Hotfix na wersję PC jest już dostępny!

+
Co może powodować że "DLSS nie jest obsługiwane", jak mam RTX-a ?
Pozdro
Chyba mylisz DLSS z Frame generation DLSS. Samo DLSS włącza się w ustawieniach antyaliasingu (masz do wyboru AA off, FXAA, TAAU, FSR, DLSS), a FG DLSS to DLSS 3.0 kompatybilne tylko z kartami graficznymi z serii RTX 4000.
 
Chyba mylisz DLSS z Frame generation DLSS. Samo DLSS włącza się w ustawieniach antyaliasingu (masz do wyboru AA off, FXAA, TAAU, FSR, DLSS), a FG DLSS to DLSS 3.0 kompatybilne tylko z kartami graficznymi z serii RTX 4000.
OK ! karta to RTX 2070 penie dlatego nie działa, ostatnia opcją jaką da się włączyć to FSR
Dzięki...
 
@Psyhe No to powinieneś mieć ostatnia opcje DLSS. A masz opcje Ray tracingu na samej górze? Może odpaliłeś grę na dx11 - w takim wypadku nie będzie DLSS
 
@Psyhe No to powinieneś mieć ostatnia opcje DLSS. A masz opcje Ray tracingu na samej górze? Może odpaliłeś grę na dx11 - w takim wypadku nie będzie DLSS
RT da się włączyć i te trzy opcje pod spodem, gra na dx 12 no i ostatnia opcja po FSR czyli właśnie DLSS nie działa.
A w lewym dolnym roku wyskakuje komunikat z gry "DLSS nie wspieranie" :/ co ciekawe w takim CP 2077 i innych grach to śmiga.

P.s A może drivery do karty nowe potrzeba zainstalować ?
 
@Psyhe jedyne o mi przychodzi do głowy to update sterowników GPU i próba odpalenia gry bezpośrednio (The Witcher 3 Wild Hunt GOTY\bin\x64_dx12\witcher3.exe) Dużo ludzi narzeka na brak obsługi DLSS na 2xxx czy nawet 3xxx.

Znalazłem taka odpowiedź na innym forum " You need to enable Hardware acceleration on windows. Right click on your main screen and open display settings. Then scroll down to graphic settings and enable hardware acceleration. Restart your Pc and it should be available." - podobno pomogło.
 
RT da się włączyć i te trzy opcje pod spodem, gra na dx 12 no i ostatnia opcja po FSR czyli właśnie DLSS nie działa.
A w lewym dolnym roku wyskakuje komunikat z gry "DLSS nie wspieranie" :/ co ciekawe w takim CP 2077 i innych grach to śmiga.

P.s A może drivery do karty nowe potrzeba zainstalować ?
spróbuj, jak nie pomoże to wymuś w ustawieniach dx12user.settings w folderze W3 w twoich dokumentach.
zmień edytuj plik w notatniku zmieniając "AAmod=" na =6 (to DLSS, 5 to FSR, 3 to TAAU, 1 to FXAA, a 0 to AA off)
i "DLSSQuality=" na =0 to Auto, =1 to Jakość, =2 to równowaga, =3 wydajność, =4 ultra wydajność, zapisz plik i uruchom grę.
 
Absolutnie piękne i wspaniałe nienaprawienie niczego. Trzymacie poziom.
60 FPS jest? Jest. A że w głowie się kręci od stutteringu to już trudno...
 
Taka mała obserwacja dot. ścinek.
Spróbujcie zagrać na średnich ustawieniach "Zasięgu widoczności roślinności". Test przeprowadzany na dwóch komputerach, jednym z GTX 1060 6GB (bez RT) oraz drugim z RTX 2060 SUPER 8GB (z RT).
Wynik: Na obu komputerach opcje Niskie, Wysokie, Uber oraz Uber+ powodowały zacinanie się gry, średnie ustawienie całkowicie eliminuje problem ścinek. Może u was też zadziała :)
 
Taka mała obserwacja dot. ścinek.
Spróbujcie zagrać na średnich ustawieniach "Zasięgu widoczności roślinności". Test przeprowadzany na dwóch komputerach, jednym z GTX 1060 6GB (bez RT) oraz drugim z RTX 2060 SUPER 8GB (z RT).
Wynik: Na obu komputerach opcje Niskie, Wysokie, Uber oraz Uber+ powodowały zacinanie się gry, średnie ustawienie całkowicie eliminuje problem ścinek. Może u was też zadziała :)
Gram na średnich ustawieniach "Zasięgu widoczności roślinności" od zawsze. To jedyna opcja poniżej wysokich i uber, które mam ustawione. Tylko, że jak kiedyś powodowało to po prostu widoczny wzrost klatek, tak teraz nie jest pomocne w niczym. Próbowałem, każdych ustawień, każdych efektów, dx11 i dx12, no i nic nie chce zadziałać. Niby mam stałe 60 FPS, ale to jąkanie się gry jest straszne. Grałem w W3 od wersji 1.01 i kończąc pierwsze przejście na 1.05. Grając kolejny raz doszło do łaty 1.31 i nigdy nie miałem takiego problemu, jak teraz. A grałem z przeszło 40-ma modami, w tym graficznymi. Coś RED skopało po całości. Ewentualnie sterowniki, choć najnowsze, nie wyrabiają.:(
 
Wychodzę z karczmy a tu błąd w matrixie :ROFLMAO:

Jak do tego doszło niewiem ......
 
Wychodzę z karczmy a tu błąd w matrixie :ROFLMAO:

Jak do tego doszło niewiem ......
Liczebność postaci tła - Uber++ :ROFLMAO:
Post automatically merged:

Z przykrością to piszę, ale obecnie naprawdę trudno się w tą grę gra. Klimat wciąga za każdym przejściem tak samo, ale z chwilą, gdy czuję się wessany tak, że mi tylko pięty wystają, to do reala wyrywa mnie proza koszmarnego stutteringu czy spadków klatek do jednocyfrowej liczby, co wymaga restartu gry. W tej postaci to nie jest ani Game of The Year, ani Next Generation. Wygląda obłędnie, ale tylko w trybie foto, bo w ruchu czar pryska. Ta gra, to swego rodzaju paliwoda, którą można kochać i nienawidzieć jednocześnie. Za każdym razem tak samo kusi cudownym klimatem, ciekawą historią, niebanalnymi zadaniami, pięknym wyglądem - a jednocześnie teraz robi wszystko, żeby odrzucić gracza od siebie nieistniejącą optymalizacją i brakującą stabilnością.
REDzi, trzeba było wydać tą grę w marcu przyszłego roku, a nie utwierdzać graczy w przekonaniu, że nie ogarniacie własnych gier. Na tym skończę, bo coraz większa gorycz pcha mi się przez palce na klawiaturę.
 
Last edited:
Liczebność postaci tła - Uber++ :ROFLMAO:
Post automatically merged:

Z przykrością to piszę, ale obecnie naprawdę trudno się w tą grę gra. Klimat wciąga za każdym przejściem tak samo, ale z chwilą, gdy czuję się wessany tak, że mi tylko pięty wystają, to do reala wyrywa mnie proza koszmarnego stutteringu czy spadków klatek do jednocyfrowej liczby, co wymaga restartu gry.
Takie spadki drastyczne do jednocyfrowych wartości to wygląda na ewidentne zapchanie Vram na karcie. Jeżeli grasz z RT - to recepta prosta wyłaczyć RT skonczy się zapychanie Vram bo Dziki Gon z RT bardzo łakomy na Vram i praktycznie granie zaczyna od 8GB Vram zajętych na dzień dobry (część z tego to pewno alokacja) ale i tak 8GB na karcie to za malo.
A na stutter włącz reflex w sterowniku dla Wiedźmina pomoże jak ręką odjął na stutter.
Zresztą to też pomaga dla tych co siedzą na AMD tylko że tam nazywa się to Anti-lag
Wystarczy włączyć i czary mary Stutter znika
 
Takie spadki drastyczne do jednocyfrowych wartości to wygląda na ewidentne zapchanie Vram na karcie. Jeżeli grasz z RT - to recepta prosta wyłaczyć RT skonczy się zapychanie Vram bo Dziki Gon z RT bardzo łakomy na Vram i praktycznie granie zaczyna od 8GB Vram zajętych na dzień dobry (część z tego to pewno alokacja) ale i tak 8GB na karcie to za malo.
A na stutter włącz reflex w sterowniku dla Wiedźmina pomoże jak ręką odjął na stutter.
Zresztą to też pomaga dla tych co siedzą na AMD tylko że tam nazywa się to Anti-lag
Wystarczy włączyć i czary mary Stutter znika
Wogule widzę że grania na AMD stwarza małe problemy lub w cale,a NVIDIA lubi wspierać tylko obecne gry a nie wsteczne wystarczy spojrzeć na DLSS 2-3
 
A na stutter włącz reflex w sterowniku dla Wiedźmina pomoże jak ręką odjął na stutter.
Anti lag mode w sterowniku mam na Ultra. Nie pomaga. Zacina się tak, że animacja ruchu warg podczas mowy nie nadąża za wypowiadaną kwestią. Najczęściej zdarza się to po filmikach. Skoro jednak 8 GB VRAM to za mało, to również świadczy na niekorzyść kart Nvidii. Karty AMD są pod tym względem lepiej wyposażone.
 
No ja grając obecnie w Wiedźmina, nie wiem jak bylo wcześniej bo zacząlem po ostatnim patchu, to grając na DX.12 nie mam żadnych problemów z ciągłych stutterem oczywiście nie z RT, włączony Anti-Lag (czyli odpowiednik Reflexa).
Jednynie można zauważyć przez pierwsze pięć minut gry coś dwa trzy razy przyhaczy ale to wyglada na kompilacje shaderów w tle jak to wspomnieli w DF.
Obecnie na DX.12 mam takie same masełko jak w DX.11
 
No ja grając obecnie w Wiedźmina, nie wiem jak bylo wcześniej bo zacząlem po ostatnim patchu, to grając na DX.12 nie mam żadnych problemów z ciągłych stutterem oczywiście nie z RT, włączony Anti-Lag (czyli odpowiednik Reflexa).
Jednynie można zauważyć przez pierwsze pięć minut gry coś dwa trzy razy przyhaczy ale to wyglada na kompilacje shaderów w tle jak to wspomnieli w DF.
Obecnie na DX.12 mam takie same masełko jak w DX.11
Ja oczekuję jedynie, że Wiedźmin ostatecznie będzie chodził w sposób porównywalny do Cyberpunka, który śmiga u mnie w maksymalnych i w natywnym dla monitora UWQHD w średnio 60 fps. A nawet oczekiwania jestem w stanie ograniczyć do nie mniej, niż 30 fps i będę szczęśliwy.
Mam już jakieś 1200 godzin w Wiedźminie 3 i teraz gram po to, by nacieszyć nim oczy, dlatego nie zrezygnuję z RT. A skoro na mojej konfiguracji Cyberpunk hula, to Wiedźmin też powinien.
 
Last edited:
Ja oczekuję jedynie, że Wiedźmin ostatecznie będzie chodził w sposób porównywalny do Cyberpunka, który śmiga u mnie w maksymalnych i w natywnym dla monitora UWQHD w średnio 60 fps. A nawet oczekiwania jestem w stanie ograniczyć do nie mniej, niż 30 fps i będę szczęśliwy.
Grając ze wszystkim na maxa (poza RT/ FSR - Quality ) 4K
No to pokazuje mi wykorzystanie Vram tyle ile widzisz




ale gra może sobie alokować trochę więcej z racji że i sama karta nie ma 8GB Vram a 16GB
 
A ja posiadam taki problem: podczas grania w wiedźmina na rtxie 4090 i procku i9 13 gen na ustawieniach rt gra spada do 20 kilku klatek a na rt ultra chodzi płynnie tylko wywala błąd whea uncorrectable error. Serio? Ludzie... To jaki może być na ten moment lepszy sprzęt, żeby normalnie zagrać *
 
Last edited by a moderator:
@forget67 8 GB za mało, 10 za mało, 24 tez za mało. Cieszę się, że gra dobrze Ci chodzi, ja nadal mam stuttery jak cholera, spadki FPS, RT on jest niegrywalne.
Nawet ograniczenie fps do 30 nic nie daje, gra nie ma stałych 30 klatek, ścina się i widac ogromny brak płynnosci. Granie na ps4 przy 30fps to była bajka przy tym.

 
@forget67 8 GB za mało, 10 za mało, 24 tez za mało. Cieszę się, że gra dobrze Ci chodzi, ja nadal mam stuttery jak cholera, spadki FPS, RT on jest niegrywalne.
Nawet ograniczenie fps do 30 nic nie daje, gra nie ma stałych 30 klatek, ścina się i widac ogromny brak płynnosci. Granie na ps4 przy 30fps to była bajka przy tym.

A takie głupie pytanie ale zapytam nie obraź się:
A grasz na SSD ?
Bo testowałem u siebie na twardzielu i SSD no i wychodzi że granie na HDD mija się z celem stutter i ścinki są nieuniknione, a na SSD bez zarzutu.
U siebie to RT nie biorę pod uwagę bo wiem ze za słabe, ale przy pierwszym uruchomieniu (włączył się z RT) taki stutter jak z Calisto Protocol na premierze.
Jakby ktoś strzelał z karabinu, niby 30fps a czujesz jakby 15 było max, no ale bez RT to maselko.
 
Top Bottom