[FAQ] Gwint: błędy, pytania, porady - "gracze pytają, Lexor odpowiada"

+
@Lexor Dopiero teraz się zapoznałem z zapisem streama. Jeżeli tak jest to kolejny błąd gry. Tyle że mało znany, bo prawie nikt nie gra proroka.
 
@Iorweth: Nie jestem do końca przekonany czy to błąd.

Oczywiście: na pytanie "czy powinno tak być" odpowiedź brzmi "zgodnie z zasadami: nie".

Ale jeśli zastanowić się głębiej, to może CDPR poszedł na skróty i wprowadził takie czyszczenie umyślnie? Bo inaczej mamy sytuację, że na stole nie ma już Proroka więc w teorii jego umiejętność przestaje działać - z jakim rezultatem? Przeciwnik ma zablokowane karty jednostek na stałe.

Skrót CDPR polega na tym, że zamiast umiejętność Proroka "zachować w pamięci", oni po prostu odblokowują karty.

To może być bardzo szczególna kwestia zaprogramowania odpowiedniej interakcji w Gwincie, z której "trzeba było jakoś wyjść".
CDPR mógł nie być na nią przygotowany / mógł nie mieć odpowiednio rozbudowanego kodu.

Podsumowując: Tak, to może być błąd, ale równie dobrze może to być szczególne działanie, którego nie ma w opisie karty.
 
Ale jeśli zastanowić się głębiej, to może CDPR poszedł na skróty i wprowadził takie czyszczenie umyślnie? Bo inaczej mamy sytuację, że na stole nie ma już Proroka więc w teorii jego umiejętność przestaje działać - z jakim rezultatem? Przeciwnik ma zablokowane karty jednostek na stałe.
Tu się nie do końca zgodzę. Przykład Shilarda. Zjedynkujesz np. Aglais i w następnej rundzie ta karta nadal ma wartość 1 mimo iż Shilarda nie ma na stole. Umiejętność Shilarda nie przestaje działać po przejściu do następnej rundy.
 
Tu się nie do końca zgodzę. Przykład Shilarda. Zjedynkujesz np. Aglais i w następnej rundzie ta karta nadal ma wartość 1 mimo iż Shilarda nie ma na stole. Umiejętność Shilarda nie przestaje działać po przejściu do następnej rundy.
Shilard działa na tylko jedną jednostkę, Prorok działa na wszystkie - zablokowanie wszystkich jednostek może mieć decydujacy (oraz niezamierzony przez twórców) wpływ na wynik kolejnej rundy.
 
Shilard działa na tylko jedną jednostkę, Prorok działa na wszystkie - zablokowanie wszystkich jednostek może mieć decydujacy wpływ na wynik kolejnej rundy.
I raczej o to chodzi. Masz zablokowane jednostki i musisz wybrać, którą zagrać żeby odblokować pozostałe. Czyli wybierasz tą która daje najmniej value.
 
@Iorweth15: Myślę, że obaj powinniśmy sie trochę pobić młotkami po naszych czuprynkach. Prorok ma bowiem w opisie:

"Zadaj tej jednostce 2 pkt obrażeń, następnie do końca rundy zablokuj wszystkie jednostki w ręce przeciwnika."

Dopiero teraz to zauważyłem i myślę, że tyle w temacie. Ale fail. xD
 
:-/
Faktycznie, wystarczyło doczytać opis, zbyteczne pytanie. Naprodukowaliście się, dodatkowo przez mój brak doprecyzowania.
Swoją drogą zważywszy na to, że Prorokowi jest blisko do statusu martwej karty nie zaszkodziłoby, gdyby blokady utrzymywały się na następną rundę.
 
:-/
Swoją drogą zważywszy na to, że Prorokowi jest blisko do statusu martwej karty nie zaszkodziłoby, gdyby blokady utrzymywały się na następną rundę.
Jestem tego samego zdania. Obecnie nikt nie gra proroka. A taka mała zmiana przydałaby się. Nie byłoby to broken. Tylko raz natknąłem się na proroka i jakoś nie miałem problemu z jego umiejką.
 
Wiem ,że ktoś już to zauważył ale Stróż Wiecznego Ognia dodaje jedną monetę jeśli haracz jest zerowy. Kiedyś lubiłem grać syndykatem i nadal lubię ale ilość źle skonstruowanych kart w tej frakcji czasami obezwładnia. Ostatnio nawet zauważyłem ,że dorzuciło 2 monety jak zagrał Ghula z Areny na odliczeniu..Przecież to jest mega łatwy błąd do poprawienia więc czemu od dłuższego czasu się wlecze po grze?
 
Ostatnio nawet zauważyłem ,że dorzuciło 2 monety jak zagrał Ghula z Areny na odliczeniu..Przecież to jest mega łatwy błąd do poprawienia więc czemu od dłuższego czasu się wlecze po grze?
Przeciwnik najwidoczniej musiał mieć maga salamandry na stole, to nie jest błąd.
 
Przeciwnik najwidoczniej musiał mieć maga salamandry na stole, to nie jest błąd.
To jest błąd bo haracz jak jest -1 czy -2 to powinien wynosić zero a nie przynosić ci dodatkowe monety. Haracz obniżony ponizęj zera powinien wynosić zero. Bo to jest opłata a gra ma jakiś błąd w kodzie
 
To jest błąd bo haracz jak jest -1 czy -2 to powinien wynosić zero a nie przynosić ci dodatkowe monety. Haracz obniżony ponizęj zera powinien wynosić zero. Bo to jest opłata a gra ma jakiś błąd w kodzie
Dostajesz monety z maga za uruchomienie "skryptu" z haraczem, nie za to, że coś płacisz.
 
@MichalG666: Pojawiła się kolejna iskierka nadziei. Zacząłem pisać o błędach Gwinta nie tylko tutaj i moją sytuacją zainteresowała się osoba z GOGa, która oczywiście nic nie obiecuje, ale może w końcu coś się ruszy po półtorarocznej stagnacji w temacie błędów jakie istnieją na moim koncie gry.
 
O, super, w takim razie trzymam mocno kciuki! Fajnie by było, gdyby te błędy zostały globalnie naprawione, bo jednak stanowią pewną "rysę" (która jest zupełnie nie potrzebna) ;)

Niektóre błędy są oczywiście mniej lub bardziej uciążliwe, ale na pewno wszystkie powinny zostać naprawione :)
 
Otóż problem jest następujący jeszcze jakiś czas temu w podróży premium Geralta można było uzyskać 30 tys skrawków kart. Za dwa ostatnie poziomy następująco po 10 tys i 20 tys tymczasem obecnie wygląda to tak. Coś mi się przywidziało czy CDPR zmniejszyło pulę nagród?
 

Attachments

  • Screenshot_2022-06-24-15-31-13-128_com.cdprojektred.gwent.jpg
    Screenshot_2022-06-24-15-31-13-128_com.cdprojektred.gwent.jpg
    1,022.5 KB · Views: 34
Nie dostajesz tych skrawków. 10k skrawków to alternatywa dla opłaty pieniężnej za fast travel.
Jesteś pewien? Dałbym sobie rękę uciąć że do niedawna za normalne odblokowanie premium było w sumie 30 tys skrawków tylko w tej jedynej podróży.

Dodatkowo na redicie znalazłem takiego oto screena z 50 tys skrawków u Ciri których do niedawna tam nie było. Rozumiem że pojawiły się one jako bonus do wykupienia poziomów. Jednak pytanie brzmi dlaczego dopiero teraz oraz, od czego zależy pula skrawków.
 

Attachments

  • Screenshot_2022-06-24-15-56-31-898_com.reddit.frontpage.jpg
    Screenshot_2022-06-24-15-56-31-898_com.reddit.frontpage.jpg
    374.6 KB · Views: 36
Ej mam problem, kupiłem i przeszedłem podróż Geralta od razu jak wyszła a potem jakoś po dodatku pan lusterko przestałem grać. Teraz wróciłem i podróż geralta jest znowu, ale z nowymi kartami prawdopodobnie z jakiegoś dodatku o którym ja nie wiedziałem i chciałbym je zdobyć, ale mam w tej podróży już 100 poziom a te poziomy na których one są są wcześniej.
 
Last edited:
Top Bottom