Gra karciana Gwint oraz nowe, fizyczne dodatki do Edycji Kolekcjonerskiej Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji Xbox One

+
Generalnie póki ja dostałem zamówiony rower i jestem z niego zadowolony - niespecjalnie interesuje mnie to, że ludzie w zielonych czapkach dostają kaski gratis.

Cholerka, ten temat jest zbyt ciężki dla mnie., ktoś mnie musi zastąpić.
Może ktoś zabrałby rowery i pojechał na pikietę pod budynek Cedepu
:huh:

EDIT 17.08.2014
Jak patrzę na komentarze pode mną to chyba lepiej napisać, że ta pikieta to tylko żart z mojej strony skierowany do tej przesadzanie oburzonej części społeczności :) Podtrzymuje swoje zdanie na ten temat.
 
Last edited:
REDzi powinni się zdecydować jaką chcą obrać linię w budowaniu marki i wizerunku. Dwóch srok za ogon nie da się złapać. Zdaje się, że czasem robią to chaotycznie.

Niektóre ich wypowiedzi są chyba bardziej na fali fajnego nastroju niż przemyślanej strategi.

Jest dobra atmosfera, wszystko pięknie się kręci, mamy opinię liczących się z graczami, więc czemu nie rzucić coś tam jeszcze o traktowaniu wszystkich równo. Później chyba sami nie pamiętają tych słów, albo nie ogarniają jaki mogą mieć oddźwięk u graczy.

Zgadzam się, że nie można rzucać słów na wiatr. To chyba sam Iwiński wypowiadał te słowa, wypominane tutaj przez graczy?
 
Cholerka, ten temat jest zbyt ciężki dla mnie., ktoś mnie musi zastąpić.
Może ktoś zabrałby rowery i pojechał na pikietę pod budynek Cedepu
:huh:

No i w tym jest problem - tu nie chodzi o to, by teraz robić protesty czy kogokolwiek atakować, tylko... CDPR stracił na wizerunku - zarówno wśród polskich graczy, jak i zagranicznych. Tego nie naprawi (bo przecież nie wyrówna EK na wszystkie platformy). To na pewno odbije się na firmie i W3. Jestem pewny, że finalnie pieniądze zaproponowane przez M$, nie będą tego warte.
 
W sumie wszystko już zostało powiedziane we wcześniejszych postach, ale i ja się dorzucę:
Czyli zaczyna się... Cyberpunk pewnie będzie elegancko pocięty na płatne DLC, jak gry od EA, gratulacje CDPR! Byle tak dalej! Jestem ciekawy, ile osób z preorderem kolekcjonerki na PC i PS4 właśnie sprzedaje swoje zamówienia na "Alledrogo" albo nie zapłaci za nie. Też mam preorder kolekcjonerki i czuję się oszukany, bo Wasze zapewnienia mówiły wyraźnie: żadnych exclusive'ów na żadną platformę. Pamiętajcie tylko o jednym - zaufanie klienta zdobywa się latami, a stracić je można w jednej chwili - właśnie tego doświadczacie. Od teraz, ilekroć pojawi się info od CDPR - każdy będzie się zastanawiał, ile w nim jest prawdy. Nie od dziś wiadomo, że polityka Małomiękkiego jest, delikatnie mówiąc, do rzyci i może Was, drogie CDPR, pociągnąć na dno za sobą.
 
No i w tym jest problem - tu nie chodzi o to, by teraz robić protesty czy kogokolwiek atakować, tylko... CDPR stracił na wizerunku - zarówno wśród polskich graczy, jak i zagranicznych. Tego nie naprawi (bo przecież nie wyrówna EK na wszystkie platformy). To na pewno odbije się na firmie i W3. Jestem pewny, że finalnie pieniądze zaproponowane przez M$, nie będą tego warte.

I Angry Joe będzie krzywo patrzył przy kolejnej wizycie :no

Porzućmy ludzi w zielonych czapkach - moje zdanie na dzisiaj jest takie:
Ja akurat rozumiem falę hejtu. Pamiętajmy, że chodzi o EK - czyli przedmiot dla najbardziej zagorzałych fanów-kolekcjonerów (bo tacy kupują EK). Jak dla CDPu tu następuje klasyfikacja na równych i równiejszych no to cóż można więcej rzec... Jak dla mnie najbardziej oddani fani (tacy którzy są od pierwszego Wiedźmina) nie powinni stać z tyłu z powodu innej platformy sprzętowej. Mnie to nie dotyczy - jestem z Wiedźminem od 3 lat i grunt że dostanę to, co mi obiecano. Ale niektórzy rzeczywiście mogą czuć się dotknięci i moim zdaniem sporo zdań w tym temacie jest uzasadnionych.
 
Ciekaw jestem ilu graczy zamówiłoby wersję Xbox gdyby wiedzieli o tych kartach od początku. Jakoś nie widzę tych tłumów.

Wasze rozgoryczenie jest dla mnie zupełnie nie zrozumiałe.
Tu nie chodzi o te głupie karty. Tu chodzi o szczerość. Jak w większości tego typu spraw.
 
Teraz zapodam post z zagranicznego forum, który dokładnie pokazuje, jak gracze i fani (zwłaszcza kolekcjonerzy, którzy kochają uniwersum Wiedźmina i chcieliby mieć wszystko co z nim związane) cierpią na tej decyzji.

Hey CDPR!

Why have you decided to give preferential treatment to XBOne?
Why betray every other game collector or fan on the other platforms?
Why after all you have done would you shit on us like that?

This just looks like a blatant case of selling out your core principles. I have nothing against MS, XBox, or XBox gamers, but to shaft your fans so you can pocket some extra cash from MS is pretty disgusting, and something you used to stand against.

Where are you principles? I can understand MS using every tool it has to claw its way back in to the next gen fight, but to take their money and give them special treatment is the antithesis of what CDPR is/was renowned for.

Exclusivity is anti-gamer, and anti consumer, but most importantly its saying that one group of fans are more important to you. That you would deny certain things from fans who are just as supportive, give you the same level if income is indefensible. How much money was it that would cause you to give the finger to the majority of your fans? (there are more PC and PS owners then XBOne owners by a factor of at least 4-1). Was it worth tainting your image, and flushing one of your core values down the toilet? Can we expect more of this in the future? How much money will it take for you to offer exclusive content, or hell even platform exclusivity?

MS is doing what it can to to build and promote its brand, what you've done is devalue your own.

I am an avid collector and you now providing exclusive physical items to one platform is nothing short of betrayal, especially to those who like me have been ardent supporters back with the first game! Even so I would be just as angry at a PC exclusive. I thought better of you, but it seems that any principle can be beaten down with enough cash. For shame!

I am livid, and beyond disappointed. Why would you do this to you BIGGEST fans?
We collectors are more vested than most, and for that reason this betrayal hurts more.

How big a fan am I?
I own:
2 copies of The Witcher Collectors Edition
2 copies of The Witcher Enhanced Edition
The Witcher 2 Collectors Edition
The Witcher 2 Premium Edition


But now I will not be able to get the most complete edition of the CE for my platform because you find taking money from Microsoft to be more important than your fans.

What could possibly make you think its ok to fragment you fan base? Why would you say that the section of fans is more important than another? Why you tell long time fans and new ones alike that their money and support if literally worth less than another groups?
Why have you betrayed one of your founding principles for dirty money?
 
Nie rozumiem najazdu na MS. Co prawda na początku tej generacji mieli ostre wpadki ale potem zaczęli sobie dobrze radzić, a na pewno lepiej niż Sony. Jeśli ktoś czyta fora o ich konsoli to wie. Awaryjność jest o wiele większa niż XO. A ciemnota głosi jaki to MS zły. Oni przynajmniej nie kupują godzin dlc dla swoich konsol. I nie jestem fanboyem. A w biznesie nie ma miejsca na sentymenty. Ktoś dobrze napisał, że niektórzy tu poznali co to jest życie.
 
@Viking

Skąd wiesz, że nie kupują? Może właśnie chcieli wymusić na CDPR ekskluzywne DLC na XO, ale ci po prostu się nie zgodzili i woleli dać zawartość dodatkową do kolekcjonerki. Co i tak jest bardzo niesmaczne.
 
Czy mi się wydaje, czy REDzi mówili, że gra będzie taka sama na każdą platformę?
Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się, że ten cały hejt jest wybiórczy. Ja cały czas myślałem, że tamta majowa wypowiedź dotyczyła gry, przedmiotów w grze (typu buty, czapki i inne ch***-muju, dzikie węże), DdayLC... a nie fizycznych dodatków. Wałkowali, że zawartość w grze będzie identyczna dla wszystkich. Tyle zapamiętałem. Czepianie się Gwinta i mapki w tym kontekście zakrywa na rzucanie się obrażonego dzieciaka.

Jeśli było inaczej to proszę przytoczcie jakiekolwiek oficjalne wypowiedzi mówiące o zawartości EK i dodatkach fizycznych.

EDIT: a tak w ogóle to jest to zsłona dymna, CDPR dogadało się z MS, żeby wywołać burzę - chcieli abyśmy zapomnieli o bliźnie Ciri i jej dwuosobowym mieczu...
 
[...] A ciemnota głosi jaki to MS zły.[...]
No z takimi komentarzami to bym uważał. Żeby była jasność nie mam konsoli, ani Microsoftu, ani Sony. Ale ta wypowiedź po prostu obraża gross ludzi, którzy wypowiedzieli się w tym temacie. Dla jasności dodam również, że w zasadzie nie robi mi różnicy co gdzie dodano w EK, ponieważ nie kupuję edycji kolekcjonerskich. Ale uważam, że CDPR i ich "rebels" ma się nijak do tego, co zrobili. Rozumiem, takie zachowanie przed zamknięcie pre-orderów, ale nie wtedy kiedy EK na PC i PS4 zostały już wyprzedane. Faktycznie póki nie będzie exclusive DLC dla jakiejś platformy to mnie średnio rusza, ale nie mogę pozbyć się wrażenia. Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale mam nadzieje, że tak zostanie.
Nie bronie Microsoftu, powiem więcej, kiedyś też byłem do nich krytyczniej nastawiony (vide moje oddanie ruchowi Open Source i Free Software), ale dorosłem. Biznes to biznes. Byleby nie pozostało skazy na działalności CDPR w ogólnym konktekscie.
 
Chyba wybiję okno żeby pingwiny nie marzły na polu.
 

Attachments

  • linux-icon.png
    linux-icon.png
    11.7 KB · Views: 45
Czy mi się wydaje, czy REDzi mówili, że gra będzie taka sama na każdą platformę?
Nie chce mi się sprawdzać, ale wydaje mi się, że ten cały hejt jest wybiórczy. Ja cały czas myślałem, że tamta majowa wypowiedź dotyczyła gry, przedmiotów w grze (typu buty, czapki i inne ch***-muju, dzikie węże), DdayLC... a nie fizycznych dodatków. Wałkowali, że zawartość w grze będzie identyczna dla wszystkich. Tyle zapamiętałem. Czepianie się Gwinta i mapki w tym kontekście zakrywa na rzucanie się obrażonego dzieciaka.

Jeśli było inaczej to proszę przytoczcie jakiekolwiek oficjalne wypowiedzi mówiące o zawartości EK i dodatkach fizycznych.

EDIT: a tak w ogóle to jest to zsłona dymna, CDPR dogadało się z MS, żeby wywołać burzę - chcieli abyśmy zapomnieli o bliźnie Ciri i jej dwuosobowym mieczu...

Jest dokładnie tak, jak piszesz - również nie przypominam sobie, aby mówili coś o tym, że każda kolekcjonerka będzie taka sama. Preorder EK był tego dowodem. Jednak złamali dane słowo - jedna z edycji kolekcjonerskich jest bogatsza. A wystarczyło powiedzieć przy ogłaszaniu preorderów na kolekcjonerkę:

"Słuchajcie, nie znamy jeszcze ostatecznego, fizycznego contentu edycji kolekcjonerskich. Możemy ZAGWARANTOWAĆ wam to, co przedstawiamy poniżej. Być może w miesiącach późniejszych uzupełnimy naszą ofertę, nie wykluczając dodania innych fizycznych zawartości na każdą z platform, oczywiście nie podwyższając ceny. Jednocześnie zapewniamy Was, że sama gra będzie taka sama na wszystkich platformach."

Kolekcjonerka na pewno rozeszła by się wolniej, ale i tak sprzedaliby wszystkie egzemplarze i kasa by się zgadzała. Shitstorm wyeliminowany. Można? Można.

Mam tylko nadzieję, że kuracja po tym strzale w stopę nauczy redów, że popełnili karygodny błąd marketingowy.
 
Brakuje im mądrych ludzi, którzy mogli by przewidzieć taki scenariusz.

Nie sądzę. To zwykła pomyłka. Redzi od samego początku mówili, że exclusive content nie będzie występował w samej grze. Jednocześnie wiedzieli, że muszą jakoś wypromować swoich sponsorów. Nie widzę w tym momencie innego wyjścia jak dodanie czegoś do EK lub edycji standardowej.
 
MS ma Windowsa, prawda? Mogli więc karty dodać do Edycji Kolekcjonerskiej na PC. Wiele razy podkreślali, że blaszaki są platformą WIODĄCĄ (co teraz jest wątpliwe). Może ktoś by się boczył, ale większość by zrozumiała, a szum byłby o wiele mniejszy.
 
Ja z jednej strony rozumiem stanowisko firmy, z drugiej szkoda mi tych kart (ciekawe, kto jest autorem gry). Gdybyśmy chociaż dostali informację, że otworzą sklepik, gdzie będzie można je nabyć w ramach jakiegoś bonusu... :(

Autorem gry jestem ja i Damien. Pracujemy rownież and otwarciem witcherstora ale nie mogę jeszcze tego potwierdzić na 100%.
 
Last edited:
Top Bottom