Najlepiej "dopasowany" głos w Wiedźminie

+
Bo on ma to wszystko głęboko w dupie :DA gdyby Żebrowski podkładał głos, to CDP zapłaciło by 2x tyle za podłożenie głosu, przez co wzrosła by cena Wiedźmina ;)(No, może nie 2, ale trochę więcej)
 
Lambert z Poviss said:
Głos Geralta też mi odpowiadał, czasami zastanawiałem się czy to to nie Żebrowski
No właśnie - szczerze mówiąc, to dopóki nie zobaczyłem listy aktorów na własne oczy to żyłem w świętym przekonaniu, że Geralta gra właśnie pan Żebrowski. :p A co do dopasowania głosów to wszyscy krasnoludowie mówią świetnie - mają rubaszne, wesołe głosy, takie jak powinny być. No i kultowe są już niemalże ich odzywki losowe, spróbujcie się przejść po Wyzimie Klasztornej jak deszcz pada, krasnoludzi najlepiej komentują sytuację :) Poza tym oczywiście wspomniany Geralt - genialny glos! Jaskier też mi mimo wszystko pasował. Także Javed zdążał. W sumie szybciej będzie jak wymienię negatywy - Elfowie. A w szczególności raził mnie głos Toruviel, zupełnie nie tego się spodziewałem, zanim ją pierwszy raz usłyszałem. Mimo tego - dubbing jest wzorcowy wręcz. Jak ktoś nie wie jak powinien wyglądać porządny dubbing to niech Wiedźmina sobie odpali :)
 
A ja sie niewatpliwie ciesze, ze glos Geralta nie podkladal pan Żebrowski. Po pierwsze dlatego, ze nie znosze go jako aktora, przejadl mi sie juz dawno, gdy wpakowywali go do kazdej produkcji. Poza tym jego glos kojarzylby mi sie z filmem i serialem o wiedzminie, a wspomnienia me straszne sa. Glos pana Rozenka pasuje zdecydowanie bardziej, spodobal mi sie tak bardzo, ze nawet jak czytam sage, badz opowiadania to slysze w glowie jego glos.Zoltan, Jakier i Talar- oby ich wiecej bylo_Odo takze daje rade- "Gerwant" xD Osobiscie podobal mi sie glos Abigail.Niestety Berengar nie mial glosu jak pelen zawzietosci buntownik bez skrupulow.
 
Według mnie najbardziej dopasowany głos miał Talar - no to jak ku**a będzie, robimy interes? Wypowiadał to w taki fajny sposób, w ogóle te jego przekleństwa, po prostu umiał je powiedzieć tak jak trzeba.
 
lichu said:
geralt miał idealny głos ale jest jeszcze jedna osoba która by to zrobiła równie dobrze. Mianowicie Michał Żebrowski. oglądałem film i wiem że całość to kompletna kicha i szkoda słów w ogóle, ale i charakterystyka wiedźmina (MŻ pasował idealnie do tej roli) i jego głos robiły naprawdę dobre wrażenie.pokłony w stronę Jacka Rozenka :D
A ja się podpisuje obydwoma uszami i to pod całością ;)W ogóle odtwórcy głównych ról w filmie byli dobrani wzorcowo tylko jakoś cała reszta...Mnie przypadł do gustu głos Velerada. Dokładnie tak sobie go wyobrażałem podczas czytania opowiadania "Wiedźmin" tylko te kilka lat wcześniej.
 
A ja muszę jeszcze dodać głos Foltesta. Został świetnie dobrany, idealnie pasuje do króla. Teksty wypowiada ze stanowczym tonem, najlepsze to z początku V aktu "Bzdura, Velerad! To moje miasto do cholery! (...) Dobrze wiesz, że raportami wywiadu można się podetrzeć.". Niesamowicie wręcz to wypowiada..Wg mnie także Jaskier został świetnie zdubbingowany - w tej roli nie wyobrażam sobie kogoś innego niż Jacka Kopczyńskiego. Poza tym tak powinien wyglądać bard - a nie filmowa wersja zagrana przez Zamachowskiego. ::)
 
Racja, Foltest też daję radę. A Jaskier jako poeta, śpiewak i znany dziwkarz jest również świetnie zdubbingowany.Swoja drogą Jaskra sobie inaczej wyobrażałem, ale taki mi też pasuje.
 
intheflesh said:
Swoja drogą Jaskra sobie inaczej wyobrażałem, ale taki mi też pasuje.
A ja właśnie nie... Jaskier jest poetą, dziwkarzem, nie może mieć głosu postawnego chłopa albo doświadczonego życiem wojaka... Głos moim zdaniem świetnie dobrany, oddający fizyczne i mentalne cechy Jaskra. A wspominany milion razy Talar to już zupełnie inna półka :)
 
Mi najbardziej przypadł do gustu głos Lamberta, według mnie w pełni oddawał jego arogancki charakterek. Poza tym Wielki Łowczy Królewski ma w sobie to coś. Gdy opowiada o potworach można poczuć, że jest w tej kwestii doświadczony. Yaevinn- gdy mówi wiersz "Módlmy się śród drzew...", po prostu mistrzostwo. Magister- nie wyobrażam sobie innego głosu podłożonego za tego cwaniaczka znającego "kilka" mądrych słów. No i w końcu Jakub, jego głos brzmi jak głos kochanego tatusia troszczącego się o dobro swoich dzieci, co pięknie komponuje się z jego wyobrażeniami na temat słuszności swojego planu.Mój mini-ranking1. Lambert2. Wielki Łowczy3. MagisterWyróżnienie z mojej strony płynie w stronę Zdenka, gdy go usłyszałem w pierwszej chwili miałem cykora, by z nim walczyć. xP
 
GERALT OCZYWISCIE! Jaskier,hmmmmmmmmm........... moze byc! Lambert tez ladnie pasuje! Eskel bardzo fajnie ! Oraz Vesemir !! :)
 
A kto podkładał głos pod krasnoluda który na ulicy w 2 akcie mówi: Jedna damulka kazała mi spieprzać z ogródka to naszczałem jej na kwiatki coby ładniej rosły hahahahaha.Ten śmiech końcowy jest powalający.Talar ma najlepsze teksty. Poprawia mi humor jego słownictwo.Geralt oczywiście bezbłędnie ale jak dla mnie za mało klnie. Prawie wcale :/Dziwki (szczególnie portowa) Chcesz pociupciać? - Mistrzostwo świata :)No i tekst który zacząłem używać w prawdziwym życiu. WSADŹ SE TO W RZYĆ! :evil:
 
TalRash said:
A kto podkładał głos pod krasnoluda który na ulicy w 2 akcie mówi: Jedna damulka kazała mi spieprzać z ogródka to naszczałem jej na kwiatki coby ładniej rosły hahahahaha.Ten śmiech końcowy jest powalający.Talar ma najlepsze teksty. Poprawia mi humor jego słownictwo.Geralt oczywiście bezbłędnie ale jak dla mnie za mało klnie. Prawie wcale :/Dziwki (szczególnie portowa) Chcesz pociupciać? - Mistrzostwo świata :)No i tekst który zacząłem używać w prawdziwym życiu. WSADŹ SE TO W RZYĆ! :evil:
Bo w grze wiedźmin każdy głos jest dopasowany na mistrzostwo świata ! :DŚwietna robota pod tym względem.Tylko jeden błąd znalazłem.W pierwszym rozdziale na podgrodziu, na moście do wyzimy gdzie siedzą żebracy jedna staruszka/żebraczka mówi męskim głosem.
 
Oczywiście nie muszę mówic że głos Geralta jest idealny (choc właśnie to zrobiłem ;) ), Vesemir i Lambert też są świetni, do tego wieśniacki akcent Mikula zawsze mnie rozwalał (...bo ja no...martwiejców mom się pozbyc ;D)
 
No właśnie, Mikul, chyba wszyscy o nim zapomnieli, a pracę jaką włożył aktor należy docenić. Ileż to razy zdarzyło mi się serdecznie uśmiać z jego sposobu mowy i dykcji. Idealnie odzwierciedla takiego chłopka, który nawet w barwach straży nie pozbędzie się swoich zwyczajów.
 
Uważam, że każda postać miały conajmniej dobry dubbing. Najbardziej podobał mi się głos Geralta i krasnoludów. Świetne były też głosy oprychów.Czasami można było zauważyć trochę mało ekspresji w głosie i tonie (Triss), ale ogólnie całość wyszła świetnie.
 
Najlepsze głosy to Geralt (zdecydowanie) i reszta wiedźminów, Zoltan, Abigail, Shani, Talar, Mikul, Magister i Azaar. Nie pasują mi natomiast głosy Wielebnego w akcie I (ma głos jak stary bywalec karczm, a nie grzmiący na wiernych kapłan), Carmen, Velerada, Jaskra, Kalksteina i paru pomniejszych postaci
 
Top Bottom