Hotfix na błędy związane z .NET 4, 0xc0000005, 0xc0000142 etc.

+
Status
Not open for further replies.

Vinthir

CD PROJEKT RED
Hotfix na błędy związane z .NET 4, 0xc0000005, 0xc0000142 etc.

Jeśli błąd 0xc0000142 wystąpi po instalacji najnowszych sterowników BETA nVidii (326.41), należy je odinstalować i powrócić do ostatnich sterowników WHQL (320.49). Jeśli te sterowniki BETA nie były instalowane, czytajcie dalej!

Stworzyliśmy hotfix specjalnie dla tych użytkowników, którzy doświadczają problemów z .NET Framework 4, zwłaszcza błędów jak "Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000142)", 0xc0000005, błędów bez komunikatu nie pozwalających na uruchomienie gry i tym podobnych.

UWAGA! Użycie hotfixu niestety sprawi, że wysyłanie wyników z areny na Arena Leaderboards na naszej stronie przestanie być możliwe.
Ponadto NIE NALEŻY stosować tego hotfixu na wersji gry zakupionej przez Steam. Użytkownicy Steama, u których występują omawiane tu problemy nie muszą się jednak martwić, ponieważ pracujemy właśnie nad łatką, która będzie zawierała m. in. rozwiązanie problemów z .NET 4 stworzone specjalnie dla Steama.

Ściągnij hotfix z TEJ STRONY.

Ponadto na linkowanej powyżej stronie umieściłam najważniejsze informacje na temat problemów z .NET Framework 4 i obejść/rozwiązań na nie. Chciałabym podziękować moderatorowi *Tommy*'emu i wszystkim użytkownikom, którzy pomogli w badaniu tego problemu.
 
Ja natomiast parę dni temu znalazłem inne rozwiązanie tego problemu i to z działającymi wynikami na arenie, być może komuś to pomoże. Gdy po wielokrotnej reinstalacji .NET Framework 4 i innych próbach naprawienia tego problemu opisanych w poradniku doszedłem w końcu do wniosku, że wina tkwi w dziurawym systemie Windows 7, a ja nie chciałem robić format dysków, wsadziłem więc tylko do napędu płytkę z Windą i wybrałem opcję naprawienia systemu. Po 40 minutach instalacji wgrałem od nowa sterowniki do płyty głównej i grafiki, a NET Framework 4 jeszcze raz przeinstalowałem. Od tego czasu Wiedźmin 2 chodzi jak złoto i nie robi problemów (nawet nie musiałem go przeinstalowywać). Zaznaczam jednak, że na większe problemy z systemem i zaśmieconym dyskiem opcja naprawienia systemu może być tylko tymczasową alternatywą i nie uchroni raczej komputera przed nadchodzącym formatem, ponadto niektóre programy mogą po tym przestać działać (ale chyba tylko niektóre). Jednak gdy ktoś jest zdesperowany i chce pograć w Wieśka, wie, że problem z NF4 tkwi w systemie, a nie w jakichś toolbarach czy programach antywirusowych i chce w miarę szybko i sprawnie wyeliminować go, to może spróbować tego sposobu ;P
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom