[NOWA KARTA] Błękitny Sen Hanmarvyna

+

Vattier

CD PROJEKT RED
[NOWA KARTA] Błękitny Sen Hanmarvyna

Oto jedna z kart, które pojawią się w nadchodzącej aktualizacji!

Błękitny Sen Hanmarvyna

Rozmieszczenie: Stwórz egzemplarz złotej karty z cmentarza przeciwnika, a jeśli jest to jednostka (nie Szpieg lub Podwójny Szpieg), wzmocnij ją o 2.


 
Last edited:
Zagrywamy WS, potem go przywracamy Wskrzeszeniem, a teraz jeszcze powróci ze snu jeżeli przeciwnik go zagrywa. Jeżeli kogoś koncepcja o nowym Avallac'hu się sprawdzi, że wskrzesza złote karty specjalne to dostaniemy 4 WS :p

Dekret i Wskrzeszenie stały się dosyć popularne, to będzie kolejna mocna karta... kiedy dodacie coś frakcyjnego?
 
Last edited:
A ja jestem sceptycznie nastawiony. Jeśli przeciwnik korzysta ze złotych kart które mają sens tylko w specyficznej talii (np. Menno Coehoorn, Cerys, Avallac'h), to będziemy stratni mimo 2 dodatkowych punktów. Dodatkowo może się zdarzyć, że będziemy musieli zyskać przewagę zanim złote karty przeciwnika trafią na cmentarz (np. jeśli zagra wszystkie w 3-ciej rundzie, albo walczymy do ostatniej karty w pierwszej rundzie). Czasem może się też zdarzyć, że przeciwnik w ogóle nie dobierze żadnych złotych kart.

Aczkolwiek karta miałaby potencjał do combo jeśli wypuszczonoby pod nią kilka kart z synergiami.
 
Tylko, że WS to dostanie nerfa, a raczej brązy z nim powiązane ( nie tyle nerfa, co pewnie zostaną zmienione ), stąd też wątpię, by granie na 3-4 WS(ki :) ) było opłacalne.

Poiytr Dijkstra ;)
 
Last edited:
Problem WS to raczej brak innych kart (nie tylko złotych) w talii potworów które łączą tyle funkcji a przede wszystkim dają tak wielkie tempo - tak potrzebne na tle innych talii.

​​​Sam sen wydaje się niezły - rozbicie "starego uzdrowienia" na dwie oddzielne karty to ciekawy pomysł. Czy jednak nie zostanie must-havem? I czy nie sa nam bardziej potrzebne inne karty stricte frakcyjne jak pisano wyżej.
​​​
 
O północy zobaczyłem go czy to sen czy to jawa jest, czy ja śnie podajesz mi swą dłoń...........Królem bądź! Ekstra karta zobaczy w praniu jak wyjdzie. Pijemy :cheers3:
 
Marat87;n9752831 said:
Tylko, że WS to dostanie nerfa, a raczej brązy z nim powiązane ( nie tyle nerfa, co pewnie zostaną zmienione ), stąd też wątpię, by granie na 3-4 WS(ki :) ) było opłacalne.

A dlaczego miałby zostać osłabiony? (Jeśli WS ma oznaczać Ducha Lasu). Już poprzednio stracił sporo, gdy z 7 spadł do 5, a miast przewijać talię o trzy karty, przywołuje jeno jednego mglaka.
Zamiast osłabiać, trzeba by zrobić bardziej użyteczne inne karty, bo po ostatnim osłabieniu, taka Żalnica zniknęła z większości talii, gra Ukrytym przypomina grę w rosyjską ruletkę, A ghul choć stracił na losowości, nie ma już możliwości pożerać kart przeciwnika, co było jego główną zaletą.

 
Czytacie opis? karty z cmentarza przeciwnika! wiec jeśli przeciwnik nie gra potworami bądź nie gra uzdrowienia to karta dla WS jest martwa, ba już wiemy jak przeciw nie się techowac, ona raczej będzie używana jako zaskoczenie a nie 3x WS który może dostać nerfa zabijającego czyt dostanie 10 siły ale przestanie przyzywać 3x wilki z siłą 1, cały WS tempo to te 3 wilki które są bestiami i maja synergie to jest kluczem tej karty.
 
Reunion33;n9753881 said:
A dlaczego miałby zostać osłabiony? (Jeśli WS ma oznaczać Ducha Lasu). Już poprzednio stracił sporo, gdy z 7 spadł do 5, a miast przewijać talię o trzy karty, przywołuje jeno jednego mglaka.
Zamiast osłabiać, trzeba by zrobić bardziej użyteczne inne karty, bo po ostatnim osłabieniu, taka Żalnica zniknęła z większości talii, gra Ukrytym przypomina grę w rosyjską ruletkę, A ghul choć stracił na losowości, nie ma już możliwości pożerać kart przeciwnika, co było jego główną zaletą.

Dlatego, że był grany w większości talii Potworów, nawet do Eredina się go opłacało wrzucać. Mówię tutaj o kompetytywnych taliach.
No i stream tylko potwierdził przypuszczenia wielu graczy i WS dostał pośredniego nerfa, bo teraz Harpie są przywoływane dopiero po zniszczeniu Bestii.
 
Marat87;n9761571 said:
Dlatego, że był grany w większości talii Potworów, nawet do Eredina się go opłacało wrzucać. Mówię tutaj o kompetytywnych taliach. No i stream tylko potwierdził przypuszczenia wielu graczy i WS dostał pośredniego nerfa, bo teraz Harpie są przywoływane dopiero po zniszczeniu Bestii.

Już pewnie ktoś tą zależność zauważył i będzie lada dzień przez streamerów wykorzystywana, ale warto napisać jeszcze zanim patch uderzy. Duch Lasu dostał nerfa pośredniego, ale to nie wykluczy go z gry. Będzie grany w archetypie pożerania wraz z zapomnianym Ukrytym. Popatrzcie na piękną synergię: Leszy + Ukryty na wilkach => harpie czekające grzecznie w decku na wylot. Na moje szybkie liczenie to będzie 5+3+4+5+3x4=29!. A do tego dodajcie sobie obrażenia od pogody, ewentualny dekret na Leszym, skrócenie decku o 4! (a z dekretem o 5!!) karty i 3 tyknięcia pożerania.

Wychodzi ponad 30pkt z jednej złotej karty plus dowódca. Coś czuje, że to będzie jeden z pierwszych power decków :)

A taktyka jeszcze prostrza niż poprzednio. R1 to power play, przeciwnik mieknie, w R2 lecimy do końca aby w R3 wygrać carryoverem z Nekkera.

Choć z drugiej strony mój deck na maszynach tylko na to czeka, przeciwko Dagonowi na spamie małych jednostek z Leszego miałem stałe 70% winratio :)
 
Last edited:
Keymaker7;n9762221 said:
Już pewnie ktoś tą zależność zauważył i będzie lada dzień przez streamerów wykorzystywana, ale warto napisać jeszcze zanim patch uderzy. Duch Lasu dostał nerfa pośredniego, ale to nie wykluczy go z gry. Będzie grany w archetypie pożerania wraz z zapomnianym Ukrytym. Popatrzcie na piękną synergię: Leszy + Ukryty na wilkach => harpie czekające grzecznie w decku na wylot. Na moje szybkie liczenie to będzie 5+3+4+5+3x4=29!. A do tego dodajcie sobie obrażenia od pogody, ewentualny dekret na Leszym, skrócenie decku o 4! (a z dekretem o 5!!) karty i 3 tyknięcia pożerania.

Wychodzi ponad 30pkt z jednej złotej karty plus dowódca. Coś czuje, że to będzie jeden z pierwszych power decków :)

A taktyka jeszcze prostrza niż poprzednio. R1 to power play, przeciwnik mieknie, w R2 lecimy do końca aby w R3 wygrać carryoverem z Nekkera.

Choć z drugiej strony mój deck na maszynach tylko na to czeka, przeciwko Dagonowi na spamie małych jednostek z Leszego miałem stałe 70% winratio :)

A Harpia celaeno? Dodatkowy ruch, ale zapasowe trzy bestie w przypadku kontry rozdarciem, czy innym trzęsieniem ziemi.
 
Ciągle uważam, że jednostki, które wyskakują z decku ot tak sobie powinny być zmienione, bo wystarczy je porównać z płotką lub aelirenn. Nie dość, że tworzą 22 kartowe decki to jeszcze dają darmowe punkty na stół.

A propos samej karty nie wydaje się zbyt silna. Przeciwko mirrorom może być użyteczna, ale jak nie kradnie karty, to wydaje się średnia.
 
Hejka! Od kilku tygodni w oczekiwaniu na aktualizację zbierałem skrawki i udało mi się "zakisić" prawie 6,5k. Z nowych kart na razie najbardziej podoba mi się działanie Trollicy z Vergen - do deckówi z zemstą, "chłopek z krowami" - do decków ze swarmem od Potworów i KP i Mandragora. Harald Psia Gęba też chyba fajnie się zapowiada - muszę wypróbować. Natomiast na razie nie jestem przekonany co do nowych złotek. Najpierw podobał mi się Kaganiec, ale teraz wygląda, że to bardzo podobne do nilfgaardzkiej "Zdrady", a zajmuje złoty slot. Rzadko widziałem, żeby ktoś grający NG używał Zdrady. Na początek na pewno wycraftuję sobie zaległą Cerys, ale co do nowych złotek - chyba jeszcze zaczekam z craftowaniem, żeby później nie żałować...
A Wam które z nowych kart najbardziej się podobają?

EDIT: Upsss zagapiłem się - zdrada przenosi szpiega, więc wymaga zagrania Infiltratora...
 
Last edited:
Póki dagon się będzie trzymał póki będzie maszynka do nabijania MMR dla Muliganu czyli dalej będzie miał tendencje spadkowa, w ciągu ostatniego tygodnia S2 stracił aż 5% to olbrzymi spadek.
 
Co się stanie jeśli przeciwnik ma na cmentarzu Błękitny Sen, a ja stworzę jego kopię, za pomocą której stworzę kolejną kopię i kolejną kopię, a potem jeszcze kilka, na ile tylko wystarczy mi czasu? Teoretycznie można w ten sposób wzmocnić Strażników Dol Blathanna do absolutnie obscenicznych wartości :)
 
Tak się nie da Sen nie jest w stanie skopiować egzemplarza tej karty z cmentarza przeciwnika
 
Idzie ów kartę dodać do decku w Królestwach Północy? ;-) w sensie czy jest tam grywalna
 
Top Bottom