[FAQ społeczności] Nie rozumiem działania Karty / Talii / Gry - wątek zbiorczy

+
Nie wzmacnia. Aż z ciekawości stworzyłem talię i stestowałem. Działa poprawnie. Przed użyciem misia było 7 hp i 9 pancerza, zostało 7 i 7. Po użyciu Mardroeme wzmocniło jedynie o 9. Może stąd wynikało Twoje wrażenie, że dalej wzmacnia, bo użył grzybków na pancerzu.
Zrzut ekranu (3).png


Zrzut ekranu (2).png
 
Hmmm, ja nie jestem pewien, ale skoro sprawdziłeś to mogło tak być, zwłaszcza, że to była ostatnia karta w grze - gość walnął 2 mardromy w żółwia, pojawił się napis końcowy i mogłem nie doliczyć.
 
Czy ktoś mógł by mi wyjaśnić jak działa karta absolwenci ? kiedy ta karta ma zapał jakie równe wartości .
 
Ma zapał kiedy studenta i studentkę jednocześnie nastackujesz do 4 lub więcej pkt obrażeń / wzmocnienia. W innym przypadku nie. Dlatego tak ważne jest w miarę wczesne zlikwidowanie chociaż jednej z tych kart w R1 żeby absolwenci nie mieli zapału.
 
Ma zapał kiedy studenta i studentkę jednocześnie nastackujesz do 4 lub więcej pkt obrażeń / wzmocnienia. W innym przypadku nie. Dlatego tak ważne jest w miarę wczesne zlikwidowanie chociaż jednej z tych kart w R1 żeby absolwenci nie mieli zapału.
Serdeczne podziękowania , opis tej karty jest dla mnie nie zrozumiały ale teraz już rozumiem , czyli nie można pozwolić żeby jedno z tej dwójki nabiło 4 lub oczywiście więcej .
 
Serdeczne podziękowania , opis tej karty jest dla mnie nie zrozumiały ale teraz już rozumiem , czyli nie można pozwolić żeby jedno z tej dwójki nabiło 4 lub oczywiście więcej .
Tak. Jak student będzie mieć 4 a studentka 3. Nie będzie zapału. Oczywiście w R2 przeciwnik może wskrzeszić studentkę co ma 3 pkt wzmocnienia i ją dalej stackować. Tym samym będzie mieć zapał na absolwentach. Ważne jest aby przynajmniej 1 z tych kart nie miała 4 lub więcej nabitej cierpliwości. Wtedy będzie musiał zużyć ładunek lidera lub ryzykować zbicie absolwenta.
 
Serdeczne podziękowania , opis tej karty jest dla mnie nie zrozumiały ale teraz już rozumiem , czyli nie można pozwolić żeby jedno z tej dwójki nabiło 4 lub oczywiście więcej .
Jedna karta z tych dwóch nie wystarczy aby Absolwenci zyskali zapał - obie muszą nabić.
 
Czy Obrońca Haymey powinien się wzmocnić, jeśli między niego i inną jednostkę zagramy Szpiegującą Czarodziejkę?
 
Z obrońcą Heymey sąsiadują 2 jednostki. Jak po lewej stronie obrońcy będzie szpieg a po prawej np statek to obrońca Heymey będzie się wzmacniał od statku. Chyba że obsadziłeś szpiegami lewą i prawą flankę obrońcy.
 
Były tylko dwie jednostki - drakkar strzelający co turę (miał siłę 3 - dlatego zdecydowałem się go pozbyć) i po jego prawej stronie Obrońca Heymey.

Jeśli przypadek nadaje się na zgłoszenie jako ticket opiszę REDom sytuację.
 
Jeżeli pozbyłeś się drakaru np strzałem za 4 to obrońca nie powinien się wzmocnić. Chyba że gra interpretuje to tak że najpierw zadałeś 4 pkt obrażeń a dopiero potem zniszczyłeś jednostkę. Jeżeli gra to tak interpretuje to interpretacja jest błędna ale sposób działania karty obrońcy Heymey prawidłowy. Aby więcej powiedzieć trzeba znać na jakiej zasadzie działają mechaniki w tych kartach.
 
Przecież napisał, że zagrał tylko szpiegujacą czarodziejkę pomiędzy obrońcę i drakar. Jakie 4 obrażeń? XD
 
W takim razie obrońca nie powinien się wzmacniać. Najpierw zagrywasz czarodziejkę pomiędzy obrońcą a statkiem, likwidujesz statek tyle że szpieg sąsiaduje z obrońcą.
 
Czarodziejka po zadaniu obrażeń przeniosła się na 2 stronę stołu i pewnie tego nie przewidziano w kodzie gry. Tak czy tak jest to do poprawienia.
 
Jeśli zaszedł śmiertelny cios (o czym na początku nie zostało wspomniane) to zmienia to postać rzeczy: umiejętność obrońcy będzie rozpatrywana już po ucieczce czarodziejki, więc zauważy on "widmo" jednostki, której zadano obrażenia i się wzmocni.
 
Jedyną moją akcją było rzucenie Czarodziejki, która ubiła statek.

Jak by to wyglądało rozpisując kolejność i obecność jednostek na stole w kolejnych etapach?

Czy gdyby statek był po prawej stronie, to biorąc pod uwagę kolejność akcji od lewej do prawej coś by to zmieniło?
 
Last edited:
Top Bottom