pewnie kwestia ośw.. tfu.. przyzwyczajenia

Dla mnie walka w W2 jest o niebo łatwiejsza na padzie. Wszystko dzięki łatwiejszemu sterowaniu kamerą. No ale to tylko moje odczucia :p.
 
Dla mnie walka w W2 jest o niebo łatwiejsza na padzie

Bo walka w W2 w ogóle jest latwa (choc przyznam ze jak gralem pierwszy raz w W2 to w amoku niemocy tak wsunąłem półkę z klawa do biurka ze wypadła z prowadnic)
 
Last edited:
Dla mnie walka w W2 jest o niebo łatwiejsza na padzie. Wszystko dzięki łatwiejszemu sterowaniu kamerą. No ale to tylko moje odczucia :p.
Sterowaniu kamerą ? buhahaha
Sorry ale sterowanie kamerą NIGDY nie bedzie lepsze na padzie od sterowania myszą
Ograłem wiele gier tych samych na konsoli i PC i takie są moje spostrzeżenia
Osoby które wypowiadaja sie że na padzie gra się ok mają rację, ale to wynika z tego że się przyzwyczaiły i jest to dla nich normalne ;)
Fajnie się gra i sądzą że spoko
Pad jest dobry do Tekkena, scigałek lub do fify ale nigdy nie bedzie lepszym sterowaniem w grze tpp gdzie mamy ruchomą kamere
Po prostu to jest fizycznie nie możliwe koniec i kropka
 
Tyle, że w W3 kamera jest inteligentna...

chyba ze komuś nie będzie odpowiadała jej inteligencja i sobie ja wyłączy (kamera W2) - oczywiście jeśli będzie taka możliwość. Ja jestem z tych co wszystko chce robić sam a nie zeby gra za mnie myślała (a już na pewno nie podczas fajtu)/
 
Last edited:
Mi tam już w W2 to całe "kółko podręczne" wyświetlane ctrl, śmierdziało padem i ukonsolowieniem. W ogóle zauważyłem, że takie kółka pojawiają się w coraz większej ilości gier... ale jak mam być szczery, to wolałbym już system zwykłych slotów na dole ekranu przypisanych do klawiszy 1-0. Albo jak w Skyrimie, gdzie możemy przypisać przedmioty klawiszom, ale wizualizacja kieszeni nie zaśmieca nam przy okazji tego co się dzieje na pulpicie.
Największą obawę mam o to, czy ekwipunek będzie można wymieniać zawsze, czy tylko podczas medytacji. W gameplayu Geralt musiał rozpalić ognisko, żeby wymienić miecz na inny! ??? Z jednej strony dzięki temu unikamy pojawiania się mieczy na plecach bohatera nie wiadomo skąd lub przebierania się szybciej niż Superman, jednak z punktu widzenia gracza takie rozwiązanie nie należy do wygodnych.
 
Pada od X-Boxa kupuiłem specjalnie do Wiedźmina 2. Po kilku próbach w samouczku, podczas których pewnie kilkakrotnie spadłbym z molo do wody gdyby się dało, pad wrócił do pudełka, a ja chwyciłem prawą ręką za gryzonia kładąc lewą na klawie. Pad wraca do łask jedynie wtedy, kiedy chcę masterować cornery lub bić rekordy w drifcie w NFS-ach.
 
No właśnie... też sądziłem, że będzie całkowicie no naszemu... :( Znaczy, że dubbing będzie.

@ down
@Michax a, może i tak być
 
Last edited:
Top Bottom