Łatka 1.11 - Lista zmian

+
Bruno z questa "Zlecenie: Zaginiony Brat" dalej nie ma możliwości interakcji i wydaje mi się, że potwory jakoś zgupiały... W sensie, chciałem doexpić do 39 lvl'a (Żmija) więc poszedłem na potwory z dodatku a one... mnie olewały. Szły gdzieś przed siebie i musiałem je gonić. T-T
 
Może ktoś mi powie jak mogę wyjść z podziemi? Geralt w ogóle nie wchodzi ani nie schodzi po drabinie. 'Użyj E' się pojawia, naciskam i znika. Problem jest w tym, że nie mogę przez to kontynuować wątku głównego. Po drugie, obozowisko bandytów bez bandytów, miejsce potworów bez potworów, latające obiekty, domy bez podłóg, bohaterowie stojący w powietrzu, quest z vivalidm, który stoi w dwóch miejscach naraz, a po rozpoczęciu rozmowy z nim przenosi mnie na rynek, jestem wtedy bez dostępu do mieczy, znaków, konia, nie mogę biegać, mogę tylko używać znaczników. Nie wspomnę już o tym, że wychodzę na balkon w jednym z budynków i spadam na ziemię, tracąc połowę życia. A i gram w Serca z Kamienia na PC. W sumie niby takie pierdołowate bugi, ale jak się łączą w jedną całość, to odechciewa mi się grać, a tak dobrze się zapowiadało.
 
Last edited:
Panowie,może ktoś już miał przypadek ,że po instalacji patcha 1.11 zniknął HUD? Szybki wybór z TAB też nie działa.Nie pomaga ani restart gdy ,ani wczytanie innego save'a. Wg opcji mam wszystko powłączane ,mapa ,pasek życia itp. a mimo to brak tego na ekranie.
 
Panowie,może ktoś już miał przypadek ,że po instalacji patcha 1.11 zniknął HUD? Szybki wybór z TAB też nie działa.Nie pomaga ani restart gdy ,ani wczytanie innego save'a. Wg opcji mam wszystko powłączane ,mapa ,pasek życia itp. a mimo to brak tego na ekranie.

A czy owy patch nie wprowadził przypadkiem, iż cały HUD możemy ukrywać/pokazywać pod przyciskiem "home"?
Spróbuj tego kolego ;)
 
A czy owy patch nie wprowadził przypadkiem, iż cały HUD możemy ukrywać/pokazywać pod przyciskiem "home"?
Spróbuj tego kolego ;)
Dzięki wielkie za pomoc ! Stary już jestem i całkiem zapomniałem ,że mogli i to zrobić ;-)
 
Wreszcie poprawnie zaktualizowałem grę poprzez Galaxy (swoją drogą niezła męczarnia) i pograłem trochę i powiem że na pewno wreszcie poprawiono zachowanie Płotki ale jest kilka denerwujących bugów związanych z walką: 1. Zaczęło się dziwne działanie systemu celowania w walce z kilkoma przeciwnikami pojawia się nagłe przeskakiwanie celów ataku już w trakcie animacji ataku (szczególnie w walkach z bardzo szybkimi przeciwnikami typu dziki, pająkii czy nekkery), 2. Częściej pojawiają się błędy z naliczaniem obrażeń często są zwyczajnie nie naliczane (może to wynikać z pierwszego błędu. I po 3 spada użyteczność uników (tych krótkich) bo po mimo ich stosowania nadal jesteśmy w zasięgu ataku i otrzymujemy obrażenia., Dodatkowo zdarzają się sytuacje że dzik zadają obrażenia z dystansu
Mam nadzieję że w następnym patchu REDZI ograną trochę walkę i balans rozgrywki w końcu już najwyższa na to porai
 
I po 3 spada użyteczność uników (tych krótkich) bo po mimo ich stosowania nadal jesteśmy w zasięgu ataku i otrzymujemy obrażenia

Od redukcji obrażeń podczas uników jest jedna z rozwijanej umiejętności w panelu postaci. Krótki unik nie gwarantuje, że nas nie trafią. On raczej służy do "odbicia" się od przeciwnika i uderzenia w niego z boku. Jeśli przeciwnik w tym samym momencie zaatakuje, może się zdarzyć że i tak nas "złapie" mieczem, pazurem. Zredukować te obrażenia można rozwijając umiejętność defensywną "praca nóg".
 
Last edited:
Jeśli przeciwnik w tym samym momencie zaatakuje, może się zdarzyć że i tak nas "złapie" mieczem, pazurem. Zredukować te obrażenia można rozwijając umiejętność defensywną "praca nóg".

Oczywiście masz absolutną rację jednak nie powinno być możliwości że przeciwnik w trakcie swej animacji ataku potrafi obrócić się o ponad 90 stopni by mino wszystko trafić Geralta który wykonał unik w bok (sytuacja notoryczna w przypadku upiorów, trolli, żywiołów oraz niedźwiedzi i nie mam tu na myśli ataków obszarowych)) Dalej rozgrywam sobie dodatek i coraz bardziej wnerwia mnie brak balansu bo jak wyjaśnić że dziki pies na 32 poziomie zabija 37 poziomowego Geralta na dwa razy a 35 poziomowy nekker nie robi mu najmniejszej krzywdy (no może pojedyncze HP zabiera). Podobnie ma się to do innych przeciwników np. mniejsze obrażenia zadaje 34 poziomowy Żywiołak z Sowiego uroczyska a do tego kusznicy z zakonu płonącej róży biją mojego Geralta na jeden strzał. Reasumując jak podstawce brakowało balansu tak dodatek nie ma go już wcale w tej kwestii REDOM pozostaje jeszcze bardzo dużo do naprawienia, ale wątpie czy mają na tyle cierpliwości by zrobić porządny balans gry i dodatków.
Dalej zgłębiam sobie
 
Kolejny glitch graficzny który jest od podstawowej wersji. Woda na morzu... Jak płyniemy łódką to po jakimś czasie pojawiają się fale, ale gdy się zatrzymamy lub nurkujemy znikają i woda wygląda jak szklanka płaska i brzydka...
 
Top Bottom