Nilfgard czyli kogo nam przyślą z południa?

+
Status
Not open for further replies.
Yakin;n7620050 said:
Dlaczego, że tak z ciekawości zapytam ?

Ze względu na to co robi z Regisem. Za każdym razem jak sobie przypomne co z nim zrobił... A tak w ogóle to chyba w przyszłości ma być coś takiego iż postacie będą komentować kiedy pojawi jakaś konkretna karta na stole. Nie wiem czy to tylko spekulacje ale na przykład mamy Regisa i wchodzi Vilgefortz.
 
Swooneb;n7618690 said:
Myślę, że niekoniecznie, ostatnio na pytanie czy planują dodać Toussaint do gry na streamie u OjcaDwójkiDzieci pan (z CDP RED odpowiedzialny za Gwinta) znany jako "Luigi" bodajże, powiedział że Toussaint znajduje się w Nildgaardzie, potem dodał, że chodziło mu o miejscowość, ale myślę, że to jest dość wymowne.

CDPR lubi trollować. Do dziś byłem pewien, że będzie T w N, ale nie ma ani jednej karty, która by to sugerowała. Coś mi się wydaje, że może powstać "bajkowa" frakcja z Henriettą, Rajmundem i może nawet Panią Jeziora jako liderami ;p Ale to takie luźne spekulacje.
 
YenneferB;n7620740 said:
Ze względu na to co robi z Regisem. Za każdym razem jak sobie przypomne co z nim zrobił... A tak w ogóle to chyba w przyszłości ma być coś takiego iż postacie będą komentować kiedy pojawi jakaś konkretna karta na stole. Nie wiem czy to tylko spekulacje ale na przykład mamy Regisa i wchodzi Vilgefortz.
Śmierć Regisa:
Dłonie, którymi chwycił Regisa, rozjarzyły się się jak rozpalone żelazo. Wampir
krzyknął. Geralt też krzyknął, widząc, że czarodziej dosłownie rozdziera Regisa. Skoczył na
pomoc, ale nie zdążył. Vilgefortz pchnął rozdartego wampira na kolumnę, z bliska, z obu rąk
wypalił białym ogniem. Regis zakrzyczał, zakrzyczał tak, że wiedźmin zakrył uszy dłońmi. Z
hukiem i brzękiem wyleciała reszta witraży. A kolumna po prostu stopiła się. Wampir stopił
się wraz z nią, rozlał w bezkształtny bałwan.

Każdy wie, że Regis nie poświęcił się na marne.
 
Last edited:
Gomola;n7621480 said:
CDPR lubi trollować. Do dziś byłem pewien, że będzie T w N, ale nie ma ani jednej karty, która by to sugerowała. Coś mi się wydaje, że może powstać "bajkowa" frakcja z Henriettą, Rajmundem i może nawet Panią Jeziora jako liderami ;p Ale to takie luźne spekulacje.

Nie będzie frakcji Toussaint bo to część Nilfgaardu, nowe frakcje teoretycznie podał Duckingman w stosownym temacie
 
Anglad47FM

Nie wiem czy mechanika Nilfgaardu by pasowała do błędnych rycerzy,Anny Henrietty i samego klimatu Toussaint. :)

Moim zdaniem będzie nowa talia Toussaint. Tym bardziej, że to jest tak charakterystyczny region, że aż się prosi o nową mechanikę.Postaci na karty też nie zabraknie...A że jest w Nilfaardzie...Nic nie szkodzi...Tym bardziej, że w książce Pani Jeziora jest zaznaczone, że to księstwo żyje swoim własnym życiem...Nie oglądając się zbytnio na Nilfgaard...W grze było to samo...
 
Wszystkie królestwa północne upakowano do jednej talii, tak samo nieludzi czy cokolwiek podpadającego pod miano "potwór", a tu nagle nic nie znaczące ksiąstewko ma mieć odrębną talię "bo marketing". No super.
 
Frakcja jeszcze nie wyszła, a ty już narzekasz że czegoś w niej nie ma :D

Czy Toussaint będzie częścią Nilfgaardu? Nie mam pojęcia. Czy Nilfgaard z czasem dostanie nowe karty? Na 100%, tak samo jak każda inna frakcja. Warto więc trochę poczekać i zobaczyć co przyniesie przyszłość ;)
 
Toussaint, Toussaint, Toussaint... Ech muszę odpalić ten leżący na koncie GOG dodatek, bo chyba jestem nie w temacie. Tyle tam było ciekawych postaci? Z książki to pamiętam jakichś błędnych rycerzy i... a z resztą już nie pamiętam, ale błędni rycerze byli. No, ale cóż zagram to Krew i Wino to zobaczymy. Może Redzi bardziej ubarwili to całe Toussaint, bo u Andrzeja to tam ciekawych person było.
 
YenneferB;n7618450 said:
Nowe karty premium:

https://www.youtube.com/watch?v=mXQYUFHPl4I
Tak w ogóle nie moge patrzeć na karte premium Vilgefortza. REDZI dla czego mi to robicie:sad:

Podpisuję się pod tym, choć raczej z innego powodu.
Czy nie jest jeszcze za późno na zmianę obrazu karty? Pal licho Regis, ale Vilgefortz to przecież to zimny, kalkulujący mag, A na karcie wygląda jak obłąkany wariat. Zupełnie nie pasuje ten wizerunek do jego charakteru... No i zdolność, w książkach ta postać była przegięta, to i w kartach być powinna wyjątkowa. Zdolność pasuje, ale niech może palić i złote karty, byłoby to o wiele bardziej na miejscu. I Regis mógłby znów być przypalony. A zdolność nie byłaby przegięta, bo poza Kejranem i i Hjalmarem bodaj, złote karty nie są aż tak wielkie. Sam ma 4, więc gry i tak nie wygrywa, a przeciwnik za stratę dostaje bonusowy dociąg.
 
SMiki55;n7629440 said:
Wszystkie królestwa północne upakowano do jednej talii, tak samo nieludzi czy cokolwiek podpadającego pod miano "potwór", a tu nagle nic nie znaczące ksiąstewko ma mieć odrębną talię "bo marketing". No super.

Nie. Nie "bo marketing". Po prostu dzięki KiW jest najwięcej materiału na taką frakcję. REDzi wolą korzystać z tego co sami stworzyli, a nie z twórczości Sapkowskiego, stąd połaczenie królestw północy w jedną frakcję. Chyba za bardzo patrzysz się na to przez pryzmat wiedźmińskigo lore.
Dla mnie osobiście żadna inna frakcja nie zapewni takiej różnorodności jak "księstwo wina". Żaden orient ( Zerrikania, Ofir ), żadne " królestwa neutralne" ( Kovir itp ). Gwint to gra, gdzie tylko "korzeń", "kamień wegielny", "fundament" ( nazwij to sobie jak chcesz, wedle upodobania ) opiera się na Iore - cała reszta jest płynna i ma się kojarzyć bardziej z marką wypromowaną przez REDów. No i ma to być grywalne ( stąd wiele nieścisłości z Iore, pod względem umiejętności kart ).
Wg. mnie nie bez kozery nie dano potworom zbyt dużo jednostek wampirów, oraz Nilfgardowi jednostek Toussaint.
Nie przekonuje mnie też podawana tu wypowiedź któregoś z REDów, że księstwo to część cesarstwa. Jest to zbyt enigmatyczne, bo jak rozumiem, wypowiedź nie wyglądała tak - "Touissant nie będzie nową frakcją, bo dodamy ich jednostki do Nilfgardu". Większy hype jest gdy frakcja nie będzie znana, a my będziemy toczyć spory na ten temat.
 
Last edited:
Anglad47FM Duckingman w tamtym temacie twierdził również, że będzie frakcja Toussaint. Teraz po ujawnieniu kart do Nilfgaardu i braku jakichkolwiek postaci z Toussaint jestem pewny, że taka frakcja się pojawi i to o niej wspominano na spotkaniu w Rosji.

SMiki55 Nie wszystkie Królestwa Północy, a jedynie 4. Moim zdaniem jest spora szansa na pojawienie się osobnej frakcji złożonej z co najmniej Koviru i Povas oraz Ligi z Hengfors (może dorzucą do tego Cidaris).
 
Last edited:
Duckingman;n7633620 said:
Moim zdaniem jest spora szansa na pojawienie się osobnej frakcji złożonej z co najmniej Koviru i Povas oraz Ligi z Hengfors (może dorzucą do tego Cidaris).

A ile postaci można z nich łącznie wyciągnąć? I co mogłoby być ich "clue"?
 
"Clue" to już sprawa dla projektantów gry, natomiast jeśli chodzi o postacie to tak w grach od CDPR jak i w twórczości ASa trochę się ich przewinęło.
Liderami mogliby być np.:
- Tankred Thyssen (miał dość istotną rolę w W3 choć nie został pokazany)
- Esterad Thyssen (wspominany w W2 i uwieczniony na karcie do Gwinta w W3)
- cała rzesza wcześniejszych władców Koviru i Povis opisanych w książkach bo Redzi lubują się w martwych władcach ;)
- Niedamir (książki)
Postaciami mogliby być np.:
- Blanka z Malleore (książki)
- Zuleyka (książki)
- Gaudemunda Vermullen (książki)
- Heloiza (książki)
- Adam Pangratt (książki i epizod w W2)
- Julia Abatemarco (książki i wspomniana w W2)
- Lorenzo Molla (książki)
- Evermir (książki)
- Bernika (książki)
- Guiscard Vermullen (książki)
- Carduin (książki oraz epizody w W2 i W3)
- Drithelm (książki)
- Istredd (książki)
- Ivo Mirce (książki)
- Herbolth (książki)
- Fialka (książki)
- Gyllenstern (książki)
- Deidre Ademeyn (kluczowa postać w dodatku do W1)
- Merwin Ademeyn (kluczowa postać w dodatku do W1)
- Merton Bringss (drugoplanowa postać w dodatku do W1)
- Renfri (książki oraz wspominana w W1)
- Fredefalk (książki)

To tak na szybko i bez większego wyszukiwania. Pewnie znaleźć można dużo więcej postaci pochodzących z KiP i LzH w książkach i grach.
 
Dejv1337;n7640670 said:
Vilgefortz mi się nie podoba, jako postać, które bez wątpienia jest najsilniejsza z całego "uniwersum" jego zdolność powinna być bardziej niszcząca( np. zniszcz cały stół, jeżeli ty[po zagraniu karty] i przeciwnik nie macie kart w ręce ) oraz obrazek, trochę inaczej sobie go wyobrażałem. O tak: http://vignette2.wikia.nocookie.net...gefortz.png/revision/latest?cb=20140516195443

Czyli chciałbyś kartę automatycznie wygrywającą grę tak? :p
Dla mnie sama jego użyteczność jest okej, ale przyczepiłbym się do jego wizerunku. Jakoś zbyt maniakalny się wydaje jak na to co zostało przedstawione u Sapkowskiego.
 

Guest 3872667

Guest
PacyfistaX;n7640870 said:
Czyli chciałbyś kartę automatycznie wygrywającą grę tak? :p
Dla mnie sama jego użyteczność jest okej, ale przyczepiłbym się do jego wizerunku. Jakoś zbyt maniakalny się wydaje jak na to co zostało przedstawione u Sapkowskiego.

to był tylko przykład :X
 
Dejv1337;n7640670 said:
Vilgefortz mi się nie podoba, jako postać, które bez wątpienia jest najsilniejsza z całego "uniwersum" jego zdolność powinna być bardziej niszcząca( np. zniszcz cały stół, jeżeli ty[po zagraniu karty] i przeciwnik nie macie kart w ręce ) oraz obrazek, trochę inaczej sobie go wyobrażałem. O tak: http://vignette2.wikia.nocookie.net/...20140516195443
ja bym zmienił tylko jedną rzecz, jednostka zniszczone przez Vilgefortza nie trafiają na cmentarz a zostają usunięte poza grę. Gdyby przelać moc postaci z książek na karty, taki Geralt z Rivii dawał by automatyczne zwycięstwo po dwóch turach oczywiście ale było by to nieuniknione. :)
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom