Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
do świata w którym religia i sex (i pieniądze i choroby i przemoc) są zbędne, a już na 100% pomijalne.
Toż to jakaś utopia. Nie chciałbym tam żyć. Tylko że nie bardzo wierzę w ten opis. Świat Star Treka to nie jest wyidealizowany konstrukt z rzeczywistości wirtualnej.

Ciekawe, czy ktoś już próbował wysyłać maile na ten adres Sophie albo do tej strony z ogłoszenia w celu rozjaśnienia sytuacji
Przecież w całej tej pseudoaferze nie chodzi o jakiekolwiek wyjaśnienia. Internet jest ciągle zalewany podobnymi wybuchami anonimowej agresji. Każdy powód jest dobry. Ciri jest w tym momencie jedynie pretekstem.
A Lauren nie komentuje, bo jeśli raz zacznie, to będzie to musiała robić za każdym razem. W przeciwnym wypadku zaraz internetowa rzesza uzna, że coś ukrywa.
 
Jedyne wyjście na ugaszenie tej zadymy to podanie obsady Ciri/Yennefer/Triss/Jaskra zgodnych z książkami, jeżeli zdjęcia startują za nieco ponad miesiąc to obsada jest już wybrana i zaakceptowania.
 
Toż to jakaś utopia. Nie chciałbym tam żyć. Tylko że nie bardzo wierzę w ten opis. Świat Star Treka to nie jest wyidealizowany konstrukt z rzeczywistości wirtualnej.


Przecież w całej tej pseudoaferze nie chodzi o jakiekolwiek wyjaśnienia. Internet jest ciągle zalewany podobnymi wybuchami anonimowej agresji. Każdy powód jest dobry. Ciri jest w tym momencie jedynie pretekstem.
A Lauren nie komentuje, bo jeśli raz zacznie, to będzie to musiała robić za każdym razem. W przeciwnym wypadku zaraz internetowa rzesza uzna, że coś ukrywa.

:) Troszkę utopijny trek jest. Ja to napisałem nieco prześmiewczo. Ale fanem treka jestem. Tylko te nowe filmy i serial nie weszły kompletnie w mój gust.

Fakt możliwe że jest tak jak mówisz, nie chcą komentować - bo dać palec to...
Mam szczerą nadzieję i wiarę, że w tym przypadku milczenie nie = potwierdzeniu BAME ;/.
 
Ze źródeł (tych samych, z których na co dzień korzysta stacja CNN) dowiedziałem się, że obecnie największe szanse na wcielenie się w rolę Ciri ma Whoopi Goldberg:

 
Że tak powiem klimaty średniowiecza nie są jej obce.
Tu chyba nawet jest scena z Vilgefortzem na zamku Stygga.
 
Jest, ale raczej pod względem wiary w technologię i w ludzką ciekawość popychającą nasz gatunek ku gwiazdom.

No tak, to jest ta bardziej technologiczno-romantyczna strona.
Zaś cytując Gene Roddenberry'ego: "In the 24th century there will be no hunger, there will be no greed, and all the children will know how to read." (https://en.wikiquote.org/wiki/Talk:Gene_Roddenberry) - ujawnia się też ta pozytywno-socjologiczna czy coś.
 
Lauren w maju:


- Question is whether you would deviate from the books' races and cultures to include minorities?

- Will I move through the book and start changing people’s cultural heritage or ethnic makeup or gender because I’m feeling really “liberal” that day? No. That’s ridiculous and contrary to what ANY writer would do, because we are storytellers. Story comes first. But will there be minorities? Yes. A man would be a minority in Brokilon Forest. A person of color would be a minority in a small village. An islander would be an minority in Cintra. Mr. Sapkowski has said — publicly, and to me — that the Continent is big and diverse — in its population, in every way (race, culture, gender, and yes, occasionally skin color, which he said he did not always specify). I’m not sure how people insinuate I’m destroying the books by recognizing that. I’m honoring the author’s own intentions. He told me so himself.
 
Ten wpis można tak interpretować, że w sumie nie wiadomo czego możemy oczekiwać. Zwłaszcza to dokładnym opisywaniu koloru skóry postaci. Autor nie podkreślał przecież na każdym kroku tego, że ktoś jest biały, bo wynikało to z kontekstu.
 
To znaczy to, co zawsze podkreślała w swoich wypowiedziach. Będzie wierna książkom. A że większość dyskutantów z takim zapałem walczących o jedynie słuszny kolor skóry Ciri książek na oczy nie widziała, a co tu już mówić o przeczytaniu ze zrozumieniem, to już insza inszość. Tak, Ciri będzie jasnowłosą dziewczyną rasy kaukaskiej. I tak, jest duża szansa, że w miastach Północy będzie można spotkać postacie o zupełnie innym kolorze skóry. Być może nawet w towarzystwie wielbłąda.
 
Ja bym wolał wiedzieć, czy Płotka będzie Arabem. Na potrzeby serialu proponowałbym odtworzyć rasę konia polskiego, którego miała używać późna husaria.
 
Ja bym wolał wiedzieć, czy Płotka będzie Arabem.
Akurat to mi "powiewa" całkowicie już nie popadajmy w skrajności, Geralt każdego swojego konia nazywał Płotka, więc rasa konia jest mi obojętna, ma się nazywać Płotka i tyle, chyba że wypowiedz była czystą ironią, to spoko, ostatnio zbyt dużo postów biorę na klate.
 
Klasyka poszła trochę później, edytowałem posta krótko po puszczeniu go w świat. Froget pewnie przeczytał tylko o Arabie.
 
:LOL:

comment_EYWR217rGF8OdcWMQ07Mi4Ef6Dwfiu8k,w400.jpg


Mówiąc poważnie, wstrzymał bym się z komentarzami do momentu potwierdzenia obsady. Sam jestem ciekaw kto wcieli się w rolę Ciri, ale na chwilę obecną poza tym ogłoszeniem wiemy niewiele.. Poza tym, jak sądzę, kandydatki zgłaszające akces do roli nie muszą spełniać WSZYSTKICH wymagań z ogłoszenia. Ta wzmianka o przynalezności rasowej to tylko jeden z wielu punktów. Swoją drogą, określenie "BAME" jest dosyć ogólne, więc trudno wskazać z góry jak to się przełoży na wygląd konkretnych kandydatek, które będą (były?) rozpatrywane podczas przesłuchań.
 
Jeżeli ta burza nie ustąpi w ciągu kilku dni sama z siebie, no to będzie musiał ktoś uspokoić lud, aby nie zrobił się z tego smród aż do premiery

 
Nie wiem czy ta cisza Lauren S. H. czy kogokolwiek w tej sprawie na dłuższą metę rozsławia, czy zniesławia serial? W sumie minął dzień(?) od tego niby newsa a tu coraz większa gównoburza. Mogliby się ustosunkować przynajmniej do tej strony z castingiem... czy rzetelna bądź nie. Chyba że ślepo wierzą w: "Nie ważne co się mówi, grunt, że się mówi."
Tak jak Lauren napisała -Nie komentuje i nie będzie komentować plotek castingowych, bo pewnie i tak nie może. Ustosunkować się nie muszą w żaden sposób, bo wkrótce i tak ogłoszą resztę obsady. Za miesiąc ma wystartować produkcja, więc co do tego nie ma wątpliwości.

Pamiętajmy, że już wcześniej były ogłoszenia dla Ciri (na m.in. tamtej niemieckiej / szwedzkiej stronie) i były sprawdzane przez użytkowników premium. Nic tam nie było o wymaganiach koloru skóry. Jeśli nowe ogłoszenie nie jest fejkiem / pomyłką, to może być po prostu osobną wersją dla BAME, podczas gdy istnieć może "główna" wersja dla wszystkich aktorek. Na przykład.

Samo podejście Lauren raczej sugeruje, że nie ma się czym martwić. Raczej nie pozwalałaby sobie na wesołe trollowanie w obliczu zapowiedzi mającej tak wkurzyć fanów, u których długo budowała zaufanie.
Post automatically merged:

Przecież w całej tej pseudoaferze nie chodzi o jakiekolwiek wyjaśnienia. Internet jest ciągle zalewany podobnymi wybuchami anonimowej agresji. Każdy powód jest dobry. Ciri jest w tym momencie jedynie pretekstem.
Bez przesady. Chodzi mi o wyjaśnienia dla autentycznego fandomu wypełniajacego wiedźmińskie reddity i fora, który reaguje przerażeniem / zawiedzeniem na takie wieści i domaga się jakiejś odpowiedzi (w obliczu tego, co wcześniej pisała Lauren o takim "koloryzowaniu" postaci). Myślę, że nie byłoby przesadą wysłać (jako potencjalny uczestnik castingu) maila z grzecznym pytaniem, jak należy owo "BAME" rozumieć i czy w istocie jest absolutnie wymagane.

Problem w tym, że przesłuchania się już skończyły 10 dni temu więc to może być mało skuteczne :p
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom