Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
i7 4790 zapewne tak ;) ...

@PATROL

Odnośnie tekstur oraz modeli - kiedyś mówili to sami RED'zi (niech ktoś mnie poprawi jak się mylę), że będą takie same na konsolach jak i na PC.


W każdej grze tekstury są takie same na konsolach i pecetach. Jest jedna tekstura którą się skaluje w dół czy w góre w zależności od ustawień graficznych czy konsoli... Co cię tak dziwi?
 
Nie ma sensu porównywać grafiki między wersją gry na PS4, a PC na podstawie okropnie skompresowanego materiału. Gra na konsoli wygląda świetnie i potwierdzają się stwierdzenia, że konsole będą posiadały grafikę na poziomie wysokich ustawień na PC.

Główne różnice zobaczymy już po premierze, kiedy pojawią się bardziej dokładne porównania.

Względem konsol na korzyść PC przemawiać z pewnością będzie przede wszystkim:
a) mniejszy pop-in
b ) lepsze cienie
c) lepsze AA/AF
d) HBAO+
e) możliwość gry w 60 fps/1440p/4K itd.

Oczywiście może być to jeszcze większą liczba elementów, ponieważ jak wynika z relacji dziennikarza Gamestar po ustawieniu poziomu grafiki na ultra poprawie ulegają odbicia, szczegóły postaci czy roślinność.
 
Tak jak przeczuwałem pocichu i potwierdzili wersja z Ps 4 wyglada rownie dobrze co z Pc na moje oko wysokie i podejrzewam ze jedyne braki jakie zauwazymy to brak mgieł zadymienia i słynego z Nvidia Hairworks
 
Last edited:
Jedna rzecz, która mnie okropnie irytuje, to konieczność wchodzenia w tą półpauzę i stamtąd wybieranie znaków i bomb. Strasznie to wybija z gry i za to duży minus. Nie wiem czy było to gdzieś mówione (ale skoro nie było na gameplayu, to chyba nie), ale raczej nie będzie można przyporządkować znaków pod klawisze 1,2,3,4? Eh, o ile lepiej by się wtedy grało

zmiana znaków bez szybkiego menu byla juz na 35 gameplayu
https://www.youtube.com/watch?v=N4ony2r0QFs&feature=player_detailpage#t=1261
w zasadzie nie przyglądałem sie jak to teraz wygląda. Skoro nie ma regulacji kamery to chętnie widziałbym zmianę znaków przy pomocy rolki.
 
Szybciej i wygodniej wybierałoby się znaki z tego menusa. Jednym pociągnięciem myszki, a nie że trzeba szukać i sięgać palcem do odpowiedniego klawisza na klawiaturze.
 
I porównałem wersje gameplayu youtubowego z Pc i z PS 4 jest słabsze oświetlenie i troszke rozmycia na Ps 4 czego na gampeplayu youtubowym z Pc nie widac :(
To pierwsze co rzuca sie w oczy .....
 
Skoro akurat w tym przypadku jest bardziej realnie, a nic to nie kosztuje w kwestii grywalności, to dla mnie jest to +50 do klimatu. Nie zżymam się na inne nierealne rozwiązania, ale realizm zazwyczaj odbieram jako bonus do wczówki wszędzie tam, gdzie nie irytuje i nie staje się uciążliwy w samym graniu.

Również cenię sobie realizm, w granicach rozsądku oczywiście, bo pomaga budować wiarygodność świata, ale w tym wypadku jest on dla mnie właśnie z rodzaju tego uciążliwego, przeszkadza. W pierwszym Wiedźminie lubiłem latać po bagnach, czy cmentarzu nocą, miało to klimat. Podgrodzie o tej porze momentami było wręcz niepokojące, szkoda, że sama gra nie była trudniejsza, bo dreszczyk byłby jeszcze większy. W trójce noc trwa raptem 20 minut (od 22 do 3), z 96 jakie przypadają na jedną dobę, to cokolwiek mało. W zasadzie zanim się zacznie już się kończy. Nie wiem co było powodem takiej decyzji, ale wątpię, by chodziło o realizm, bo do tego Redzi wagi dużej nie przywiązują. Brak trybu hardkorowego wzorem NV, wiarygodnie oddanych faz księżyca, czy wpływu wiatru na żeglugę itd. Redzi stawiają grywalność nade wszystko. Szkoda tylko, że nie w tym konkretnym wypadku, bo dla mnie krótkie noce jednak w wczuwę, a tym samym grywalność godzą i dają ten minus do klimatu, ale trudno, trzeba to przetrawić.

Aha, i Climates of Tamriel pobrało prawie 3 miliony ludzi, a nie 70 tysięcy.

Yep. Gdyby deweloperzy w swych decyzjach byli nieomylni mody nie miałyby wzięcia, a każda gra dostawałaby z miejsca 10/10. Tymczasem jest zgoła inaczej, dlatego z chęcią zobaczyłbym te tzw. dogłębne analizy wykazujące m.in. że gracze mają małe monitorki (pewno crt) i zaawansowaną ślepotę. Pewno jeszcze nadwagę i zanik penisa. Zresztą najlepsze są te gry, gdzie nie decydują tabelki w Excelu, a takie, które są tworzone z pasji (choć nie ma tego wiele). Nie charytatywnie, ale jednak wyróżniają się one ponad zalew zwyczajowej rzemieślniczej roboty.

Mi przekonanie się do modyfikacji zajęło kilka lat i najpierw to były małe i bardzo proste w implementacji rzeczy.

Również tak miałem. A teraz są serie, których bez modów sobie nie wyobrażam, jak na przykład Total War. Ten cykl właśnie modami stoi, z czego społeczność Total War Center skrzętnie korzysta, w zasadzie tym żyje. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że mody uratowały Rome II, który to na premierę był niczym innym, jak czystej wody gniotem. Dopiero fanowskie konwersje takie jak Divide et Impera tchnęły w ten tytuł życie.


A taki Third Age do MTW2 miażdży nie tylko jakością, ale i klimatem


@eustachy_j23 zrobię ci przysługę, bo oglądałem i wg mnie jest bardzo dobrze na tym bardzo wysokim poziomie:
proszę:

Moja dziękować, wygląda naprawdę dobrze, łatwo nie będzie, na czym mi bardzo zależy. Chciałbym jednak zobaczyć potyczkę na tym poziomie nie z monstrami, a humanoidami, bo właśnie ci mają problem z nazbyt bierną postawą, potwory są znacznie aktywniejsze i bardziej agresywne.

Jeżeli gra na ps4 prezentuje się aż tak dobrze to są dwa wyjścia: albo wymagania na PC są mocno przesadzone, albo gra jest strasznie niezoptymalizowana.*

Yep. Trzeciej opcji nie ma. W pierwszym wypadku, nic tylko się cieszyć, w drugim, odpukać, CDP RED nie uniknie porównań z Ubisoftem i poważnego nadszarpnięcia reputacji wśród społeczności graczy pecetowych.
Przynajmniej wiadomo czego mniej więcej powinny spodziewać się osoby spełniające wymagania względem gpu. Oczywiście pod warunkiem, że wersja PC nie została potraktowana po macoszemu.

zakładam wersję, że to jednak jest z PS4 (zasada domniemania niewinności ) i troszkę się jednak boję o optymalizację. Jest jeszcze trzecia opcja.

Ja bym się poważnie zmartwił, gdyby W3 na PS4 wyglądał paskudnie, miał problemy z utrzymaniem 30 klatek albo obie te rzeczy. To nie byłby dobry prognostyk (również dla wersji na blaszaki).
 
Last edited:
Top Bottom