Ekranizacja Sagi - czy za drugim razem będzie lepiej? (Hollywood, Platige Films, Netflix)

+
Status
Not open for further replies.
Jeżeli jest planowany 2018 no to spryciarze z Netflixa, skończy się GOT, zacznie się Geralt.

Chyba AS teraz przypilnuje kontraktu i tym razem wezmie procent dla siebie, a nie jak przy grach.. cóż człowiek uczy się całe życie.
 
Pytanie tylko, czy Netflix nie wpompuje do opowiadań właściwej sobie propagandy. Ostatnio firma ta kilka razy podpadła fanom, których przekonania polityczne nie są skrajnie lewicowe.
 
Jeżeli będą daleko trzymać się od polityki (tej ziemskiej) to na 99% będzie to serial, którego można będzie z radością obejrzeć. Ja mam nadzieje ,że serial będzie skupiał się na opowiadaniach a po sukcesie nakręcą Sagę jako filmy.
 
Wchodzę na GoL'a, patrzę, a tam mówią, że Wiedźmina robią i to nie film lecz serial. Bagiński, Sapkowski, ludziska od b. dobrego "The Expanse", PI, Netflix. Całość wygląda jak typowy news z okazji pierwszego kwietnia, wierzyć się nie chce.
Tak podekscytowany nie byłem chyba od zapowiedzi Wiedźmina 3. Ewentualny film mnie niespecjalnie kręcił, zdecydowanie preferuję seriale (uważam, że to lepszy, niźli film, środek do opowiadania historii) i po cichu o takowym marzyłem, ale nie robiłem sobie żadnych nadziei. Sądziłem, że jeśli już, to kiedyś tam, za x lat, a tu proszę. Cuda się zdarzają.
Na pewno duża w tym zasługa CDP RED, gdyby nie ichnia promocja marki poprzez gry coś takiego nie byłoby możliwe.
Ech, pamiętam jak w 2004 przeczytawszy w CD-Action artykuł poswięcony pracom nad pierwszym Wieśkiem trzymałem kciuki, żeby projekt wypalił i wyszło z tego coś fajnego. W życiu bym nie pomyślał, że to się tak ułoży, rozwinie, wtedy nie śmiałem marzyć nawet o trylogii, tym bardziej takiej, gdzie w pewnych aspektach rodzima produkcja dorównywać będzie samemu Rockstarowi.
A dzisiaj zapowiedziano serial. Trzymam kciuki, aby również ten projekt wypalił. Kurczę, cieszę się, jeśli więc mi to ktoś zdementuje to pogryzę.
 
norolim;n8543080 said:
Pytanie tylko, czy Netflix nie wpompuje do opowiadań właściwej sobie propagandy. Ostatnio firma ta kilka razy podpadła fanom, których przekonania polityczne nie są skrajnie lewicowe.

A co ty oczekujesz , skoro nawet Geralt ze swoja prawicowością był na bakier bo specjalnie nie był religijny heh te Melitelle itd nie wierzył .....
 
nowak.99.pl;n8543160 said:
a po sukcesie nakręcą Sagę jako filmy.
Akurat to właśnie Saga nie nadaje się jako materiał na filmy pełnometrażowe, opowiadania tak jak najbardziej, ale saga zbyt wiele wątków zbyt bogata fabuła aby zamknąć w kilku filmach po 2-3h każdy.
Strasznie by wszystko ucierpiało, i zostało by pocięte aby się zmieściło.
Włąśnie to forma serialu najbardziej pasuje dla świata Wiedzmina, aby wszywstko przejrzyście i sensownie przedstawić i niczego nie pominąć, co jest istotne dla fabuły.

Pamiętam swoje rozczarowanie LoTR-em kiedy to po seansie poczułem wielki zawód, z racji tego jak wiele wątków pominięto lub spłycono.
 
We wszystkich newsach trąbią o planach na kilka sezonów więc pewnie będzie tak że sezon pierwszy, oparty na opowiadaniach będzie miał luźniejszą konstrukcję fabuły. Jeśli to wypali to kolejne sezony będą oparte na sadze, będzie więcej kasy itd.

PS. Zmodyfikowałem nieco tytuł tematu ;)
 
eustachy_j23;n8543210 said:
Ewentualny film mnie niespecjalnie kręcił, zdecydowanie preferuję seriale (uważam, że to lepszy, niźli film, środek do opowiadania historii) i po cichu o takowym marzyłem, ale nie robiłem sobie żadnych nadziei.
Platige Image gdy zapowiadało film, wspominało też o pracach nad serialem ;) Choć wtedy każdy się skupił na filmie, myślano, że serial powstanie ewentualnie parę lat po filmie. A tu proszę. Już wiadomo, czemu tyle czasu minęło bez żadnych newsów -Okazało się, że sprawa z produkcją filmu jest nieco bardziej skomplikowana a efekt może być niewystarczający przy takim materiale (tka podejrzewam) więc skupili się w 100% na projekcie serialu, w którym m.in. same opowiadania będzie dużo łatwiej przedstawić. Film poszedł w odstawkę.

Dobrze. Mają spore pole do popisu przy serialu. Wiadomo, sam materiał z książek nie wystarczy, by stworzyć odpowiednio rozbudowany scenariusz, więc będą musieli dorobić trochę "własnych" scen i wątków. I pewnie po to mają Sapkowskiego jako konsultanta -Żeby dopilnować, by całość się kleiła z kanonem mimo pewnych zmian i dodatkowych scen, wątków. W sadze zwłaszcza jest sporo "luk", które można ciekawie wypełnić.


EDIT: Takie coś jeszcze znalazłem w newsie od cdaction. Nie wiem, skąd wzięli info o przyszłym roku, ale brzmi średnio prawdopodobnie :p Chyba, że prace są już zaawansowane, mają scenariusz i zaczęli szukać aktorów.

Puls Biznesu w przewidywaniach budżetu serialu powołuje się na powiązane z amerykańską platformą streamingową źródło, które twierdzi, że Netflix włoży w pierwszy sezon "zaledwie" kilka milionów dolarów, a jeśli Geralt podbije serca widzów, kolejny sezon będzie mógł już liczyć na fundusze godne "Gry o tron" (20-30 milionów dolarów). Kwestia lokalizacji planów zdjęciowych "nie jest jeszcze przesądzona", ale Platige w przeszłości przebąkiwało to i owo na temat upatrzonych przez Bagińskiego już lata temu plenerach Europy Wschodniej. Wkrótce ma zresztą zostać uchwalona ustawa o ulgach podatkowych dla produkcji filmowych na terenie Polski. Wszystkie decyzje mają zostać podjęte teraz, "wieloetapowo", przy udziale zarówno Polaków, jak i Amerykanów.

Premiera pierwszego sezonu "Wiedźmina" planowana jest wstępnie na przyszły rok.
 
Last edited:
HuntMocy;n8543330 said:
. Jeśli to wypali to kolejne sezony będą oparte na sadze, będzie więcej kasy itd.

Czyżby małe porównanie w przyszłości się szykowało? bitwa bękartów kontra bitwa pod Brenną
 
No cóż, news zdecydowanie z kalibru tych, które są zbyt piękne by w nie wierzyć.

A tu proszę, wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że saga ma w końcu realną szansę zaistnieć na świecie w innym, bardziej przystępnym masom medium.

Jaram się.
 
norolim;n8543080 said:
Pytanie tylko, czy Netflix nie wpompuje do opowiadań właściwej sobie propagandy. Ostatnio firma ta kilka razy podpadła fanom, których przekonania polityczne nie są skrajnie lewicowe.

Jakiej na przykład? Nie żeby coś, ale Geralt nie jest przykładem prawilnego chłopaczka ze swojego świata, Ciri jest kanonicznie biseksualna, czarodziejki raczej prowadzą się 'po lewacku', nawet Nenneke, która jest kapłanką ma 'lewackie' podejście do ludzi (i to nieludzi), można by tak długo wymieniać. Także ból dupy prawaków za 3... 2... 1... :)

Ja to się tylko zastanawiam nad jedną rzeczą, może zagramy w grę? Zagrajmy w "Kto będzie czarny?" :D Azjatów nie będzie ciężko upchnąć, ale z osobami pochodzenia hinduskiego, afroamerykanami już będzie dużo trudniej. Pewnie kogoś wcisną np. do obstawy Renfri, ale wątpię żeby serial przeszedł bez ani jednej ważniejszej postaci czarnej, więc strzelajmy na kogo padnie. Może Duny? Albo Foltest? Zerrikanki na 99,99% będą czarne, ale imho to będzie za mało.
 
Last edited:
Ithlinne_Aegli;n8543460 said:
Zagrajmy w "Kto będzie czarny?".

No jak kto Tea i Vea, w końcu Zerrikanki, raczej ciemniejsza karnacja, a nie czarne.

Dodadzą jeszcze ze dwóch sprzedawcow Zerrikańskich aby robili ża tło ze ktoś ciemniejszy jest i po problemie.
 
Last edited:
Ithlinne_Aegli;n8543460 said:
Jakiej na przykład? Nie żeby coś, ale Geralt nie jest przykładem prawilnego chłopaczka ze swojego świata, Ciri jest kanonicznie biseksualna, czarodziejki raczej prowadzą się 'po lewacku', nawet Nenneke, która jest kapłanką ma 'lewackie' podejście do ludzi (i to nieludzi), można by tak długo wymieniać. Także ból dupy prawaków za 3... 2... 1... :)

Zanim ktokolwiek zdecyduje sie kontynuować dyskusje w podobnym tonie zachęcam do ponownej lektury regulaminu.

Rozumiem emocje, ale zastanówcie się dwa razy co wypisujecie.
 
Last edited:
froget67;n8543540 said:
No jak kto Tea i Vea, w końcu Zerrikanki, raczej ciemniejsza karnacja, a nie czarne.

O nich już napisałam. I w sumie się nie zdziwię jak twórcy ciemniejszą karnację w tym wypadku podciągną pod czarne ;) Ale na moje to jest dalej mało i ludzie się będą rzucać o to, więc pewnie dadzą kogoś jeszcze z II lub I planu.
 
Zaczynacie przeginać. To ostatnie ostrzeżenie, później posypią się kary. Przypominam też że jeśli nie zgadzacie się z decyzją moderatora to piszcie na PW.
 
Zdecydowanie news roku!

Zastanawiam się teraz nad kolejnością odcinków. Opowiadania pójdą chronologicznie, czy według kolejności publikacji w zbiorach? Hmm...
 
Chodak;n8544190 said:
Zastanawiam się teraz nad kolejnością odcinków. Opowiadania pójdą chronologicznie, czy według kolejności publikacji w zbiorach? Hmm...

Mogą zrobić chronologicznie, ale mogą też zacząć od strzygi gdzie na końcu Geralt trafia do świątyni Melitele. Kolejne odcinki toczyłyby się w świątyni podczas rekonwalescencji, a bohater powracałby wspomnieniami do wcześniejszych przygód. Dzięki temu można by zgrabnie połączyć opowiadania z Głosami Rozsądku podobnie jak to było w książce. Taka opcja chyba najbardziej by mi pasowała.
 
Tak ostatnio jak oglądam filmy to stwierdziłem że Fassbender to świetny aktor i gdziekolwiek, kogokolwiek zagra zawsze dobrze wypada, nawet jeżeli film miałby byc słaby.
Cieszyłbym się jakby trafił do serialu.

Skoro pasuje mu granie Magnetto to dlaczego nie nadawalby się do uniwersum AS
 
froget67;n8544630 said:
Tak ostatnio jak oglądam filmy to stwierdziłem że Fassbender to świetny aktor i gdziekolwiek, kogokolwiek zagra zawsze dobrze wypada, nawet jeżeli film miałby byc słaby.
Cieszyłbym się jakby trafił do serialu.

Skoro pasuje mu granie Magnetto to dlaczego nie nadawalby się do uniwersum AS

Ja już od dłuższego czasu wyobrażając sobie Vilgefortza zawsze widzę właśnie Fassbendera. Moim zdaniem świetnie by pasował.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom