[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Heh, też się na to złapałem. Ja mam inne pytanie, ponieważ temat dotyczy też "...nie rozumiem gry". Czy jest może jakis opis jak planować rzędy (melee, ranged, siege) co one dokładnie dają itp, oraz opisujący właśnie mechaniki kart? Tak ogólnie?
 
Sama obecność w danym rzędzie nic nie daje. Dopiero karty i efekty działające na całe rzędy mają tutaj znaczenie. Takimi rzeczami są efekty pogody, różne wzmocnienia i osłabienia.
 
Dzień dobry.
Mam szybkie dwa pytanka bo nie kumam:
1) Co robi cecha karty 'Bohater'?
2) Kiedy i ile dobierane są karty z talii? Czasem pod koniec tury dobiera, czasem nie i nie rozumiem.
Z góry dzięki za pomoc ;)
 
Takie małe pytanko o umiejętność Petera (srebrna karta, Nilfgaard). Czy tarcza ze znaku Quen zablokuje jego atak/umiejętność ?
 
Hekwit Nie zablokuje ponieważ Peter nie zadaje obrażeń. Wpierw resetuje do siły bazowej a potem okalecza lub wzmacnia siłę bazową.. Sprawdzałem to grają w wyzwaniach Nilfgaardu na Alba Spearmenach

Peter jest teraz chyba takim must have w Nilfgaardzie.
 
Dariusz77 Zgadza się. Sam na niego będę polował gdy już skończę ze Scoia. Z drugiej strony to dobrze. Buffowanie jednostek nie będzie wskazane w tej mecie, czyli też pożoga wypadnie z decków.
Jeszcze za wcześnie by oceniać, ale w żadnym z pojedynków w OB jak narazie nie czułem potrzeby aby zagrać pożogą lub igni (których nie miałem). :)
 
Hegon;n8618190 said:
Dzień dobry.
Mam szybkie dwa pytanka bo nie kumam:
1) Co robi cecha karty 'Bohater'?
2) Kiedy i ile dobierane są karty z talii? Czasem pod koniec tury dobiera, czasem nie i nie rozumiem.
Z góry dzięki za pomoc ;)

1) Cecha zostaje aktywowana jeżeli po wystawieniu jednostki dalej przegrywasza punktowo na stole.
2) Przed 2 rundą są dobierane 2 karty, przed 3 jedna. Za każdym razem możesz wymienić 1 kartę. (oprócz ręki startowej)
 
Dlaczego rozkaz wymarszu przyzywa mi losową kartę o wartości 5, pomimo że Nithral ma wartość 4? Nie działa na srebrne albo do wartości karty dolicza pancerz? Jeśli to drugie to jest to bez sensu.
 
yolk77;n8630780 said:
Dlaczego rozkaz wymarszu przyzywa mi losową kartę o wartości 5, pomimo że Nithral ma wartość 4? Nie działa na srebrne albo do wartości karty dolicza pancerz? Jeśli to drugie to jest to bez sensu.

Rokaz Wymarszu ulepsza losową najsłabszą kartę o 2 – może dlatego karta miała 5 siły?
 
Dominika.Skubida;n8632790 said:
Rokaz Wymarszu ulepsza losową najsłabszą kartę o 2 – może dlatego karta miała 5 siły?
No jasne, masz rację, przyzwało mi nawigatora. Szkoda tylko że Nithral w tej sytuacji nie ma synergii teraz ani z krzyżem alzura ani z rozkazem, nie da się go ochronić przed piorunem tak jak kiedyś
 
yolk77;n8634100 said:
No jasne, masz rację, przyzwało mi nawigatora. Szkoda tylko że Nithral w tej sytuacji nie ma synergii teraz ani z krzyżem alzura ani z rozkazem, nie da się go ochronić przed piorunem tak jak kiedyś

Nithral zostałby przyzwany gdybyś w talii (czyli pośród kart, których jeszcze nie wylosowałeś do ręki) nie miał słabszych kart. Np. w sytuacji gdyby wszyscy Nawigatorzy byli w Twojej ręce albo byli zagrani w poprzednich rundach, a nie miałbyś innych kart o sile 3 i 4.
 

Guest

Guest
Czy ktoś mógłby mi wyjaśnić, dlaczego w tym konkretnym wypadku zdolność karty Ogar Dzikiego Gonu nie zadziałała?
Chwilę wcześniej użyłem tej samej karty i po jej rozmieszczeniu mogłem mogłem wybrać rząd u przeciwnika, który spowił trzaskający mróz.
Po użyciu drugiego egzemplarza (w innej turze) gra od razu zakończyła moją turę.


g.jpg
 
Wezwij rozumiesz co to znaczy? wzywasz mroź ze swojej tali jeśli go nie masz w tali to go nie wezwiesz proste, jest drastyczna różnica miedzy słowem wezwij a słowem stwórz :p
 
Ta umiejętność przywołuje Mróz z Twojej talii. Widocznie nie miałeś już czego przywołać. :)
 
Siema, mam pytanie odnośnie Jeźdźców Dzikiego Gonu. Jak to jest z tym, że czasem po zakończeniu tury dostają one Wytrzymałość, a czasem nie ?
 
witam,
co oznacza "pasywka" karty: NIESTABILNA
bo zauważyłem, że w grze drakkar o sile 5 ma "pasywkę" niestabilność, czy to ma wpływ na ulepszenie (punkty bazowe) gdy ląduje na cmentarzu, bo wielokrotnie zwiększałem siłę bazową np. poprzez mardroeme ale na cmentarzu i tak 5 natomiast inne karty bez tej "pasywki" działają przynajmniej te na których to robiłem
pozdrawiam
 

Guest

Guest
Czy karta Nawigator Dzikiego Gonu wzywa z talii wybrany egzemplarz karty? Jeśli tak, to chyba nie działa prawidłowo.
Już dwa razy zdarzyła mi się sytuacja, kiedy nie zadziałała jej zdolność i po jej położeniu tura się od razu zakończyła, bez możliwości wybrania celu do skopiowania. Na stole leżał Lodowy Gigant, i jestem pewien, że druga taka karta była w mojej talii.
 
Top Bottom